Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Benim iştah tamamen ekşi tuzlu zeytinyağlı odaklı. Tatlı et balık hiçbirşekilde almıyor midem. Ama eskisine göre çok yiyorum ve gece olmuş gece yarısı olmuş sabaha karşı olması yememe hiç engel değil 😋😛
Ya bende gece acıkmalarım başladı bu zamana kadar hep gebelik öncesi gibi beslendim iştahım yoktu. Ama şimdi dolabı günde 100 defa açıp açıp bakıyorum 😅 sağlıklı yiyeyim diyorum yoğurt kefir falan oyalanmaya çalışıyorum ama yok aklım hep sağlıksızda. Eşimin kendisi için aldığı kolayı döktüm şimdi içmemek için canım isteyecek çünkü biliyorum 😂

Bende çok yiyorum doymuyorum Allah affetsin 85’i gördüm tartıda saha 14 hafta var doğuma 😀hamur işi benim de dayanamıyorum Yaa bizim burda katmer bükme olur mercimekli patatesli insan nasıl dayansın 😢😢😢
ben şanslı hissediyorum kendimi şükür hamur işi ile aram hiç yok makarna pilav yemiyorum. Canım istemiyor . Burada öyle her yer hamur işi pişi katmer hesabı. Ama onca şeyin içinde yemeden durmak zor be hele hamileysen

Ya bende gece acıkmalarım başladı bu zamana kadar hep gebelik öncesi gibi beslendim iştahım yoktu. Ama şimdi dolabı günde 100 defa açıp açıp bakıyorum 😅 sağlıklı yiyeyim diyorum yoğurt kefir falan oyalanmaya çalışıyorum ama yok aklım hep sağlıksızda. Eşimin kendisi için aldığı kolayı döktüm şimdi içmemek için canım isteyecek çünkü biliyorum 😂
Ah o dolaplar dolaplar dilleri olsa da konuşsa. Günde kaç defa açılıp kapanıyor o kapılar demi 😉 bakıp bakıp en sağlıklısını seçiyorum ama aklım yiyemediklerim de 😋

Benim iştahım hala çok açılmadı ıvır zıvır meyve felan geçiştiriyorum genellikle . tatlı seviyorum, özellikle ılık sade kek tek aş erdiğim şey :) 3 gündür midem alev alev yanıyor sağolsun :KK43: bugün eczaneden mide ilacı alıcam. önerileri bekliyorum :)

Bende çok yiyorum doymuyorum Allah affetsin 85’i gördüm tartıda saha 14 hafta var doğuma 😀hamur işi benim de dayanamıyorum Yaa bizim burda katmer bükme olur mercimekli patatesli insan nasıl dayansın 😢😢😢
Bende tüm gün sağlıklı sağlıklı meyveler kefirler akşam bişe bulamayınca poğaça yapıp yiyorum çerez falan kesmiyor beni artık 😂
Kaç kilo almış oldun toplamda benim 8 oldu 🙈

ben şanslı hissediyorum kendimi şükür hamur işi ile aram hiç yok makarna pilav yemiyorum. Canım istemiyor . Burada öyle her yer hamur işi pişi katmer hesabı. Ama onca şeyin içinde yemeden durmak zor be hele hamileysen
Hamileliğin başında tek yiyebildiğim şeyler haşlanmış makarna, yoğurt, labne, kızarmış ekmek, haşlanmış patatesti. Hala bunları istiyor canım 😅😅

😂 Bunlar canımın istedikleri.. Yediklerim daha facia 🙈62 ile başladım. 75 oldum. 30. Haftadayım. Umarım daha almam
bende 28+6 oldum 70 le başlamıştım işte 78 oldum
eşim 84 kilo ha gayret yetiştin bana diye dalga geçiyor bende inşallah 84ün üstüne çıkmam diye dua ediyorum ölene kadar dilinden düşmem yoksa :KK70:

Benimde beşik hariç bebekle ilgili şeyler bitti sayılır deterjan bez falan kaldı acele etmiyorum . Birde odası daha gelmedi eylülde gelecekti zaten. Ama analık herhalde kendime bir iğne almadım daha . Doğursam pijamam yok olmuyor eskiler . Çocuk donsuz eksik kalmasın derken anası Kalcak bu gidişle 🤪
Galiba dediğin gibi kendimize bişey almıyoruz bebişleri giydirelim diye uğraşıyoruz 🥰

Valla iyi kilo alıyorsunuz ben 8 kilo verdim daha 3 kilo anca aldım ki istahimda pek yok 27. Haftamdayim ama hala benim sizin gibi iştahım yok bazen zorla yemek yiyorum ama şükür bebek gayet iyi o yüzden çok sıkıntı yapmıyorum ya

Valla iyi kilo alıyorsunuz ben 8 kilo verdim daha 3 kilo anca aldım ki istahimda pek yok 27. Haftamdayim ama hala benim sizin gibi iştahım yok bazen zorla yemek yiyorum ama şükür bebek gayet iyi o yüzden çok sıkıntı yapmıyorum ya
minnoşlarımız iy olsunda almışsın vermişsin çok da önemli değil
bazen arkadaşlar soruyor çatladın mı falan diye walla inanın umurumda değil istersem 1000 kilo olim istersem yırtık yırtık olsun bedenim bebeğimi sağ salim kucağıma aldıktan sonra da podyumlara dönmeyiveririm :KK70:

Benim iştahım hala çok açılmadı ıvır zıvır meyve felan geçiştiriyorum genellikle . tatlı seviyorum, özellikle ılık sade kek tek aş erdiğim şey :) 3 gündür midem alev alev yanıyor sağolsun :KK43: bugün eczaneden mide ilacı alıcam. önerileri bekliyorum :)
Yemek yedikten sonra en az yarım saat uzanmamaya çalış, bol su iç, yağlı baharatlı şeyler yememeye çalış doktorumun tavsiyeleri bunlardı. Ben bide internette ılık ballı sütü görmüştüm denedim geçiriyor yani hafifletiyor baya bence.

Bide bana gaviscon yazmıştı ama ben kullanmadım çok şükür azaldığı için

minnoşlarımız iy olsunda almışsın vermişsin çok da önemli değil
bazen arkadaşlar soruyor çatladın mı falan diye walla inanın umurumda değil istersem 1000 kilo olim istersem yırtık yırtık olsun bedenim bebeğimi sağ salim kucağıma aldıktan sonra da podyumlara dönmeyiveririm :KK70:
Bende oyle düşünüyorum kuzu bebeklerimiz sağlıklı olsunda bizler zayıf ya da kilolu olalım 😍💙

Sen zaten bir doktordan iki kaynanandan üç iş yerinden ne çektin be. Bir rahat bırakamadılar seni hamilelikte . Allahtan eşin anlayışlı oradan büyük şanslısın 🥰
Kız kaynananam bana bi baktı geçen oğlunla koltuğa sığamıyorsun dedi sonra da gülerek hahaha şaka yaptım dedi iki de bir arıyor kocamı gelsenize oturalım diye bende koltuğunu kırarız gitmeyelim diyorum 😀😀yiğeninin düğünü var bu hafta bende abiye falan almıştım sırf ona inadına tunik pantolon giyip gideceğim görünce ağzı açık kalacak 😀

Merhaba arkadaşlar 27. Haftadayım bugün kan uyuşmazlığımız olduğu için iğnesni oldum bu iğneyi yaptıran oldu mu acaba
Ben dün oldum uyuşmazlık iğnesini (29+0)İlk gebeliğimde de vurulmuştum doğum yapıncada oğlumun kanına baktılar benim kanımı almadiği için ilk 72 saat içerisinde 2.dozu vuruldum. Bu iğne ilk gebelikten ziyade 2.ve sonraki gebelikler için alınan bir önlem. İğneden önce test de yapıldı negatif çıktı şükür. İnşallah sonuna kadar böyle ilerler ve hepimiz sağlıcakla kavuşuruz bebişlerimize😍

ben yaptırdım canım 27+5 de
Bebek doğunca kan grubu pozitif olursa bi iğnee daha olacakmışız sanırım ben basit bi iğne zannediyordum ama hastanede servise yatışım yapıldı ameliyata girer gibi bi korkmadım değil sağlıkla kucağımıza alalım inşallah ❤️🙏

X