2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Kızlar tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım transferden sonra doktor hünde 5 tane progestan fitil ve 3 günde bir promester iğne vermişti 12. Haftadan sonra bıraktıracaktı ama kanamam başlayınca devam ettirdi aynı şekilde kanama bitene kadar kullan dedi 25 gündür kanama devam ediyor dün gittiğim kadın doğum doktoru günde 5 fitilin 3 günde bir iğnenin fazla olduğunu belkide kanamanın bu yüzden devam ettiğini söyledi progestanı günde üçe iğneyi haftada bire düşürdü hangi doktorun tedavisi doğru

Ben de aslında sağlıklı olsun sağlıkla gelsin yeter nasıl doğduğunun bir önemi yok diyorum ki öyle de gerçekten ama normal doğumu deneyimlemek istiyorum

Benim doktorum bu haftalarda çok erken eğer hareket yaparsan bebek kanala girer doğumun erken olur 37 den sonra hareketlere başlayacak dedi canım ama burda yapanlar var
Aaa öyle mi. Aslında benimde sancılarım ve kasılmalarım var Nstde de çıkıyor, bende aslında yanlış bir şey yapıp doğumu başlatmak istemiyorum o yüzden beklesem iyi olur sanırım

Kızlar bebişlerin hareketleri nasıl? 34+5 benimki hiç durmuyor yerine sığamıyor sanki gece gündüz dayak yemiş gibiyim
Dün sabahtan beri içerde neler çeviriyo anlamış değilim bu kadar harekete göre baş aşağı dönse bari uykular haram oldu gece sabaha kadar eşimi uyurken izliyorum gıcık olmaya başladım onada arada uyandırıp al birazda sen taşı ben beş dk uyucam demek geliyo

Aaa öyle mi. Aslında benimde sancılarım ve kasılmalarım var Nstde de çıkıyor, bende aslında yanlış bir şey yapıp doğumu başlatmak istemiyorum o yüzden beklesem iyi olur sanırım
Benimde sancılarım ve kasılmalarım var o yüzden çok fazla yapamayorum ama 35. Haftadan sonra istesede dönemez diye düşünüyorum çünkü boy kilo olarak zaten 2 hafta önden gidiyo. Kendimi zorlamadan eşimin desteğiyle yapıyorum zorlandığımı hissettiğim an bırakıyorum valla korkuyorum çünkü sancılar bi geldimi 15 saat falan 15 dk arayla geliyo artık bi kaç seferdir ucuz kurtuluyorum

Gerçekten gece uykusuzluktan sabahları ölü gibiyim gözümü açamıyorum bebişler hareketli maşallah

Ben 3-4 gundur yasiyorum ya, kucuk kabarciklar seklinde, ozellikle aksamlari basliyor, acaba gebelik kolestazi mi dicem ama onda avucici ve ayak tabanlari da kasiniyormus.
Bende pupp diye gördüm aynen kırmızı küçük kabarcıklar var ve uyuz gibi kaşınıyorum akşamları oluyor dediğiniz gibi daha çok kadın doğum doktoruma söyledim test yaptı testim temiz çıktı krem verdi kortizonlu onu sürünce biraz geçiyor gerçekten çok zor bi durum inşallah böyle devam etmez

Ben yazmıştım gecen gün. 30. Haftadan itibaren doktorum fotodaki hareketi önerdi. Bebegimin kafası sagda oldugu için hareketi yaptıktan sonra 15 dk sagıma yatıyorum. O pozisyondayken eşim kalcamı sallıyor 1-2 dk kadar bu arada. 32de gittiğimde hala dönmemişti bu sefer de moxa çubugu diye bir tütsü var onu tavsiye etti doktorum. Uygulamya internetten bakabilirsiniz. Sabah akşam 15 dk uyguluyorum. Ayak parmagındaki akupunktur noktasını ısıtarak uyarıyoruz rahim de ısınıp gevsiyormuş ve bebeğin dönmesi kolaylaşıyormuş böylece. 3 gündür yapıyorum dahabir hareket yok ama

Eklentiler

• 0b6c275f-2b6c-4fe6-aebb-e1f70aae5e6b.jpeg
    70,9 KB · Görüntüleme: 6
Slm hanımlar umarım herkes iyidir kaçıncı haftadasınız doğumu olan var mı hepimiz çok yaklaştık ben 34 haftamı bitirmek üzereyim Allah herkesin sağlıkla kucağına almayı nasıp etsın bebişlerımızı

Kuzum gene sen doktoruna sor herkesin durumu farklı haftalarimiz daha erken olduğundan benim doktorum bana döner dedi
Ve biraz önce yazdıklarımı söyledi yani sen acele etme şuan agrinda varsa yanlış biseyde yapabilirsin acele etme ama doktoruna bı yaz istersen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…