2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Ben de buna göre giydiriyorum şapkayı dışarı çıkınca giydiriyorum. Ne zaman çok giydirsem isilik oluyo göğsü. Bebekten bebeğe değişiyo galiba ya üstünü çok örtünce uyuyamıyo habire uyanıyo huzursuz oluyo.
Evet bu da doğru bebeğe göre de değişebilir 🙏🏻 benimki de aynı çorap giydirince tekmeleyip çıkarıyor 😂

Bu arada biz 25 günlüğüz halen yenidoğan kıyafet giyiyoruz sanırım şu an 4 kg olmuştur bebişim. Sizler ne durumdasınız? Bir sürü yenidoğan kıyafet almak zorunda kaldım döndürüp döndürüp aynı şeyleri giyiyorduk çünkü iki günde bir yıkayıp. Hani bunlar çok çabuk küçülüyordu 😄

Ben hiç öyle giydirmedim ya sırta çıkmalı kaka da olmadı bezi kayınca olmuştu 1-2 kere o kadar. Bazı giyim tabloları var şu kadar derecede şunları giydirin diye hep ona göre giydiriyorum, şapka da evde gerek yok bence :KK43: bi tek dışarı çıkarken ve banyo yaptırınca şapka giydiriyorum. Mesela şu an ev 22 derece, kombiyi açmadık ara ara fanlı ısıtıcı çalışıyor. Uzun kollu zıbın ve ayaklı tulum var üstünde, uyurken de pazen battaniye örtüyorum. Bence nasıl alıştırırsak öyle gider gibi ya çok sıcağa alışırsa benim gibi çok üşüyen biri olur diye düşünüyorum öyle olsun istemiyorum
Ay valla dogdu dogalı tabloya gore giydirdigimde elleri kolları morarıyo kılcal kılcal hiç öyle battaniyelere sarmalı kundak yapmıyorum ama artık üstüne ince örtü falan örtmeye basladım ben de Geceleri. Bugun de çorapları cıkardım giydiririm die. Onceden arada hastane cıkısındaki inceleri giydirdiğim oluyodu. Valla ben cok üsüyen biri değilim hatta hep sıcak bunaltır kendimi bildim bileli lıgusayken bile afaka lar bastı beni üşümedim. oyuzden bana kendinden 1 kat fazla giydir demiyolar 2 kat fazla giydir diolar😂 benim bebekligimde battaniyeye sarmalı buyutmelidir ama alışmamışım sıcaga.

Evet bu da doğru bebeğe göre de değişebilir 🙏🏻 benimki de aynı çorap giydirince tekmeleyip çıkarıyor 😂

Bu arada biz 25 günlüğüz halen yenidoğan kıyafet giyiyoruz sanırım şu an 4 kg olmuştur bebişim. Sizler ne durumdasınız? Bir sürü yenidoğan kıyafet almak zorunda kaldım döndürüp döndürüp aynı şeyleri giyiyorduk çünkü iki günde bir yıkayıp. Hani bunlar çok çabuk küçülüyordu 😄
benimki de kundak düşmanı. Hani sakinleşiyodu kundak yapınca cıldırıyo resmen. Uyudugu zaman kundak yapıyorum o da örtü kundak değil ondan kurtulma süresi max yarım saat. Ne kadar dolaraak sıkarsak sıkalım o yani. Fermuarlı kundak aldım artık onda da boyun kısmından ellerini cıkarıyo. Acayip komik oluyo her seferinde üzgünğm ama cok gülüyorum fotoğrafta çekiyorum 😂 bebenin de anormalini dogurmuşum
Kız nerdeyse 2 aylık olcak bende yenidoganları gyidiriyom 1-2 tanesi kuculdu sadece saanki😂 boydan altıları kasıyo gibi. 5 kiloyu gecti ama bence kalıpları genişmiş. Civilden aldıklarım daha geniş mesela 0-1 ay yazanları hala giyiyo. ebebekten aldıklarım daha kucuk. Dolap duzenledim bazı 3-6 aylıklarla 0-3 ler aynı ebatta milk muffin almısım cok dar giydirmiyorum bile. Aynı şeyi dedim hani cok almayın cabul buyurdu bu. Benimki buyumedi heralde. Bu arada ben hep çoraplı alt tulum falan giydiriyorum bu altları ne zaman giyiyo ki bebeler benim hiç altı kirlenmiyo resmen. taytları eşofmanları falan bosuna almısım gibi Kaka cıkıyo bezden üstü zıbını kirleniyo. Bez değiltirirken üstü kirleniyo sıcrarsa. Çiş kaçtı bikaç kere gene üstten kaçtı.

Benim bebe boya gitti 3 aylıkları giyiyo artık yenidoğanları çok üzülerek kaldırdım :KK43:

Bebişlerin yüzüne nemlendirici ne sürüyosunuz? Özellikle alın kısmı çok kuruyo bi de gıdısının altı sürekli isilik oluyo ya ne yapmak lazım

Yağ hiç almadım zaten mustelanın vücut losyoju var ondan sürsem mi? Bi de benim oğlan artık tek memede doyuyo galiba ya sen nasıl yapıyosun emzirme işini
Bende mustelanın setini almıstım losyon yok mus. Sonradan ebebekten losyon aldık o baska marka ecoweell. Kız benim 2 memeyi emdigi sayılıdır yaa emip uyuyo ve agzı mıh gibi oluyo 2 sini de emdirtmek işkenceye donmustu bana çok ugraısyodum cok uzun süruyodu emzirmek. Zaten o da muhtemelen uzun süre gectiginden acıktı die otekini alıyordur😂. Ben saldım artık kaç dk emerse emsin. 5 dk 7 dk. 1 saat içinde tekrar emmek isterse aynı memeden devam. 1 saatten cok gectiyse diger memeye gecerek sırayla yapıyorum ben. 1 memede huzursuzlandıysa direk digerüne geciriyorum. İçgudısel yaklasıyorum artık. Az emiyo die dertlenmışitim ama kilo alımı da iyi cıktı. Ben de saldım demekki 5 dakka da da besleniyor yeterince. Diger turlu kendimi cok yoruyorum o da sütü etkiliyo. Biz sanırım yenidogan emme sıkıntısı zamanlarını cok derinden yaşamısız atamıyoruz o stresi. Mesela 1 memeyi emiyo orda pasif emmeye geciyo arada cukcuk yapıyo uyukluyo ya. Az da ötekini emsin dedigimde agzı mıh oluyo. Ama memede bırakırsam ara ara emiyo gene. Zorlamıyorum doydu kabul ediyorum. Zaten bişeyi fark ettim. Mesela bebenin dili bile deyse süt damlıyo memeden ama ben naparaam yapayım neyle sagarsam sagayım öyle bi akış olmuyor. Mocchi manuel pompa aldım gecen haftalarda birini emerken digerine takıyorum bosa akan sütü toplasın die. Benim pompayla sagdıgımdan daha cok topluyor. Ben elle sıkmıyorum da sadece diger memede bebegin emmesi tetikliyor. İstersen sen de bi onu dene.

Yağ hiç almadım zaten mustelanın vücut losyoju var ondan sürsem mi? Bi de benim oğlan artık tek memede doyuyo galiba ya sen nasıl yapıyosun emzirme işini
Haa bide bi emzirme uzmanını dinlemiştim ön süt 5-7 dakkada tamamen bitmiş olur sonra yaglı süt gelir diodu 5 dk da o. Toplam 12 dk kadar emzirmeye calısın diodu. Görümcem de egitim almıstı oda eskiden ikisinide 20 dk emsin deniyordu şimdi o yok 1 memede alabildigini alsın diyoruz dedi. Genel olarak anladıgım bişey varsa o da her bebe her anne dinamigi farklı. İçgüdüsel naısl istiyorsa öle yapıcaz. Ne kadar rahat yaklasırsak o kadar iyi oluyor cunku kafa rahatken süt de oluyor. Bide mesela birinin sütü 5 -10 dkkada yeterli kaloriyi veriyodur bi baskasınınki 15 dkkada belkide. Ben şimdi lohusa yagı diye bişey aldım ona basladım bikaç gün oldu sabahları 1 kaşık içiyorum inşallah o da kalitesini ya da miktarını olumlu etkiler.

Haa bide bi emzirme uzmanını dinlemiştim ön süt 5-7 dakkada tamamen bitmiş olur sonra yaglı süt gelir diodu 5 dk da o. Toplam 12 dk kadar emzirmeye calısın diodu. Görümcem de egitim almıstı oda eskiden ikisinide 20 dk emsin deniyordu şimdi o yok 1 memede alabildigini alsın diyoruz dedi. Genel olarak anladıgım bişey varsa o da her bebe her anne dinamigi farklı. İçgüdüsel naısl istiyorsa öle yapıcaz. Ne kadar rahat yaklasırsak o kadar iyi oluyor cunku kafa rahatken süt de oluyor. Bide mesela birinin sütü 5 -10 dkkada yeterli kaloriyi veriyodur bi baskasınınki 15 dkkada belkide. Ben şimdi lohusa yagı diye bişey aldım ona basladım bikaç gün oldu sabahları 1 kaşık içiyorum inşallah o da kalitesini ya da miktarını olumlu etkiler.
Yaa evet o kadar stres yarattı ki bu emzirme olayı hala tam olarak emin olamıyorum. Zaten büyüdüler artık doymadan memede uyumuyo açken gözler cin gibi açık cuk cuk emiyo doymaya başlarken gözleri kaymaya başlıyo pasif emmeye geçiyo ellemiyorum ben de hiç uyuyana kadar aynı memede kalıyo. İki memeyi zorlarsam kusuyo zaten bi de çok gaz yaptığını fark ettim öyle. Aman sütü ekstra çoğaltan hiçbir şey istemiyorum artık ya az daha mastit olcaktım kalitesini arttırırsa iyi ama. Bu arada benim de bebek ağzını değdirmeden süt çıkmıyo mememden çok ilginç valla😄

Yaa evet o kadar stres yarattı ki bu emzirme olayı hala tam olarak emin olamıyorum. Zaten büyüdüler artık doymadan memede uyumuyo açken gözler cin gibi açık cuk cuk emiyo doymaya başlarken gözleri kaymaya başlıyo pasif emmeye geçiyo ellemiyorum ben de hiç uyuyana kadar aynı memede kalıyo. İki memeyi zorlarsam kusuyo zaten bi de çok gaz yaptığını fark ettim öyle. Aman sütü ekstra çoğaltan hiçbir şey istemiyorum artık ya az daha mastit olcaktım kalitesini arttırırsa iyi ama. Bu arada benim de bebek ağzını değdirmeden süt çıkmıyo mememden çok ilginç valla😄
Yaa ben de süt cayı içiyordum bıraktım tazik yapıyodur belki die. Şuan hedefim süt kalitesini arttırmak😅 amaan dioyoeum eskiden mama mı veriyolardı sanki ön süt sonraki süt mü dioalrdı. Bebe ne kadar emerse o u emzirip yatırıyolarmıs. Süt kalitesi mi miktarı mı ne derdi yoktu. Sadece süt var mı yok mu die dertlenıyolarmıs. Demekki tek cozum her dıt.a. dertlenmemek😂😂😂

Yaa ben de süt cayı içiyordum bıraktım tazik yapıyodur belki die. Şuan hedefim süt kalitesini arttırmak😅 amaan dioyoeum eskiden mama mı veriyolardı sanki ön süt sonraki süt mü dioalrdı. Bebe ne kadar emerse o u emzirip yatırıyolarmıs. Süt kalitesi mi miktarı mı ne derdi yoktu. Sadece süt var mı yok mu die dertlenıyolarmıs. Demekki tek cozum her dıt.a. dertlenmemek😂😂😂
Aynen öyle ya bazı konularda anam babam usulü en güzeli ne zaman acıkırsa o zaman meme veriyorum uyandırmıyorum hiç. Zaten yenidoğan hemşireleri çıkarken kolay gelsin senin bebe obur demişlerdi haklı çıktılar kusana kadar emse de hala ağzı açık beklyo kuş gibi 😄 kilo almasa süt mü yetmiyo diye sorgulardım ama yok oğluşum tam obur

Çok emin olmamakla birlikte şuan dudağımın köşesi sızlıyor ve uçuk çıkaracağım galiba. Ben bebeğimi öpüp kokluyordum eğer bu uçuksa bulaştırmış mıyımdır?

Aynen öyle ya bazı konularda anam babam usulü en güzeli ne zaman acıkırsa o zaman meme veriyorum uyandırmıyorum hiç. Zaten yenidoğan hemşireleri çıkarken kolay gelsin senin bebe obur demişlerdi haklı çıktılar kusana kadar emse de hala ağzı açık beklyo kuş gibi 😄 kilo almasa süt mü yetmiyo diye sorgulardım ama yok oğluşum tam obur
Uyurken de emme olayı var dimi agzı emer gibi oynuyo benimki. 😂 ya ben bunu uyku destegi olarak memeye alıştı olarak yorumladım. Uykusu varsa hele baya memeci. Aclıktan değil yani meme istiyo uyumak için. Bana küstü meme kızdı meme. Mesela burun temizligi yaptıysak küsüyo resmen teipleniyo😂

ben artık full anam babam usulü devam edeceğim. 1ay emziremedim bebeğimi kaç tane emzirme danışmanına gittik belki 15 bin harcadık emzirebilmek için. Parmakla besleme eds vs her yolu denedik ve en son biberona geçtik. 30 günlükken annem toplu iğne ucu kadar bal sürelim diye yalvardı kabul ettim ve o günden beri süt sağmadım🧿

Bunlara göre giydirmeye çalışıyorum
acaba bebekten bebeğe fark ediyor olabilir mi ya? hani kimi insan daha çok üşür. mesela aynı odada eşim şort tişört otururken ben hırka giyiyorum vs. benim bebeğimi bu tabloya göre giydirsem çocuk titrer 😬🥲 22 derecede zıbın üzeri ayaklı tulum, üzerine de mutlaka yelek giydiriyorum. çorap + şapka zaten giyiyor. bunlar olmadığında eli, ayağı, burnu soğuk oluyor, olmasın diyorum

Ay valla dogdu dogalı tabloya gore giydirdigimde elleri kolları morarıyo kılcal kılcal hiç öyle battaniyelere sarmalı kundak yapmıyorum ama artık üstüne ince örtü falan örtmeye basladım ben de Geceleri. Bugun de çorapları cıkardım giydiririm die. Onceden arada hastane cıkısındaki inceleri giydirdiğim oluyodu. Valla ben cok üsüyen biri değilim hatta hep sıcak bunaltır kendimi bildim bileli lıgusayken bile afaka lar bastı beni üşümedim. oyuzden bana kendinden 1 kat fazla giydir demiyolar 2 kat fazla giydir diolar😂 benim bebekligimde battaniyeye sarmalı buyutmelidir ama alışmamışım sıcaga.
Bi videoda görmüştüm lohusa anneler kendini baz almasın hormonlar yanıltabilir babaya göre giydirin diyordu çocuk doktoru evet 😄

Çok emin olmamakla birlikte şuan dudağımın köşesi sızlıyor ve uçuk çıkaracağım galiba. Ben bebeğimi öpüp kokluyordum eğer bu uçuksa bulaştırmış mıyımdır?
canım ben uçuğu çıkarana kadar (yani dudağım baya kabarana kadar) fark etmemiştim, öptüm bebişi 😔 ama sonra hemen krem aldım zovirax. bişey olmadı bulaşmadı çok şükür. emzirmeye, gaz çıkarmaya devam ettim ama yüzümü yanaştırmadım. krem de sadece kuruttu ama kabuğun düşmesi 10 gün sürdü. şu an hâlâ izi var. ben çok endişelenmiştim, paniklemiştim. bir şey olmadı şükür, sizin de sıkıntısız geçer inşallah

X