Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kızlar tetanoz ilk doz aşısını yaptırıp 2. Dozu yaptırmamayı düşünen var mı ben hiç olmak istemiyorum 2. Dozu kesin yaptırmak lazım mı tek doz korumaz mı bir bilginiz var mı bu arada kesin sezeryan olacak doğumum
Benim doktorum gerek görmedi yaptırmadım. 2. Gebeliğimdeki doktorum da yaptırtmamıştı

Meslek alanım da olduğu icin cevap vermek istedim. Aklciger grafisi mecbur olursa hamilelere bile çekilebiliyor ki zaten ablaniza çekilmiş radyasyon zarari ablaniza bile çok düşük geçiyor size hiçbir şekilde etki etmez. Babanız için çekilen diş röntgeni de aynı şekilde yüksek radyasyon içermiyor. Sana ve bebeğe hiçbir zararı olmaz. Günlük hayatta zaten bi şekilde hepimiz radyasyona maruz kalıyoruz başta telefon bilgisayar olmak üzere avmlerde kapali alanlarda da radyasyon alıyoruz. Mesela tomografi çekilince onun radyasyonu biraz daha yüksek oluyor. Çekilen kişinin de 1 gün dikkat etmesi gerekiyor ama yine de başkalarına zarar verecek şekilde olduğunu dusunmuyorum.
Yani başkalarinin aldığı radyasyon bana ve bebeğime geçmez değil mi diş röntgeni bile

Meslek alanım da olduğu icin cevap vermek istedim. Aklciger grafisi mecbur olursa hamilelere bile çekilebiliyor ki zaten ablaniza çekilmiş radyasyon zarari ablaniza bile çok düşük geçiyor size hiçbir şekilde etki etmez. Babanız için çekilen diş röntgeni de aynı şekilde yüksek radyasyon içermiyor. Sana ve bebeğe hiçbir zararı olmaz. Günlük hayatta zaten bi şekilde hepimiz radyasyona maruz kalıyoruz başta telefon bilgisayar olmak üzere avmlerde kapali alanlarda da radyasyon alıyoruz. Mesela tomografi çekilince onun radyasyonu biraz daha yüksek oluyor. Çekilen kişinin de 1 gün dikkat etmesi gerekiyor ama yine de başkalarına zarar verecek şekilde olduğunu dusunmuyorum.
Mesleğiniz neydi acaba bu arada

Mr radyasyonu peki bulaşır mı başkasindan

Arkadaşlar merhaba gebeliğimin başlarinda ablam akciğer grafisi babam da diş röntgeni çekinmişti ben de misafirliğe gitmiştim onlara acaba onlardan bebegime Allah korusun radyasyon bulaşmış mıdır nolur bilgisi olan cevap versin
Şu an elinde ki telefon en bğyğk rafyasyon ki avm lerde içinden geçtiğin x-ray cihazları televizyon tablet bilgisayar soluduğumuz ortamda bile radyasyon dolu ayrıca gebelikte diş sıkıntısı yaşanırken bile röntgen çekiyorlar

kızlar selam herkese bişey sorucam 24+4 günlüğüm bebeğim çok hareketli gece beni uykumdan uyandırdı korktumm kıpır kıpır akşamda alt tarafa güm güm çok vurdu sizin nasıl durumunuz hareketleri fln benim ilk gebeliiğimde sakindi bu sürekli vuruyor bana acaba dedim rahat değilmi aklıma kötü şeyler geldii off hiç rahat değilim
Ben de 27 oldum bugün. Son bir haftadır sabah 5 civarı deli gibi kıpırdanıyor 😂😂 uyanıyorum. Aralıksız 20 dk falan sürüyor

Yani başkalarinin aldığı radyasyon bana ve bebeğime geçmez değil mi diş röntgeni bile
Hayir sadece tomografinin radyasyon oranı yüksek onun başkalarına geçme riski oluyor. Ama benim düşüncem onu da insan ve bebek sağlığını etkileyecek derecede olduğunu düşünmüyorum. Ona kalırsa fark etmeden hastanede çalışanlar sürekli tomografi çekilmiş birisinin yanından geçmek zorunda kalıyor. Mesleğim de tam olarak hastanedeki cihazlar. Su an çalışmıyorum ama😊

Mr nin de yine aynı şekilde akciger grafisi dış röntgeni gibi hiçbir zararı yok. hamileyken ilacsiz mr çekiliyor ve hatta anne karnındaki bebeğin bazı sorunlarını görmek icin de anneye mr çekip bebeğe bakabiliyorlar. Yani tip alanında bilgim yok ama bebeğin kafa yapısındaki bozuklukları görmek için anne karninda mr çekiliyor. Bunların büyük zararlari olsa doktorlar da asla kullanmaz. İçin çok çok ferah olsun bu dediğin şeyleri kendi bedeninde çekilenlerin bile bebeklerine kötü etkisi olmuyor. Senin bebeğine etkisi bile olmamistir

Hayir sadece tomografinin radyasyon oranı yüksek onun başkalarına geçme riski oluyor. Ama benim düşüncem onu da insan ve bebek sağlığını etkileyecek derecede olduğunu düşünmüyorum. Ona kalırsa fark etmeden hastanede çalışanlar sürekli tomografi çekilmiş birisinin yanından geçmek zorunda kalıyor. Mesleğim de tam olarak hastanedeki cihazlar. Su an çalışmıyorum ama😊

Mr nin de yine aynı şekilde akciger grafisi dış röntgeni gibi hiçbir zararı yok. hamileyken ilacsiz mr çekiliyor ve hatta anne karnındaki bebeğin bazı sorunlarını görmek icin de anneye mr çekip bebeğe bakabiliyorlar. Yani tip alanında bilgim yok ama bebeğin kafa yapısındaki bozuklukları görmek için anne karninda mr çekiliyor. Bunların büyük zararlari olsa doktorlar da asla kullanmaz. İçin çok çok ferah olsun bu dediğin şeyleri kendi bedeninde çekilenlerin bile bebeklerine kötü etkisi olmuyor. Senin bebeğine etkisi bile olmamistir
Peki tomografinin başkasina bulaşma etkisi kaç gün, bı de Ayakta Direkt Batin Grafisi ve ultrasonun zararı oluyor mu kusura bakmayın çok soru sordum

24 haftalık hamileyim 2-3 haftadır sağ bacak ile kasigimin birleştiği tabiri caiz ise apis arasi dediğimiz yerde bacaklarımı açınca yada aturmaya calisirken bir ağrı oluyor ama yürürken yada yatarken hiç biseyim yok sadece bazı hareketlerde oluyor bu ağrı böyle bişey yaşıyan varmi

24 haftalık hamileyim 2-3 haftadır sağ bacak ile kasigimin birleştiği tabiri caiz ise apis arasi dediğimiz yerde bacaklarımı açınca yada aturmaya calisirken bir ağrı oluyor ama yürürken yada yatarken hiç biseyim yok sadece bazı hareketlerde oluyor bu ağrı böyle bişey yaşıyan varmi
Valla canım bacak ağrısı bel ve sırt ağrısı ne varsa yaşıyorum. Bende 24. Haftadayım.

Peki tomografinin başkasina bulaşma etkisi kaç gün, bı de Ayakta Direkt Batin Grafisi ve ultrasonun zararı oluyor mu kusura bakmayın çok soru sordum
Doktorlar tomografi çektiren kişiden 24 saat sarılma öpme gibi eylemlerden uzak durmayı öneriyor ama yine dediğin gibi bunu bi personel çekiyor ve bir doktor degerlendiriyor. O hastayla illaki hastane koridorunu tuvaleti fark etmeden paylaşıyoruz .birisi rutin tomografisinj çekinip belki avm ye pazara geliyor ve yanindan geciyoruz. Hayatımızdaki radyasyonlardan tamamen izole olmak mümkün değil. Hastanedeki insanlar buna hep maruz kalıyor. Direk batın da siz cekinmediysenjz yine yaklasmanin bebeğine zararı olmaz . Ultrasonunsa zaten bi zararı yok yanlizcq bebeğe ses dalgası yolluyor. Yine kimseyi yanlış bilgilendirmeyeyim ama benim bu konu hakkı da bildiklerim bu kadar. Sorduklarında hepsini cevaplarım ama bebeğine etki edecek bisey olmamıştır gönlünü ferah tut. Bazen bende çok saçma konulara takılıp evham yapıyorum. Soruyurum rahatliyorum.sende rahatla bu konuyu kendi kafanda da tamamen kapat ve bebisi strese sokma😊

Ben de yaptırmayı düşünmüyorum 1 hafta kolumu kullanamadım üstüne yatamadım dönemedim deli oldum zaten sıcakta uyuyamıyorum bir de o ağrı üstüne bindi mahvetti beni
Normal doğum mu düşünüyorsun canım benim tüp bebek normal doğum istemiyorum asla acaba sezeryan için zararı olur mu fark eder mi

X