Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlar ne güzel herkes şeker yüklemesi yaptırmış neredeyse, gönlümüzde yiyip içebileceğimiz sonuçlar alırız inşallah. Benim doktorum 28. haftada gel dedi ya (şehir hastanesi) çok geç kalmıyor mu anlamadım, daha net sonuç alırız dedi
Rahat ol ben 27. Haftadayım daha yaptırmadım . Gerçi bana doktor gerek yok dedi. Hemşirede geçen 28 haftaya kadar vaktin var dedi zaten normal o hafta canım

Kızlar ne güzel herkes şeker yüklemesi yaptırmış neredeyse, gönlümüzde yiyip içebileceğimiz sonuçlar alırız inşallah. Benim doktorum 28. haftada gel dedi ya (şehir hastanesi) çok geç kalmıyor mu anlamadım, daha net sonuç alırız dedi
Benim bildiğim şeker yüklemesi 28. Haftaya kadar yapılıyor yani 28+lı zamanda giderseniz 29.hafta sayılır ve olmayabilir

Yaa çok tatlısın 😀😀Hasan aslında ismi güzel ama kayınpederimlik bir durum yok ama kayınvalidemi sevindirmek istemiyorum 😀😀😀
Kız sende hasan koy yanına da birşey ekle . Çift isim olsun . Eşine de hasan koyalım ama tek onun kaderini almasın onun yanında hasan diye seslenemem kızamam ayıp olur hasan + birşey daha ekleyelim de. Tatlı tatlı ikinci ismi ekle en azından sadece hasan olmamalımış olur. Ya bu baba ismi koyma olayı da bir bitmedi gitti ☺️

Tek yönlü ise o bebektir canım, kasılma komlpe oluyor
Ben geçen kanama yaşadım kasılmam varmış nst de çıktı. Ben hissetmiyorum acı eşiğim yüksekmiş o ayrı . Ama doktor bana bu haftalarda normal birşey kasılması yukarda yazmışlardı ismini yalancı kasılma dedi. Önemli olan rahim ağzının açılmaması eşiğin ayrılmaması işte birkaç bişi daha saydı. Kısacası doğumun başlamaması önemli olan dedi. Kasılmayı normal karşıladı canım

Ay aynı benim oğlanla senin ki bir. Ayaklar sürekli mesanede galiba benimde ondan herhalde susuzluk. Ben tuzu kendim tamamen bırakmıştım nerdeyse 3. Aydan beri çok minımum tuz tüketiyorum. O ağrılar normal dediler bu ayda yalancı kasılmalar oluyormuş geçen kanama olunca bence nst ye bağlandım orada sancı çıktı ben hissetmiyorum o ayrı☺️ belki senin sancı değişiktir ondan normal değil demiştir. Aman sende dikkat et bizim oğlanlar hem ters hem ayaklar mesaneye yuva yapmış ☺️
Bizim oğlanlar gerçekten bir ikimizi de kız diye de kandırdılar 😀şimdi de kafa buluyorlar bizle 😀😀😀sancı var ama devamlı değil doktor da korktu benden hemen baktı yok doğum ağrısı değil dedi idrar testi yaptı ama herşey temiz geldi ona rağmen dedi ki susuz kaılıyor vücut

Ben geçen kanama yaşadım kasılmam varmış nst de çıktı. Ben hissetmiyorum acı eşiğim yüksekmiş o ayrı . Ama doktor bana bu haftalarda normal birşey kasılması yukarda yazmışlardı ismini yalancı kasılma dedi. Önemli olan rahim ağzının açılmaması eşiğin ayrılmaması işte birkaç bişi daha saydı. Kısacası doğumun başlamaması önemli olan dedi. Kasılmayı normal karşıladı canım
4 haftadır bende var bu kasılmalar canım, şimdiye kadar bı problem yaratmadı ama tedirgin ediyor ister istemez. Bide daha sık olmaya başladı sanki. Doğuma kadar katlanicaz mecbur.

Selam kızlar nasılsınız giremiyorum bir süredir. Bugün perinatoloji de randevum vardı plesenta hala Rahime yakın. İstirahat verdi.bir sürü şey söyledi aynı kan grubundan olan insanlar varmı yakınında olsun gibi şeyler dedi. Bir şey mi var dedim eşi aşağıda herhangi bir durumda önlem amaçlı falan dedi ama benim içim rahat. Nst de sancı da çıkmadı. Bebek toplanıyor karnımda sertleşme oluyor diye nst yaptırdı. Yarında şeker yüklemesi yapılacak bebeğin suyu fazlaymış. Durum bu şekilde bnm. Bu arada 28+2 ye girdim.

Kızlar sizde de kasılmalar başladi mı? Magnezyum ve progestan kullanıyorum ama gün içinde yine kasılmalarım oluyo. Braxton hicks kasılması mı bu acaba ?
Kasılmayı tarif edermisiniz benim ilk hamileliğim o konuda çok cahilim nasıl oluyor nerde tam olarak
Kızlar 28. Haftadan merhaba. Kasılmalar bende de oluyor, magnezyum kullanıyorum. Hamileliğimde kullanmış mıydım hatırlamıyorum şimdi dr farklı. Ama ilkinde günde 4 porsiyon süt ürünü tüket ya da ilaç vercem demişti o zaman hemen hemen uyuyordum ama bunda pek uyamadım ilaç düzeni su iç yaz koşturması oldu derken zaman nasıl geçti ben anlamadım nerdeyse 7 olduuk maşallah hepimize 🤗 ve hala isim bulamadım ve alışveriş duruyor. Alışveriş için şiste paylaşan oldu mı acaba ? Harika bir liste hazırlamıştım atmışım olan varsa paylaşırsa ne güzel olur
Ben bu sitede başka grupta buldum liste atıyorum hemen benim hoşuma gitti sizde kendinize göre ayarlarsınız artık

Eklentiler

• IMG_6937.jpeg
    IMG_6937.jpeg
    136,5 KB · Görüntüleme: 63
Kasılmayı tarif edermisiniz benim ilk hamileliğim o konuda çok cahilim nasıl oluyor nerde tam olarak

Ben bu sitede başka grupta buldum liste atıyorum hemen benim hoşuma gitti sizde kendinize göre ayarlarsınız artık
Canım karnın taş gibi oluyor sertleşiyor 15-20 Saniye falan sonra gevşiyor. Eğer ağrı sancı vs olmuyor pozisyon değiştirince veya dinlenince geçiyorsa sıkıntı yok

Kız sende hasan koy yanına da birşey ekle . Çift isim olsun . Eşine de hasan koyalım ama tek onun kaderini almasın onun yanında hasan diye seslenemem kızamam ayıp olur hasan + birşey daha ekleyelim de. Tatlı tatlı ikinci ismi ekle en azından sadece hasan olmamalımış olur. Ya bu baba ismi koyma olayı da bir bitmedi gitti ☺️
Hasan zeyd gibi düşünüyoruz da bakalım nasip kısmet artık canım ama çift isimde seslenmek hep zor gelmiştir bana ama eşimi asla kırmak istemiyorum Allah razı olsun kendisinden hiç üzüp kırmaz beni sağolsun ne isteyim olursa olsun imkanı varsa yapar o yüzden koycam ismi artık

Liste çok güzelmiş çok teşekkür ederim
Canım karnın taş gibi oluyor sertleşiyor 15-20 Saniye falan sonra gevşiyor. Eğer ağrı sancı vs olmuyor pozisyon değiştirince veya dinlenince geçiyorsa sıkıntı yok
Bu anlatılanlara göre benimki kasılma değil o zaman, kramp. birden tek bölgeye sert bir ağrı giriyor kıpırdayamıyorum yavaş yavaş kalkıyorum
Hasan zeyd gibi düşünüyoruz da bakalım nasip kısmet artık canım ama çift isimde seslenmek hep zor gelmiştir bana ama eşimi asla kırmak istemiyorum Allah razı olsun kendisinden hiç üzüp kırmaz beni sağolsun ne isteyim olursa olsun imkanı varsa yapar o yüzden koycam ismi artık
Güzel bir isim oluyor canım bence de eşin hatrı da çok belli ki. Hem Çok güzel ve farklı bir ikili ben sıkıldım aynı isimlerden.
Ben de az önce kayınbabaöın kanser olduğunu öğrendim, eşim ağlayıp duruyor içim bir tuhaf.. geçen ay kaynanam saçma saçma konuşunca ben de bize de haksızlık yapıldığını dayanamayıp söylemiştim şu am öyle pişman oldum ki kırmasaymısım keşke eminim kulağına gitmiştir adamın.

Gittim doktor acile git tansiyon ölçtür dedi . Tansiyon düşük çıktı ya günlük 3.5 lt yakın su içiyorum yinede susuz kalmışsın dedi. Acaba bu vitaminler suyu falan mı emiyor anlamıyorum nasıl susuz kalıyorum ben ya
geçmiş olsun canım. havalrdan galiba bende 3 litrenin üzerinde içiyorum ama hala susuzum halsizim. ödem yaptı mı vücudunda ek olarak

Selam kızlar nasılsınız giremiyorum bir süredir. Bugün perinatoloji de randevum vardı plesenta hala Rahime yakın. İstirahat verdi.bir sürü şey söyledi aynı kan grubundan olan insanlar varmı yakınında olsun gibi şeyler dedi. Bir şey mi var dedim eşi aşağıda herhangi bir durumda önlem amaçlı falan dedi ama benim içim rahat. Nst de sancı da çıkmadı. Bebek toplanıyor karnımda sertleşme oluyor diye nst yaptırdı. Yarında şeker yüklemesi yapılacak bebeğin suyu fazlaymış. Durum bu şekilde bnm. Bu arada 28+2 ye girdim.
bana da suyun biraz fazla dedi ama şeker çıkmadı canım . inşallah güzel sonuçlarla gel

Liste çok güzelmiş çok teşekkür ederim

Bu anlatılanlara göre benimki kasılma değil o zaman, kramp. birden tek bölgeye sert bir ağrı giriyor kıpırdayamıyorum yavaş yavaş kalkıyorum

Güzel bir isim oluyor canım bence de eşin hatrı da çok belli ki. Hem Çok güzel ve farklı bir ikili ben sıkıldım aynı isimlerden.
Ben de az önce kayınbabaöın kanser olduğunu öğrendim, eşim ağlayıp duruyor içim bir tuhaf.. geçen ay kaynanam saçma saçma konuşunca ben de bize de haksızlık yapıldığını dayanamayıp söylemiştim şu am öyle pişman oldum ki kırmasaymısım keşke eminim kulağına gitmiştir adamın.
Yaa hep ne varsa bu kayınvalidelerde var zaten ben de ona kızdığım için koymayacaktım ama eşimin hatrı çok tabi o belki de bu hayatta kırmak isteyeceğim en son inşallah kayınpederin de bu hastalığı atlatır kanser gerçekten çok zor bir hastalık Allah yardımcısı olsun inşallah Rabbim şifa versin

X