Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Yaaaa🤩🤩🤩🤩🤩 darısı sol bebişe darısı bize 😀 ben hissedeyim de eşim durakoysun kenarda 😀😀 çok sevindim canım be güzel sağdaki oğluş demiş anne ben iyiyim 🥰🥰
İnşallah en kısa zamanda sende bu duyguyu tadarsin canım mükemmel birşey ama hani diyorlar ya göbek deliğinin altında hissediliyor diye
Benim göbek deliğimin sağ üst kaburganin 4 cm aşağısında hissettim ya ikiz diye yada haftam ilerledi o yüzden orda hissettim ben hep göbek altında bekledim sürekli orayı dürttüm meğer orda değilmiş ki 😁

İnşallah en kısa zamanda sende bu duyguyu tadarsin canım mükemmel birşey ama hani diyorlar ya göbek deliğinin altında hissediliyor diye
Benim göbek deliğimin sağ üst kaburganin 4 cm aşağısında hissettim ya ikiz diye yada haftam ilerledi o yüzden orda hissettim ben hep göbek altında bekledim sürekli orayı dürttüm meğer orda değilmiş ki 😁
Sen yeri tutturamamışın yaaaa😀😀 ben nerde olduğunu biliyorum ultrasonda hep takip ediyorum doktor nereye bakıyor diye benimde sürekli sağa bakıyor soldaki jel hep kalıyor sağa yerleşmiş diyor hatta. Ama tembel ya benim oğlan yada işte malum plesanta😀😀 inşalalh en kısa zamanda hissederim bende 😀

Bana bunu verdi toz şeklinde suya karıştırıp içiyorum pembe renkte oluyor tadı da güzel bence aslında. Aklında olsun

Benimde 33-35 arası ölçülüyor sınırda bir değermiymiş 🙄

Benimde 25 mm çıkmıştı takipte edilecek kısalma olma durumu.

Bende perinatolojiye gidiyorum canım o yüzden şaşırdım. Hatta 30 mm çıktığı bile olmuştu her kontrolde değişiyor. Rahim ağzı kapalı mı ona bakıyorlar felan. Amin inşallah canım 🤲
Peki kızlar progestan falan başlandı mi sizlere ? Benimde 33 mm di en son normal denildi hiç bişey başlanmadı

Sen yeri tutturamamışın yaaaa😀😀 ben nerde olduğunu biliyorum ultrasonda hep takip ediyorum doktor nereye bakıyor diye benimde sürekli sağa bakıyor soldaki jel hep kalıyor sağa yerleşmiş diyor hatta. Ama tembel ya benim oğlan yada işte malum plesanta😀😀 inşalalh en kısa zamanda hissederim bende 😀
Bende nerde olduğunu biliyorum solda tamamen benimki de doktora hep yerini gösteriyorum tam burda diye nasıl biliyorsun diyor ilk günden beri benim orda ne zaman kıpırdasa vajinama bi ağrı vermiştir hala da aynı şeyi yapıyor bende seni hissetmek istiyorum ben bırak bu ağrı işlerini falan diyorum hala sanki içerde balon patlar gibi bir şey var devamı yok benim oğlanda haylaz herhalde daha hiç böyle deli gibi kıpırdarken görmedim 😀😀😀

Peki kızlar progestan falan başlandı mi sizlere ? Benimde 33 mm di en son normal denildi hiç bişey başlanmadı
Benim durum biraz farklı tüp bebek benimkisi en başından beri progestan fitil kullanıyorum en başlarda günde 3 2 şer adetti bir ara 3.5 cm di normal dedi bu hafta 4.5 cm çıktı ama ben korkumdan hala gece yatarken 1 tane koyuyorum kısalık yaşamamak için

Benim durum biraz farklı tüp bebek benimkisi en başından beri progestan fitil kullanıyorum en başlarda günde 3 2 şer adetti bir ara 3.5 cm di normal dedi bu hafta 4.5 cm çıktı ama ben korkumdan hala gece yatarken 1 tane koyuyorum kısalık yaşamamak için
Anladım canım teşekkür ederim

Doğru demiş cnm ben doğum yaptım ilk oğlumda bir yara oldu ne yaptımsa geçmedi
En son eczaneden garmastan pomat almıştım o iyileştirmişti
Önden başlamak daha iyi olabilir
Son ayda göğüslere çok dokunup masaj vb hareket yapmamak lazım canım, çünkü süt kanallarını uyarıp doğumu başlatabilir. Kremleme doğum sonrasına bırakılsa daha iyi olabilir

Kızlar selam detaylı usg den çıktım çok şükür hersry yolunda 21+4 fakat usg ölçümü 22+5 çıktı bir hafta kadar önden gidiyor 550 gr olmuş diyet ve yürüyüş yapıcam ekmek kes dedi gebelik şekeri çıkacak sende kesin önlem almalısın dedi
5-6 kg almışım başlangıçtan buyana
Kafası da solda idi sağa dönmüş
Doktor incelerken ağlama krizine girdim çünkü
İki yıl önce aynı senede üç kez kalp durması yaşamıştım tetkik tahlil sebep bulunamadı taaa ki bu doktora gidene kadar dosyamı inceledi ve direk folik asit yetersiz gelmiş folbiol 5 mg başlanacak sana dedi, bin şükür dediği gibi de ilerliyorum
planlı değildi hamilelik tamamen süpriz yumurtam beklemediğim anda şok etkisi yarattı yavrum iyi ki yarattı hosgelsin İnş o da diğer kardeşleri de 🤲🏻
Hepimiz güzel sağlıklı haberler alalım İnş
Ege bey teyzoslar 🤲🏻🧿🥰

Eklentiler

• IMG_3259.jpeg
    IMG_3259.jpeg
    139,8 KB · Görüntüleme: 66
Kaç haftalık oldun canım
İnşallah eşinde hisseder benimki duygulandı eşler için çok güzel bir bağ kuruluyor Allah'ım isteyen hak eden bütün kadınlara nasip etsin
Benim 20+4 oldum ayyy her gün içim içimi yedi niye hissedemedim diye minik kurabiyelerim benim 😍😍
20 haftalık olduk bebek 21. Haftada biraz önden gidiyo 😄😍 maşallah Allah sağlıkla zamanında kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 😍 isteyen herekese nasip olsun

Kızlar selam detaylı usg den çıktım çok şükür hersry yolunda 21+4 fakat usg ölçümü 22+5 çıktı bir hafta kadar önden gidiyor 550 gr olmuş diyet ve yürüyüş yapıcam ekmek kes dedi gebelik şekeri çıkacak sende kesin önlem almalısın dedi
İki yıl önce aynı senede üç kez kalp durması yaşamıştım tetkik tahlil sebep bulunamadı taaa ki bu doktora gidene kadar dosyamı inceledi ve direk folik asit yetersiz gelmiş folbiol 5 mg başlanacak sana dedi, bin şükür dediği gibi de ilerliyorum
planlı değildi hamilelik tamamen süpriz yumurtam beklemediğim anda şok etkisi yarattı yavrum iyi ki yarattı hosgelsin İnş o da diğer kardeşleri de 🤲🏻
Ege bey teyzoslar 🤲🏻🧿🥰
Anne ağlayıp durma iyiyim bak dercesine erbaşını ellerinin içine almış 😀maşallah barekallah

Ege bey teyzoslar 🤲🏻🧿🥰
Ege beyin burnunu yerim ben o ponçik ellerini yerim😀 maşallah 🧿 artık dikkat et kuzum yapacak birşey yok sağlıkla doğsunlar da diyet yaparsın .. bu arada doktorun çok hoş bir foto yakalamış 😀

X