2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Pompa ben de koymuştum hatta hastanenin pompasını da istemiştim daha güçlüdür belki diye… bi gece ayrı kaldık da biz eve gelene kadar mama verdiler o yüzden hastane hazırlayıp şırınga ile vermiş o süreçte biberonla alışmasın diye eve de hipp demişler

Nasıl geçti yolculuk peki kiş miydi ya olur mu acaba onu düşünüyorum ben de
Canm 10 nisanda kızı. Doğdu 20 nisanda yola çıktık hava doğuya gittiğimiz için biraz soğuktı bebek pusetinde ara ara kucağımda gayet güzel geçmişti yol pek ağlamamıştı şansımıza o yüzden güzel geçmişti

O da her doğumda değişiyor herhalde yaa geçen bi arkadaşım doğum yaptı o dedi ilkinde çok zorlanmıştım bunda hemen kalktım normal gibiydi belki senin de öyle olur

Yaa inş öyle bir durum olmaz ama ben sarılıktan çekiniyorum biraz birde o zamn alıp emzirmek çok zor gelmişti bebek de çok ağlayınca mama vermiştik bende o ağlamadığı sürede daha rahat hareket etmiştim normal doğumdu ama dikişlerim vardı o sırada birazcık anestezi istemiştim mal gibi hissetmiştim emzirememiştim hemen biraz dinlenip öyle emzirmiştşm çok yorulmuştum

Estağfurullah canım ya işte her durum şahsına özel oluyo hiçbiri birbirini tutmuyo… inşallah bu sefer her şey yolunda gider güzel güzel girer çıkarız

Dinlendiniz mi aralarda peki ben de bayburttan istanbula gidicem görev burda son buluyor cok kasmaz değil mi ya endişeliyim 16 saaat cnki az değil bide yenidoğan bebek

Ben yaptım ama 30. Haftada ellerimi yer koydum dizimi koltuğa yüzüstü şeklinde o ara bir de ev taşıyordum dönmüştü

Estağfurullah canım ya işte her durum şahsına özel oluyo hiçbiri birbirini tutmuyo… inşallah bu sefer her şey yolunda gider güzel güzel girer çıkarız
Her şeye güzeldi sağlıklı olalım gerisi geliyor ben çok güzel hatırlıyorum yine de 5 sene geçti neredeyse üzerinden o anların bile ayrı güzelliği vardı fotolara bakıp güldüğümde çok oldu yeter ki iyi olalım rabbim hepimizi sağlıkla genişlerimize kavuştursun bebişlerimizi bağışlasın sağlıklı şekilde kucaklayalım

Dinlendiniz mi aralarda peki ben de bayburttan istanbula gidicem görev burda son buluyor cok kasmaz değil mi ya endişeliyim 16 saaat cnki az değil bide yenidoğan bebek
Açıkçası erken varma adına çok mola vermedik 16 saat bizimkine oranla daha fazla normal şartlarda bile yorucu zaten ama dediğim gibi bebek bizi çok rahatsız etmedi çok az ağladığı için biz zorlanmadık ama ağlasaydı nasıl yapardık bilmiyorum belki yolda bir apartta yada öğretmenevi vs durulabilir 2 günde gitmiş olursun z

Hangi hareket canım ben kaçırmışım konuşulanı. Bende dönsün ve normal yapayım istiyorum ama benimkinin de niyeti yok. 2 haftaya dönmezse sezeryan günü verelim dedi doktor.
Hareket buydu canım ama kesinlikle yanında biri varken yapılmalı ve doktora danışılması gerek. Oğlum nasıl gelmek istiyosa öyle gelsin ama sezaryen benim için biraz uzak bi düşünce açıkcası ya inşallah döner çocuğum

Eklentiler

• Screenshot_20241013_221351_com.android.chrome_edit_537756524458569.jpg
    103,6 KB · Görüntüleme: 7
Ben annem geldikten sonra onları almak için eşimi eve göndereceğim hepsini hazır şekilde koydum bebek odasına. Ev hastaneye 5 dk mesafede olduğu için o konuda kendimi rahat bıraktım valla

Benim doktorum bu haftalarda çok erken eğer hareket yaparsan bebek kanala girer doğumun erken olur 37 den sonra hareketlere başlayacak dedi canım ama burda yapanlar var

Canm ben en küçük boy aptamil mama da koyacağım her ihtimale karşı sanırım birde manuel göğüs pompası Koyacağım
Manuel pompada var eğer ebe Manuel lazım derse eşim evden getirir diye düşündümki ebeye sorduğumda pompa kullandırmıyoruz elle sağım yaptırıyoruz dedi. Mamayıda şimdiden almadım açıkcası o an gerekirse doktor tavsiyesine göre eşim eczaneden alır diye düşündüm yada alsam mı napsam bunu ben bi düşüncem sanırım

Merhaba arkadaşlar umarım herşey güzel ilerliyordur benim bu aralar gebelik uyuzu gibi bir durumum var bacaklarım karnım aşırı kaşınıyor kan içinde kalıyor resmen kırmızı kırmızı lekeler oluşuyor bu durumu yaşayan var mı acaba

Ben 3-4 gundur yasiyorum ya, kucuk kabarciklar seklinde, ozellikle aksamlari basliyor, acaba gebelik kolestazi mi dicem ama onda avucici ve ayak tabanlari da kasiniyormus.

Canm ben ilk doğumda ben pompa kullandım işime yaradı açıkçası o yüzden koyacağım mama da bende emin olamıyorum

Ben de mola vermeyi düşünyrm 6saat sonrasi öğretmenevinde kalmayi planliyoruz bu şekilde biraz daha iyi olur sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…