Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar selam nasılsınız uzun zamandır bakamamıştım buralara. Hamile hamile taşınmak aşırı zormuş :/ bugün hastane çantası vs için hazırlıklara başladık ama birkaç konuda tavsiye rica ediyorum : gümüş kapak ve meme ucu ürünleri olarak ne tercih ettiniz? Bir de bebek kozmetik olarak, pişik kremi vs?

Kızlar selam nasılsınız uzun zamandır bakamamıştım buralara. Hamile hamile taşınmak aşırı zormuş :/ bugün hastane çantası vs için hazırlıklara başladık ama birkaç konuda tavsiye rica ediyorum : gümüş kapak ve meme ucu ürünleri olarak ne tercih ettiniz? Bir de bebek kozmetik olarak, pişik kremi vs?
Silvernurse xl aldım gümüş kapak. Lansinoh kremini aldım. Baby me göğüs pedi aldım. Daginin 3 tane emzirme sütyenini aldım. Bi kapsız iki tane de kaplı . Bebek şampuan setini musteladan aldım. Losyon şampuan yağı pişik kremi. Ekstra sudocrem aldım pişik için

Canım ne zaman bunalırsan beni aklına getir, bende tekim ve 15 aylık yürüyen bir erkek çocuğu var bazen hemen nerdeyse oğlan yastığı yere koyup yatıyorum o oynarken , yemek falan da işte menemen yumurta vs yapıyoruz haftada en az 1-2 gün onun haricinde ev zaten eline sağlık düzenli temizliğe alıyorum birini ama günlük ev işini bile yapamıyorum, Allahım çok şükür ama çok zormuş 😅
Okurken kendimi gördüm 20 aylık erkek bebekle evde fenalık geçiriyorum beş dakika ayakta dursam karnım kasılıyor o etrafta koşuyor ben yerde oturup popoyu kaydıra kaydıra ilerliyorum yanına

Bugüne kadar herşey yolunda gidiyordu bugün rutin nst de 40-60 arası kasılmalarım çıktı:KK43: rahim ağzım 2 gün önce normaldi 23 mm e düşmüş uzunluğu bu yüzden yatış verildi bu gece hastanedeyim. Dualarınızı bekliyorum🙏
Merhaba benim ikizler suan 32+1 iz 29. Haftada rahim ağzı 17 mm e düşmüştü heran dogum olabilir diye ciger gelistirici oldum tansiyon çıktı onun için adalat verdi rahim kasilmalari ve kisalma içinde progestan fitil verdi şuan hala 17 mm ile devam ediyoruz korkma dua et ve bol bol yat dinlen ben sadece wc ve yemeğe kalkiyorum

Merhaba benim ikizler suan 32+1 iz 29. Haftada rahim ağzı 17 mm e düşmüştü heran dogum olabilir diye ciger gelistirici oldum tansiyon çıktı onun için adalat verdi rahim kasilmalari ve kisalma içinde progestan fitil verdi şuan hala 17 mm ile devam ediyoruz korkma dua et ve bol bol yat dinlen ben sadece wc ve yemeğe kalkiyorum
Çok geçmiş olsun keşke hiçbirimiz böyle şeyler yaşamasak ama tecrübeli kişilerden böyle yorumlar duyunca içim rahatlıyor. Ben çok hareket ettim sanırım her gün yüzüyordum hamile değilmişim gibi davrandım daha iyi olacağımı düşünerek. ama şimdi çok pişmanım keşke zorlamasaydım kendimi…

Çok geçmiş olsun keşke hiçbirimiz böyle şeyler yaşamasak ama tecrübeli kişilerden böyle yorumlar duyunca içim rahatlıyor. Ben çok hareket ettim sanırım her gün yüzüyordum hamile değilmişim gibi davrandım daha iyi olacağımı düşünerek. ama şimdi çok pişmanım keşke zorlamasaydım kendimi…
Aslında yüzmek iyi gelir derler ama herkeste aynı etkiyi yaratmıyor demekki fazla merdiven inip çıkmayın ayrıca

Okurken kendimi gördüm 20 aylık erkek bebekle evde fenalık geçiriyorum beş dakika ayakta dursam karnım kasılıyor o etrafta koşuyor ben yerde oturup popoyu kaydıra kaydıra ilerliyorum yanına
Bende öyleyim biliyor musun kucağıma bazen aldığımda kasılıyorum almamaya çalışıyorum ama zorunda kaldığım oluyor , gerçekten zormuş 2 çocuk arası en az 4 yaş olmalı bence falan diyorum herkese😂

Kızlar içimden okadar ağlamak gelıyor kı zaman su gıbı gectı resmen bugün saat 08:40 oğlum dünyaya gelmişti 🥲🥲🥲 doğum günü bugün ama babası burda degıl içimde burukluk var resmen

Ben de yatmam gerekıyordu tatile gittik otelde farketmeden cok yürümüşüm. Sadece yemege ve denize yurumustum aslında ama cok adım atmısım denize havuza da girdim somra yattım hep ama 2-3 günde farkında olmadan yorulmuşum sanırım ama ilaçlar la suan bende aynı duruyorum

Canım bi kere stresimizin kaygı seviyemizin yüksek olması normal sende bunu düşün .tabi ki etkiler ağlamaktan falan çekinme, birde eşine falan anlat yani kaygını niye içinde tutuyorsun, yemek yapmak istemedin mi o an yapma eşine çok yorgun hissettim yapamadım dersin eminim anlayacaktır, zaten kişi kendine fazla yüklenirse artıyor bu kaygılar, klişe ama insanlardan da bişe bekleme canım anne hariç kimse düşünmüyor ki onlar gibi benim de aynı bak 15 aylık çocuk 31 hafta hamile tekim yani kv falan arayıp gelelim falan demediler henüz öyle bir beklentim de yok .Bide geçmiş için üzülmekten gelecek için kaygılanmaktan sana sığınırım diye başlayan bir dua var ben çok ederim , inşirah suresi bol bol oku, bunları anksiyetesi olan ve bence kontrol etmeyi başarabilmiş biri olarak yazdım dediğin belirtileri kendime çok benzettim özellikle anksiyetem yüksekken araba da çok paniklerdim o yüzden de yazdım yani anlıyorum seni😊
Okucam muhakkak çok teşekkür ederim canım 💓💓

Nasıl olmuş kızlar kolanyaları ben yaptım, kutuyuda eşim dün işten gelince biz bunları nereye koyucaz diyince düşündü tasarladı evde bi kutu vardı iplerini çıkar dedi çıkardım ve böyle bişey oldu 🤗🤗 10 da işten geldi Gece 2ye kadar uğraştık çok yorulduk ama sanırım değdi ve çok güzel bi anı oldu 🌸💕

Eklentiler

• IMG_20240721_013447_294.jpg
    IMG_20240721_013447_294.jpg
    196,9 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_20240721_012356_104.jpg
    IMG_20240721_012356_104.jpg
    120,4 KB · Görüntüleme: 95
Kızlar içimden okadar ağlamak gelıyor kı zaman su gıbı gectı resmen bugün saat 08:40 oğlum dünyaya gelmişti 🥲🥲🥲 doğum günü bugün ama babası burda degıl içimde burukluk var resmen
Doğum günü kutlu olsun oglusunun Allah uzun ömürler versin inşallah. Maalesef yetişemiyoruz zamana 😐

Nasıl olmuş kızlar kolanyaları ben yaptım, kutuyuda eşim dün işten gelince biz bunları nereye koyucaz diyince düşündü tasarladı evde bi kutu vardı iplerini çıkar dedi çıkardım ve böyle bişey oldu 🤗🤗 10 da işten geldi Gece 2ye kadar uğraştık çok yorulduk ama sanırım değdi ve çok güzel bi anı oldu 🌸💕
Eline emeğine sağlık çok zarif hoş görünüyor

Çok güzel olmuuuş🥰

Ben de yatmam gerekıyordu tatile gittik otelde farketmeden cok yürümüşüm. Sadece yemege ve denize yurumustum aslında ama cok adım atmısım denize havuza da girdim somra yattım hep ama 2-3 günde farkında olmadan yorulmuşum sanırım ama ilaçlar la suan bende aynı duruyorum
Hastanede misin evde mi istirahat ediyorsun simdi? Benim de çok şükür sancım kesildi 4 saatte 1 aldığım ilaçlarla ama 6 saatte 1’e düşürmeden eve yollayamam seni dedi doktorum. Bu gece 6 saatte 1 almayı deneyeceğim sancı çıkmazsa yarın eve geçeceğim inşallah🙏

Hastanede misin evde mi istirahat ediyorsun simdi? Benim de çok şükür sancım kesildi 4 saatte 1 aldığım ilaçlarla ama 6 saatte 1’e düşürmeden eve yollayamam seni dedi doktorum. Bu gece 6 saatte 1 almayı deneyeceğim sancı çıkmazsa yarın eve geçeceğim inşallah🙏
Bende 6 saate 1 nidicard alıyorum bide progestan fitil sabah akşam. Evde de devam. Benim sertleşmeler devam sıfır değil. Haftalık nst cekiliyor. Bu hafta perşembe kontrolum var 31+6 olucam

Bende 6 saate 1 nidicard alıyorum bide progestan fitil sabah akşam. Evde de devam. Benim sertleşmeler devam sıfır değil. Haftalık nst cekiliyor. Bu hafta perşembe kontrolum var 31+6 olucam
Bana su anda 4 saatte bir nidicard 6 saatte 1 progestan fitil bir de 2 kez laktatlı ringer serum bağlanıyor. İnsallah en azından 36. Haftaya kadar bekletebiliriz bebislerimizi🙏

X