2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
benimki de kundak düşmanı. Hani sakinleşiyodu kundak yapınca cıldırıyo resmen. Uyudugu zaman kundak yapıyorum o da örtü kundak değil ondan kurtulma süresi max yarım saat. Ne kadar dolaraak sıkarsak sıkalım o yani. Fermuarlı kundak aldım artık onda da boyun kısmından ellerini cıkarıyo. Acayip komik oluyo her seferinde üzgünğm ama cok gülüyorum fotoğrafta çekiyorum 😂 bebenin de anormalini dogurmuşum
Kız nerdeyse 2 aylık olcak bende yenidoganları gyidiriyom 1-2 tanesi kuculdu sadece saanki😂 boydan altıları kasıyo gibi. 5 kiloyu gecti ama bence kalıpları genişmiş. Civilden aldıklarım daha geniş mesela 0-1 ay yazanları hala giyiyo. ebebekten aldıklarım daha kucuk. Dolap duzenledim bazı 3-6 aylıklarla 0-3 ler aynı ebatta milk muffin almısım cok dar giydirmiyorum bile. Aynı şeyi dedim hani cok almayın cabul buyurdu bu. Benimki buyumedi heralde. Bu arada ben hep çoraplı alt tulum falan giydiriyorum bu altları ne zaman giyiyo ki bebeler benim hiç altı kirlenmiyo resmen. taytları eşofmanları falan bosuna almısım gibi Kaka cıkıyo bezden üstü zıbını kirleniyo. Bez değiltirirken üstü kirleniyo sıcrarsa. Çiş kaçtı bikaç kere gene üstten kaçtı.
Yok seninki anormal olur mu ya 🥹 benimki de bazen nefret ediyo o fermuarlı kundağından. Oluyor yani bazen öyle 😄 belki arada sımsıkı anam babam kundağı yapmak gerekiyordur deneyeceğim zorda kalırsam.

acaba bebekten bebeğe fark ediyor olabilir mi ya? hani kimi insan daha çok üşür. mesela aynı odada eşim şort tişört otururken ben hırka giyiyorum vs. benim bebeğimi bu tabloya göre giydirsem çocuk titrer 😬🥲 22 derecede zıbın üzeri ayaklı tulum, üzerine de mutlaka yelek giydiriyorum. çorap + şapka zaten giyiyor. bunlar olmadığında eli, ayağı, burnu soğuk oluyor, olmasın diyorum
Ama bebeğin eli ayağı burnu dışarda olduğu için hep soğuk olur kan dolaşımı bizim gibi değil ki oralara bakmayacaksınız diye doktor ve hemşireler hastanede söylemişti bize, hatta fazla giydirmişsiniz çıkarın demişlerdi. Göğsü ensesi sıcaksa üşümüyordur canım oralara bak

aa öyle mi? ben kakayı yapamadığı için ıkınıyor sanıyordum 😬 ama evet az önce çok ıkınıyordu emzirmeye geçtim. emerken gaz çıkarınca rahatladı. yine de günde 3-4ten 2 günde bire inince birden ne değişti diye düşünüyorum ister istemez. sanki bir sıkıntısı varmış gibi geliyor. inşallah düzene girer ya🥲
Ben de kakasını yapamıyor diye üzülüyordum ama ıkınma gaz için demişti doktor🥲 inşallah canım ya 🙏🏻

canım ben uçuğu çıkarana kadar (yani dudağım baya kabarana kadar) fark etmemiştim, öptüm bebişi 😔 ama sonra hemen krem aldım zovirax. bişey olmadı bulaşmadı çok şükür. emzirmeye, gaz çıkarmaya devam ettim ama yüzümü yanaştırmadım. krem de sadece kuruttu ama kabuğun düşmesi 10 gün sürdü. şu an hâlâ izi var. ben çok endişelenmiştim, paniklemiştim. bir şey olmadı şükür, sizin de sıkıntısız geçer inşallah
Kuşum uçuk mu ondan da emin değilim hiç uçuk çıkarmadım şimdi baktım küçük bir kesik de var öyle mi çıkıyor onu da bilmiyorum endişe ettim ama…

Kuşum uçuk mu ondan da emin değilim hiç uçuk çıkarmadım şimdi baktım küçük bir kesik de var öyle mi çıkıyor onu da bilmiyorum endişe ettim ama…
belki çatlamıştır. uçuk böyle rahatsız edici bişey, böcek ısırmış gibi tuhaf bi his. içi su dolu bi kabarcık oluyor genelde canım. tedbiren öpme sen, bir gün içinde anlarsın zaten uçuk olup olmadığını. dudağın çatlamış da olabilir. inşallah değildir uçuk

belki çatlamıştır. uçuk böyle rahatsız edici bişey, böcek ısırmış gibi tuhaf bi his. içi su dolu bi kabarcık oluyor genelde canım. tedbiren öpme sen, bir gün içinde anlarsın zaten uçuk olup olmadığını. dudağın çatlamış da olabilir. inşallah değildir uçuk
Aman yok yok öper miyim hiç inşallah çatlaktır sağol kuşum🩵

Benim kızın uykuları bozulmuştu 1 haftadır Türk kahvesi içiyordm günde 1 kere o yapıyomuş sanırım 2 gündür içmedim düzeldi 😅

düzenli kullanımda işe yarıyor dedikleri için biraz daha sabrediyim bakalım. içeriğinde de ayçiçek yağı ve kanola yağı var sadece. onun dışında probiyotik. aslında bunu vermek yerine bir iki damla zeytinyağı verelim diyor kayonvalidem sizce doğru olur mu ya? yapıp fayda gören var mı
Zeytinyağ kakada işe yarıyor ama probiyotik görevi görmez yani gaza faydası olmaz canım

Ay ben içiyorum ya :KK43: düşünemedim hiç onu
Ben ilk 50 gün ağzıma koymadım hiç uyumadı son 10 gündür amaann ne olacaksa olsun modundayım gece uykuları düzene girdi 😂 Bebekten bebeğe değişir bence kuzu seninki uyuyorsa iç gitsin. Beni de hiç etkilemez kahve uykum varsa uyurum bebem de bana çekmiş demek 😅😅

Ben ilk 50 gün ağzıma koymadım hiç uyumadı son 10 gündür amaann ne olacaksa olsun modundayım gece uykuları düzene girdi 😂 Bebekten bebeğe değişir bence kuzu seninki uyuyorsa iç gitsin. Beni de hiç etkilemez kahve uykum varsa uyurum bebem de bana çekmiş demek 😅😅
Bence düzenimizde bir şey yapmadı ya… emzirmek inşallah iki senelik bir maraton ben artık kahvesiz yapamam gibi kuşum içeceğim napayom😂😂😂

bu 3 aşı hep birlikte mi yapılıyormuş ya? :KK43: neden ayrı zamanlarda yapmıyorlar bana çok korkutucu geldi. 1 tanede bile çocuk korkudan perişan oluyor, 3 tanede nasıl olur hiç tahmin edemiyorum
En fazla beş dk ağlıyorlar biz yaptırdık sadece öğlenden sonra etkileri başladı heralde ilacın bir saat boyunca durmadan ağlamıştı çok huzursuz bir gün geçirmiştik doktora sormuştuk calpol verin demişti öyle rahatladı yavrum onun haricinde iğne vurdururken çok problem olmuyor sonrası asıl problem maalesef

X