Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Sağlık ocakları 50 Lik yapıyor evet ama doktorun 75 Lik yada üzeri isterse yapmıyor. Hamilelik şekeri tehlikeli diyorlar ama doktor ve senin aranda herşey . Normalde ben yaptıracaktım karşı değilim ama doktorum bu muayenede de Şuan sana gerek yok yaptırma diğer muayenede tekrar bakalım dedi yaptırmadım. Doktor herşey yolunda ailede şeker öyküsü de yok ben ve bebek kilo alımı gelişim suyu ıvırı zıvırı normal diye bunu dedi. Sen doktoruna bağlı kal gerek görüyorsa yaptır. En azından şekerin varsa önlem alırsın bence :

Doğuma kadar devam edecek mi, devletin mi yoksa belli bir süre mi
Doğuma kadar devam edecek canım zaten küçük bi ilçe bizim burası ebeler de iyi baya yardımcı olup anlatıyorlar geçen hafta 39 haftaki gebe iki arkadaş vardı ikisi de özelde takipçiydi ama burda bizim ebelerle doğum yaptı şimdi kendi yakın arkadaşım var oda 40 haftalık bu hafta da doğmazsa ebeler doğurturuz biz diyor eğer sezeryana ihtiyaç olsa bile iki tane de kadın doğumcu var yaparız demişler

Benim anne babamda yok hastalık büyük kardeşlerimde de yok bende de. Üst akrabada var hala amca falan. Tatlı sevmem, ama meyveye de dayanamam. Zayıfım normalde de gebelikte de kilo almadım daha 2 kg almıştım. Bebek normal suyu normal. ama ben şeker yüklemenin şart olduğunu düşünüyorum. insülin kullanacak seviyede gebelik şekeri yaşıyorum iki gebeliğimde de. Eğer dr ların istediği gibi sürekli diyetle kontrollü sağlıklı beslenen biri değilsek yaptırmalıyız bence naçizane fikrim bu

Ben Denizli için konuşuyorum ayrıntılı 3000 di. Doğum için henüz net fiyat almadım ama 30.000 rakamını duydum burada normal yada sezeryan o kadar fark yok ama .
Teşekkür ederim bilgi için banada denizlide 60 70 binmiş dediler nende inananamadım yani sanmıyorum o kadar olduğunu belki tekden de o kadar pahalıdır demiştim

Teşekkür ederim bilgi için banada denizlide 60 70 binmiş dediler nende inananamadım yani sanmıyorum o kadar olduğunu belki tekden de o kadar pahalıdır demiştim
Belki vardır bu rakam hastahaneye göre ama ben hiç duymadım Tekden de de duymadım bu rakamı ben. Ay olmasın zaten o ne öyle araba gibi doğum fiyatı maşallah . Devlette doğurmak daha mantıklı o zaman 3 ay önce Denipolde 15 bindi. O kadar artmamıştır daha .

Selam kzlar bgn doktor kontrol um ve şeker yüklemem vardı, doktor kontrol de herşey yolunda şeker yüklemeni de düşük doz yapalım dedi
50 lik glikoz içtim bir saat snra kan verdim 145 cktı tam sınırda snra ki saatler için doktor gerek görmedi 1 kere ver kan git demişti
Karbonhidratı biraz azalt dedi buna şükür

Sorma kuşum ya toptancıdan falan mı alsam diyorum bazen yaa isim hala düşünüyoruz seçmeye çalışıyoruz ama çok zor, ben bir de tek isim olsun istiyorum o yüzden tam net emin olmam lazım, herhalde doğduklarında karar vermiş olcaz

Cinsiyetleri en son 3 ü erkekti diye hatırlıyorum, değişmedi dimi Ben de 3. oğlumu bekliyorum

Bende bugün gittim şeker yüklemesine daha doğrusu yapamadm 75 lik içtim çıkardım doktorda guzelce doyur tatlı ye 1 saat sonra tokluk bakalm dedi 159 çıktı P.tesi gorusucez doktorla bakalm Ne diyecek bir tık yüksek sanki

Yaaaa bana 50 lik verdi balm şükür kötü olmadm
Sanrm senin de birazck yüksek cıkmş

Ay biz birine seçemiyoruz 3 üne seçmek daha zor ama kararsız kalsan 3 seçenek var öyle düşün sağlıkla doğsun miniklerim

Evet her muaynede soruyoruz ama hala üçü de erkek allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin size de yaşları kaç, yakınlar mı?
Ufaklık doğduğunda yaşları 8 ve 5 olacak inşallah, bence 3 erkek çok güzel büyür birlikte, ilk 2 yıl zorlanırsınız ama sonra çok daha keyifli hal alır, birlikte oynayacak birlikte buyuyecekler ne güzel

Çok güzel bi imkan sağlamışlar ya. Burdada olsa çok güzel olurdu

Hepinize iyi geceler kızlar Bugün kontrol günümüzdü çok şükür her şey güzeldi. 24+1 minik oğlum boyu 28 cm kilosu 705 gr son derece sağlıklı ilerliyor. Serviks boyu 30 mm idi geçen ay 47 mm olmuş. Ayrıca tiroid için ve açlık kan şekeri için kan verdim. Pazartesi tokluk kan şekeri baktır hastaneden sonuca göre şeker testine bakarız dedi. Bir de bana çok ani hareketleri yasakladı artık daha sakin ol gün içinde dedi bebişin kordon maşallah gemi halatı gibi biraz uzunmuş çok fazla boynunda yüzünde geziyor.

Maşallah maşallah oğluşuna ay 2/3 haftaya buralar bebişlerimiz 1 kilo olmuş diye dolanmaya başlayan annelerle dolacak ne güzel . Kuzum sende dikkat et ben kordon muhabbetini anlamadım benim doktor bana hiç böyle birşey demedi ama sana ani hareket etme dediyse etme zaten ne kaldı ki sağlıkla doğsun miniklerimiz

M muallime47 öncelikle maşallah önce sağlıkla içinizde büyüsün sonra rabbim sağlıkla kucağıniza almayı da nasip etsin inşallah Istanbul da mı yaşıyorsunuz? Hangi doktora gittiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…