Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Diyet verdi takip edicez dedi ben de korkuyorum bebeğe bir şey olur mu diye
merhaba , bende aralık annelerindeyim canım . içini ferah tut öncelikle. korkulacak düzeyde yüksek çıkmamış. normalde bizim grupta henüz şeker yüklemesi başlamadı ama ben yaptırmak zorunda kaldım . kendim evde takip ediyordum yüksek çıktığını farkettim 18. haftada hemen şeker yüklemesi yaptık bende 75 lik yaptırdım . benim de 2. saatim 183 çıktı . 3 birim yüksek olsa bile gebelik şekeri deriz dedi doktorum. ama korkulacak bir şey yok . yediklerine dikkat edeceksin bol su içeceksin o kadar. ilaçlık ya da insülinlik bir yükselmen yok . ama dikkat etmezsen yani her gün tonlarca zararlı şey yersen sen ve bebeğin zarar görür. stres yaparsan daha da yükselir. akışa bırak . karbonhidrat alımına dikkat et . bu seviyeler henüz bebeğe zarar verecek seviyeler değil. benimde bebeğim gayet iyi çok şükür suyu da yerinde. eğer suyuna bir artış olursa o zaman diyeti doğru yapmıyorsun demektir. için rahat etmeyecekse bir diyetisyenle devam et. ben şimdilik kendim ayarlıyorum yemezsem yükselmiyor. ayrıca çoğu annede gebelik şekeri çıkar. :) doğuma kadar dikkat edeceğiz yapacak bir şey yok .

Kızlar günaydın bu göğüs ucu gümüş kapak olayı cidden gerekli oluyormu sizce almalı mıyım ? Deneyimi olanlar yada bilenler var mı ? Siz aldınız mı
Gümüş kapak değil de avent kapakları var ya ondan kullanmıştım ben hiç yara olmadı hava aldığı için sanırım. Sürtünmüyor bi yere ıslak kalmıyor falan oldukça konforlu. Bi de bebeğin doğru kavraması gerekiyormuş tabi de önlem almakta fayda var

Nolur konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yorum yapsin
1. Saate bakılıyor sizin de yüksek çıkmış ama korkulacak bi şey yok. Soruna yol açmasın diye yapılıyor zaten test. Diyetisyene yönlendirirler önce diyetle kontrol altına alınabiliyor mu bakılıyor çoğunlukla da alınıyor zaten. Parmaktan ölçüm yapılıyor takip ediliyor. Olmazsa insülin başlanıyor. Doğumda da bitiyor 🙏🏻 çok kolay diyemem diyet zaten sıkıcı bi şey ama sapasağlam doğurdum birini 🥰 şimdi de diğerini inşallah. Korkmayın

dualarımız seninle güzel haberlerle gel yavrum <3 hahhaha heyecandan kıyamam
Gittim geldim canım çok şükür temiz çıktı sonuçlar ama çok nazlı bi oğlummvar aşka kendini yerine göstermedi bize doktor cinsiyet konuşumda kararsız kaldım derken öpk ufak bize bir açıklık gösterdi 😀😀😀

merhaba , bende aralık annelerindeyim canım . içini ferah tut öncelikle. korkulacak düzeyde yüksek çıkmamış. normalde bizim grupta henüz şeker yüklemesi başlamadı ama ben yaptırmak zorunda kaldım . kendim evde takip ediyordum yüksek çıktığını farkettim 18. haftada hemen şeker yüklemesi yaptık bende 75 lik yaptırdım . benim de 2. saatim 183 çıktı . 3 birim yüksek olsa bile gebelik şekeri deriz dedi doktorum. ama korkulacak bir şey yok . yediklerine dikkat edeceksin bol su içeceksin o kadar. ilaçlık ya da insülinlik bir yükselmen yok . ama dikkat etmezsen yani her gün tonlarca zararlı şey yersen sen ve bebeğin zarar görür. stres yaparsan daha da yükselir. akışa bırak . karbonhidrat alımına dikkat et . bu seviyeler henüz bebeğe zarar verecek seviyeler değil. benimde bebeğim gayet iyi çok şükür suyu da yerinde. eğer suyuna bir artış olursa o zaman diyeti doğru yapmıyorsun demektir. için rahat etmeyecekse bir diyetisyenle devam et. ben şimdilik kendim ayarlıyorum yemezsem yükselmiyor. ayrıca çoğu annede gebelik şekeri çıkar. :) doğuma kadar dikkat edeceğiz yapacak bir şey yok .
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattın sizin açlık 1.ve 2.degerler tam olarak kaç cikti

1. Saate bakılıyor sizin de yüksek çıkmış ama korkulacak bi şey yok. Soruna yol açmasın diye yapılıyor zaten test. Diyetisyene yönlendirirler önce diyetle kontrol altına alınabiliyor mu bakılıyor çoğunlukla da alınıyor zaten. Parmaktan ölçüm yapılıyor takip ediliyor. Olmazsa insülin başlanıyor. Doğumda da bitiyor 🙏🏻 çok kolay diyemem diyet zaten sıkıcı bi şey ama sapasağlam doğurdum birini 🥰 şimdi de diğerini inşallah. Korkmayın
Çok teşekkür ederim bana da diyet verdi takip edicez dedi sizin degerleriniz kaçtı acaba 75 Gr da

Kızlar günaydın sabah şeker yüklemesi yaptım maalesef gebelik şekerim çıktı yine 😥
Sabah aç gidin ne kadar erken giderseniz o kadar iyi bana 75lik yaptı
İlk önce açlık şekeri için kan veriyor sonra içeçek içiyorsun 10 dk içinde (Niğde gazozu gibi)
İçtikten tam 1 saat sonra 2. Kanı
2 saat sonra 3. Kanı veriyorsun
Tyabi toplamda 3 kez bu süreçte bir şey yemek içmek yasak çok çok az su içebilirsin dediler
Doktor dahiliye görün dedi muhtemelen diyet uygular ilk önce dedi 3 gibi bir endokrine gireceğim troid için de gitmiştim
Umarım diyetle düzelir
Merhaba değerleriniz nasıl çıktı acaba

Evet doğum da var ben sigorta yapmıştım doğum paketli geçen sene 7 bin TL ye yetişmedi şimdi 27 bin TL ye yenileme yapcam doğum ücretleri çok pahalı birde sürekli zam geliyormuş özelde
Canım benimde doğum teminatlı sigortam var. Sende 4'lu test ve detaylı liyı karşılamışmıydı sigorta? Hastane bizden ücret aldı karşılamıyor diye. Şimdi şeker yükleme testi var muhtemelen onada aynısını diyecek. Ama hiç provizyon açmadan karşılamıyor dedi. Sanki bı Ali Cengiz sezdim.

Canım benimde doğum teminatlı sigortam var. Sende 4'lu test ve detaylı liyı karşılamışmıydı sigorta? Hastane bizden ücret aldı karşılamıyor diye. Şimdi şeker yükleme testi var muhtemelen onada aynısını diyecek. Ama hiç provizyon açmadan karşılamıyor dedi. Sanki bı Ali Cengiz sezdim.
Canm detaylıyı karşılamıyor sanrm ki benim gittiğim hastane medicana orda çekilmedi dışarıya gönderdi baska merkeze
Bakalm cumartesi şeker yüklemem var karşılayacak mı bilmem

Bende mobilyayı yaptırıyorum canım bugün giidp renk seçeceğim hiçte erken değil aynı 1 aya geliyormuş belki aksilik olur birşey olur erkenden hazır olsun da . Bende aynı kafadayım ☺️
Bende aldım bugün çilekten gardrop ve şifonyer zaten anne yanı beşiği bebek arabasını almıştım erken olduğunu sanmıyorum
0-3 ay uzun kol tamamen önü çıtçıtlı zıbın aldım 6 tane
Yenidoğan alt üst patikli 5 tane aldım
1 tane de hastane çıkışı aldım 10’lu kutu halinde

Canm detaylıyı karşılamıyor sanrm ki benim gittiğim hastane medicana orda çekilmedi dışarıya gönderdi baska merkeze
Bakalm cumartesi şeker yüklemem var karşılayacak mı bilmem
Bende lokman hekimde takipliyim canım. Cumartesi günü bilgi verir misin karşılayıp karşılamadığını? Ona göre olmadı devlette yaptırayım. Detaylı artı 4lü teste 10 000 gitti nerdeyse. Bari şeker yüklemeye para vermeyeyim.

X