Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Yok canım "range" ingilizce "aralık" demek. Yani bebek 500 gr, range yanında bi artı-eksi çubuğu olur, oradaki yöne göre de 50 gr o hafta ortalamasından yüksek veya düşük anlamına geliyor
evet ben de öyle biliyorum ama burdaki yazan kilolara range eklenmiş gibi geldi :)

haklısın aynı heyecanı paylaşmak istiyorsun ama az beklenti çok mutluluk getiriyor.Aldırış etme.eşinle keyfini çıkar

Selam canım benim. Valla bende de aynı sorun var her şeyi eşimle alıyoruz ama herkes bir şey diyor. hassasız birde her şey beni üzüyor . beklenti değil de insan düşünülmek istiyor. Üzme kendinii
Ben herşeyi eşimle aldım herkesin fikri var ama bişey almaya parası yok gezmeye gelince herkesin herşeyi oluyor iş bizim çocuğa gelince kimse elini cebine atmıyor ama şunu alın diye sürekli fikir veriyor annem gilden taraf değil ama eşim tarafı ilk bebek ilk torun erkek olsun diye bir taraflarını yırttılar erkek bebekte ama bişey diyen yok herşeyini aldık bizde za

Kızlar selam gece 4 de yine bir kanama yaşadım. Bebiş sağlıklı görünürde herhangi bir sıkıntı yok. Doktor kür aldı acaba enfeksiyon mu var diye. Fitil başlattı . Meğer benim sancım varmış ama acı eşiğim yüksek olduğu için ben farkında değilmişim . Cihazda sancı gözüküyor ama bende tık yok . Sorum şu endol fitil kullanıyorum aranızda kullanan var mı. Ben hayatımda ilk kez fitil yapacağım. Özel ekstra yapmam gereken bir şey yahut bilmem gereken birşey var mı diye soracaktım .

Yaa geçmiş olsun canım fitil koyunca ben genelde ayaklarımı havaya dikerek yatardım bir de iki saat kadar tuvalete gitmezdim çünkü fitil koyunca çiş hissim olurdu sürekli öyle yap istersen dikkat et yine peki bu ağrı doğum ağrısı değil demi yada açılma falan yok Allahım inşallah zamanında gelsinler

Geçmiş olsun canım

Yok yok şükür açılma yok doğumla alakalı hiçbir belirti yok. Ağrı nedenini çözemedik daha ama doğum başlangıcı ile ilgili hiç belirti yok allahtan . Çok sağol aynı dediğin gibi yapayım o zaman ben zaten herhalde uyku da yapabiliyormuş fitil.

Görülen sancıların şiddeti kaç canım? Gördün mü nstde

Valla bizde de durum aynı kimse bir şey demedi yavrum. Bizim aldıklarımıza da bi ton yorum yaptılar üzerine. stresten başka bir şey değil ya. Biz alınca da e biz de alırdık dendi ama hareket yok :) ondan takmıyorum artık bende

Üzülmek istemiyorsan herkese karşı beklentini sıfıra indirmelisin

Geçmiş olsun canım benim . Ben ilk zamanlar kanamam olunca kullanmıştım. yatmadan önce bacaklarımı kendime doğru çekip ya da yukarıya kaldırıp fitili atmıştım

Ayy biliyor musun aynı şeyleri düşünüyorum seninle Ohh ne rahat şimdi de gerçi isim için alttan alta bir şeyler diyorlar ama çekindikleri için net dile getiremiyorlar

Çok geçmiş olsun canm hastanede misin evde mi kanama çok muydu fitili az ittir koyduktan sonra düşmesin diye elinle kapat uzan sonra korkma ayrıca bunları yaşatıp 40 haftaya kadar gelenler oluyor bebiş iyi oldun yeter

Selam canım benim. Valla bende de aynı sorun var her şeyi eşimle alıyoruz ama herkes bir şey diyor. hassasız birde her şey beni üzüyor . beklenti değil de insan düşünülmek istiyor. Üzme kendinii
Tabii ki insan düşünülmek istiyor. Biz ailelerimize çok değer veriyoruz hiç bir sorunumuz yok sürekli gidip geliyoruz. Biraz da olsa düşünülmek istiyor tabii ki insan. Sonuçta analarımız babalarımız yani.
Yani böyle olunca ister istemez mesafe girecek araya. Madem hiç bişeyinde bir katkıları olmayacak doğduktan sonrada hiç bir konuda laf söylemeye hakları olmayacak.

Yani bana kayınpederim doğmamış çocuğum için aman kucağa alıştırma falan diyor. Sana mı kaldı

Fiyatı bu kadar çok istiyorsanız siz almış olun deseydiniz keşke elleri ceplere gitmiyor gerçi

Benim 2. Olduğu için ilkinden her şey duruyor çok alışveriş yapmadım yapmayacağım da daha farklı şeyler almak istiyorum hava temizleme ve nemlendirme cihazı düşünüyorum önereceğiniz varsa yazar mısnz

Tabii ki bizler zaten karşılayacağız çocuğumuzun masraflarını ama işte yakınımda daha önce hamile olan arkadaşlarım da oldu. Aileleri hep yanlarında oldu. Merak ettiler hastanelere gittiler. Ne biliyim talep olmadan torunumun beşiğini ben alcam demeler falan. Çok hoşuma gitmişti. Bizimkiler maşallah yabancı gibi

Bişey sormak istiyorum sizlere. Şöyle bir ürün var. Salonda falan kullanmak için. Hem ufak bir beşik, hem anakucağı gibi. Bu tarz bişey kullanan yada fikri olan var mı? Kullanışlı olur mu? Çok mu kısa süreli olur ?

Eklentiler

• IMG_5964.png
    278,7 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_5969.png
    470,3 KB · Görüntüleme: 43
Kız benim kv ye kalsa daha çok erken 6. Ay bitecek erkenden almayın işte yegenlerden kalanlar var onlar yeter falan demeye başlıyor sanki benim 5. Çocuğum gibi
Sonuçta ilk çocuğum hevesleniyorum ve bazen sinirimi bozuyorlar
Bana çok dediler ben istemedim sonrasında biz aldık biz ettik olur illa boşversene herşeyi kenimiz yapalim en guzeli

İş yaparken falan çok kullanışlı oluyor diye biliyorum canım bende Alaçam böyle ana kucağı bı çok arkadaşım onerdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…