Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    118
Kızlar aranızda magnezyum kullanan var mı? Kullanan varsa hangi markayı kullanıyorsunuz?
Doktorum bana Osteoformula Nbl Magnezyum-Kalsiyum verdi canım. Ben normalde 2-3 senedir aktif spor yaptığım için başka bir magnezyum kullanıyordum ama doktor bunu uygun görünce buna geçtim, bana çok da iyi geldi 2 haftadır.

oyyy maşallahhh Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin dudaklar falan dolgun dolgun duruyor çok tatlı ya

Benim de şimdi çevrem de sürekli cinsiyeti soruyorlar diyorum ki göstermiyor bizde merak ediyoruz kesin senin oğlun olacak en son ne farkeder dedim yaa evladım sağlıklı olsun da gerisi önemli değil sonuçta ikisini de yetiştirecek olan benim dedim olur mu diyor hep kız torunu var annenlerin bu da erkek olsun annemlerde kız torunları için ölürler yada bir arkadaşım var taktı hergün beni rüyasında görüyor oğlum oluyor bana anlatıyor sonra da ben kızı doğursam görün siz diyor sen bi hamile kalda dedim hergün sağlıklı olsun benimle olsun diyeceksin bakalım o zaman cinsiyet bu kadar önemli mi olacak diyorum sağlıklı olsunlar elleri ayakları bğtün azaları herşeyleri iyi olsun da hiç önemli değil cinsiyet bence

Kızlar tam olarak ben de böyleyim ve bütün anne olan kız arkadaşlarıma sordum bende mi bir tuhaflık var diye. Hepsi de biz de aynıydık, doğumdan sonra kimisinde bebeği görür görmez, kimisinde zamanla oluşmuş annelik hisleri, çok normal dediler şu anda böyle hissetmemize

Ben de kayınvalidem ve görümceme karşı böyle oldum hiç takmıyorum cevap vermiyorum kendime zarar veriyordum baktım onların umurunda değil bende artık onlar ne söylerse söylesin cevap vermiyorum dinliyormuş gibi yapıyorum ama duymuyorum kafam ve psikolojim çok rahat

Irmak bende senin gibiyim yaaaa
Yani mesela onunla konuşmaya başlamadm bile

Ayyyy ne güzel ama yaa maşallah suphanallah
Ne güzel poz da vermiş cok sevindim senin adına tatlımm

Ayyy doğumdan snra ya kalmasın ya
Oysa ki nasıl cabaladık olsun diye..
aman bişey olmasn diye de cok korkuyoruz ama neden hissedemiyoruz kii

Bence de normal bir durum. Hamilelik her açıdan çok zor ama psikolojik olarak bence daha da zor. Eski sen olmayacak olmak, hayatında seçeneklerin, önceliklerin ister istemez değişecek şekillenecek. Yaşadığın hayat tarzı belki bir süreliğine de olsa değişecek ve bence bunları kabullenmek de zor. Böyle söylediğimde yargılanıyorum, bu çocuğu çok istiyor olmam, her şeyi hemen kaldırıp kabullenebileceğiim anlamına gelmiyor.

Ayyy doğumdan snra ya kalmasın ya
Oysa ki nasıl cabaladık olsun diye..
aman bişey olmasn diye de cok korkuyoruz ama neden hissedemiyoruz kii
Bence kendini kötü hissetme canım. Çok normal bir durum bu. Bende henüz konuşamıyorum mesela, eşim karnımı seviyor kızım kıızm diye konuşuyor ben bile henüz onun gibi değilim. Karnım büyüdükçe belki olacaktır, hareketlerini hissettiğimde belki, ya da kucağıma aldığımda ne olduğunu anlayacağım. Ama şimdilik Allah günah yazmasın. Bununla sınamasın ama kanım kaynıyor desem yalan olur. Ama en ufak ağrım olsa aklım çıkıyor ona bir şey oldu diye.

Ay kızlar birdaha tövbe acı baharatlı şeyler yemicem. Ciğköftw çok severim hamileliktede hep başından beri yemiştim ama sonra farkettim sonrasında karın ağrısı yapıyo bayadıe yememiştim 2 akşam öncesi çok canım istedi yine yedim. Birde başka acılı bir yemek yemiştim aksi gibi canımda istiyo normalde acı aramam sevmem ama şindi istiyorum. 2 gündür gaz sancısı gibi sancı çekiyorum artık şüphelenmeye başlamıştım doktoramı gitsem diye lavabodan sonra biraz rahatladım sanki ama yine aklım orda olursa gidicem yarın doktora bi acıdan dolayımı yoksa başka bir sancımı Allah korusun

İşte aynıyız canm
Aman bişey olmasn diye tedirgin oluyoruz
Mesela 1 ay snra ki randevuyu zor bekliyoruz ama içimizde o şuan fakat bişey hissedemiyoruz

Allah korusun canm benim ama acıdandır sende cok yemişsin yahuuu

Aynı fikirdeyim canım. Benim hamilelik hem süpriz oldu hem de üçüz oldu aniden. Gören herkes benim çılgınlar gibi mutlu olmamı ve mucizeleri bekliyorum modunda annelik hisleriyle donatılmamı bekliyor ama ben dediğin gibi "acaba eski hayatım olacak mı" "nasıl bakacağız" gibi streslerle çevriliyim şu an. Tabi ki heyecan var ama aman da yavrularım gibi bir duygusallık hali yok üzerimde :)

Maalesef önceden erkek çocuk diye tutturanlar şuan kız evlat hayırlı olur diye kıza dönmüş. Hepsi ayrı bir cehalet. Ne fark eder yani sağlıklı olsun yeter. Anne baba olamayan bir sürü insan var. Bu ayrım garip geliyor herkes belki farklılık ister kızı olan oğlu, oğlu olan kızı ama bunu diretmek takıntı haline getirmek hele ilk çocukta akıl tutulması umursamayın. Bana da 3 yıl getirmedim kendim korundum ismim kısıra çıkmış gülüyorum sadece o da istedğim zaman oldu 7 ay içinde 2 defa 1 defa düşük yaptım ama mahallede herkes vah vah olmuyor diyormuş neye göre diyolar bilmiyorum istememek de normal hayat pahalı evlilik otursun çalışıyoruz ama gel de anlat eminim olunca ona da laf ederler :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…