Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    113
Kizlar selam herkesee

Bugün kan ve idrar test verdim idrarda enfeksiyon çikti 18 haftadayım şuan bi sıkıntı olur mu sanırım korunmasız beraberlikten oldu ya da bayramda az su içmemden kaynaklı bu ikisinden biri ciddi bi problem olur mu yaşayan var mi
Bende enfeksiyon olmadı ama az su içmekten oluyormuş birde doktor bana prezervatif önerdi artık bu aylardan sonra tehlikeli dedi aklında olsun senin de

Herkese selam,

Ben demin ilk kez bebeğin hareketlerini hissettim. 🥲 çok değişikti. Hemen uzandım dışarıdan görür müyüm diye. İki üç kere tekme mi yumruk mu artık minik kısa süreli gördüm.
19. haftadayiz. Sanirim daha düzenli hissetmek bir kaç hafta daha alacak.
Muhteşem ☺️ ay ne güzel en kısa zamanda bende hissederim inşalalh 🩷

Günaydın kızlar
Nasılsınız bebisler iyidir inşallah
Kızlar ben sabah uyanınca bel ağrım oluyor gün içinde geçiyor neden acaba sizde de bel ağrısı yaşayan var mı

Acaba sırt üstü mü uyuyorum gece bilmeden ondan mı agiriyor diyorum ama gece uyandikca dikkat ediyorum hep yan yatmaya çalışıyorum

Birde kilo durumu nasıl sizde salı 18 haftaya giriyorum şuana ladar Total 7 kilo aldım bedenimde nereye aldım bilmiyorum göbeğim çıktı evet göğüslerim büyüdü geri kalan aynı gibi geliyor benim ikiz olduğu için mi çok aldım yoksa kendi bedenimemi aldım bilmiyorum
2-3 haftadır bel sırt bacak hatta tüm vücut agrısıyla uyanıyorum bi 15 dkda zor kendime geliyorum. Önceki gebeliklerimde olmamıştı böyle

Kızlar gebe kalmadan bi ay önce merdivenlerden popomun üzerine düşmüştüm sıcağıyla pek anlamadım ama yine de bir süre kuyruk sokumun ağrımıştı mr çekildi dr sorun yok dedi ama ağrım bi süre devam etti şimdiyse 20 haftalığız ve inanılmaz derecede hayatımı zorlaştırmaya başladı düştüğüm yer aşırı ağrı yapıyor biraz masaj rahatlatıyor ama yürüyüş yapmak falan çok ağrı yapıyor ne yapabilirim sizce

Ben çocukken düşmüştüm,
Büyük ihtimal yanlış kaynadı,
Bazen sıkıntı versede umursamadım şimdiye kadar
Şuan bende 20 haftalıgım ve sıkıntısını çekiyorum,
Doktorumun önerisiyle hamilelere uygun bi Fizyoterapiye başlıyacagım ben.

Bende enfeksiyon olmadı ama az su içmekten oluyormuş birde doktor bana prezervatif önerdi artık bu aylardan sonra tehlikeli dedi aklında olsun senin de
Allah'tan böyle bı sorunum yok doktor bize ilişkiyi yasakladı ilk aylarda doğuma kadar da yasak 🤣🤣
Bu arada senin haftan benden önde diye hatırlıyorum ben 19 oldum ve arada pıt pıt atışını hissediyorum hatta karnimda izi bile oluyor canım sen hiç hissetmedim mi?

Kan ve idrar tahlilime temiz diyen doktor muayene açıklaması olarak akut sistit yazmış ama bana bir şey demedi anlamadım 😂 yarına poliklinik randevusu aldım bakalım
Acillerde tanılar sizin şikayetinize göre ön tanı olarak atılır genelde, tetkik sonucu beklenilmeksizin. Ön tanı şüphelenilen tanı demektir. Tahlil sonucuna göre o tanı çıkadabilirsiniz, çıkmayadabilirsiniz.

A olabilir annemlere gittik falan ihmal ettim o arada inşallah şöyle bi haftada falan geçer ya endişleniyorum

Allah'tan böyle bı sorunum yok doktor bize ilişkiyi yasakladı ilk aylarda doğuma kadar da yasak 🤣🤣
Bu arada senin haftan benden önde diye hatırlıyorum ben 19 oldum ve arada pıt pıt atışını hissediyorum hatta karnimda izi bile oluyor canım sen hiç hissetmedim mi?
Neden yasak dediler acaba sorun neydi

Kızlar gebe kalmadan bi ay önce merdivenlerden popomun üzerine düşmüştüm sıcağıyla pek anlamadım ama yine de bir süre kuyruk sokumun ağrımıştı mr çekildi dr sorun yok dedi ama ağrım bi süre devam etti şimdiyse 20 haftalığız ve inanılmaz derecede hayatımı zorlaştırmaya başladı düştüğüm yer aşırı ağrı yapıyor biraz masaj rahatlatıyor ama yürüyüş yapmak falan çok ağrı yapıyor ne yapabilirim sizce
Çok geçmiş olsun. Hamile pilatesi oradaki kasları gevşetip rahatlatarak bence ağrınıza iyi gelir. Oturduğunuz zamanlar için de oturma simidi kullanabilirsiniz, medikalcilerde oluyor.

Ben de normal istiyorum aslında ama sezeryanda da böyle olunca hiç dikiş izi olmuyormuş içten dikiyorlarmış nasıl oluyorsa artık ona şaşırdım. İnşallah bi avazda normal normal fırtlatırız 😂
Amin amin canm hayırlısı ile kucağımıza alalım inşallah 🥰

Oyyyyy çok güzel çokkkkkk 🩷🩷🩷 ne güzel şeyler var ya 🩷🩷
He kızz olmaz mı vala
İnsanın hepsine içi gidiyor

Ben açıkçası bir ay sonra gidip toplu alacağım ona göre ayarladım bütçeyi de 2 günde halletmeyi planlıyorum herşeyi 🤣
İyi iyi canm öyle ayarladysan:)
Para olunca almaya ne var ☺🙂🙂

Geçen sene bir tane kaybim oldu şimdi de kesenin orda hafif kanama vardı ama ilaçlarla bu haftalara kadar geldik doktorlar bu yüzden yasakladı canım bebegim sağlıkla gelsin de gerisi mühim değil bizim için ❤️😍🤣
Bnmde kanama alni vardi 9.haftalarda vardi ilaç iğne kullandım 13lerde geçti artık dedi doktor kanama alani bu haftalarda artık olmaz dedi biz de ondan devam ettik

Acillerde tanılar sizin şikayetinize göre ön tanı olarak atılır genelde, tetkik sonucu beklenilmeksizin. Ön tanı şüphelenilen tanı demektir. Tahlil sonucuna göre o tanı çıkadabilirsiniz, çıkmayadabilirsiniz.
Sadece kaşık ağrım vardı, idrarda yanma ya da ne bileyim başka bir şey yoktu. Poliklinikte doktor açıklama yaptı zaten. Teşekkür ederim :)

Bize hiç yasak koymadı ya 🤣 aynen benim 20 bitiyor ben daha hiç hissetmedim doktor bana 25. Haftaya kadar hissedemezsin dedi benim plezanta tam en öne göbek bölgesine yerleşmiş . Ultrason fotoları bile bulanık çıkıyor plezantadan dolayı . Benim daha çookkk beklemem lazım 🤣🤣🤣

X