2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
kızlar şimdi size bir şey soracağım sakın beni yargılamayın dediğimi de yanlış anlamayın lütfen. Bu benim nasip olursa ilk bebeğim olacak daha önce 2 kaybım var. Ama daha sanki anneliği hissediyorum diyemem. Kalp sesini duyunca hissederim demiştim olmadı. Büyüyünce karnım hissederim dedim olmadı. Şimdi hareketleri de algılayamıyorum daha belki hareketlenince anneliği hissederim diyorum . Benim gibi olan var mı ben mi duygusuzum acaba… demek istediğim inşallah anlamışsınızdır
Bende oğlum da senin gibiydim ve ben muayene için 9 da gittim hastaneye, doktor muayeneden sonra çantanı al gel öğlen alıcam dedi eve geldim duş alırken hayatım film şeridi gibi geçti gözümden bu dedim tek olduğum son saatlerim günüm, artık hayatımda küçük bir beden olacak ve ben yine duygusuz şekilde gittim hastaneye hazırladılar seseryana sedyeye yatıp oğlumu o ilk gördüğüm an içimden akan o sıcak duyguyu anlatamam gözlerden akan yaşın o duygunun tarifi yok
Demem o ki normal canım yargılanacak bir durum hiç değil, o ilk an gör sen duyguyu,tarifsiz anlatılmaz binlerce şükür ediyorsun az geliyor yani
Hatta sonra insanlar oğlumu sevdikleri zaman bile vermek istemezdim o benim diye 😂şimdi şükür 9 yaşında tam annecidir kendisi
Dünya bir yana evlat bir yana diyorsun
Hamileliğin tadını çıkar 💜🧿

Kızlar aranızda sağlıkçı var mı yada tetkik sonucundan anlayan
Cuma günü sağlık ocağında kan verdim de sonucun bazısı çıkmış bakarmısınız
Doktora 13nde gideceğim daha var

Çıkan sonucun bazısı bunlar

Eklentiler

• IMG_3206.png
    IMG_3206.png
    163,8 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_3207.jpeg
    IMG_3207.jpeg
    32,2 KB · Görüntüleme: 66
Kızlar kan sulandırıcı iğnemin raporunu daha mart ayında yaptırmıştım bugün eczane eşime bitmiş rapor demiş ya. E nabızda rapor bitiş tarihi 2025 mart ayı yazıyo nasıl böyle birşey olabilir😒
Öyle birşey olamaz ki ama 1 senelik veriyorlar zaten raporu gerçi bilemedim de şimdi

Son düzenleme:
Ben bi pazartesü uğrarım bakalım eczaneyefe eşim gitmişti oda bilmediğine çok sorgulamamış. Eczanede beni tanıdığı için artık 2 kutu emanet veriyim demiş oda alıp gelmiş bende gidemedim bugün birdaha
Canım maalesef aynı sorunu ben de yaşadım 3 aylıkmış rapor bitmiş. Dünden beri rapor çıkarttırmaya uğraşıyorum doktorumun sekreteri bir türlü beceremedi biz de emanet aldık şimdilik. Gerçekten gebelik sonuna kadar çıkarılabilse nolur sanli

Kızlar kan sulandırıcı iğnemin raporunu daha mart ayında yaptırmıştım bugün eczane eşime bitmiş rapor demiş ya. E nabızda rapor bitiş tarihi 2025 mart ayı yazıyo nasıl böyle birşey olabilir😒
Enoksaparin rapor süresi maksimum 3 ay diye biliyorum. Raporları hekimler söylüyor, sekreterler otomatik 2 yıl çıkarıyor genelde. Ama sut’ta rapor süresi maks ne kadarsa o kadar geçerli oluyor. Yani 2 yıl yazması maalesef 2 yıl geçerli olduğu anlamına gelmiyor 🥹

Canım maalesef aynı sorunu ben de yaşadım 3 aylıkmış rapor bitmiş. Dünden beri rapor çıkarttırmaya uğraşıyorum doktorumun sekreteri bir türlü beceremedi biz de emanet aldık şimdilik. Gerçekten gebelik sonuna kadar çıkarılabilse nolur sanli
Yani 3 ayda bir bunlamı uğraşcaz gercekten kendi takibimi yapan doktorum çıkarsa hiç sorun değil ama özel muayehane de ilaç bile yazmıyor sgk dan hep başka doktora gitmem gerekcek bu rapor meselesinde 🥲

Enoksaparin rapor süresi maksimum 3 ay diye biliyorum. Raporları hekimler söylüyor, sekreterler otomatik 2 yıl çıkarıyor genelde. Ama sut’ta rapor süresi maks ne kadarsa o kadar geçerli oluyor. Yani 2 yıl yazması maalesef 2 yıl geçerli olduğu anlamına gelmiyor 🥹
Yaa bilmiyordum gerçekten bunu öğrenmiş oldum ama ne gerek vardı diyor insan 🥲 peki raporu ilk çıkaran doktormu yenilemesi gerek yoksa başka doktora gitsem oda halledermi. Çıkaram doktorun randevuları dolu hep

Yani 3 ayda bir bunlamı uğraşcaz gercekten kendi takibimi yapan doktorum çıkarsa hiç sorun değil ama özel muayehane de ilaç bile yazmıyor sgk dan hep başka doktora gitmem gerekcek bu rapor meselesinde 🥲
Neyse kuzum bunu da halledersek son bir kez daha rapor gerekecek 🥲 yani artık şey düşünüyorum ara sıra sağlık ocağında falan yazdırıp stok mu yapsam gebelik sonuna kadar diye. Bizim sekreter her seferinde ısrarla bir kutu yazıyor mesajla 3 e çıkarttırıyorum falan çok zorlu bir ilaç alışı oluyor benim için 😅

Yaa bilmiyordum gerçekten bunu öğrenmiş oldum ama ne gerek vardı diyor insan 🥲 peki raporu ilk çıkaran doktormu yenilemesi gerek yoksa başka doktora gitsem oda halledermi. Çıkaram doktorun randevuları dolu hep
Hiç olmadı aradan gidip rica edersin canım muayenelik birşey yok nasıl olsa. Sistemsel bişey

Neyse kuzum bunu da halledersek son bir kez daha rapor gerekecek 🥲 yani artık şey düşünüyorum ara sıra sağlık ocağında falan yazdırıp stok mu yapsam gebelik sonuna kadar diye. Bizim sekreter her seferinde ısrarla bir kutu yazıyor mesajla 3 e çıkarttırıyorum falan çok zorlu bir ilaç alışı oluyor benim için 😅
Valla yazdırabiliyprsan eğer yazdır stokla canım ben 6000lik kullanıyorum ondada bir kutuda 2 tane oluyo 15 kutu yazıyo sadece 1 aylık tam. Şimdi 2 kutuda emanet olduğuna 2 kutu geriden gitcem birde. Neyse halletcez bir şekilde bebeler iyi olsunlarda 🥹🥹

İyi geceler kızlar. İkiz hamilelik yaşayanlara bisey sormak istiyorum. Doktor kontrolleriniz kac haftada bir oluyor

İlk çıkaran doktor değil de raporu uygun gören bölümün, yani bu durumda herhangi bir kadın doğum hekiminin, yenilemesi daha uygun olur.

İdrar yolu enfeksiyonu canım idrarda enfeksiyon var hemogram normal ama crp de biraz yükselmiş o da kanda enfeksiyon göstergesi. Ama az yükselmiş korkulcak bir sey yok gibi duruyor. Kültür aldılar mı?
Bir antibiyotik verir diye düşünüyorum
Yok canım sağlık ocağında verdim kendi doktoruma 13nde gideceğim ama yarın diğer sonuçlarda çıksın hepsini ws yollarım
Tşk ederim 🌸

X