Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Canım ben hep yaşıyorum hatta diğer gün üstüne basamıyorum. Magnezyum eksikliğinden oluyor. Haftaya doktora gidince söyleyeceğim magnezyum yazar diye tahmin ediyorum. O zamana kadar bu kızılayın Erzincan maden suyu var magnezyumlu, ondan her gün içiyorum. Bence faydası var dene istersen
Deneyeyim canım. Doktorum varisim var deyince kalp damar bi gorsun dedi

Ya bence kişiden kişiye değişiyor bu kilo alma olayı. Ben de 54le kaldım boyum 167 yağ oranım çok azdı benim. kaslıyım spor fln da yapıyordum. Şuan 20+4 olduk ben de 60-61 arasıyım. Doktor fazla aldığımı söyledi ama bence fazla değil çünkü okuduğum ve çevremden de gördüğüm kadarıyla vücut yağ depoluyor olası kıtlık olur diye vücudunda yağ azsa eğer çok normal alman canım. Bir de göğüs büyüyor kan hacmi artıyor zaten 12 kiloya kadar normal kilo alımı. Benim kız kardeşim 57 ile kaldı 170 boyu ilk hamilelikte 75 le gitti doğuma. Doğurduktan 3 ay sonra 55 oldu. 2. Sinde 85le gitti doğuma 58le kaldı hamile. O da şimdi 40 ı çıktı çocuğun şuan 70 kilo 15 kilosu gitti bile. Tabi ki dikkat etmek gerek ama herkes için farklı bence kilo durumu. Kafana takma bebişlerimiz sağlıklı olsun da veririz😍🧿
Aynen bence de ole ben ilk hanileliğimde son ay hiç kilo almamıstım mesela değişmiyodu kilom ama bebek 1 kilo 1 kilo artıyodu. Yani totalde ben zayıflıyodum demekki. Hemde iştah falan da açıktı ilk ay da ne yesem kusuyodum çay bile içemıyodum ama ilk aylarda da 4-5 kilo aldım heralde😂 toplamda 7,5 almısım.

Dün gece uyurken alt bacagimin arkasina ani bir acı girdi damar damar üstüne gelmis gibi bir sure ayagimi bile kimildatamadim. Doktora mesaj attim magnezyum mu lazim varislerim var onunla mi alakali diy
Böyle birsey yasayan var mi
Kramp girmiş sanki kuzu. Arka bacaktan oluyo genelde. Magnezyuma baslıyorlar bu durumlarda

Oturunca gobegımız neden bu kadar büyük gözüküyor temızlık yaptım yoruldum oturayım gobegım beni geçti 😀😀😀

Eklentiler

• IMG_20240501_130532.jpg
    IMG_20240501_130532.jpg
    227,8 KB · Görüntüleme: 68
Ben de aynı durumdayım beslenmem de hiçbir artış yok 12. Haftamdan beri yürüyüş yapmaya çalışıyorum, hareketliyim ama hızlı bir kilo artışı içindeyim. Çok fazla ödem de var bence bünyeden bünyeye değişiyor. Ellerimin falan şiştiğini anlıyorum 😒umarım bizde de güzel örnekler gibi olur emzirmeye başlayınca su gibi akar gider tüm kilolar 🥹

Aynen bence de ole ben ilk hanileliğimde son ay hiç kilo almamıstım mesela değişmiyodu kilom ama bebek 1 kilo 1 kilo artıyodu. Yani totalde ben zayıflıyodum demekki. Hemde iştah falan da açıktı ilk ay da ne yesem kusuyodum çay bile içemıyodum ama ilk aylarda da 4-5 kilo aldım heralde😂 toplamda 7,5 almısım.

instagramda ya da burda az kilo alanları görmek/okumak beni daha çok telaşlandırıyor açıkçası. 5 ayda 8-9 kilo ne demek diye. bu deneyimleri okumak benim gibi olanlar da var duygusu yaratıyor. ben yazmaya da çekindim açıkçası herkes birer ikişer almış bende bu ne hal diye. 🥲

instagramda ya da burda az kilo alanları görmek/okumak beni daha çok telaşlandırıyor açıkçası. 5 ayda 8-9 kilo ne demek diye. bu deneyimleri okumak benim gibi olanlar da var duygusu yaratıyor. ben yazmaya da çekindim açıkçası herkes birer ikişer almış bende bu ne hal diye. 🥲
az kilo alanların derdi de "çocuk beslenemiyor mu? bir sorun mu var? doğru beslenemiyor muyum?"
herkes bünyesine göre yaşıyor hamileliğini demek ki. kilo alması da vermesi de ayrı dert ama imkansız değil.

Bır saattir göbek altımı kasık bolgelerımı sankı bıcakla kesıyolar resmenn

az kilo alanların derdi de "çocuk beslenemiyor mu? bir sorun mu var? doğru beslenemiyor muyum?"
herkes bünyesine göre yaşıyor hamileliğini demek ki. kilo alması da vermesi de ayrı dert ama imkansız değil.
😀😀😀 ben şöyle 80 kıloya dogru gıtmek ıstıyorum topal topak olurum zaten boyum kısa 😀😀😀 adıle nasıt gıbı olurum ne guzelm

Canım ben ilk hamileliğimde 25 kilo almıştım. Ama çok zayıf hamile kaldım. 15 kilo gitti doğumdan sonra çok dikkat etmedim 10 kilo kaldı mesela. Bunda 18+3 üm 3 kilo almışım. Bence bu yemeyle hareketle alakalı değil vücut ihtiyacı varsa alıyor. Hiç kafana takma doğumdan sonra biraz dikkat edersen hepsi gider

haklısın gerçekten bu da sıkıntı. annelik romantizmini bırakıp gerçekçi konuşacak olursak hamilelik süreci şu an arada hissettiğim tatlı tekmeler dışında hiç keyifli değil ya.

Canım ben ilk hamileliğimde 25 kilo almıştım. Ama çok zayıf hamile kaldım. 15 kilo gitti doğumdan sonra çok dikkat etmedim 10 kilo kaldı mesela. Bunda 18+3 üm 3 kilo almışım. Bence bu yemeyle hareketle alakalı değil vücut ihtiyacı varsa alıyor. Hiç kafana takma doğumdan sonra biraz dikkat edersen hepsi gider

haklısın canım. hiç normal bir süreçten geçmiyoruz zaten. vücuduma yabancılaştığım resmen. bu tip anormallikler de kendi içinde değerlendirince sürecin normal geliyor.

Benimde öyleydi gaz problemi öyle oluyor
Kız bende gaz bıle yok devamlı var bende bu kasık bolgesındekı agrı derılerım acılıyomus çatlamaya basladım gene kasınıyor resmen anca ovuyorum kasırken yırtılıyor bazen hafıf kanıyor 😀😀😀

X