Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    118
kızlar şimdi size bir şey soracağım sakın beni yargılamayın dediğimi de yanlış anlamayın lütfen. Bu benim nasip olursa ilk bebeğim olacak daha önce 2 kaybım var. Ama daha sanki anneliği hissediyorum diyemem. Kalp sesini duyunca hissederim demiştim olmadı. Büyüyünce karnım hissederim dedim olmadı. Şimdi hareketleri de algılayamıyorum daha belki hareketlenince anneliği hissederim diyorum . Benim gibi olan var mı ben mi duygusuzum acaba… demek istediğim inşallah anlamışsınızdır

Irmak hislerime öyle tercüme oldun ki ben de böyleyim. Bebeğime sahip olmayı çok istedim, bin kere şükür hamile olduğuma sağlıklı olmasına ama geçen gün bir arkadaşım sordu nasıl bir his diye bilmem dedim. Yani böyle oyy çocuğum annem diye bi sevemiyorum. Sevmiyorum değil asla ama anne gibi olamadım sanki. Eksik bir şey var, böyle olunca üzülüyorum konuşuyorum sakın istemiyorum sanma seni çok seviyorum şöyle böyle. Eşya alırken de çok hevesliyim ama annelik olayını insanların dilinden düşürmediği kadar kutsal, duygu yüklü göremiyorum bir türlü öyle olamadım. Bende tam anlatabildim mi bilmiyorum ama öyle işte

Benimde tık yok grupta maşallah durmuyor diyenleri okuyunca bir problem mi var diyorum kontrole gitmek yetmiyor bana o hafta rahat gibiyim ertesi hafta ya birşey olduysa anlamazsam diye içim içimi yiyor
Geçen hafta fotolar bulanık degildi benim 4 boyutluda mi bulanık oluyor ayy kafam allak bullak oldu

Benim plesanta sola yerleşimli doktor bir hep iyi yerde dedi durdu ama kafaya takacak bir şey buluyorum yarına odaklıyım şimdi bende merak ediyorum

Yok kuzum hissetme ile alakalı değil bence bu durum kucağımızaza alınca herhalde olacak diyorum bende

Aynen 4 boyutluda bulanık oluyor . Ama dediğin gibiyse plesanta konumu hareketi hissetmeden normal o arada yastık görevi görüyormuş. Boşver kız yukarı çıkmış buna sevin bu çok güzel bir haber

Ben tam anladım seni aynı duygudayım çünkü sevmemek istememek değil bahsettiğimiz şey. Ay ama yalnız olmadığıma çok sevindim bende kendimi suçluyordum senin gibi annecim seni seviyorum sakın üzülme deyip duruyordum

Yok canım bende öyleyim. Daha kutsal duygular yükleniyormuş gibi bekliyoruz. Kullanıyor musun bilmiyorum ama bunda sosyal medyanın çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Öyle bir lanse ediliyor ki tam bir sevgi pıtırcığı oluyorsun varlığın yokluğun oymuş gibi. Hatta infulencer bi kadın doğum yaptıktan sonra niye öyle hissedemedim diye kendini çok suçlu hissetmişti ama çok normalmiş

Yani aşırı bağımlı değilim ama herkes kadar sosyal medya kullanıyorum belki de etkileniyoruz . Yok ya sevgi pıtırcığı olmak dursun içimdeki canavar çıktı aksine çok sinirliyim ben. Herhalde kucağımıza alınca birşeyler dank edecek etmezse de korkmaya gerek yok sanırsam herkes farklı sonuçta . Ama yalnız olmadığını bilmek daha iyi hissettirdi insan vicdan yapıyor bebek bunu anlar mı benimle ilgili ne düşünür diye

Hahahahah ay kıyamammmm gösterecek bence bu defa ya

İnsallah sizde saglıkla kucagınıza alın benim minik savascımda guclu hersey cok güzel olacak ınsallah o nazlı bır kız bence
Amin inşallah. savaşçı bizim evlatlarımız. İnşallah hepsi sağlıkla vaktinde doğacak.hicbir şeyden korkma herkesi de dinleme canım. Herkesin hamileliği farklı. Başka birinde riskli olan şey sende normal olur ondan kendini hiç sıkıntıya sokma. Doktorunu dinle sadece. Hamileliğin tadını çıkar. Bol bol bebeginle konuş ve Allaha hep dua et

Allah bın kere razı olsun bı hafta daha sabredicem hayırlısıyla tutunup gelecek ınsallah

Kucağına alana kadar o his gelmiyor diyen de var.Aslında geldi ama sen farketmiyorsun da diyen var.Mesela her kontrolde aman bişi olmasın evhamı biraz da bu yüzden değil mi ?

Ben mesela bazen çevremde şu tarz konuşanlara da uyuz oluyorum , cinsiyeti soruyor erkek diyorum.hemen geçmiş olsun diyor.belki farklı mizaçlı olacak benim çocuğum Yani neden bu tarz konuşuyorlar.sonra mesela kendileri 2 tane çocuk yapmış,eşimle bana amaaan çocuksuz daha iyi diyenler var.Çocuk yapmayın zor diyenler var..düşünüyorum mesela asıl bence bu insanlar sorsun kendine annelik onlara hala gelmemiş. O yüzden sen sorgularken bile doğru yoldasın

Şuan hormonlar duygular hepsi birbirine girmiş durumda belkide bu yüzden böyle hissediyoruz senin yazdıklarını okuduğumda bende böyleyim dedim. Anne olmak çok güzel ama belkide kucağımıza alınca daha farklı hissederiz o zaman tam anlamıyla anneliği tadariz.

Aman onlar hep var hayattaki parazit onlar banada gorumcelerim çocuk olsun çok uyuyamayacaksin gezemeyeceksin ve daha dolusu şey soyluyolar ama ikisininde 2 şer tane çocukları var hamile kalmadan öncede ee hani bebek diyorlardı
Ben artık takmamaya calisiyorum çünkü ağızlarının payını versemde baktım anlamıyorlar bıraktım artık

Kızlar ben de bu gün detaylıya girdim. Her şey normal dedi doktor. Hiçbir sıkıntı yokmuş, yüzünü de gösterdi. 10 15dk anca sürdü, özele gittik, bir cd içinde fotoğrafları ve ölçüm içeren görselleri de koydular, hatta normal fotoğraf baskısı şeklinde fotoğraf da verdiler. Eşim işinden izin almıştı o sebeple güzel geçmesine sevindim. Kızımın bir fotoğrafını ekliyorum ablaları :) 22 hafta 3 günlüğüz. İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız.

Eklentiler

• IMG-20240705-WA0016.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 72
maşallah çiçeğimeeeeee oyyyyyyyyy buruna bakkkk yicemmmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…