Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Canım 23 + 3 teyiz 24 cm 500 gr.
Ben minyonum,
Eşimde öyle iri yarı degil zayıf bi adam,
Doktor bi sürü şey sıralayınca ihtimal insanın aklına herşey geliyor,
Fotograflara bakıyorum gayet normal bana göre herşeyi,
Annem benimde çok zayıf dogdugumu söylüyor,
Bebegimin Hareketleri iyi sürekli hissediyorum bilmiyorum 😢
Canım bence bariz gelişim geriliği olmadığı sürece (4 hafta gerilik gibi) her bebeğin gelişimi kendine özgüdür. Şuan baktığında nasıl hepimizin boyu kilosu farklıysa bu bebeklerde fabrika üretimi değil neticede kendilerine özgü gelişimleri muhakkak olur. O yüzden kilosu az- fazla veya boyu uzun-kısa gibi şeyler. Bugün böyle çıkar yarın kilodan atağa geçer hiç belli olmaz kafana takma sen düzenli kontrollerine giderek elinden geleni yapıyorsun zaten

Ben minyonum,
Kendimle kıyaslarsam 21+2 Haftada kontrole gitmiştim 350 gr 23 cm di. Salı tekrar gideceğim 23+2 olacak o zaman sana yazarım tekrar. Bana boyu uzun olacak haftasına göre uzun dedi . 2 hafta sonra geldiğinde aşağı yukarı 500 gr olmuş olur bebk demişti senle uyuyor aslında. Sadece boy uzun olma sebebi ailemde herkes uzun bende eşimde Dayı hala amca biraz uzun ve kemikli sülale ikiside . Minyon yok . Bilemedim sadece fikir olsun sana 23+2 de geldiğinde yarım kilo olması yeterli demişti doktorum bana. Bu arada boyu gelişmede esas almıyorlar kiloyu alıyorlar.

Canım bence bariz gelişim geriliği olmadığı sürece (4 hafta gerilik gibi) her bebeğin gelişimi kendine özgüdür. Şuan baktığında nasıl hepimizin boyu kilosu farklıysa bu bebeklerde fabrika üretimi değil neticede kendilerine özgü gelişimleri muhakkak olur. O yüzden kilosu az- fazla veya boyu uzun-kısa gibi şeyler. Bugün böyle çıkar yarın kilodan atağa geçer hiç belli olmaz kafana takma sen düzenli kontrollerine giderek elinden geleni yapıyorsun zaten

Teşekkür ederim canım inşallah öyle bir sorun yoktur,
Doktor kesin net birşey söylemedi,
Kafasıda küçük deyince,
yurtdısındayım söylenenleri algılamaya çalışırken stresten soramadım bile kaç hafta fark var diye,
Kilosu önemli degil bir sorunu olmasın saglıklı olsun yeter.

Kendimle kıyaslarsam 21+2 Haftada kontrole gitmiştim 350 gr 23 cm di. Salı tekrar gideceğim 23+2 olacak o zaman sana yazarım tekrar. Bana boyu uzun olacak haftasına göre uzun dedi . 2 hafta sonra geldiğinde aşağı yukarı 500 gr olmuş olur bebk demişti senle uyuyor aslında. Sadece boy uzun olma sebebi ailemde herkes uzun bende eşimde Dayı hala amca biraz uzun ve kemikli sülale ikiside . Minyon yok . Bilemedim sadece fikir olsun sana 23+2 de geldiğinde yarım kilo olması yeterli demişti doktorum bana. Bu arada boyu gelişmede esas almıyorlar kiloyu alıyorlar.

Mutlaka yaz ne olur
Benim 1 hafta önceki kontrolde 450 gr dı,
Ortalama bi hafta sonra 500 gr olmuş.
Bizde minyon olanda var uzun olanda,
Eşimdede öyle eşim kardeşlerine göre minyon kalıyor,
Bende aynı şekilde,
Benim için zayıf minik olması sorun degil,
Kafası küçük diyince biraz baktım mikrosefali falan gördüm iyice moralim bozuldu ama fotograflarına bakıyorum gayet normal duruyor 😢

Ben minyonum,
Canm umarım korkuluğunuz şeyler olmaz her şeyi birbiri uyumluysa minyondur diye düşünüyorum kafası boyu vs inş öyledir de🙏🏻
Benim kızım 3 hafta geriden gelirdi 41. Haftada 2800 sorma 2buçık kiloya kadar gerilemişti kız çocukları daha minyon da olabiliyor senin bebiş kız mı

Canm umarım korkuluğunuz şeyler olmaz her şeyi birbiri uyumluysa minyondur diye düşünüyorum kafası boyu vs inş öyledir de🙏🏻
Benim kızım 3 hafta geriden gelirdi 41. Haftada 2800 sorma 2buçık kiloya kadar gerilemişti kız çocukları daha minyon da olabiliyor senin bebiş kız mı
İnşallah canım 🤲🏼 Aklınıza gelirsek duanızı esirgemeyin,
Sizde Şimdi herşey yolundamı peki,
Evet Kız 🩷

İnşallah canım 🤲🏼 Aklınıza gelirsek duanızı esirgemeyin,
Sizde Şimdi herşey yolundamı peki,
Evet Kız 🩷
İnş hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza
O zaman benim doktorum hep her kontrolde gelişmesi önemli olan derdi bizi pek telaşlandırmadı suan yaşıtlarına göre iri bir kız hala çok kilolu değil ama sınıfta 15 kişi varsa irilik olarak 3-4. Sirada (suan 4 yaşında) ama bizim aile. De en minyon benim bende 165 civarı falanım gerek benim gerek eşimin ailesinde em kısa boylu beni m

İnş hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza
O zaman benim doktorum hep her kontrolde gelişmesi önemli olan derdi bizi pek telaşlandırmadı suan yaşıtlarına göre iri bir kız hala çok kilolu değil ama sınıfta 15 kişi varsa irilik olarak 3-4. Sirada (suan 4 yaşında) ama bizim aile. De en minyon benim bende 165 civarı falanım gerek benim gerek eşimin ailesinde em kısa boylu beni m
Maşallah Rabbim bagışlasın 🩷
Bizim ailede de en minyon benim,
Eşimin kardeşlerindende en minyonu eşimdir,
İnşallah kızımda bize çektigi için böyle miniktir 🥹

Maşallah Rabbim bagışlasın 🩷
Bizim ailede de en minyon benim,
Eşimin kardeşlerindende en minyonu eşimdir,
İnşallah kızımda bize çektigi için böyle miniktir 🥹
Sağol canm inş ben inanıyorum o yüzden 🙏🏻
Bol kaşar muz kefğr avakodu ye bunlar bebeğe çok iyi geliyormuş

Teşekkür ederim canım inşallah öyle bir sorun yoktur,
Doktor kesin net birşey söylemedi,
Kafasıda küçük deyince,
yurtdısındayım söylenenleri algılamaya çalışırken stresten soramadım bile kaç hafta fark var diye,
Kilosu önemli degil bir sorunu olmasın saglıklı olsun yeter.
Rica ederim canım minnoş bir bebek demekki 😍

Selam hanımlar, işe başladım çok sık giremiyorum o yüzden yazdıysanız kaçırmış olabilirim. :KK43:

Tetanoz aşısının ilk dozunu olan var mı? Doktorlarınız öneriyor mu? Kaçıncı haftada yapılıyor. Bilemedim. 20+2 deyiz sağlık ocağından çağırdılar.
Ben olmuştum.
İlkini .
İkinci dozuda olucakmışım vakti geldiğinde.

Açtı gibi canım ultrason fotosunu paylaştım burada da ama yarım yamalak elini hep çene altına yüzüne falan getirdi net fotoğraf vermedi hiç. Bu randevuyu çok bekledim yüzünü görmek için, doktorun cihazı falan bölgemde bulunanın en iyisiydi cam gibi gösteriyor her yeri ama yüzünü tam göremedik. Yine de uğraşarak dudağını burnunu inceledi. Sağlığı yerinde çok şükür en azından onu öğrendik, bir sonraki randevuya artık 😂😂
Aa ben atlamışm görmedim kızz resmi ama dediğin gibi sağlıklı yaa maşallah ona cok şükür 🤲🤲

Kızlar selam nasılsınız
Bugün oğlumun kreş arkadaşının annesini genç yaşta kanserden kaybettik, çok üzgünüm 😞
Kabir de ilk gecesi🤲🏻 Kübra Kansoy adına birer Fatiha okurmusunuz rica etsem 😓
Selam canm elbette okuruz ahhhh nasl üzüldüm yaa genc ölüm cok zor
Rabbim yerinde dinlendrsn kalanlara sabr versin
Ölüm gerçeği var ama bazen hayata o kadar dalıyoruz kii unutuyoruz

X