Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Yaa o kadar hevesle gittim yüzünü plesantasına dönüyor hep doktor o eşi aslında diyor ondan ayrılmak istemiyor gibi bişey söyledi
Utangaç galiba bende bugün gittim biraz uykuluydu kahve içtim çikolata yedim biraz dürttük uyandı döndü yüzünü sağolsun çok güzel kareler yakaladık. Kızım aynı abisinin kopyası

Utangaç galiba bende bugün gittim biraz uykuluydu kahve içtim çikolata yedim biraz dürttük uyandı döndü yüzünü sağolsun çok güzel kareler yakaladık. Kızım aynı abisinin kopyası
Baya utangaç çıktı bizimki de yaa doktor cinsiyetini öğrenebildiniz mi dedi tesadüf gördük dedim bugün asla göstermedi nasıl oğlan çocuğu bu diyor inşallah sağlıkla kucağımıza alırız ne güzel bir oğlan bir kızınız olacak

Ben alışverişin küçük kısımlarını tamamladım
Puset, bebek arabası, park yatak, küvet, mama sandalyesi bunları eşimin abisigilden aldık hepsi yepyeni duruyodu kullanılmamıştı. Zıbınlar, takımlar, tulumlar, çoraplar gibi elbise kısmı ilk 6 tamam. Kundak, müslin örtüler, battaniyeler ağız mendilleri, alt açma örtüsü, puset kılıfı yastığı örtüsü, emzirme örtüsü, bebek keçe organizeri, anne bebek çantası, biberon, göğüs kalkanı, tırnak törpüsü, termometre, ateş ölçer, saç fırçası tarağı, ana kucağı, emzik kutusu askısı, reflü yatağı, burun aspiratörü, emzirme yastığı, biberon temizleme fırçası, valiz organizeri, nebulizatör, ıslak mendil kutusu, cam mama rendesi, kiraz çekirdekli gaz kemeri, banyo termometre, önlükler, lohusa korsesi emzirme atleti bunları tamamladım. Diğer ay odasınu alacağız inşallah. Daha bi sayfa eksikler var şampuanı deterjanı kremleri buranın sıcağında bozulur diye almadım kalan çok eksik var ilk çocuk oluncada biraz mükemmeliyetçi oluyoruz galiba belkide kullanmayacağım şeyler vardır bi fikir olur belki diye yazmak istedim

Merhabalar Kasım anneleri. Bugün detaylı randevum vardi. Sat 20+3 ama bebis 19+6 ile uyumlu çıktı. Hep ileri gidenleri duyuyoruz ama benim geride Baştan beri biraz geride gidiyordu son günlerde gününü yakalamıştı ama demekki ayrıntılı ölçümle daha farklı çıkıyormuş. Ozelde yaptırdım perinatoloji ve kadın doğum doktorum hersey yolunda dedi. Ama aklımda küçük bi soru işareti var. Kol radius kemiği ölçümü 19+0 ile uyumlu çıkmis eve gelince fark ettim azıcık canım sıkıldı. tabi doktor bisey olsa söylerdi ama benim aklima girdi cikmaz artik. benim gibi bebeği geride olan var mı veya detaylıda herhangi bir ölçümü Sat tarihinden 10 gun geri çıkan var mı? Ne kadar gerilik normal kabul ediliyor?

Merhabalar, detaylıya ben 19+3 te gitmiştim doktor beyindeki bir noktanın anca 21.haftada görüntülebildiğini söyleyerek o kısmı göremediğini ve 2 hafta sonra tekrar detaylı ultrason yaptırmamı önermişti. Ben garanti olsun diye 22+4 te tekrar başka bir hastaneye gitmiştim detaylı ultrasona. Hatta 2. gidişimde özel olarak yukarıda bahsettiğim kısmı sordum ve doktor beynini açarak gösterdi C şeklinde bir boşluk oluşması gerekiyormuş her şey yolunda demişti. Sizin de 19.hafta yazında bu ayrıntıyı belirtmek istedim. Bazen bazı bebeklerde ekren de görülebiliyormuş ama dediğim gibi ilk gittiğim perinatolog görüntüleyememişti.

Benimde detaylimda 3 gün geri çıkmıştı bir sıkıntı görmedi doktor. Sizde de 4 günlük zaten gerilik.
2 hafta gerilik veya ilerilik sorun olmuyor deniyor ayrıca ortada büyük bir sorun olsaydı doktorunuz söylerdi, sırf sizi rahatlatmak için hiçbir doktor bir sıkıntıyı görmemezlikten gelmez. İçinizi ferah tutun

Geç döllenme olabilir mi acaba diye düşündüm

Anne bebek çantası ne aldın canım ?

Ah evet malesef birazcık erken olmuş benim gitmem. Bebeğin de geriden gidebileceğini hesap ederek alsaydım randevuyu olurdu. Aslında doktor herseyi gördü ve hersey güzel dedi onda sorun yok ama benimde aklımda kaldı bidaha gidişimde kendi doktorumdan tekrar ölcmesini rica edicem. Sizin de herseyin yolunda olmasına sevindim. Eminim o 3 hafta size geçmek bitmemiştir. Ama sonuç temiz gelmiş çok şükür cevapladigin için teşekkür ederim
Demekki tek geride olan benim bebis değil. Hep ileride olanları duyunca geride olması kötüymüş gibi algılanıyor. Demi ya benim içim rahat olsun diye doktor soylememezlik mi yapacak sanki bazen çok ince düşünüyorum kendimi gereksiz üzüyorum çok teşekkür ederim cevapladigin için

Yok yok yalnız değilsin aynen öyle doktorlar hatta sert bile konuşabiliyor bazen. Hiç sıkma canını bebeğin de büyüyecek annesi. Hepimizin bebişleri sağ salim büyüsünler bu günler arkada kalıcak

Aynen kabak gibi açarlar normalde ahahah amiiiin inşallah evet piyango vurmuş gibiyim

Geç döllenme olabilir mi acaba diye düşündüm
Aslında bende düşündüm öyle diye. Dongum 31 günde bir oluyordu regl günümde beta 400 çıkmıştı bu geç döllenme ihtimalinin olmadigini düşündürmustu ama kalp atışında da 3 gün falan geri çıkmıştı hatta devlet hastanesinde bu fark 1 haftaydı. 12. Haftaya kadar hep 3 4 gün geride gitti ama 12 de tam gününü yakaladi tabi cihazdan cihaza da fark eder heralde. Benim riskli gebelik olduğu için her hafta kontrolüm oldu bi kerecik işte 17 de gününü 1 gün geçti onun haricinde ya gününde ya gerideydi. Acaba 3 gun gerilim en baştan gelir mi ki?

Yok yok yalnız değilsin aynen öyle doktorlar hatta sert bile konuşabiliyor bazen. Hiç sıkma canını bebeğin de büyüyecek annesi. Hepimizin bebişleri sağ salim büyüsünler bu günler arkada kalıcak
Ya ne güzel söyledin. Çok sagol benim anomalili bi bebek geçmişim var malesef 14 haftalikken sonlandirilmisti yaşamla bagdasmadigi icin şimdi de küçük şeyler benim gözümde hemen dağ oluyor zaten doktor bunu bilerek de yaptı muayenesinj dikkatle inceledi. çok şükür bu sefer sorunsuz bu haftalara geldik. Hepimiz sağlıkla kucağımıza alıp da bebek uyumuyor diye konusalim

Vallahi hamilelik zaten başlı başına stresli bir süreç birde geçmişte kayıp olunca daha da zordur eminim. Benim de bazi sıkıntılarımdan dolayı hep acabalarla geçti geçiyor sürecim. Ama inan bu kadar strese yenik düşmeye değmiyor, bak nerelere kadar geldik gelicez Allah'ın izniyle. Çok güzel söyledin hepimiz sağlıcakla en hayırlı vakitte alalım yavrularımızı kucağımıza, sonra uyumuyorlar diye geceler çokça bizim olucak bu anılar yüzümüzde gülümsemeyle bebeğimize bakarken hatırlarız

Hayali bile çok güzel. Bir an önce vaktinde kucağımıza alalim. Uyuyup uyNip da o vakte gelsek Rabbım çok şükür hamile kaldık bebegimiz olacak. Asla isyan etmek değil. Çok şükür halimize. Hamilelik zor Diyenleri bu kadar ciddiye almiyordum ama hamilelik pskolijik ve fiziksel olarak gerçekten cok zormuş. 2 hafta öncesine kadar her gün istifra ettim. Mesela hamilelik hiç umurunda olmayacak olaylara ağlatıyor kafaya takilmayacak şeyleri taktiriyor. Sitedekiler olarak hiç cicili bicili hamilelik yaşayamadık sanirim

Evet daha geçen arkadaşıma şey dedim bu hamilelik hiç de duyulan anlatılan gibi değilmiş tabiki bu halimize de şükürler olsun. Anneler ne kadar kıymetliymiş anne olunca anlarız meselesi sanırım gerçekmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…