2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Selam Kızlar bugün 35.haftalık oldum ve bu haftasonu temizliğe giriştim dün oğlumu babanneye bıraktık eşimle yatak odası çocuk pfası salon yaptık bugünde mutfak balkon fln ama çok yoruldum bittik yaww daha cam balkon ve banyo var haftaya yaparız onlarıda dedim hafta içide kıyafetleri ütülerim valiz yaparım inşallah ki tüm hafta çalışıcam allah hepimize güç kuvvet versin bebişlerimize kavuşmaya az kaldı 2 çocukls bunca şeyi nasıl yapıcam valla arada bu düşüncelerde insanı geriyor

Ay bana onu da demediler. Sağol yavrum doğum olunca bakacağız o zaman

Aynıyız senle bende temizlikle uğraşıyorum iyi geliyor bana benimde bi camlar kapılar kaldı silinecek gündüz bi şekilde geçiyor da vakit geceleri çok zor benim karnım taş gbi oluyor iki kat büyüyor uyutmuyor sanki iki gündür sızı sancı gbi bişey yokluyor hadi bakalım

Valla bende eşimle yatak odası çocuk odası camları hallettim bittim valiz salonda daha açılmadan duruyor onu yerleştiricem inşallah. Gerçekten Allah hepimize güç kuvvet versin

Ahh benimde öyle canım iki gündür acayip karnım geriliyor halsizin zor oturup kalkıyorum artık her an bişey olcak diye korkuyorum salı randevum var bakalım zamanında gelsinler inşallah

Benim ayaklar ve eller çok şişmeye başladı kızlar 33 deyim sizin ödem durumları nasıl ?

Valla bende eşimle yatak odası çocuk odası camları hallettim bittim valiz salonda daha açılmadan duruyor onu yerleştiricem inşallah. Gerçekten Allah hepimize güç kuvvet versin
Aynen canım valiz işinide hallettik mi tamam olucaz en azından aklımızda bişey kalmıcak benim hergn aklımda valiz yapcam fln diye düşünüyorum

Benim ayaklar ve eller çok şişmeye başladı kızlar 33 deyim sizin ödem durumları nasıl ?
Ben de 33 canım sadece akşamları çok yürürsem ayaklarım şişiyor bu dönem için doktor tuzu turşuyu bırak tamamen demişti bol su iç demişti bir de her gün tansiyon ölçüyorum

Gözünüz aydın. Güzel günlerde büyütün insallah bebisinizi. 2 3 gün göz açıp kapayıncaya kadar gecic3k 1 günü bitti bile. Her şey çok güzel olacak. Allah bizlere de kucağımıza almayı nasip etsin. Bir an önce çıkın inşallah.

Benim ödem herkesin aksine hamileliğim başından beri vardı 30. Haftadan sonra ödem falan kalmadı valla çok şaşkınım sadece ayakta fazla kalırsam yada uzun süre yorucu bi işle uğraşırsam oluyo

Ben de 33 canım sadece akşamları çok yürürsem ayaklarım şişiyor bu dönem için doktor tuzu turşuyu bırak tamamen demişti bol su iç demişti bir de her gün tansiyon ölçüyorum
Benim de özellikle akşam yürüyünce oluyor. Bence sebebi kan akışını hızlanması (not sağlıkçı değilim )

Hastane valizimi hazırladım ne koyduğumu yazmak istedim yazmayı unuttumlarım olabilir önerilere açığım
Kendim için;
2 pijama takımı
1 elbise şeklinde gecelik
4 lohusa iç çamaşırı
1 emzirme sütyeni
2 emzirme atleti
3 çorap
1 yünlü çorap
Terlik
Yelek
5 depend
5 lohusa pedi
Göğüs kalkanı
Göğüs pedi
Makyaj malzemesi eseri kadar
Tarak
Havlu
Meryem ana otu
Kayısı çayı
Süt pompası
Emzirme yastığı
Refakatçi için;
Tek kişilik nevresim takımı
Pijama takımı
Eşime eşofman takımı
Bebek için;
3 takım (ebeye verilecek hariç)
3 zıbın
3 yedek çorap
2 müslin örtü
5 ağız mendili
1 tedi kundak
10 bebek bezi
4 alt açma örtüsü
Islak mendil
Bebek temizleme pamuğu
Kaynatılmış su
Pişik kremi
Tarak
Tırnak makası
Emzik biberon nolur nolmaz
Ebeye verilecek;
10 lu hastane çıkışı
2 bebek bezi
Buraya eklemediğim bi şey kaldımı bilmiyorum çok ayrıntıya kaçtım sanırım garantici yapım sağolsun doktorumun ebesine kalsa sadece bi normal bi elbise şeklinde gecelik bebek için 5 takım getir bide kendin gel dedi

Ayyyyyyy doğumlar başladı ve bebekler erkenden geliyor grubun adı Ekim anneleri olacak kasıma kadar neden beklemiyor bu kuduruk bebeler anlamıyorum acil çantamı hazırlamam lazım daha kendime gecelik almadım emzirme sütyeni falan almadım ev temizliğine girişmedim…. Ama kızım dünyayı görmeye çok meraklı

Arkadaşlar bebeği makat geliş olanlar ama normal doğum yapmak isteyenler bazı spor hareketleri yapıyor mu bebeğin dönmesi için, doktoru ile bu konuda konuşan var mı? Normal doğum istiyorum ama bebeğim makat geliş dönsün istiyorum, tavsiye verecek olan varsa sevinirim. 34+3üm

Hey maşallah evi taşıcaksın aman için nasıl rahat ediyorsa öyle yap zaten insan bide onun paniğini yaşamamalı. Bende ilk doğumumda çekçekli valizle gittim şimdi el çantası hazırladım bi tane 3.doğuma da poşetle gitmeyi planlıyorum

gözün aydın cnm sezeryan nasıl geçti iyi misin peki ? Sancıların da sonlara doğru düzenli olduğu için acile gitmiştin değil mi. ?
Evet sık aralıklı kasılmalarım vardı. 2 serum bağlandı azalsın diye ama arttı sonra da baya yükselince sezeryana aldılar. Sezeryan biraz travmatik oldu malesef ama olsun iyiyim şuanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…