Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Eşimle çok kötü kavga ettik bana akıl verin ne yapmalıyım? Kayınpederimi sevmiyorum iyi bir baba da değil bana göre. Öyle bile olmasa benim babam üzülür niye üzeyim ki kendi babamı. Büyüklerden kimsenin ismini koymak istemiyorum. Kv kendini acındırarak amacına ulaşmış eşimi duygusal yerden vurmuş. Ne nankörlüğüm kaldı ne acımasızlığım. Ne yapayım ben?
Canım sakın taviz verme. Her bebek kendine özel bir ismi hak ediyor. Aile büyükleri, ölmüş kişilerin ismini koymak falan doğru değil. İsim Bebeğin hayatını etkiyor ya. Güncel ve anlamı güzel olmalı. Kv ne yaptı doktorun yanında ?

Yorgunluk ben de de basladı cok fena. Ben ki hamile kaldıgımda sporu bile bırakmamıstım. Bayagı aktif bir hayatım var. Spor yuruyus yapmadıgım gün 10000 adım atmıs oluyordum. Şantiye sahalarında sürekli geziyordum. Bu bikaç hafta içinde bişey oldu bana. En son hastaneye yatıp kasılma yasadım ve kasılma ilaçlarına basladım doktor yatış verdi evde. Tuvalete gitmek bile işkence gibi bazen kalbim sıkışıyor çarpıntı oluyor o ilacın yan etkisiymiş ama yatarken bile sanki kilometrelerce koşup gelmişim de yorulmuşum gibi oluyor. Nidicard gunde 4 tane 2 tane de progestan kullanıyorum. Sen de de oyle seyler oluyor mu sheismaya sheismaya

Sen de aynı oyunu oyna duygusal manipulasyon yap eşinde anlamıyormus demekki bu oyunları. Kusura bakmasınlar aksam eve esinle gidiyorsun yataga onla giriyosun duygusal manipulasyona geliyorsa sen alasını yaparsın. Aynı silahla vur geç işte bosver her zaman düz ve net olmamıza gerek yok bazen magdur saf ama mutlu olalım. Senden baska kimsem yok ailem yok sana ihtiyacım var destegine ihtiyacım var dan gir işte🙈
Şimdi ikimizde çok sinirliyiz evde birbirimizden kaçıyoruz sakinleşince tekrar bi konuşmaya çalışırız 🙁

Kızlar banada 16 eylüle tarih verdi doktor 39 haftalık olacakmış. Sanki beklemem gibime geliyor o tarihe kadar ama. Bu arada cabuk yoruluyorum artık ya varmı benim gibi olan? evde yapılacak o kadar iş varki dolaplar silinecek ortalık temizlenecek ws bebişin kıyafetlerini yıkadım hallettim kendimede hastane icin pijama siparş ettim geldiğinde yavaş yavaş hastane cantasını hazır edeyim diyorum.
Ben de çok çabuk yoruluyorum, mutfakta 2 bulaşık yıkayayım diyorum belim hemen ağrımaya başlıyor. Allahtan çantamın büyük kısmını hallettim, bebeğin kıyafetlerini, pijamalarımı falan geçen hafta yıkadım

canım her bebeğin kilosu boyu farklı olacak illa ki. biz anne-baba uzun boylu değiliz mesela, bizim bebiş de çok uzun değil ama doğana kadar illa ki ortalamayı yakalar inşallah ❤️
diğer meselede de aslında eşine açıkça söylesen hak vermez mi? yani onun babası varsa senin de baban var. babanın ismini verirsek benim babama ayıp olmuş olacak dersen anlamaz mı? bizde de böyle bir şey konuşulmuştu çünkü ben bunu deyince eşim haklısın dedi daha fazla üstünde durulmadı bile. ama benim tavsiyem sen kayınpederini sevip sevmeme işini karıştırma bile. iş oraya varmasın. inşallah güzellikle anlaşırsınız 🥲 kayınvaliden asıl mesele işte ah ah
Zaten ilk konuşmamızda daha önceden iki tarafında ilk torunu benim babam üzülür diyince tamam demişti. Kadın ne dediyse artık eve gelince bana sardı

Kuşum bebeğin çok geride değil bu haftadan sonra daha çok kilo alacak bol bol bebeğe kilo aldıran şeyleri yersin olur biter takma bunu kafana
Aslında hergün yumurta süt yoğurt tüketiyorum akşam yemeklerinde mutlaka protein alıyorum ama niye öyle oldu bilemedim🙁

Iy saçma çok affedersin sizle muayeneye gelmesi bile saçma benim eşimle yapmayı en çok sevdiğim şey bu ara doktora girmeyi beklemek kayınvalidemi severim ama max muayeneme 1 kere gelebilir 😂 eşinin duygusallığını boşver hamile olan sensin senin duygusallığın ne olacak benim eşimde duygusal her konuda geri adım atarım ama konu 1 bebeğime 2 aileme sarkarsa ağzını açacağına pişman ederim. Eşimin babası yeni vefat etti ilkte erkek olursa bizde mi koysak falan dedi olur hayatım dedim bitane de sen doğur istediğin ismi koy ortak yaptık ortak karar vereceğiz dedim konu çocuk olunca kimseyi karıştırmayın kızlar ileride de devam edecek problemler bunlar yarın öbür gün iyi bakamıyor öyle yap şöyle yapa dönüyor. Benim eşim konu çocuk olunca çekiniyor benden mesela söylüyorda böyle olmasında hoşuma gidiyor şahsen
Şimdiye kadar gelmiyolardı ya ikidir biz de gelelim diyolar kontrol tarihlerini soruyolar gelmeyin de diyemem kırmamak için belki bi daha gelmezler bilmiyorum ki

Kızlar size bişey sorucam plates yapıyorum aslında henüz 59 kiloyum ama çok afedersiniz işyerinde alaturka tuvalet var çişimi yaparken o kadar zorlanıyorum ki bu pozisyon benim canımı aşırı acıtıyor var mı böyle olan son ayda yapılan koltuktan destek alınarak yapılan çömelme hareketi var ya onuda 5 kere yapıyorum mesela sonra sancı giriyor arkadaşım yataktan zor kalkıyor ama alaturka da zorlanmıyorum ben diyor sorun bende mi
Sorun sende değil canım ben alaturka tuvalete oturunca bacaklarım titriyor, tuvaletimi yapana kadar kötürüm gibi oluyorum 😂😂

Canım sakın taviz verme. Her bebek kendine özel bir ismi hak ediyor. Aile büyükleri, ölmüş kişilerin ismini koymak falan doğru değil. İsim Bebeğin hayatını etkiyor ya. Güncel ve anlamı güzel olmalı. Kv ne yaptı doktorun yanında ?
Ya ben daha hamile değilkenden beri büyüklerin ismini koymam diyorum kendileri de biliyolar. Doktor adını ne koycaksınız dedi söyledik tek isim mi diyince ben evet dedim anında baktım kv eşimi dürttü kenara aldı anladım bi haltlar yediğini zaten isim meselesiymiş. Yok baban galiba çok üzülüyo bekliyo isminin konmasını yanına koyuverin falan dedi ben sesimi çıkarmadım tatsızlık çıkmasın diye. Eve gelince kıyamet koptu.

Böbreklerde var dı cnm hala aynı sadece üç ayda veya altı ayda bır konturol edılıyor çocuk cerrahısıne gıdıyoruz ulturoson lâ bakılıyor sımdılık takıp edılıyor amelıyatlık durum yok çok şükür
Bebekken sorun oldu mu peki idrar yolu enfeksiyonu ateş huzursuzluk falan

Şimdiye kadar gelmiyolardı ya ikidir biz de gelelim diyolar kontrol tarihlerini soruyolar gelmeyin de diyemem kırmamak için belki bi daha gelmezler bilmiyorum ki
Özele gidiyorsan doktoruna söyle çıkarsın mesaj at özel bişey de sorabilirsin doktorun sonuçta mesafe koy canım kayınvalidenle arana iyi biri olsa oğlunu doldurmaz saygısızlık etme ama anlasın oda yerini. Artık aileniz 3 kişilik kabullensin eşinde kayınvaliden de

Ya ben daha hamile değilkenden beri büyüklerin ismini koymam diyorum kendileri de biliyolar. Doktor adını ne koycaksınız dedi söyledik tek isim mi diyince ben evet dedim anında baktım kv eşimi dürttü kenara aldı anladım bi haltlar yediğini zaten isim meselesiymiş. Yok baban galiba çok üzülüyo bekliyo isminin konmasını yanına koyuverin falan dedi ben sesimi çıkarmadım tatsızlık çıkmasın diye. Eve gelince kıyamet koptu.
Aaa kv baya uyanık. söyleyecek yeri beklemiş. Sende acıtasyon yapacaksın üzüldüm çok ağrım var kötüyüm. Bebeğe bir şey olursa pişman olursunuz falan de moralsiz gez bir süre. Eşin yumuşayınca da onu kırmak istemediğini aile büyüklerinin ismini koymanın yanlış olduğunu söylersin

Aaa kv baya uyanık. söyleyecek yeri beklemiş. Sende acıtasyon yapacaksın üzüldüm çok ağrım var kötüyüm. Bebeğe bir şey olursa pişman olursunuz falan de moralsiz gez bir süre. Eşin yumuşayınca da onu kırmak istemediğini aile büyüklerinin ismini koymanın yanlış olduğunu söylersin
Aaa Cucuthecatt Cucuthecatt bak çok mantıklı konuşmuş biraz naz yap mükemmel hamilelik yok zaten neler çektiğini daha çok yanında olması gerektiğini görsün ve bu kavganın seni ve hamileliğini kötü etkilediğini hissettir ona.

Ah o ne fenadır yüzüne güler bebek gibi davranır arkanı dönme sakın ince ince işler insanı. Hiçbir şeye karışmıyomuş gibi görünüp altını oyar.

X