2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
kızlar bigaia damlayı günde kaç kez ne kadar kullanıyorsunuz? kutunun üzerinde günde 5 damla diyor. doktor 2× 8 dedi ama bilemedim

Kızlar Allah nasip ederse 10 kasım da bebek mevlidi yapıcam yaklaşık 70 kişi felan olacak tahminimce tavuklu piilav ayran dağıtmayı düşünüyorum yanına da lokum dağıtırım diyorum ama hediye olarak bu kadar kişiye ne dağıtabilirim bilmiyorum ? Fikir verebilir misiniz biraz ucuz da olması lazım yoksa işin içinden çıkamayabilirim 😬
Ben boncuk anahtarlık yaptırıcsm canım

kızlar bebeğim 24 günlük o kadar kısa uyuyorki anlatamam 15 dakika uyuyup uyanıyor karnı tok eminim çok güzel emiyor ve sütüm de çok çişli bez sayımız fazla gaz sancıları mı bunlar acaba ? Gazda kaka ile yapıyor ama bilemedim artık o ağlıyor ben ağlıyorum saatlerce susmuyor 😢 20 günlük olduktan sonra bunlar başladı çok iyiydi her şey 😢

Kızlar bizim bugün doktor kontrolümüz vardı 23 günlüğüz, sonunda içime sinen doktoru buldum çok mutluyum. Bebişim son seferden sonra günde 27 gr alarak 3950 olmuş 🥹 doğum kilosu olan 4110’a halen ulaşamadık ama güzel kilo almış dedi doktorumuz, emzirme problemlerini aşmak üzereyiz, artık daha iyi olacaktır dedi. Bi de günde 4-5 sefer verdiğin 30 ml mamanın kiloya hiç etkisi yoktur anne sütüyle almış kiloyu dedi. Şimdi cumartesi tekrar kontrol edecek tam 4 haftalık olmuşken.

Asıl önemli kısım:

Biraz kavramada sorunu varmış gibi geldi, çocuk cerrahına danıştı, çenesi bi tık geride alt dudağını büküyor yapısı öyle dediler sorun yokmuş yani. Ama hem onlar hem de bugün eve gelen ebe arkadaş meme vermeden 5 dk sağım yapmamı önerdi. Çünkü çocuk huzurlu, açlık ağlaması vs yok, çişli bez sayısı günde en az 7-8. Doyuyor ama ön sütle doyuyor belli ki dediler. O yüzden ön sütü biraz sağıp öyle meme vereceğim. Aklınızda olsun 🙏🏻

kızlar bebeğim 24 günlük o kadar kısa uyuyorki anlatamam 15 dakika uyuyup uyanıyor karnı tok eminim çok güzel emiyor ve sütüm de çok çişli bez sayımız fazla gaz sancıları mı bunlar acaba ? Gazda kaka ile yapıyor ama bilemedim artık o ağlıyor ben ağlıyorum saatlerce susmuyor 😢 20 günlük olduktan sonra bunlar başladı çok iyiydi her şey 😢
Canım ağızdan gaz çıkarıyor mu? Koluna karın üstü yatırıp sırtını ovalayınca (ayakta evde gezerek mümkünse) gazı daha kolay çıkıyor. Bi dene istersen denemediysen. Bi de takip ettiğim bi ebe kovaya oturtma yöntemi öneriyordu gaz varsa, bi araştırabilirsin

Kızlar bizim bugün doktor kontrolümüz vardı 23 günlüğüz, sonunda içime sinen doktoru buldum çok mutluyum. Bebişim son seferden sonra günde 27 gr alarak 3950 olmuş 🥹 doğum kilosu olan 4110’a halen ulaşamadık ama güzel kilo almış dedi doktorumuz, emzirme problemlerini aşmak üzereyiz, artık daha iyi olacaktır dedi. Bi de günde 4-5 sefer verdiğin 30 ml mamanın kiloya hiç etkisi yoktur anne sütüyle almış kiloyu dedi. Şimdi cumartesi tekrar kontrol edecek tam 4 haftalık olmuşken.

Asıl önemli kısım:

Biraz kavramada sorunu varmış gibi geldi, çocuk cerrahına danıştı, çenesi bi tık geride alt dudağını büküyor yapısı öyle dediler sorun yokmuş yani. Ama hem onlar hem de bugün eve gelen ebe arkadaş meme vermeden 5 dk sağım yapmamı önerdi. Çünkü çocuk huzurlu, açlık ağlaması vs yok, çişli bez sayısı günde en az 7-8. Doyuyor ama ön sütle doyuyor belli ki dediler. O yüzden ön sütü biraz sağıp öyle meme vereceğim. Aklınızda olsun 🙏🏻
Ohh çok şükür artık rahatlayabilirsin güzel anne 💞 Sağdığın sütü de sonrasında kabul ederse biberonla verirsin hem. Göreceksin kısa zamanda toparlayacak 🌸

Canım gaz olabilir ya da burnu tıkalı olabilir

Canım ağızdan gaz çıkarıyor mu? Koluna karın üstü yatırıp sırtını ovalayınca (ayakta evde gezerek mümkünse) gazı daha kolay çıkıyor. Bi dene istersen denemediysen. Bi de takip ettiğim bi ebe kovaya oturtma yöntemi öneriyordu gaz varsa, bi araştırabilirsin
Her emzirmeden sonra gece bile uğraşıyorum çoğunluk çıkarıyor ama bazen çıkmadığı oluyor. Alttan o kadar çok çıkıyor ki bazen şaşırıyorum ama rahatlıyor çocuk demek onların hepsinin sancısını çekiyor inşallah çok uzun sürmez bu durum🙏🏻 havalar soğudu belkide üşüttüm ben üşütünce sütümü etkiler bilmiyorum tabi

Çocuğum uyumuyor saat 5ten beri ne yaptıysam olmadı memeden ayrılınca ağlamaya başlıyor. Mama da verdim olmadı. Gaz masajları yaptım kucağımda gezdirdim yok inat etti belim koptu emzirmekren zaten pörsüdü memelerim süt dolmasına izin vermedi hiç🥴🥴

Kızlar oğlum bazı günler gündüz hiç uyumuyor ağladıkça emziriyorum mecburen göğüslerde süt kalmıyor haliyle yani var ama onun istediği gibi çok gelmiyor dolmasına izin vermediği için böyle akşam olunca memede kriz geçiriyor doymuyor da sanırım böyle araliklarla emdiği için gözlerinden uyku akmasına rağmen bir türlü uyumuyor ve kriz gittikçe büyüyor ağlamalarla sonuclaniyor. Az önce mecburen mama verdim umarım meme reddi olmaz🙁 mamayı bitirir bitirmez uyudu beyfendi 😒

Çocuğum uyumuyor saat 5ten beri ne yaptıysam olmadı memeden ayrılınca ağlamaya başlıyor. Mama da verdim olmadı. Gaz masajları yaptım kucağımda gezdirdim yok inat etti belim koptu emzirmekren zaten pörsüdü memelerim süt dolmasına izin vermedi hiç🥴🥴
Onun daha fenası meme de de aglamak. Sanki memeden bi anda acı bi tat gelmiş gibi bi bagırmaya baslıyo. Asslaa susmuyo. Bide burun temizligi yaptogımda resmen küsüp trip atıyor saatlerce aglıyo

X