Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kız biz günde 3 Protestan fitil bir Protestan dex iğnesi ile bu günlere geldik hiç canını sıkma bol suyunu iç dinlen
Allah yardımcın olsun canım. İnan bizde çok zor geldik enox,progestan,coraspin biyandan tiroid üstüne tüpmideliyim vitamin eksiklikleri . İnşallah hepimiz hayırlısıyla alacağız kucağımıza 🙏🏻 bol su bu kısalığın çözümüyse sürekli su içip dinlenicem . Bı kaç yerde daha yazıyodu

Selam kızlar üst üste 2 kez kanama yaşadığım için doktorum kan sulandırıcı iğneyi ve hapı birkaç günlüğüne kesti. Şimdide içimi bir telaş aldı iğne vurulmuyorum diye. Aranızda böylr iğneye birkaç gün ara veren oldu mu??
Benim iğneyi kesmedi ama ilk haftalarda lekelenmeler yasadigimda aspirini kesmişti, hatta perinatologa ayrıntılı ultrasona gidene kadar kullanmadım hiç ama perinatolog tekrardan onerince yeniden başladım canım, iğneye sürekli devam etmiştim tabi bu arada, doktorun bildiği vardır ama aynı anda ikisini de kesince nasıl olur ben de bilemedim bir de kanama olmasın diye uzanirsan kan dolaşımı olumsuz etkilenmesin, bol bol su içip arada bir biraz yurusen mi acaba, bir de uzanırken mümkün mertebe sol yanına yatmaya çalış, bebeğe en iyi öyle kan gidiyormuş

Yok zaten eşimin kız kardeşleri minyon o yüzden onu takmıyorum kafama ama rahim ağzı ölçüsü korkutuyo . Normali 40 civarı yaziyo bu haftalarda. Çalışıyorum da kendi işimiz ama gitmesem mi diye düşünüyorum bu sefer evde kafamda büyütürüm psikolojide önemli. Hepimizin yardımcısı olsun Allah çok sağol bu arada 🙏🏻 idrar kaçırma hissi için de yine tek kullanımlık şase ve probiyotik verdi doktor az da olsa enfeksiyon var
Evde kalınca dinlenip rahatlamayacaksan hiç kalma. Kendi işinizmiş zaten iş yerinde daha raht takıl . Eve kurup duracaksan sürekli internetten okuyacaksan daha kötü . Ama ya ben 30 ve üstü normal diye biliyorum illa 40 olması gerekmiyor . Önemli olan zamanla kısalmaması. Atıyorum bu kontrolde 35 dir diğerinde 30 olur onu daha çok önemsiyo doktorlar. Sen yinede kafaya takma taktıkça büyüyor herşey içimizde dert oluyor ☺️

Benim iğneyi kesmedi ama ilk haftalarda lekelenmeler yasadigimda aspirini kesmişti, hatta perinatologa ayrıntılı ultrasona gidene kadar kullanmadım hiç ama perinatolog tekrardan onerince yeniden başladım canım, iğneye sürekli devam etmiştim tabi bu arada, doktorun bildiği vardır ama aynı anda ikisini de kesince nasıl olur ben de bilemedim bir de kanama olmasın diye uzanirsan kan dolaşımı olumsuz etkilenmesin, bol bol su içip arada bir biraz yurusen mi acaba, bir de uzanırken mümkün mertebe sol yanına yatmaya çalış, bebeğe en iyi öyle kan gidiyormuş
Bak çok sağol ya inan aklıma gelmemişti. Sol ağırlıklı yatmak çok mantıklı aslında . Uzanıyorum ama arada yürüyorum. Sürekli de yatılmıyor zaten. Ay ne bilim kanın çok sulanmış dedi 3 gün ara verdi zaten . Artık Allah’a emanet bebeklerimiz kalbimize kötü getirmemek lazım

Biz daha 24 haftalığız ama dışardan tekmeleri ben göremiyorum çünkü tam kaşık üstünde büyüyor bebek ama dalgalı geçişleri her değiştirmesini falan biliyorum artık dün gece hatta ayakları ile tepindi tepindi 4 kere tuvalete gittim geldim dışardan sesleniyorum git başka yer tepin diye 😀😀😀

🥰 Çok tatlı görünüyorlar izleyince,
Ben tekmeleri görüyordum hep şimdi gezdigini de görüyorum 🥰

Bende bazen diyorum kızım diyosun ki tuvaletten hiç çıkmayalım 😂

Eveettt bide artık tehlikeli yerlere vurmaya başladı sanırım acıtıyo bile bazenminik ayaklar🥲🥹
Evet dimi ay noluyo diyosun,
Dün ben uyurken tekmeliyomuş eşim diyo kızımla sohbet ettik dün sen uyuyodun 🥰😂

Sağol canm sana da geçmiş olsun günde 3 ana öğün 2 ara öğün yapıyorum ana öğünleri ölçüyorum olurda gece csnm bir şey yersem onu da ölçüyorum çok geç uyuyorum ben o yüzden geç saatlerde acıkıp birseyler yiyorum
Sabah çoğunlukla 1 yumurta/sucuklu-haşlama salçalı peynirli canm nasıl isterse avokado salatalık domates kaşar belki zeytin beyaz peynir öğlen işyerinde yiyorum çoğunlukla bulgur pilavı et ne yemek varsa duruma göre yiyorum akşam Da çoğunlukla kabak yemekleri taze fasülye semiz otu vs yani sebze yemekleri yada et tavuk tost makinesinde ızgara özelliği ile pişiriyorum sote de yapıyorum yanına mutlaka yaptırt ayran bir şey oluyor bazen bulgur pilavı basmati pirinci tam buğday makarnası hangisini canm çekerse onu yapıyorum güzel tarifler oluyor yorubede bakıp bakıp yapıyorum
Ara öğünlerim 1 yumruk büyüklüğünde elma/armut 1 bardak süt
Wasa-salatacık
Maden suyu
1 kase yoğurt
Gibi gibi döndürüp döndürüp yiyorum

Ben de 3 ögün yemek öncesi yemek sonrası ölçeye başladım,
İlk sabah daha hiç birşey yiyip içmeden ölçüyorum,
Bende bi plan verdi doktor kahvaltıdan sonra mesela 2 saat yemek molası veriyorum,
Ama o kısmı tam anlamadım yemekten sonrası ölçümden itibaren artı 2 saatmi yoksa toplam 2 saatmi,
Daha bugün başladım ölçümlere kafam karıştı 😄
Siyah Ekmek yiyormusun peki ögünlerde,
Yoksa ekmeksiz mi yiyorsun

Yani bunu ben Dr sormuştum o da bebek etkilenmesin diye zaten bu testi yaptık demişti ki test 24-28 haftası arasında yapıldığına göre bundan sonraki süreçler daha önemli hepimizin bebişini Allah korusun Şimdi öğrendik şimdi dikkat etmek gerekiyor
cnm bu cumartesi doktor yapacak bana şeker testi.ama bahsetmiştim ya, suyum fazla olduğu İçin diyete çoktan başladım.yine de kendimce yapıyorum bişeyler ama bilinçli bir şekilde değil.genel itibari ile şunları kesin yeme gerisi serbest dediğin neler var yiyecekte ? Veya Genelde nasıl besleniyorsun ?

Allah yardımcın olsun canım. İnan bizde çok zor geldik enox,progestan,coraspin biyandan tiroid üstüne tüpmideliyim vitamin eksiklikleri . İnşallah hepimiz hayırlısıyla alacağız kucağımıza 🙏🏻 bol su bu kısalığın çözümüyse sürekli su içip dinlenicem . Bı kaç yerde daha yazıyodu
Bol suyu senin için söyledim çok ilaç içiyoruz karaciğerimizin işi kolaylaşsın diye az kaldı zor zamanı atlatmaya 30 dan sonra kafa rahat

Kızlar sizde de doğumla alakalı korku başladı mı veya var mı ? Bana bazen şiddetli şekilde geliyor ne düşünmeliyim bilmiyorum.
Ben gebe okuluna gidiyorum orda normal doğumu o kadar güzel anlatıyorlar ki sanki böyle girip çıkacakmışım gibi geliyor ama bebek ters doktor 32. Haftadan sonra bakarız ona demişti ama o korku bana da geliyor çevremde birisine deyince herkes nasıl yapıyorsa sende öyle yaparsın deyip geçiyor 😀😀

Helal olsun sana ☺️ bende şeker yok ama şu kadar düzenli değilim ben. Hala yemekle içmekle aram yok ☺️
Dısardan hiç bir şey yiyemesipşm için mecbur birazda evet Her zaman çok düzenli olmuyor illaki ama dikkat etmeye çalışıyorum benim De sorunum kahvaltı hiç yapamıyorum zorla yiyşyorım ama
🥰 Çok tatlı görünüyorlar izleyince,
Ben tekmeleri görüyordum hep şimdi gezdigini de görüyorum 🥰
Bende bazen diyorum kızım diyosun ki tuvaletten hiç çıkmayalım 😂
Evet dimi ay noluyo diyosun,
Dün ben uyurken tekmeliyomuş eşim diyo kızımla sohbet ettik dün sen uyuyodun 🥰😂
Ben de 3 ögün yemek öncesi yemek sonrası ölçeye başladım,
İlk sabah daha hiç birşey yiyip içmeden ölçüyorum,
Bende bi plan verdi doktor kahvaltıdan sonra mesela 2 saat yemek molası veriyorum,
Ama o kısmı tam anlamadım yemekten sonrası ölçümden itibaren artı 2 saatmi yoksa toplam 2 saatmi,
Daha bugün başladım ölçümlere kafam karıştı 😄
Siyah Ekmek yiyormusun peki ögünlerde,
Yoksa ekmeksiz mi yiyorsun
Bence toplam 2 saattir o yaa ekmek kahvaltı dışında nadir yiyorum o da taç buğday şeker ilavesiz aldım
cnm bu cumartesi doktor yapacak bana şeker testi.ama bahsetmiştim ya, suyum fazla olduğu İçin diyete çoktan başladım.yine de kendimce yapıyorum bişeyler ama bilinçli bir şekilde değil.genel itibari ile şunları kesin yeme gerisi serbest dediğin neler var yiyecekte ? Veya Genelde nasıl besleniyorsun ?
Umarım çıkmaz canm ama sağlıklı olarak beslenmek oluyor birazda
Şeker her türlü uzak durman lazım(helva reçel bal vs ) meyve porsiyonun avucun kadar olmalı karpuz üzüm gibi yaz meyveleri en çok şeker olan kuru meyveler muz vs aynı şekilde ayrıca meyve yiyeceksende süytle beraber tüketirsen şekeri dengeler her yemeğin yanına da yoğurt ayran tüketilmeli pirinç mısır nişastalı ve şekerli ama ben basmati pirinç yapıp ölçtüm yükselmedi şekerimi tam buğday makarnası bulgır tüketilebilir aşırı yağlı yenilmemeli
Yani aslında bildiklerimi aktarmaya çalıştım ama birazda ilk gebelikte de yaşadığım için oradan kalma hatırladıklarım

Ben gebe okuluna gidiyorum orda normal doğumu o kadar güzel anlatıyorlar ki sanki böyle girip çıkacakmışım gibi geliyor ama bebek ters doktor 32. Haftadan sonra bakarız ona demişti ama o korku bana da geliyor çevremde birisine deyince herkes nasıl yapıyorsa sende öyle yaparsın deyip geçiyor 😀😀
Ya ne bileyim ilk olunca herhalde daha çok hissediliyor.birde şey diyorlar ya içinde kalmayacak nasılsa diye.umarım hepimiz için en kolay şekilde olur inşallah 🙏🏻

Canım benim perinatplpji muayenemde doktor 31 ölçtü ve gayet normal erken doğum tehliken yok dedi ve çok iyi vir doktora gittim açıkçası. Bence stres yapma 30 ve üzerinin iyi olduğunu biliyorum daha aşağısı bu aylarda tehlikeli stres yapma hiç. Kendini üzmene değecek bir şey olsa doktor kesin söyler ve önlem aldırırdı

X