2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Ya kızlar bebişlere eldiven giydiriyor musunuz ben hep eldiven giydiriyordum eşimle annem bugün artık giydirmeyelim çocuk iki buçuk aylık oldu elleri rahat hareket etsin keşfetsin diyorlar ama giydirmeyince de buz gibi oluyor ya elleri

Artık söz söyleyecek hal bile kalmadı bir de biliyorsunuz benim bebek aşırı gazlı 74 gündür ne çektiğimi bir ben biliyorum annem geliyor yardıma o gidiyor kaynanam geliyor ama yine de çocuğun başına geçmeden olmuyor 😢 herşey o kadar üst üste geliyor ki çok bunaldım kimse de beni düşünmüyor sen nasılsın iyi misin ne hissediyorsun diye kimse sormuyor Allahtan tek isteğim şu çocuğun gaz sancılarının bir an önce düzelmesi ve bebeğime tek bakabilmek. Annem diyor üç çocuk büyüttüm ben böyle bir çocuk görmedim diyor Allah sabır versin diyor çok zor diyor gerçekten de çok zor bir saat bile huzurum yok 😭😭
Sana bir tek şunu söyleyebilirim. Hep böyle devam etmeyecek. Sende kendine sürekli bunu söyle. Şanslısın ki hem annen hem kv desteğe geliyor. Benim ilk kızım öyleydi ve tek başımaydım. Kolik bebek çok zor inşallah geçecek bu günler.

Ya kızlar bebişlere eldiven giydiriyor musunuz ben hep eldiven giydiriyordum eşimle annem bugün artık giydirmeyelim çocuk iki buçuk aylık oldu elleri rahat hareket etsin keşfetsin diyorlar ama giydirmeyince de buz gibi oluyor ya elleri
Ben de giydirmeyi bıraktım canım dedikleri çok doğru keşfetmesi lazım dokunarak öğrenmesi lazım. Eli üşüsün sorun olmaz çok içine sinmiyorsa uyurken giydirirsin eldiven

Zeytinyağ kakada işe yarıyor ama probiyotik görevi görmez yani gaza faydası olmaz canım
kaka yaptırıyor mu yani? öyleyse bir iki damla versem sorun olmaz di mi 🥲 kakayı yaparken gazı da çıkar gibi geldi bana. bir de şöyle bir şey var çocuk gaz çıkarıyor ama zorlanmaya devam ediyor. herkes gaz olduğundan ıkınıyor diyor ama bebekler bizden farklı mı? ben de kabız olunca zorlanıyorum tuvaletimi yaparken zorlanıyorum. bilmiyorum annelik iç güdüm bana kakasını yapamadığı için zorlanıyor diyor 😅

kızlar bebeği günde 4-5 kez kaka yaparken birdenbire günde 1 veya iki günde bire düşen var mı? bizim böyle oldu da. normalde en az 3 kere yapıyordu şu an günde bir kere yapsa şükrediyorum. çok da ıkınıyor yavrum :KK43: hiçbir damla, probiyotik vs işe yaramadı henüz. kakasının seyrekleşmesi normal diyorlar, sizde de oldu mu merak ettim
Bugün dördüncü gün yapmadı fitil ile yaptırdım. İki haftadır bizimde öyle ama kilo aldı

Ben de öyle düşünerek kaldırdım eldivenleri. emerken filan bana ya da memeye dokunması hoşuma gidiyor 🥹🥹

En fazla beş dk ağlıyorlar biz yaptırdık sadece öğlenden sonra etkileri başladı heralde ilacın bir saat boyunca durmadan ağlamıştı çok huzursuz bir gün geçirmiştik doktora sormuştuk calpol verin demişti öyle rahatladı yavrum onun haricinde iğne vurdururken çok problem olmuyor sonrası asıl problem maalesef
yaaa🥹🥹 bizim hepatit aşısında tek iğnede çok kötü oldu yavrum. ağlaması uzun sürmüyor ama gözünde o korku okunuyor hiç kıyamıyorum. inşallah çok sıkıntı vermez bakalım

kaka yaptırıyor mu yani? öyleyse bir iki damla versem sorun olmaz di mi 🥲 kakayı yaparken gazı da çıkar gibi geldi bana. bir de şöyle bir şey var çocuk gaz çıkarıyor ama zorlanmaya devam ediyor. herkes gaz olduğundan ıkınıyor diyor ama bebekler bizden farklı mı? ben de kabız olunca zorlanıyorum tuvaletimi yaparken zorlanıyorum. bilmiyorum annelik iç güdüm bana kakasını yapamadığı için zorlanıyor diyor 😅
Ben Nurse Harveys kullanmadan önce 2 kere verdim zeytinyağ canım annem ebe verebilirsin dedi güvendim verdim ve yaptı kaka😅 Ama Nurse Harveys kullanmaya başladım kaka yapıyor şu an. Denk mi geldi bilmiyorum 🫣 Ikınma konusunda bizimki de kaka yaparken ıkınıyor kuzum. Kabız da değil kabız olması için kakanın da katı olması lazım diyor doktorlar. Baya sulu kakası ama yaparken sesli onun farklı bir ismi varmış unuttum şu an ama sindirim sisteminin oluşmamasından oluyormuş yani kabız değilmiş. Tedavisi de yok diyor doktorlar 3.ya da 4.ayda düzeliyormuş🥲

Ben hiç eldiven giydirmedim ya, sanki çocuk rahat edemez gibi geliyor bana😂😂

benimki de kundak düşmanı. Hani sakinleşiyodu kundak yapınca cıldırıyo resmen. Uyudugu zaman kundak yapıyorum o da örtü kundak değil ondan kurtulma süresi max yarım saat. Ne kadar dolaraak sıkarsak sıkalım o yani. Fermuarlı kundak aldım artık onda da boyun kısmından ellerini cıkarıyo. Acayip komik oluyo her seferinde üzgünğm ama cok gülüyorum fotoğrafta çekiyorum 😂 bebenin de anormalini dogurmuşum
Kız nerdeyse 2 aylık olcak bende yenidoganları gyidiriyom 1-2 tanesi kuculdu sadece saanki😂 boydan altıları kasıyo gibi. 5 kiloyu gecti ama bence kalıpları genişmiş. Civilden aldıklarım daha geniş mesela 0-1 ay yazanları hala giyiyo. ebebekten aldıklarım daha kucuk. Dolap duzenledim bazı 3-6 aylıklarla 0-3 ler aynı ebatta milk muffin almısım cok dar giydirmiyorum bile. Aynı şeyi dedim hani cok almayın cabul buyurdu bu. Benimki buyumedi heralde. Bu arada ben hep çoraplı alt tulum falan giydiriyorum bu altları ne zaman giyiyo ki bebeler benim hiç altı kirlenmiyo resmen. taytları eşofmanları falan bosuna almısım gibi Kaka cıkıyo bezden üstü zıbını kirleniyo. Bez değiltirirken üstü kirleniyo sıcrarsa. Çiş kaçtı bikaç kere gene üstten kaçtı.
Benim bebiş de ne kundak seviyor ne sling 🫠 Yenidoğanlar sıkışık his sever diyorlardı hiç gelemiyor sıkışmaya 😅 Kıyafette ben de yenidoğan çok az almıştım, Allah’tan hediye filan geldi de onları giydiriyorum hala 🥲 Maşallah 5 kiloyu geçti mi 🧿

Ben Nurse Harveys kullanmadan önce 2 kere verdim zeytinyağ canım annem ebe verebilirsin dedi güvendim verdim ve yaptı kaka😅 Ama Nurse Harveys kullanmaya başladım kaka yapıyor şu an. Denk mi geldi bilmiyorum 🫣 Ikınma konusunda bizimki de kaka yaparken ıkınıyor kuzum. Kabız da değil kabız olması için kakanın da katı olması lazım diyor doktorlar. Baya sulu kakası ama yaparken sesli onun farklı bir ismi varmış unuttum şu an ama sindirim sisteminin oluşmamasından oluyormuş yani kabız değilmiş. Tedavisi de yok diyor doktorlar 3.ya da 4.ayda düzeliyormuş🥲
ya en baştan nurse harveys mi kullansaydım acaba. ama bizim bu sorun yeni ortaya çıktı aslında hiç ıkınma ağlama yoktu🥲 2 damla kullandık ikisi de pek etkili değil. bugün de kaka yapmazsa yarın zeytinyağı vericem. kaç damla vermiştin canım

Ben hiç giydirmedim elleri zaten soğuk oluyor dolaşım sisteminden ötürü. Elleriyle keşfetmesi lazım evet

Bizimki tırnaklarını jilet yerine kullandığı için mecbur kullandık🥲 Tırnağını kesiyorum kenarda kalan kısacık tırnakla yoluyor kendini sıpa
Şu elektronik törpülerden öneririm bizimki de çok çiziyor yüzünü o törpüyle sivri kısımları hallediyoruz. Bi de çizdiği yere sütümden sürdüğümde birkaç saate hemen geçiyo tavsiye ederim denemediysen🙏🏻

Ben bırakalı cok oldu. Zatwn cıkarıyodu eldiveni hep yenidoganken bile cok giyemedik

X