Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    169
Sen bebiş hiç büyümemiş diyince mesajlarına baktım da öyle aşırı gerilik yok en fazla 1 hafta falan. O da çok çabuk kapanacak bi fark.Bu haftalardan sonra kilo almaları hızlancak. Bebişlerimize kilo aldıracak şeyleri yemeyi çoğaltalım🙂 Benim bebiş Salı günü 1500 küsürdü kuzum, doktor haftasıyla uyumlu demişti, hep ev yemeği tarzında yiyorum içinde tavuk,et oluyor genelde yoğurtla ya da ayranla beraber. Uyumadan önce süt içmeye çalışıyorum, sabah kahvaltılarda yumurta, ceviz mutlaka yemeye çalışıyorum, meyve de yiyorum günde bi porsiyon.
Şimdi nasılsın hastalığın geçti mi canım
ya işte kilo olarak beni de pek korkutmadı 200-300 gr fark olur dedim her çocuk aynı olacak değil ama karın çevresi 27 haftada kalmış, 3 hafta geride yani :KK43: her türlü senaryo geliyor aklıma. inşallah bir sıkıntı yoktur. maşallah seninkine 🧿❤️ biz de yakalarız inş bu hafta 🥲 hastalığım geçti, ishal+kusma vardı 3 gün sürdü geçti çok şükür.

Bu arada geçen doktor kontrolümde bebeğin yan durduğunu öğrendim kızlar. Zaten tahmin ediyodum karnımın iki yanından vurup duruyor😅 hareketleri canımı acıtıyor falan doktor da onayladı anne için çok rahatsız bi pozisyon en rahatı baş geliş durmaları dedi. İnşallah döner ya🥲
Ay kesinlikle baş geliş dursun ya.Benim de makat duruşunda hala ayaklarını vajinaya doğru vuruyor çok ürküyorum hızlıca vuruyor 🤣

ya işte kilo olarak beni de pek korkutmadı 200-300 gr fark olur dedim her çocuk aynı olacak değil ama karın çevresi 27 haftada kalmış, 3 hafta geride yani :KK43: her türlü senaryo geliyor aklıma. inşallah bir sıkıntı yoktur. maşallah seninkine 🧿❤️ biz de yakalarız inş bu hafta 🥲 hastalığım geçti, ishal+kusma vardı 3 gün sürdü geçti çok şükür.
Canım direnç var mı sende.Genelde annede direnç varsa karın çevresi geriden gelir bşylr sor istersen

Kızlar ben doktordan cıktım şimdi karnım sertleşiyor die soylemiştim muayene de de biraz farketmiş beni nst ye aldı. Kasılmalarım cıktı ufak ufak. Progestana basla dedi sabah aksam. Cumartesi bisaha nst istedi. Eger devam ederse serum ilaç vericek cagırıp. Yuruyus falan yapma yat dinlen dedi

Canım direnç var mı sende.Genelde annede direnç varsa karın çevresi geriden gelir bşylr sor istersen
detaylı ultrason zamanı baktığında doktor tek bir arterde hafif direnç var demişti canım. hatta direnç değil, direnç meyli var demişti tansiyon takibi yap her gün dedi. her gün ölçüyorum 10/7 ya da 9/6 falan çıkıyor. yine de direnç olabilir mi bilmiyorum. işte önümüzdeki hafta tekrar ultrasonda bakılacak yine bir gerileme çıkarsa perinatoloğa yönlendirecekmiş ama inşallah bebeğim beslenebiliyordur ya

Kızlar ben doktordan cıktım şimdi karnım sertleşiyor die soylemiştim muayene de de biraz farketmiş beni nst ye aldı. Kasılmalarım cıktı ufak ufak. Progestana basla dedi sabah aksam. Cumartesi bisaha nst istedi. Eger devam ederse serum ilaç vericek cagırıp. Yuruyus falan yapma yat dinlen dedi
Yaa benim de çok oluyo bu perşembe randevum var kesin söyleyeyim :/

Bu arada kızlar yeni konustuk ama kimle konustuk unuttum. Bugun doktorum progestana basla derken özellikle fitil olarak dedi. Üstüne basarak soyledi sabah akşam mutlaka fitil olarak dedi

Kızlar bende doktordan geldim orda beni bi sancı tuttu doktora girdim bebek hala çok aşağıda dedi ama ağrıdan böyle duramıyorum belimle sağ kasığım öyle bir ağrıyordu ki nst ye gönderdi sancılar çıktı doktor serum yapalım rahatlama olmazsa yatırcam seni dedi iki tane serum yaptılar 2 tane dil altı içirdiler bide kan uyuşmazlığı ikinci doz yapıldı çok şükür ki biraz rahatladım 😢 progestanı sabah akşam kullanıyordum doktor artık öğlende de kullanalım günde üç kereye çıkardı onlar seni rahatlatacak dedi umarım rahatlatır ne olucam ben böyle 😢😢 bu arada bebiş 1375 gr olmuş ona bile sevinemedim 😢

detaylı ultrason zamanı baktığında doktor tek bir arterde hafif direnç var demişti canım. hatta direnç değil, direnç meyli var demişti tansiyon takibi yap her gün dedi. her gün ölçüyorum 10/7 ya da 9/6 falan çıkıyor. yine de direnç olabilir mi bilmiyorum. işte önümüzdeki hafta tekrar ultrasonda bakılacak yine bir gerileme çıkarsa perinatoloğa yönlendirecekmiş ama inşallah bebeğim beslenebiliyordur ya
Ben de 1 hafta geriden geliyor hep canım hatta 9 gün bana hafif direnç var dedi ama yarın gidicem bakslım ne durumda diremç

Ben de 1 hafta geriden geliyor hep canım hatta 9 gün bana hafif direnç var dedi ama yarın gidicem bakslım ne durumda diremç
peki tansiyonun nasıl? hep bir hafta gerilik varsa bu bebeğin normal olarak biraz minyon olduğunu gösteriyor olabilir ama benim bu zamana kadar hep uyumlu gidip birden 2 hafta geri kalması tedirgin etti açıkçası 😬 her muayenede başka bir olay çıkıyor gerçekten bi ohh diyemedim ya

Kızlar bende doktordan geldim orda beni bi sancı tuttu doktora girdim bebek hala çok aşağıda dedi ama ağrıdan böyle duramıyorum belimle sağ kasığım öyle bir ağrıyordu ki nst ye gönderdi sancılar çıktı doktor serum yapalım rahatlama olmazsa yatırcam seni dedi iki tane serum yaptılar 2 tane dil altı içirdiler bide kan uyuşmazlığı ikinci doz yapıldı çok şükür ki biraz rahatladım 😢 progestanı sabah akşam kullanıyordum doktor artık öğlende de kullanalım günde üç kereye çıkardı onlar seni rahatlatacak dedi umarım rahatlatır ne olucam ben böyle 😢😢 bu arada bebiş 1375 gr olmuş ona bile sevinemedim 😢
progestan olmasa biz ne yapardık merak ediyorum 🥲 şimdi evde misin canım nasılsın? serum baya iyi geliyor kasılmalara, inşallah bir şeyin kalmaz ❤️

Evet ya mutlaka soyle benim rahim agzı kapalıydı serviks iyi dedi ama gene de nst cekicem dedi gerçekten de kasılma cıktı. Erken dogum yapmak istemıyprsan yatcaksın dedi
Bende de sertleşme çok oluyor. 16 sında randevum zaten o gün çıkacağım işten ben de söyleyim gidince

Üzülme canim yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik goz açip kapayincaya kadar gecip gidecek bu günler saglikla kucagina alacaksin bak ne guzel tontilileşmiş bebeğin gayet iyi

progestan olmasa biz ne yapardık merak ediyorum 🥲 şimdi evde misin canım nasılsın? serum baya iyi geliyor kasılmalara, inşallah bir şeyin kalmaz ❤️
Ya serumlarla geçmişti eve geldik şuan gene başladı ağrımaya ne yapıcam bilmiyorum çok yoruldum hastaneye yatmak da sıkıntı daha geçen hafta çıktım zaten hastaneden insanı delik deşik ediyorlar 😢

Ya serumlarla geçmişti eve geldik şuan gene başladı ağrımaya ne yapıcam bilmiyorum çok yoruldum hastaneye yatmak da sıkıntı daha geçen hafta çıktım zaten hastaneden insanı delik deşik ediyorlar 😢
ya kıyamam seni o kadar iyi anlıyorum ki :KK43: hastane ortamında uyku bile dinlendirici olmuyor sanki. acaba strese mi girdin nst, serum vs derken. biraz kendini rahatlatmaya çalışıp dinlensen bakalım nasıl olacak? ona göre hastaneye gidersin

X