Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlar merhaba bugün eczacımla konuştum tavsiyesini sizede aktarmak istedim. Göğüs ucu bakımını 7. Aydan sonra yapmaya başlamak gerekiyormuş 8. Ve 9. Aylar göğüs bakımı için çok önemli dedi. İlk gebeliğim olduğu için yara olup olmayacağını kestiremediğim için yapmam gerektiğini söyledi tabi inşallah bebeğimi emzirebilirim 😍🙏
Doğru demiş cnm ben doğum yaptım ilk oğlumda bir yara oldu ne yaptımsa geçmedi
En son eczaneden garmastan pomat almıştım o iyileştirmişti
Önden başlamak daha iyi olabilir

Benim 19+1 ben de böyle oldum gibi göbek baya önde sivri bir de popo basenler falan maşallah aldı basını gidiyor 6 kilo almıştım en son simdi tatildeyim 5 gündür döndükten sonra tartılmaya korkuyorum valla😂
Bende 5-6 kilo aldım, normalde belim incedir hiç belli değil şuanda

Bizede gebe okulundaki ebe son zamanlar zeytinyağı sürebilirsiniz demişti. Doğumdan sonrada en güzel nemlendirici kendi sütünüz bebek emmeyi bıraktıktan sonra kendi sütünüzü alıp sürün etkisini göreceksiniz dedi 😍 ve bebeğini emzireceksin hiç şüphen olmasın 😍
Gebe okulunda bize de böyle söylediler canım en doğal şey kendi sütünüz de isterseniz zeytinyağı da doğumdan önce sürebilirsiniz ama emzirmeden önce suyla temizleyip kendi sütünüz ile yıkamak dedi ki biz hayvancılık ilamığraşıyoruz ineklerimiz sapmadan öncede göğüsleri duru su ile yıkar biraz sapınca sütü ile yıkar öyle devam ederiz yara olmasın diye 😀

Kizlar 20. Haftadayim, hala midesi bulanan var mi? Prilama devam ediyorum, acaba sicaktan mi yoksa hamilelikten mi bir turlu cozemedim.

Gebe okulunda bize de böyle söylediler canım en doğal şey kendi sütünüz de isterseniz zeytinyağı da doğumdan önce sürebilirsiniz ama emzirmeden önce suyla temizleyip kendi sütünüz ile yıkamak dedi ki biz hayvancılık ilamığraşıyoruz ineklerimiz sapmadan öncede göğüsleri duru su ile yıkar biraz sapınca sütü ile yıkar öyle devam ederiz yara olmasın diye 😀
Yani ineklern göğsünü nemli tutan süt bizimkini hayli hayli tutar heralde😅 tek göğsünüzde değil karnınızda vücudunuzda bile kullanabilirsiniz dedi 🤭

Kızlar günaydın özellikle özel hastane doktoruna gidenlere sormak istediğim bir soru var ben her gittiğimde doktorum bana gebelikti demi diyor nasıl gidiyor diyor sedyeye uzanıyorum en son adet tarihimi soruyor bebekle ilgili bana bilgi vermek yerine bile kendisi sisteme yazıyor toplasan bebeğimi o ölçüm yaptığı için sürekli duraksatıyor hiç bir hareketini göremiyorum bu hafta eşimin ısrarı ile sadece bir kere o üç boyutlu ultrasonla galiba ellerini ağzına götürürken gördük. 19+1’de gittim cinsiyet öğrenmeye biliyorsunuz 5 kilo aldım şeker yüklemesi dedi ama ne olduğunu anlatmadı 1000 kira muayene ücreti veriyorum 10 dakika muayene etmiyor cinsiyet tahmininde bulunurken ben erkek galiba hocam dedim o bananbaanne yaşıyor mu merak ediyor mu diye soruyor eşim hocam erkek çocukları videosu izliyoruz biz diyor çok hareketli ultrason da hiç cevap yok baya iki gündür kafama taktım bir kaç aklımda doktor var onlara da gitçem bi ama sizin doktorlarınız nasıl merak ettim
Bende özel hastaneye gidiyorum. Doktorumdan çok memnunum. Doktorum tanıyor bizi artık. Bilgilerim sisteminde kayıtlı muayeneden önce konusur bizimle ve sistemden kontrol eder son durumlarını. Muayene sırasında da herseyini bize gösterir canım. Son kontrolünde dudaklarına kadar gösterdi bakın diye. Omurga kemiklerini saydı bize göstererek. Senin doktor ilgisiz Allaha emanet bence. Ne kadar yoğun olsada senden bilgileri istemesi saçma geldi bana. Bide daha basinda hamilesin dimi diye sormasıda saçma. Fikrimce doktorunu değiştirmelisin. Bizler zaten bu süreçte herseyi kafamıza takanlara olarak evlatlarımızı daha çok görmek istiyoruz hareketlerini izlemek istiyoruz. Para veriyoruz bide ama beklediğini bulamıyorsan doktor değiştirmeni tavsiye ederim 😊

İyi akşamlar kızlar nasılsınız nasıl gidiyor hamişlik. Hazırlıklar başladı mı sizlerde. Bide ikiz hamilelere bisey sormak istiyorum. Bebek arabası ne tercih ettiniz. Ve Beşik olarak hangisini tercih edeceksiniz karar veremiyorum ben bi türlü. Özellikle bebek arabası yanyana olan mı önlü arkalı olan mı karar veremiyorum

İyi akşamlar kızlar nasılsınız nasıl gidiyor hamişlik. Hazırlıklar başladı mı sizlerde. Bide ikiz hamilelere bisey sormak istiyorum. Bebek arabası ne tercih ettiniz. Ve Beşik olarak hangisini tercih edeceksiniz karar veremiyorum ben bi türlü. Özellikle bebek arabası yanyana olan mı önlü arkalı olan mı karar veremiyorum
Ben kıyafet alırken bile okadar zorlanıyorum ki bu hamilelik beni çok kararsız biri yaptı
Beşiği önce ebebekten anne yani tek tek mi alsam dedim sonra ikiz alayım diyorum en fazla 1 yıl kullanip çöp olucak zaten
Arabaya da karar vermedim kimi ön arka üstteki alttakinin kafasına vuruyor demiş yan yana da yenidoğan için uygun değil dedi magazdaki adam sen alırsan benide etiketle fikir olsun

Bi arkadaş bacak ağrım var demiş alıntı yapamadım 😁 bana kalsiyumdan dedi doktor süt iç dedi
1 haftadır her sabah içiyorum ağrım kalmadı gece uykumdan uyandıran bi ağrıydı gün içinde hareketsiz kaldığımda da ağrıyordu
Ama market sütü alma dedi dışardan alınandan

Bende ikizlere hamileyim. Bizde karar veremedik hala pregonun altlı üstlü olana sıcak bakıyorum biraz kimsedede görmedim kullanışlımı değilmi o yüzden kararsız kalıyor insan..

Ben kıyafet alırken bile okadar zorlanıyorum ki bu hamilelik beni çok kararsız biri yaptı
Beşiği önce ebebekten anne yani tek tek mi alsam dedim sonra ikiz alayım diyorum en fazla 1 yıl kullanip çöp olucak zaten
Arabaya da karar vermedim kimi ön arka üstteki alttakinin kafasına vuruyor demiş yan yana da yenidoğan için uygun değil dedi magazdaki adam sen alırsan benide etiketle fikir olsun
Sen benden daha kararsız çıktın canım 😀
Beşik konusunda ben büyüyen Beşik düşünüyorum ikiz olduklarından yanımda belli bir zaman yatırabilirim ondan kendi odaları olsun istiyorum ama bilemedim yinede. Kendi odam için anne yanı 1 tane alabilirim belki ikisini aynı yerde yatırabilirim bi süre diye plan yaptım. Araba konusunda bende çok kararsızım. Haberleşelim yine alacağımız şeyler konusunda Canım 😊

Bende ikizlere hamileyim. Bizde karar veremedik hala pregonun altlı üstlü olana sıcak bakıyorum biraz kimsedede görmedim kullanışlımı değilmi o yüzden kararsız kalıyor insan..
Bende tam karar verdim diyorum mağazaya gidince satıcı aklımdakini önermiyo en başa dönüyorum o zaman. Haberleşelim yine canım tavsiye eden kullanan olur bizlerinde haberi olsun

Ay bebeklerin iyi olmasına çok sevindim canım öncelikle . Bu çok arada bir konu . Şimdi sen 2 li yerine detaylıya gittin şükür herşey güzel çıktı. Şimdi ki perinotoloji uzmanı da baktı oda güzel çıktı sadece cihazı yeterli değil . Aslında şu soruyu sormak lazım Allahım göstermesin ama sonuç kötü çıkarsa napacaksın? Eğer her şekilde kabulüm diyorsan hiç kafanı karıştırma . Maddi olarak senin başından beri çok zor süreç . 7 bine de şimdi bir sürü şey alınır: açıkçası ilk okuduğumda sıkıntılı bir durum olsa şimdiye çıkardı diye düşündüm birde 2 ki yerine detaylı yaptırdım dedin ya .. şuanki doktorun da söylerdi bence . Bu haftalarda canımızı sıkılacak şeyler olsa bebeklerde çıkıyor. Benim kadın doğumcum her hafta bebeklerin ölçüsünü yapıp bakıyor ki seninki de yapıyordur bana gönlünü ferah tut ben hiçbirşey göremedim detaylında güzel gelecek demişti. Aslında kadın doğumcular bakıyor ama yine de detaylıda yönlendiriyorlar gözden kaçırdım mı diye. Ki perinotoloji uzmanı daha detaylı gözle bakıyordur diye düşünüyorum . Tamamen sana kalmış bşr durum doğana kadar kafam da soru işareti olur bu diyorsan yaptır madem bunlardan para döküldü bir 7 daha dökülsün en azından kafam rahat etsin de. Yada her türlü kabulüm diyorsan da hiç bulaşıp canını sıkma. Şunu da demeden geçemicem ben sıkıntı olsa şimdiye belli olurdu yakalanırdı diye düşünüyorum sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum . Sadece psikolojik olarak daha 4 ay var doğuma he gün acaba acaba der misin sen? Her gün kafana takacaksan zehir edersin kalan 4 ayı kendine .
Elhamdülillah şuana kadar herhangi olumsuz birşey çıkmadı bebislerimde 22 . Haftaya kadar yaptırmam gerekiyormuş sonra olmuyormuş dusunucem çok teşekkür ederim canım güzel dusuncelerin için sen nasılsın bebiş nasıl hisetmiyorsun deme benim gibi 😅

Elhamdülillah şuana kadar herhangi olumsuz birşey çıkmadı bebislerimde 22 . Haftaya kadar yaptırmam gerekiyormuş sonra olmuyormuş dusunucem çok teşekkür ederim canım güzel dusuncelerin için sen nasılsın bebiş nasıl hisetmiyorsun deme benim gibi 😅
İçini ferah tut gayet sağlıklı senin minikler çok hemde 🥰🥰 biz anneler takıyoruz sadece haklı olarak ee annelik eşittir stres 😢😩🥰🙂 hissetmek mi oda neymiş 🤣yok hala tık yok bende zaten doktor 25. Hafta dedi ya ben ona empoze oldum 🤩

X