Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Benim eşimde ailesine karşı pasif kalıyor maalesef ama benimkiler duracakları yeri biliyorlar çok şükür benim sorun çıkarmamdan korkuyor olabilirler biraz 😁 daha hamileliğimin ilk başlarında başladı kv kişisi isme karar verdiniz mi diye baskılamaya ben de inadımdan aklımdaki isimleri bile söylemiyordum merakından catlasin diye 😂😂 sonra bir gün şakayla kayınpederimin ve benim babamın adını söyledi öyle koyarsiniz yanyana diye gülerek! 😒 yani onun adını koyun diyemiyor direkt eviriyor çeviriyor bide tabii çok iyi niyetli ya oğlu aman şey yapmasın diye hep böyle söylemek istediğini şakayla falan bir şekilde geçiriyor. Saf kocam da tabii ki anlamıyor 😅 ben de hiç öyle bir şey düşünmüyorum dedim geçtim. Bi daha da konusunu açamadı. Eşimde zaten öyle bir istekte bulunamaz bütün ağrıyı, telaşı, korkuyu binbir türlü duyguyu biz yaşıyoruz. İsim vermekte bizim hakkımız. Eskiler öyleymiş böyleymiş zirvalamalarini bıraksınlar artık ya onlar çok dayanıklıymış biz değiliz napalim😁
Böyle de çok komik oluyorlar ya alttan alttan işlemeye çalışarak 😅😅

Kontrolden çıktım 31+6 1740 gr 36 cm. Minik olcak galiba oğlum. Böbrek kanalındaki genişleme düzelmemiş canım sıkıldı biraz. Ben orda muayene olurken dr çocuğun ismini sordu kayınvalidem yüzüme baka baka kocamı kışkırtmaya çalıştı yine isim konusunda. Gerçekten dayanamıyorum artık.
Kuzum doktoruna söyle muayeneye kimseyi almasın en iyisi. Baktın mümkün olmuyor, kayınvalideni görmezden gel, hiç konuşmamış gibi davran devam et konuşmaya sanki o hiç konuşmamış gibi. Sinirlerini bozma hiç, senden kıymetli değil canım benim 💖

Kuzum doktoruna söyle muayeneye kimseyi almasın en iyisi. Baktın mümkün olmuyor, kayınvalideni görmezden gel, hiç konuşmamış gibi davran devam et konuşmaya sanki o hiç konuşmamış gibi. Sinirlerini bozma hiç, senden kıymetli değil canım benim 💖
Canım ben kayınvalideme değil eşimin dediklerine üzülüyorum. Yanımda duramaması canımı çok sıkıyo.

Bu arada cevap verip destek olduğunuz için teşekkür ederim hepinize. Benim kız kardeşim veya ablam yok başka şehirdeyim hiç arkadaşım yok, eski arkadaşlarımla araya mesafe girince uzaklaştık. Hamilelik sürecimde bu gruptan başka derdimi anlatıp soracağım kimsem olmadı. Sağolun❤

Bu arada cevap verip destek olduğunuz için teşekkür ederim hepinize. Benim kız kardeşim veya ablam yok başka şehirdeyim hiç arkadaşım yok, eski arkadaşlarımla araya mesafe girince uzaklaştık. Hamilelik sürecimde bu gruptan başka derdimi anlatıp soracağım kimsem olmadı. Sağolun❤
Ay valla yazıcam yazıcam senin mesajları okudukça ben kasılıyorum sancı giriyo resmen. Eşine biraz duygusal mı yaklaşsan acaba magduru oynayarak

Ay valla yazıcam yazıcam senin mesajları okudukça ben kasılıyorum sancı giriyo resmen. Eşine biraz duygusal mı yaklaşsan acaba magduru oynayarak
İnan bağırıp çağırmadım sesim bile yükselmedi normalde her konuda uyum sağlarım. Sadece aileler konusunda keskinim ve bu konuda katı kurallarım var. En çok sorunu da bu çıkarıyor. Bütün kavgalarımız eşimin ailesinin istekleri ve duygusal manipülasyonları yüzünden çıkıyor. Ben mi yanlış yapıyorum anlamadım ki

Bende aynıyım canımm kimsem yok sadece annem gelir gider sık sık, bide kayınvalidemler o kadar. Başka şehir , arkadaşlardan uzaklaşmak. Banada burası çok iyi geliyor 🙏🏻

Ben karar veremedim yorum yaparsanız sevinirim hangisi olsunn hastane için kapı süsü yapıcam 🙏🏻 İsmimiz Doğa Liya

Eklentiler

• Screenshot_20240715-143124.jpg
    Screenshot_20240715-143124.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20240715-143114.jpg
    Screenshot_20240715-143114.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_20240715-143624.jpg
    Screenshot_20240715-143624.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 34
Ben öyle boşanmakla tehdit edemem inada biner gerçekten boşanırız bu konularda çok hassas kendisi. Bizimkiler bi şeye karışmıyo eşime sorsan onunkiler de bi şeye karışmıyo yaşlı başlı insanlar ilk defa bi şey istemişmiş. Bok ilk defa 3 sene aynı evde neler yaşadım ben bir tanesinden haberi yok.
Mahkemeden kastım boşanma değil ebeveynlerin kararlastirdiklari isimden baska bir isim koyar ise mahkemeye verip ismi degistirebiliyorsun ondan bahsetmiştim konu boşanmak değil . İlk defa bişey istese bile bu benim çocuğumun ömür boyu taşıyacağı birşey karışamaz

İnan bağırıp çağırmadım sesim bile yükselmedi normalde her konuda uyum sağlarım. Sadece aileler konusunda keskinim ve bu konuda katı kurallarım var. En çok sorunu da bu çıkarıyor. Bütün kavgalarımız eşimin ailesinin istekleri ve duygusal manipülasyonları yüzünden çıkıyor. Ben mi yanlış yapıyorum anlamadım ki
Sen de aynı oyunu oyna duygusal manipulasyon yap eşinde anlamıyormus demekki bu oyunları. Kusura bakmasınlar aksam eve esinle gidiyorsun yataga onla giriyosun duygusal manipulasyona geliyorsa sen alasını yaparsın. Aynı silahla vur geç işte bosver her zaman düz ve net olmamıza gerek yok bazen magdur saf ama mutlu olalım. Senden baska kimsem yok ailem yok sana ihtiyacım var destegine ihtiyacım var dan gir işte🙈

1 hafta geride görünüyomuş aslında ya niye bana ufak kalmış gibi geldi
Eşimle isim konusunda anlaşmıştık bu konu o zamanda açılmıştı koymamaya karar vermiştik. Eşim çok duygusal bir insan kv gelip gidip bunu kullanıp manipüle etti resmen adamı. Yapılan hiçbir şeyi unutmaz seneler sonra bile başıma kakar bu olayı eminim. Ne yapacağımı şaşırdım.
canım her bebeğin kilosu boyu farklı olacak illa ki. biz anne-baba uzun boylu değiliz mesela, bizim bebiş de çok uzun değil ama doğana kadar illa ki ortalamayı yakalar inşallah ❤️
diğer meselede de aslında eşine açıkça söylesen hak vermez mi? yani onun babası varsa senin de baban var. babanın ismini verirsek benim babama ayıp olmuş olacak dersen anlamaz mı? bizde de böyle bir şey konuşulmuştu çünkü ben bunu deyince eşim haklısın dedi daha fazla üstünde durulmadı bile. ama benim tavsiyem sen kayınpederini sevip sevmeme işini karıştırma bile. iş oraya varmasın. inşallah güzellikle anlaşırsınız 🥲 kayınvaliden asıl mesele işte ah ah

Kontrolden çıktım 31+6 1740 gr 36 cm. Minik olcak galiba oğlum. Böbrek kanalındaki genişleme düzelmemiş canım sıkıldı biraz. Ben orda muayene olurken dr çocuğun ismini sordu kayınvalidem yüzüme baka baka kocamı kışkırtmaya çalıştı yine isim konusunda. Gerçekten dayanamıyorum artık.
Kuşum bebeğin çok geride değil bu haftadan sonra daha çok kilo alacak bol bol bebeğe kilo aldıran şeyleri yersin olur biter takma bunu kafana

Eşimle çok kötü kavga ettik bana akıl verin ne yapmalıyım? Kayınpederimi sevmiyorum iyi bir baba da değil bana göre. Öyle bile olmasa benim babam üzülür niye üzeyim ki kendi babamı. Büyüklerden kimsenin ismini koymak istemiyorum. Kv kendini acındırarak amacına ulaşmış eşimi duygusal yerden vurmuş. Ne nankörlüğüm kaldı ne acımasızlığım. Ne yapayım ben?
Iy saçma çok affedersin sizle muayeneye gelmesi bile saçma benim eşimle yapmayı en çok sevdiğim şey bu ara doktora girmeyi beklemek kayınvalidemi severim ama max muayeneme 1 kere gelebilir 😂 eşinin duygusallığını boşver hamile olan sensin senin duygusallığın ne olacak benim eşimde duygusal her konuda geri adım atarım ama konu 1 bebeğime 2 aileme sarkarsa ağzını açacağına pişman ederim. Eşimin babası yeni vefat etti ilkte erkek olursa bizde mi koysak falan dedi olur hayatım dedim bitane de sen doğur istediğin ismi koy ortak yaptık ortak karar vereceğiz dedim konu çocuk olunca kimseyi karıştırmayın kızlar ileride de devam edecek problemler bunlar yarın öbür gün iyi bakamıyor öyle yap şöyle yapa dönüyor. Benim eşim konu çocuk olunca çekiniyor benden mesela söylüyorda böyle olmasında hoşuma gidiyor şahsen

Kızlar bebegim bugun dogru durust hareket.etmedi. dün gece çok hareketliydi her zamankinden çok. Şimdi birkaç saattir hareket hissetmedim. Soda içip bekleyim mi yarım saat daha ? Etmezse doktoruma mı yazayım acile mi gideyim ne yapayım ben

X