Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Açılman yok kuzu demekki toparlarsın bu gece bir kısmınız yasadık 28-29 da cıkmıstı benim ilk sancılarım düzenliydi. 1 hafta sonra gene oldu hastanede kaldım şimdi evdeyüm 31 doldurduk perşembe randevum var şuan galiba kontrol altında. sheismaya sheismaya da kaldı baya hastanede Sen kaçıncı haftadaydın.
Çok geçmiş olsun 💐 Benim 33+2 kasılma falan hicbise hissetmiyorum ama nst de çıkıyor:KK43: başta 60 ları görüyordu şimdi 40a düştü. Ciğer geliştirici yapıldı. Rahim ağzı kapalı çok şükür ama yumuşama var dedi 2100’er gram bebekler insallah en azından 3 hafta daha dayanabilirim ya

Çok geçmiş olsun 💐 Benim 33+2 kasılma falan hicbise hissetmiyorum ama nst de çıkıyor:KK43: başta 60 ları görüyordu şimdi 40a düştü. Ciğer geliştirici yapıldı. Rahim ağzı kapalı çok şükür ama yumuşama var dedi 2100’er gram bebekler insallah en azından 3 hafta daha dayanabilirim ya
Kilosu guzel düşük değil bence kuzu rahat durdururlar bence hemen baslamaz. Beklerken bebeişlerde biraz daha guclenir büyür. Saglıklıca en guzel zamanda kucagına alırsın inşallah

Bugüne kadar herşey yolunda gidiyordu bugün rutin nst de 40-60 arası kasılmalarım çıktı:KK43: rahim ağzım 2 gün önce normaldi 23 mm e düşmüş uzunluğu bu yüzden yatış verildi bu gece hastanedeyim. Dualarınızı bekliyorum🙏
Kaçıncı haftandasın ki canım seninde 33 lere gelmen lazım ikizler için genelde bu durum oluyor gibi sıkma canını inşallah biraz daha bekler bebişlerin , doğumda olsa korkma 🙏🏻🩷

Kızlar bende bişey sorucam sizlere. Bi kaç gündür ara ara bu durumu yaşıyorum. Nefes almada zorluk, daralma, ağlamak isteyip ağlayamama gibi şeyler yaşıyorum bunlar bir anda oluyor hepsi aynı anda 20-30 dk devam ediyor Ve artık eşim araba kullanırken ufacık bi durumda korkmaya başladım ani tepkiler vermeye başladım. Panik atak mı geçiriyorum ne oluyor acaba anlam veremedim. 😔

Kızlar bende bişey sorucam sizlere. Bi kaç gündür ara ara bu durumu yaşıyorum. Nefes almada zorluk, daralma, ağlamak isteyip ağlayamama gibi şeyler yaşıyorum bunlar bir anda oluyor hepsi aynı anda 20-30 dk devam ediyor Ve artık eşim araba kullanırken ufacık bi durumda korkmaya başladım ani tepkiler vermeye başladım. Panik atak mı geçiriyorum ne oluyor acaba anlam veremedim. 😔
Canım panik atak değil o daha şiddetli birşey ama anlattığından kaygı seviyenin yükseldiğini düşünmüştüm, çok mu streslisin neden kaygılısın temelini çözmek lazım

Canım panik atak değil o daha şiddetli birşey ama anlattığından kaygı seviyenin yükseldiğini düşünmüştüm, çok mu streslisin neden kaygılısın temelini çözmek lazım
Hiç bilmiyorum doğumla ilgili bi endişem de yok aslında. Geçmişten gelen veya şuan olan bazı şeylere takılıyorum bu ara hamilelik psikolojisi ile acaba onlara ağlamak isteyip rahatlamak mı istiyorum bilemedim sanki kendimi sıkıyor gibi oluyorum ağlamamak için. Üzüntümü dile getiremiyorum aslında oda yapar mı

Mesela az önce yemek yapıyordum çok yorulduğumu hissettim daha yeni kalkmıştım aslında ayağa. Hem artık yapamamaktan hem annem dışında kimsenin bişeye ihtiyacın varmı diye sormaması canımı sıktı . Ondan sonra başladı yine

Açılman yok kuzu demekki toparlarsın bu gece bir kısmınız yasadık 28-29 da cıkmıstı benim ilk sancılarım düzenliydi. 1 hafta sonra gene oldu hastanede kaldım şimdi evdeyüm 31 doldurduk perşembe randevum var şuan galiba kontrol altında. sheismaya sheismaya da kaldı baya hastanede Sen kaçıncı haftadaydın.
Bir hafta yattım bende hastanede evet çok şükür düzeldi baya benimde çarşamba günü kontrolüm var 🥹 zaman geçmiyor

Mesela az önce yemek yapıyordum çok yorulduğumu hissettim daha yeni kalkmıştım aslında ayağa. Hem artık yapamamaktan hem annem dışında kimsenin bişeye ihtiyacın varmı diye sormaması canımı sıktı . Ondan sonra başladı yine
Doğum öncesi telaş ve stres

Hiç bilmiyorum doğumla ilgili bi endişem de yok aslında. Geçmişten gelen veya şuan olan bazı şeylere takılıyorum bu ara hamilelik psikolojisi ile acaba onlara ağlamak isteyip rahatlamak mı istiyorum bilemedim sanki kendimi sıkıyor gibi oluyorum ağlamamak için. Üzüntümü dile getiremiyorum aslında oda yapar mı

Canım bi kere stresimizin kaygı seviyemizin yüksek olması normal sende bunu düşün .tabi ki etkiler ağlamaktan falan çekinme, birde eşine falan anlat yani kaygını niye içinde tutuyorsun, yemek yapmak istemedin mi o an yapma eşine çok yorgun hissettim yapamadım dersin eminim anlayacaktır, zaten kişi kendine fazla yüklenirse artıyor bu kaygılar, klişe ama insanlardan da bişe bekleme canım anne hariç kimse düşünmüyor ki onlar gibi benim de aynı bak 15 aylık çocuk 31 hafta hamile tekim yani kv falan arayıp gelelim falan demediler henüz öyle bir beklentim de yok .Bide geçmiş için üzülmekten gelecek için kaygılanmaktan sana sığınırım diye başlayan bir dua var ben çok ederim , inşirah suresi bol bol oku, bunları anksiyetesi olan ve bence kontrol etmeyi başarabilmiş biri olarak yazdım dediğin belirtileri kendime çok benzettim özellikle anksiyetem yüksekken araba da çok paniklerdim o yüzden de yazdım yani anlıyorum seni😊

Ayy valla kızımda herşeyi yıkayıp ütülemiştim bu vakte kadar ama oğlana haksızlık yapıyormusum gibi geliyo. Ama bunu da kestiremıyom sanki tospik geliyo gibi gene boşuna almıs olmayayım diom. Bi diger yandan erkenden gelmek için diretiyor erken olursa da kücük lazım kıyafet. Bikaç gun idare etcek kıyafet alcam yada sadece. Kız ben de öle bi şans var ki evlenince hiç borcam gelmeyenlerdenim ben 😂
Ben de hediye konusunda şansızım bebişime sadece ablam aldı bişeyler sağolsun 😊

bitti sayılır çoğu şeyi 😍aklınızda olsun sizde böyle eksiklerinizi internetteki listelerde görebilirsiniz

Eklentiler

• A85DECF4-551D-42CC-86E7-9D85746EBB17.jpeg
    A85DECF4-551D-42CC-86E7-9D85746EBB17.jpeg
    109,1 KB · Görüntüleme: 82
Ay benimde perşembe inşallah herşey guzel olur. Salı bi gidip kan falan vermeyi dusunuyorum onceden
Ne için vereceksin ki kanı ? Ben bir an önce doktorum tarih versin istiyorum ya ama bu muayenede hiç zannetmiyorum daha var diyip tarih vermez belki diğer randevu da söyler diyorum bir de ben aşırı kansızım kan ilaçları da yan etki yaptığı için doktor serum olarak vericem iki hafta da bir duruma göre serum bağlıcakmış onlar ne zaman başlayacak acaba çok merak ediyorum ya çok heyecanlıyım acayip bebişi de görmeyeli baya oldu kendi doktorumda

Ne için vereceksin ki kanı ? Ben bir an önce doktorum tarih versin istiyorum ya ama bu muayenede hiç zannetmiyorum daha var diyip tarih vermez belki diğer randevu da söyler diyorum bir de ben aşırı kansızım kan ilaçları da yan etki yaptığı için doktor serum olarak vericem iki hafta da bir duruma göre serum bağlıcakmış onlar ne zaman başlayacak acaba çok merak ediyorum ya çok heyecanlıyım acayip bebişi de görmeyeli baya oldu kendi doktorumda
Rutin kan istiyor benim doktorum o yuzden. Ben kasılma vs aksiyonlu gecince aksattım saglık ocagıda beni7-8 kez izleme cagırıcam demişti daha 3-4 oldu galiba oda sıkıştırıyordu benim olay olunca biraz rahat bırakıyım dedi

Rutin kan istiyor benim doktorum o yuzden. Ben kasılma vs aksiyonlu gecince aksattım saglık ocagıda beni7-8 kez izleme cagırıcam demişti daha 3-4 oldu galiba oda sıkıştırıyordu benim olay olunca biraz rahat bırakıyım dedi
Ver o zaman ya beni de çağırmıştı haziranda normalde ama ben ev değiştirdim taşındım ama burdaki sağlık ocağı dolu olduğu için kendimi buraya taşıyamıyorum eski sağlık ocağım da uzakta kaldı gitme imkanım yok bişey olmaz heralde ya 🤷‍♀️

Ver o zaman ya beni de çağırmıştı haziranda normalde ama ben ev değiştirdim taşındım ama burdaki sağlık ocağı dolu olduğu için kendimi buraya taşıyamıyorum eski sağlık ocağım da uzakta kaldı gitme imkanım yok bişey olmaz heralde ya 🤷‍♀️
Evine yakın başka sağlık ocağı yok mu canım e devletten taşısan kaydını

Bişey olmaz da kan vermesi falan kolay oluyo saglık ocagında hızlıca halledip cıkıyprum bide dopplerde dinleme yapıyoruz bebeişi hosuma gidiypr aslında. Hastanede aynı şeyleri 1 saatte yapamam

X