2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Hastane valizimi hazırladım ne koyduğumu yazmak istedim yazmayı unuttumlarım olabilir önerilere açığım 😄
Kendim için;
2 pijama takımı
1 elbise şeklinde gecelik
4 lohusa iç çamaşırı
1 emzirme sütyeni
2 emzirme atleti
3 çorap
1 yünlü çorap
Terlik
Yelek
5 depend
5 lohusa pedi
Göğüs kalkanı
Göğüs pedi
Makyaj malzemesi eseri kadar 😂
Tarak
Havlu
Meryem ana otu
Kayısı çayı
Süt pompası
Emzirme yastığı
Refakatçi için;
Tek kişilik nevresim takımı
Pijama takımı
Eşime eşofman takımı
Bebek için;
3 takım (ebeye verilecek hariç)
3 zıbın
3 yedek çorap
2 müslin örtü
5 ağız mendili
1 tedi kundak
10 bebek bezi
4 alt açma örtüsü
Islak mendil
Bebek temizleme pamuğu
Kaynatılmış su
Pişik kremi
Tarak
Tırnak makası
Emzik biberon nolur nolmaz
Ebeye verilecek;
10 lu hastane çıkışı
2 bebek bezi
Buraya eklemediğim bi şey kaldımı bilmiyorum 😂 çok ayrıntıya kaçtım sanırım garantici yapım sağolsun 😄 doktorumun ebesine kalsa sadece bi normal bi elbise şeklinde gecelik bebek için 5 takım getir bide kendin gel dedi 😂
Canm ben en küçük boy aptamil mama da koyacağım her ihtimale karşı sanırım birde manuel göğüs pompası Koyacağım

Kizlae doğumu farklı şehirde yapip 16 saatlik yola bebekle çikmak mantıksız olur değil mi ya da 1.5 saatlik uçak yolculuğu kaldirir mi bebeğim acaba olmaz ise istanbula geçiceö doğum için uçakla yoksa 36 itibari ile uçağa da almiyolar rapor olsa dahi hiç böyle doğumdan sonra uzun yola çikan arkadaşlar oldu mu
Bebeğim 10 günlükkken 12 saat yola çıkmıştım canmkendi aracımızla

Kızlar bebekleri aşşagıda hissediyormusunuz,
Birde rahime yakın kas agrılarınız varmı sancı gibi degilde spor yaparsınızda hamlanırsınız ya gövde bacak birleşimi yerlerinizde varmı agrı 😄

Ayaklarım oynuyordu hala söyledim o arada kesi atmışlar hissetmediğim için tamamen uyuştuğumu düşündüler
Canım gözün aydın sağlıkla büyüsün inşallah kuzun🤲🏻🧿🩵
En azından gözlem altında 2-3 güne çabuk toparlar
Anesteziciler görmedi mi ayak oynadığını o durumda nasıl hemen kesi atmışlar 😔neyseki kurtulmuşsunuz canım sağlıkla kavuşun ınsallah🤲🏻

Sanki ilkinde hastane hazırlayıp vermişti diye hatırlıyorum ben yaa koymayı düşünmedim o yüzden bi de hipp combiotic anne sütüne en yakın diye biliyorum
Evet hastane de hazırlayıp veriyor da ben kendim de almayı düşünüyorum evet hipp de olabilir ama koyarım her ihtimale karşı çünkü ilk zamanlar emzirmekte çok zorlanmıştım sarılık olmasından korkum almıştım şimdi de alacağım sanırım emin olmasam da

Kızlar bende dün doktoruma sordum epidural mı spiral mi olacak diye
O da anesteziciler o an ilacı belden verirken kişinin durumuna göre değerlendiriyor tabi öncesi de bakıyorlar dedi
Aradaki fark epidural omuriliğin yarısına kadar verilen spinal tamamına kadar verilen uyuşturucu ilaçmış, demek ki uyuşmaya bağlı diye düşündüm
Ben oğlumda epidural olmuştum yatağa geldikten sonra bir çantası var ve bi düğmesi var ağrı olunca kişi basıyor ona büyük ihtimal yine epidural yapabilir çünkü ilk doğumu sordu

Kızlar bende dün doktoruma sordum epidural mı spiral mi olacak diye
O da anesteziciler o an ilacı belden verirken kişinin durumuna göre değerlendiriyor tabi öncesi de bakıyorlar dedi
Aradaki fark epidural omuriliğin yarısına kadar verilen spinal tamamına kadar verilen uyuşturucu ilaçmış, demek ki uyuşmaya bağlı diye düşündüm
Ben oğlumda epidural olmuştum yatağa geldikten sonra bir çantası var ve bi düğmesi var ağrı olunca kişi basıyor ona büyük ihtimal yine epidural yapabilir çünkü ilk doğumu sordu
Ya acı hissedilmesin travmatik olmasın da :KK43: hangisi olursa artık

Bu arada ben ilk oğlumda da bunda da ödemim hiç olmadı gün aşırı magnezyum aldım yanılmıyorsam 3.5-4 aydan beri gün aşırı içiyorum
Kasık ağrımda özellikle sol tarafta bir kaç kez oldu doktor donuyordur ondan normal dedi
Suan 34+5 olduk sanki karnım hafif aşagı düştü gibi gören öyle diyor

Kızlar bebekleri aşşagıda hissediyormusunuz,
Birde rahime yakın kas agrılarınız varmı sancı gibi degilde spor yaparsınızda hamlanırsınız ya gövde bacak birleşimi yerlerinizde varmı agrı 😄
O ağrı bende henüz olmadı sadece çok ufak kasık ağrıları var bazen

Ya acı hissedilmesin travmatik olmasın da :KK43: hangisi olursa artık
Öyle öyle canım hepimizin su gibi geçsin Inş
Ben doğumdan inanın korkmuyorum ki keşke kaza ile üçüncü bebeğim olsa demeye başladım 🤲🏻😂
Benim derdim sonrası için hemen toparlanma ayaklanma durumu o aşama bende zor oldu ilkimde
Yoksa sezeryan korkulacak bir doğum da değil
Bolca dua edin inanın oluyor o anki dualar 🤲🏻

X