Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Benim önceki gebeliğimde 6.-7. hafta civarı kanama olmuştu 2 gün iğneye ara vermiştim. İğnenin verdiği bi rahatlık var evet. Eşim iğneyi yaparken havasını aldırıyorum diye birazını boşaltıyo ona bile söyleniyorum yarısı gitti diye. Ama muhtemelen 2 günden bi şey olmuyordur. Ameliyatlardan 5 gün öncesinde bıraktırıyorlar 2 güne etkisi geçse o kadar zaman koymazlar herhalde

Oturarak mı çalışıyorsun acaba ondan olabilir mi?

Canım geçmiş olsun,
Doktor bilir en iyisini içini ferah tut,
Rabbim büyük hepimiz inşallah sonunda miniklerimizi kucagımıza alıcaz hayırlısıyla

Ben ilk lokmayı ağzıma attığımdan hesaplıyorum 1 saati bana doktor yürüyüş yap dedi yemekten sonra her zaman olmuyor çıkamıyorum ama mutfağı falan toparlıyorum uzanmanaya çalışıyorum
Canım geçmiş olsun bende de çıktı şeker,
günde kaç defa ölçüm yapıyorsun,
Ve 2 yemek arası 2 saat gibi bi bekleme süresi varmı senin de ?
Günlük yemek olarak ne yiyorsun özetlersen belki fikir olur banada

Yani demi bende öyle düşünüyorum da işte dediğin doğru iğnenin verdiği bir rahatlık oluyor . Bu arada bende aynı eşim havası gitsin diye az kaçırıyor bende söyleniyorum

Merhaba kızlar ..bugün kontrolüm vardı 24+4 haftalığım, kızımın çok şükür herşeyi güzel ilerliyomuş 1 gün geriden geliyormuş ama doktor normal olduğunu söyledi. Sürekli idrara sıkışık hissi ve idrar kaçırma hissinden bahsettim doğumhanede ped hazırladılar negatif çıktı çok şükür sadece akıntıymış. Sonra rahim ağzı ölçtü doktorum ve 31 olduğunu kısalmış ama çok önemli değil ağır kaldırma dikkatli ol ilaçlarına devam et dedi . Progestan zaten kullanıyorum . Orda kötü bişey düşünmedim ama burda bı kaç başlığa bakınca sakıncalı olduğunu okudum. Çok stres yaptım bilginiz varsa benimle paylaşırmısınız lütfen

Merhaba kızlar,
Karnınıza baktıgınızda tekmeler hariç bebeginizin böyle artık yermi degiştiriyo bilmiyorum göbeginizin dalgalandıgını görüyormusunuz ?
Biz daha 24 haftalığız ama dışardan tekmeleri ben göremiyorum çünkü tam kaşık üstünde büyüyor bebek ama dalgalı geçişleri her değiştirmesini falan biliyorum artık dün gece hatta ayakları ile tepindi tepindi 4 kere tuvalete gittim geldim dışardan sesleniyorum git başka yer tepin diye

Kız biz günde 3 Protestan fitil bir Protestan dex iğnesi ile bu günlere geldik hiç canını sıkma bol suyunu iç dinlen

Kuzum sende normalde kan pıhtısı mi var o yüzden mi kan sulandırıcı lafı kullaniyorsun yoksa düşük olduğundan dolayı önlem amaçlı mi?
Önceden 2 kayıp var ve kan pıhtı sorunu çıktı ondan hem hap hem iğne kullanıyorum ben. Kan pıhtısına bağlandı önceki kürtajlarda canım benim

Hiç canını sıkma aklına kötü şeylerde getirme zaten birşey olsa doktor söyler. Onlar ay biz üzülmeyelim ıvır zıvır düşünmüyorlar direk net söyleyip önlem aldırıyorlar . Gayet yolundaymış bak herşey 1 günde bence çok önemsiz bir gerilik kız sonuçta az minyon olacaktır bu arada bende çok idrar kaçırma yaşıyorum benimkinin ayaklar hep idrar torbası üzerinde olduğundan . Bazen iç çamaşırım baya ıslanıyor afedersin altıma kaçırmışım gibi onu da kafaya takma çoğumuzda var o

Sağol canm sana da geçmiş olsun günde 3 ana öğün 2 ara öğün yapıyorum ana öğünleri ölçüyorum olurda gece csnm bir şey yersem onu da ölçüyorum çok geç uyuyorum ben o yüzden geç saatlerde acıkıp birseyler yiyorum
Sabah çoğunlukla 1 yumurta/sucuklu-haşlama salçalı peynirli canm nasıl isterse avokado salatalık domates kaşar belki zeytin beyaz peynir öğlen işyerinde yiyorum çoğunlukla bulgur pilavı et ne yemek varsa duruma göre yiyorum akşam Da çoğunlukla kabak yemekleri taze fasülye semiz otu vs yani sebze yemekleri yada et tavuk tost makinesinde ızgara özelliği ile pişiriyorum sote de yapıyorum yanına mutlaka yaptırt ayran bir şey oluyor bazen bulgur pilavı basmati pirinci tam buğday makarnası hangisini canm çekerse onu yapıyorum güzel tarifler oluyor yorubede bakıp bakıp yapıyorum
Ara öğünlerim 1 yumruk büyüklüğünde elma/armut 1 bardak süt
Wasa-salatacık
Maden suyu
1 kase yoğurt
Gibi gibi döndürüp döndürüp yiyorum

Helal olsun sana bende şeker yok ama şu kadar düzenli değilim ben. Hala yemekle içmekle aram yok

Yok zaten eşimin kız kardeşleri minyon o yüzden onu takmıyorum kafama ama rahim ağzı ölçüsü korkutuyo . Normali 40 civarı yaziyo bu haftalarda. Çalışıyorum da kendi işimiz ama gitmesem mi diye düşünüyorum bu sefer evde kafamda büyütürüm psikolojide önemli. Hepimizin yardımcısı olsun Allah çok sağol bu arada idrar kaçırma hissi için de yine tek kullanımlık şase ve probiyotik verdi doktor az da olsa enfeksiyon var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…