2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
İnan cinsiyet falan değil derdim suç mu sonuçta devlet böyle bir hak tanımış bize bende kullandım pozisyon yok deyip gönder yok hareket etmiyor yok niye geldin valla çok canım sıkıldı bayram tatili geçsin gitçem şikayet edeceğim o kadını benim de doktorlara da işlerine de saygım var ama bu kadar agresifleşmeye gerek yoktu bakamam ben deseydi anlardım salladı geçti cinsiyeti de harekette yok dedi bunu hamile kadına söyledi
Kuzum hayır yani belki o an önemli biseyde olabilirdi Allah korusun böyle davranması saçma ki bakmalı yani sonuçta merak etmişsin ne var bunda kadın bı degisikmis boşver sen takma şimdi hormonlar nedeniyle dert ediniyoruz kendimize sen canını sıkma bayramdan sonra olmadı kendi doktoruna gidip tekrar kontrol ettirsin

Kaç haftalikyi canım senin bebiş
16 haftalık oldu canım bugün bir de benim bebek Rahime düştüğü günden beri sol tarafımda ve hareket ettikçe sola hafif bi baskı veriyor acı gibi ağrı hissi gibi bir his oluyor doktordan geldim 4’e kadar bugün hiç yoktu o his karpuz yedim şu an 8’den beri orda hareketi var elhamdülillah 🥺🥺🥺bundan sonra muayeneye öğleden sonra gideceğim

Valla canım bizde sırf devletteki doktor iyi çıkarsa özele vereceğimiz parayı bebeğimiz için kullanırız diye devlete gittik 8. Haftada bebeği göremedi kürtaj dedi beceriksiz herif halbuki biz kalp atışını dinledik 2 gün önce o korkuyla kendi doktoruma gittim hemen yine gördük dinledik kalbini devletteki doktorların çoğunun karnı tok ve egoistler bende sağlık çalışanıyım ama gördüğüm bu maalesef
Öyle ilgi yok malesef ve cihazlarda çok eski. Bende 1 kere devlete gittim normalde bir önceki kontrolümde parmaklarına kadar görmüşken devletteki ultrasonda karartı şeklinde gördüm bebeklerimi. İlgi bakımından da cihaz bakımından da ben ozeldeki doktorundan çok memnunum. Sohbet etmeyi seviyor ve en ince ayrıntısına kadar bilgi veriyor

Arkadaşlar 12. Haftada serklaj oldum su anda 17 haftaligim 2 gün öncesinde kontrolüm vardı vajinal olarak kontrolüm yapıldı sorun yok ve dikişler çok iyi durumdaymis ama bugün az miktarda açık yeşil akıntım oldu tek sefer geldi hamileliğimin başından beri ilk defa akıntım oldu acaba vajinal ultrason sonrası başına böyle şeyler gelen varmı acaba yine beni bir korku aldı 😔
Yeşil değil ama hafif sarı akıntım oluyor doktor artarsa ilaç vereceğini söylemişti bol su iç dedi en az 3 litre su içiyorum bir sorun yok şu an, rahim ağzı uzunluğu benimde 28 mm çıkmıştı progestan başlattı 33-35 arası değişiyor şu an siz neden serklaj oldunuz

Ben de 16+2deyim ya bi kaç kere bi karıncalanma oldu ama sizce bebek hareketi midir emin olamıyorum ilk gebeliğim bunu nasıl anlayabiliriz ya 🤣
Bende bugün üç defa balon patlar gibi içimde değişik bir his oluştu biraz da ağladım üzüldüm hamile kaldığımda beri aşırı duygusalım zaten acaba öyle bir his mi dedim hareketi

Yeşil değil ama hafif sarı akıntım oluyor doktor artarsa ilaç vereceğini söylemişti bol su iç dedi en az 3 litre su içiyorum bir sorun yok şu an, rahim ağzı uzunluğu benimde 28 mm çıkmıştı progestan başlattı 33-35 arası değişiyor şu an siz neden serklaj oldunuz
Benim daha önce 16 haftalık erken doğumum var o zaman sebep bulunamadı ama şimdiki hamileliğimde 12. Hafta 22mm ölçüldü ve serklaj atılmasa yine aynı şekilde olucagi söylendi hemen serklaj işlemi yapıldı şuanda 17 haftayim herşey yolunda gözüküyor dedi doktor

16 haftalık oldu canım bugün bir de benim bebek Rahime düştüğü günden beri sol tarafımda ve hareket ettikçe sola hafif bi baskı veriyor acı gibi ağrı hissi gibi bir his oluyor doktordan geldim 4’e kadar bugün hiç yoktu o his karpuz yedim şu an 8’den beri orda hareketi var elhamdülillah 🥺🥺🥺bundan sonra muayeneye öğleden sonra gideceğim
Maşallah canım benim ❤️ bı hafta var aramızda
Kız benim iki tarafımda da o batmalar ağrılar oluyor benim bebiş nerde anlamadım ben ama sağ galiba ilk orda ultrasonda görülmüştü
Bide bu haftalar daha fazla batma ve ağrı oluyor ara ara değil mi? Doktor normal demişti hatta bı kaç hafta hareketlerini hissedersin demişti bana karnimda geçen haftaya oranla bı tık daha büyüdü seninde öyle olur hayırlısıyla

Kızlar bugün o kadar çok canım sıkıldıki. Benmi abarttım anlamadım. Dün yazmıştım ağrım var diye bugün doktoruma mesaj attım. İstirahat et ve bol su iç geçmezse haberleşelim dedi. Bende eğer tatile cıkcaksanız bir kontrole gelsem müsaitseniz dedim. Heemn gel yazdı. Gittim hemen hemşireside kendiside epey bi endişeli gibilerdi birsürü sorular sordular. Doktor sanırım açılmadan falan şüphelendi. Alttan rahim ağzına baktı direk çok şükür sorun yoktu. Büyüdüğü için ağrı yapar ama kendini yorma su bol iç ve progestanlarıda kullan dedi. Neyse eve geldim kayınvalidemi aradım anlattım. Bana dediği şey kendini fazla kaptırma bazı şeylerin önüne geçemeyiz. ? Yani ben zaten kaç tane kayıp yaşamışım stresli bir hamilelik geçiriyorum. Böyle birşey yaşadım diye bunumu demek gerek anlamadım gerçekten. Artık kendime kızıyorum neden herşeyi anlatıyorsun diye. Fetal dna yaptıracağımız zammanda doktor şöyle bir test istiyor birsürü hastalık bakılıyormuş yaptırsammı karar veremedim birtürlü diye öyle akıl danışmak istemiştim. Birden kahve içerken kalkıp fincanları toplamaya başladı hiçbişey demedi o konuyla ilgili ben kala kalmıştım öyle 😒

Kızlar ya afedersiniz ama 17. Haftamdayim goguslerimde bazen ağrı oluyor ve sıvı geliyor kifayetde fark ediyorum elime bişey gelmiyor yaşayan var mı yoksa bı sıkıntı mı var doktora gitmeli miyim bilemedim bir iki sefer oldu

Kızlar ya afedersiniz ama 17. Haftamdayim goguslerimde bazen ağrı oluyor ve sıvı geliyor kifayetde fark ediyorum elime bişey gelmiyor yaşayan var mı yoksa bı sıkıntı mı var doktora gitmeli miyim bilemedim bir iki sefer oldu
Birkaç arkadaşımdan hamilelikte süt gelimi başladığını biliyorum ama kaçıncı ayda başlıyor onu bilmiyorum canım. Sakın sıkmaya falan çalışma göğüs ucuyla oynama ama arkadaşımı ebe uyarmıştı bu konusa doğumu başlatır demişti diye hatırlıyorum

Kızlar bugün o kadar çok canım sıkıldıki. Benmi abarttım anlamadım. Dün yazmıştım ağrım var diye bugün doktoruma mesaj attım. İstirahat et ve bol su iç geçmezse haberleşelim dedi. Bende eğer tatile cıkcaksanız bir kontrole gelsem müsaitseniz dedim. Heemn gel yazdı. Gittim hemen hemşireside kendiside epey bi endişeli gibilerdi birsürü sorular sordular. Doktor sanırım açılmadan falan şüphelendi. Alttan rahim ağzına baktı direk çok şükür sorun yoktu. Büyüdüğü için ağrı yapar ama kendini yorma su bol iç ve progestanlarıda kullan dedi. Neyse eve geldim kayınvalidemi aradım anlattım. Bana dediği şey kendini fazla kaptırma bazı şeylerin önüne geçemeyiz. ? Yani ben zaten kaç tane kayıp yaşamışım stresli bir hamilelik geçiriyorum. Böyle birşey yaşadım diye bunumu demek gerek anlamadım gerçekten. Artık kendime kızıyorum neden herşeyi anlatıyorsun diye. Fetal dna yaptıracağımız zammanda doktor şöyle bir test istiyor birsürü hastalık bakılıyormuş yaptırsammı karar veremedim birtürlü diye öyle akıl danışmak istemiştim. Birden kahve içerken kalkıp fincanları toplamaya başladı hiçbişey demedi o konuyla ilgili ben kala kalmıştım öyle 😒
İçinizi ferah tutun. İnsanlar sanırım kayıp yaşayan insanlara daha rahat cümle kuruyor ve bunu karşı tarafın incilebileceğini hesaplamadan yapıyor, nasılsa daha önce yaşadı demek istediğimi anlar diyerekten kıra döke fark etmeden yakıyor canınızı.
Bende daha önce kimyasal gebelik geçirdim ve şu anki hamileliğim bir tık zor geçiyor ve düşük riski olan bir gebelik. Ve insanlara fark ediyorum kutlamak için bile birşeylerin oturması bekleniyor ve ben birşey alicam edicem dediğimde aman ya olur hele bir doğsun alınır kafasindalar.
İnanin bazen ne yaparsaniz yapın sizin kadar ince düşünemezler sizin kadar sonrasını hesaplayıp kurmazlar cümlelerini. Herkes için söylemiyorum bu cümleleri ancak genel olarak zaten toplumumuz herşeyin kötü yanını görmekle meşgul.
Gönlünüze ve ruhunuza Rabbim ferahlık versin bebeğiniz de sizde en iyilerini en güzel cümleleri hak ediyorsunuz.
Sağlıklı kalın ikinizde daima ♥️ ve lütfen size söylenen 2 dklik bir cümleyi onların unuttuğu üstünde durmadığı gibi sizde üstünde durmayın, değmez. 😊

Birkaç arkadaşımdan hamilelikte süt gelimi başladığını biliyorum ama kaçıncı ayda başlıyor onu bilmiyorum canım. Sakın sıkmaya falan çalışma göğüs ucuyla oynama ama arkadaşımı ebe uyarmıştı bu konusa doğumu başlatır demişti diye hatırlıyorum
Benden süt gelmiyor canım sarı bı sıvı geliyor çok az bişey
Göğüs agrilarim var bide hayır tam bayrama denk geldi gidiyim desem acilde hiç bişey yapmazlar
Ay ne olur öyle deme zaten bitane kaybim var içim içimi yiyor

Maşallah canım benim ❤️ bı hafta var aramızda
Kız benim iki tarafımda da o batmalar ağrılar oluyor benim bebiş nerde anlamadım ben ama sağ galiba ilk orda ultrasonda görülmüştü
Bide bu haftalar daha fazla batma ve ağrı oluyor ara ara değil mi? Doktor normal demişti hatta bı kaç hafta hareketlerini hissedersin demişti bana karnimda geçen haftaya oranla bı tık daha büyüdü seninde öyle olur hayırlısıyla
Benim de artış oldu canım batmalarda geçen haftalarda öğleden sonra gittiğimizde o batma olan saatlerde ultrasonda gösterdi doktorum eliyle böyle bişeyler yapıyor ayakları da bi ileri bi geri yapıyordu ama yavaş hareketlerle doktor dedi 2-3 haftaya hissedersin artık diye ama şu an sadece batma hissi var inşallah canım hissederiz yaa Rabbime emanetler kuzucuklarımız 🥰

Ben asla kayınvalideme bir şey anlatılmayacağını öğrendim canım dün yaşadığım sıkıntıları eşim anlattı ben sinirden ağlıyorum o hala başka telden çalıyordu boşver bu süreçte ağrı oluyor dün doktorum 20. Hafta bi an da göbek çıkacak ağırlaşıyor artık bebeğin kilosunu boyunu ölçeceğiz dedi ultrason da son kez bütün görüyorsun sığmıyor çünkü dedi o büyüdükçe biz genişliyoruz o yüzden ağrı da oluyor

Benden süt gelmiyor canım sarı bı sıvı geliyor çok az bişey
Göğüs agrilarim var bide hayır tam bayrama denk geldi gidiyim desem acilde hiç bişey yapmazlar
Ay ne olur öyle deme zaten bitane kaybim var içim içimi yiyor
Kuzum benim bekarken ve evlendikten sonra sıkıntım prolaktindi sürekli yükseliyordu ve göğüsten sıvı geliyordu ilaçla düşüyordu emar çektirdim bir şey çıkmadı korkma şu an vücut hamile ve o sıvının gelmesi normal prolaktin yükseldi çünkü

X