Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Benim 1 ay geçmiş oldu vurulmadım ilerleyen zamanlarda vurulmak istesem olur mu acaba 2. Doz için
Sağlık ocağına veya doktoruna danış istersen en sağlıklısını onlar söyler

Bu hareketten telaşlanan arkadaşlarım 3 5 hafta önce hareket hissetmiyorum diye telaşlanan arkadaşlar değiller inşallah 😄😄
Benimkide hareketli maşallah Allahım hareketten uyuyamadığımız zamanları da göstersin 🙏🏻🙏🏻

Öyle zaten 2 gün hareketsizlik verdi doktor sadece wc ve yemek için hareket . Sorma Denizli çok sıcak . Her yer sıcak gerçi aman sizde dikkat edin sen çalışıyorsun birde bol bol iç suyunu
Bende 2 gün önce baygınlık geçirdim canım ofiste tektim eşimi nasıl aradı nasıl geldi bilmiyorum bebeği gördüm içim rahat etti iki gündür bende yatıyordum bugün mecburen düğüne gideceğim kalktım

Sağlık ocağına veya doktoruna danış istersen en sağlıklısını onlar söyler

Bu hareketten telaşlanan arkadaşlarım 3 5 hafta önce hareket hissetmiyorum diye telaşlanan arkadaşlar değiller inşallah 😄😄
Benimkide hareketli maşallah Allahım hareketten uyuyamadığımız zamanları da göstersin 🙏🏻🙏🏻
2 hafta sonra doktor kontrolüm var o zaman soracağım inşallah canım

Kızlar böyle 1 hafta geriden gelince bebek, beklenen doğum tarihinde mi doğuyor yoksa 1 hafta geç mi doğuyor? Tecrübeli anneler yorumunuz nedir
Ben bu konud tecrübesizim çünkü oğlumda şeker vardı de her kontrolde 1- 2 hafta ileriden gidiyordu erken doğdu 36. Hafta olduğu gün doğmayı tercih etti

kızlar selam herkese bişey sorucam 24+4 günlüğüm bebeğim çok hareketli gece beni uykumdan uyandırdı korktumm kıpır kıpır akşamda alt tarafa güm güm çok vurdu sizin nasıl durumunuz hareketleri fln benim ilk gebeliiğimde sakindi bu sürekli vuruyor bana acaba dedim rahat değilmi aklıma kötü şeyler geldii off hiç rahat değilim
Bende şuan o durumdayım bir de ayaklar aşağıda sürekli afedersin ama şeyime vuruyor idrar torbama vuruyor kalça kemiklerime vuruyor kaburgama kafa atıyor 😂 her bebeğin karakteri farklı işte çok hareketli olması bir sorun değil diye biliyorum ama bizim için karında biraz daha fazla sarkma oluşturabiliyor esnettiği için 😔 rahat değil evet ama naparsın bu da onların rahatı 😅

Arkadaşlar merhaba gebeliğimin başlarinda ablam akciğer grafisi babam da diş röntgeni çekinmişti ben de misafirliğe gitmiştim onlara acaba onlardan bebegime Allah korusun radyasyon bulaşmış mıdır nolur bilgisi olan cevap versin
Ben kendim ilk oğlumda apandisit şüphesiyle mr girdim bebeğim sağlıklıydı takma kafana birşey olmamıştır onlara bile çok az geçmiştir ki sana bebeğe nasıl geçsin

Hanımlar merhaba bugün detaylı ultrasonumuz vardı çok şükür haftasıyla uyumlu, sadece suyun bir tık fazla geldi bana dedi ama onun dışında bişi görmedi şükür.23 haftada 590 gr 23 cm gibi bir boyu var şuanda.Haftaya da şeker yüklemem olacak bakalım neler olacak

Hanımlar merhaba bugün detaylı ultrasonumuz vardı çok şükür haftasıyla uyumlu, sadece suyun bir tık fazla geldi bana dedi ama onun dışında bişi görmedi şükür.23 haftada 590 gr 23 cm gibi bir boyu var şuanda.Haftaya da şeker yüklemem olacak bakalım neler olacak
Maşallah maşallah güzel güzel haberler Aldık şükür detaylıda öyle çok büyük sıkıntısı çıkan olmadı 🙏 senin de güzel çıkmış umarım şekerde sıkıntı çıkmaz. Burada sadece bir arkadaş için detaylıda sıkıntı görmüşlerdi . İsmini unuttum. Test verecekti nasıl geldi acaba hatırlayan bilgisi olan varmı o arkadaş için ?? Canım bu arada senin için de çok mutlu oldum yakında 1 kilo oldu 2 kilo oldu diye konuşacağız inşalalh 😇

I irmakyyy çok geçmiş olsun arkadaşım bende suyu çok içen biri değilim zorluyorum öyle kendimi şartlıyorum enfeksiyon falan olmasın diye bakalım bu hafta şeker testi 2.doz aşı tiroit kontrolü falan var hep bişey çıkmadan atlatırız inşallah 🥰

Maşallah maşallah güzel güzel haberler Aldık şükür detaylıda öyle çok büyük sıkıntısı çıkan olmadı 🙏 senin de güzel çıkmış umarım şekerde sıkıntı çıkmaz. Burada sadece bir arkadaş için detaylıda sıkıntı görmüşlerdi . İsmini unuttum. Test verecekti nasıl geldi acaba hatırlayan bilgisi olan varmı o arkadaş için ?? Canım bu arada senin için de çok mutlu oldum yakında 1 kilo oldu 2 kilo oldu diye konuşacağız inşalalh 😇
Ay evet haftada kaç gr alıyor artık acaba

I irmakyyy çok geçmiş olsun arkadaşım bende suyu çok içen biri değilim zorluyorum öyle kendimi şartlıyorum enfeksiyon falan olmasın diye bakalım bu hafta şeker testi 2.doz aşı tiroit kontrolü falan var hep bişey çıkmadan atlatırız inşallah 🥰
Ay inşallah benimde 2. Doz bu hafta doktor şekere gerek yok dedi bakalım gerek görürse yaptıracağım bende . Şeninde sıkıntısız geçsin o şeker şeysi birde diyete girmek zorunda kalma 😋🥰 Sorma su içmek önemli biliyorum da bu kadar da önemli olacağını düşünmemiştim . Ama ben kan sulandırıcı iğne ve hap kullanıyorum ekstra ondan da bir tık bende ters etki yaptı kanım sulandığı için. Ama yinede bol bol su içelim zaten hava sıcak bebeler kavrulmasın içerde 🥰🥰🥰

Bana doktorum 10/15 günde 150 gr yeterli demişti. Beklenilen kilo aklımı buymuş. Üzeri olursa (tabi çok üzeri değilde oda malum şekere yol açıyor ) sıkıntı yok ama 15 günde 150 gr altına düşmemesini tercih ediyoruz demişti. Böyle dedim diye şimdi yanlışta anlaşılmasın. Bu doktorun bana göre söylediği şey . Bana eşime bizim fizyolojik yapıya gebeliğin başından beri giden duruma göre. Ha başkasını bebek minyondur yapısı daha az gr alır kimisi iridir daha çok alır. Durduk yere anne adaylarını germek istemem 😘😘

Bana doktorum 10/15 günde 150 gr yeterli demişti. Beklenilen kilo aklımı buymuş. Üzeri olursa (tabi çok üzeri değilde oda malum şekere yol açıyor ) sıkıntı yok ama 15 günde 150 gr altına düşmemesini tercih ediyoruz demişti. Böyle dedim diye şimdi yanlışta anlaşılmasın. Bu doktorun bana göre söylediği şey . Bana eşime bizim fizyolojik yapıya gebeliğin başından beri giden duruma göre. Ha başkasını bebek minyondur yapısı daha az gr alır kimisi iridir daha çok alır. Durduk yere anne adaylarını germek istemem 😘😘
İlk bebeğim benim gibi minyondu ama şekerim vardı 36. Haftada doğdu 3.1 kiloydu mesela. Şimdiki oğlum babasına çekmiş gibi daha iri bir bebek şekerim daha düşük haftası da normal ama 700 küsür gramdı 23. Haftada mesela

X