2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kızlar ilk kez iki gundur hareketleri çok çok az.
Bu çok can sıkıcı birşey çok korkuyorum
Kuzum benim bebişim de tam hareketlerine alıştırdı, sık sık kıpırdanıyordu, sonra birden 2-3 gün falan hareketleri azaldı. Yine hareket ediyordu ama öncekine nazaran bayağı azdı hareketsizdi. Sonradan düzeldi, şimdi tam gaz hareketlerine geri döndü hatta daha sık ve daha güçlü hareketler ediyor 🧿🧿🧿 seninki de aynı şekilde yapıyordur, dinlenip enerjisini toplayıp daha güçlü bir şekilde vuracak göbüşüne endişelenme 🤗🤗🤗

Kızlar salı günü kontrolum var çok heyecanlıyım cinsiyet tahmini yaparmisiniz
IMG_20240421_073427.jpg

Kuzum optima marka bende de var ben doğru ölçtüğünü düşünmüyorum. Annem şeker hastası onun cihazı baya iyi birkaç sefer optimanın ölçümlerinden şüphelenince anneminkiyle karşılaştırdım çok farklı çıkıyor anneminki yıllardır bizimle o doğru ölçüyor. Bir de zaten sağlık bakanlığının güvenilir olmayan cihazlar listesinde de var. Uzun uzun yazdım ama önemli bir konu referans alma yanlış ölçümleri
Okuduğum yorumlar hep doğruymuş demek, tahmin ediyordum canım, çok olumsuz yorumlar yazılmıştı çünkü. Çok teşekkür ediyorum 🫶 Anneninkinden almalı öyleyse, nedir markası peki ? Yine Accu-check iyi diyen var ama bilemiyorum çok yabancı olduğum konular benim 🤷🏻‍♀️

Kuzum benim bebişim de tam hareketlerine alıştırdı, sık sık kıpırdanıyordu, sonra birden 2-3 gün falan hareketleri azaldı. Yine hareket ediyordu ama öncekine nazaran bayağı azdı hareketsizdi. Sonradan düzeldi, şimdi tam gaz hareketlerine geri döndü hatta daha sık ve daha güçlü hareketler ediyor 🧿🧿🧿 seninki de aynı şekilde yapıyordur, dinlenip enerjisini toplayıp daha güçlü bir şekilde vuracak göbüşüne endişelenme 🤗🤗🤗
Canımm 🧿 çok teşekkür ederim. Bunları duymaya çok ihtiyacım vardı. İki kez erken dönem olsada düşük yaptım. Korkum 7 ay oluyor hala gecmıyor. Pazartesi kontrol var en azından.

Kızlar günaydın burun kanaması olan arkadaşlarıma sorum var ya benim burnum kanadıktan sonra boğazımda tortu oluşuyor bi beş dk sonra felan onu da çıkartıyorum ve görünce ağzımdan çıkanı kanlı korkmaya başladım ya ama bi yandan da şöyle düşünüyorum burnuma ellemediğim sürece burnum kanamıyor ama kaşımaya bile kalksam burnum bi anda kanamaya başlıyor

Ben doğumdan sonra sütümü sagıp dondurup yüzüme sürücem etkısı mükemmel oluyor evet asırı sıtreslı işim bugun işi bıtaktım ve daha yeni eve geldım dayanamaz oldum resmen
Anne sütünün iyi geldiğini duydum. En iyisi doğal yollar 🥰 işi bırakarak iyi yaptın, bunsan sonrasını rahat geçirirsin inşallah 🙏🏻

Kızlar bu yatma konusu ile ilgili çok karışıklık oluyordu, ne yöne yatacağız sağa yatsak birşey olur mu diye, doktor çok güzel açıklamış, paylaşmak istedim🌸

Çook güzel açıklamış, doktorum da bana istedigin yönde yatabilirsin bebegi koruyan bir sıvı var zarar görmez zaten karnin buyudukce yuzuasagi yatamayacaksin demisti

Çook güzel açıklamış, doktorum da bana istedigin yönde yatabilirsin bebegi koruyan bir sıvı var zarar görmez zaten karnin buyudukce yuzuasagi yatamayacaksin demisti
Benimki de öyle dedi. Ben sırt üstü yatıp uzanıyorum hep.üç gün boyunca yürüyemedim ayaklarım şişti morardı. Üstüne basamıyordum acıdan. En son babam öyle söyledi. Sırt üstü yatınca damarlar sıkışıyor belden aşagı kan gitmiyor tıkanıyor dedi. Ondan sonraki gün evde dikkat ettim hiç sırt üstü yatmadım bi baktım geçmiş ben bile inanamadım. Kalsiyum eksikliği falan sanıyordum

Ben bir sey sormak istiyorum biz magnezyumu gebelik dönemi boyunca mı kullanacağız dün gece içmeyi unutmusum yine ağlayarak uyandım çok şiddetli kramplar yaşıyorum bacaklarımda bir gece içmememle böyle olması normal mı 🥺

Ben sağa yatsam bebek sıkışıyor sola yatsam kaburgam ağrıyor hiç sevmem ama çoğunlukla kendimi sırt üstü yatarken buluyorum 😔

Ben bir sey sormak istiyorum biz magnezyumu gebelik dönemi boyunca mı kullanacağız dün gece içmeyi unutmusum yine ağlayarak uyandım çok şiddetli kramplar yaşıyorum bacaklarımda bir gece içmememle böyle olması normal mı 🥺
Ben yeni başladım magnezyuma 3 gün içtim 3 gün bıraktım son gün ağrımaya başladı tekrar başladım dün

Benim küçük oğlum 2 yaşındaydı ime-dc marka şeker ölçüm cihazı vardı kayınpederimin çok su içmesinden ve lavaboya çıkmasından şüphelenip şekerini ölçtük açlık şekeri bile 230 civarları çıkıyordu 1 hafta ölçüp direk çocuk doktoruna gittik endokrine yönlendirdi orada bütün testlerden geçti şeker hastası çıkmadı doktor şeker ölçüm cihazının yanlış ölçüm yaptığını CONTOUR marka ölçüm cihazı edinmemizi onunla 1 hafta daha ölçüm yapıp gitmemizi söyledi cihazı aldım ve fark çok büyüktü çocuğumu bedavadan şeker hastası yapıyorduk şuan o cihazla kendi şekerimi ölçüyorum mesela tokluk 1.saat 174 çıktı fazla kontrolümde söyleyeceğim şeker yükleme testinde sınırda çıktı ama evde ölçümlerde fazla çıkıyor

Kızlar bu yatma konusu ile ilgili çok karışıklık oluyordu, ne yöne yatacağız sağa yatsak birşey olur mu diye, doktor çok güzel açıklamış, paylaşmak istedim🌸

Hep soluma yatıyorum. Sağıma yatınca ağrım oluyor nedense

Hiç kullanmayanlar da varmış doktorunun tavsiye etmedikleri onlar nasıl dayanıyor merak ediyorum imkansız benim içmemem 🤷🏼‍♀️
Canım dilimi ısırayım bende hiç magnezyum kullanmadım 26+2 yim. Bol süt yoğurt ve peynir tüketiyorum ve henüz hiç kramp ağrı yaşamadım doktorumda buna baglı oldugunu söylüyor🥰

Kızlar ya dün elbise giydim iç bacaklarım sürttü fena haşlandım kızardı kabardı nasıl önüne geçerim bunun😔

X