2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
canım senin de prematüre ya, bebişin kafasına boynuna filan hakim olabiliyor mu? bizimki biraz biraz kaldırıyor kucağımdayken baya aktif ama düz zemine bırakınca pek kaldıramıyor başını. erken mi anlamıyorum ya 😬
Ya kucaktayken baya tutuyor başını ama bu hani tummy time diyorlar ya yastığa yüzüstü koyuyorlar onu deniyorum her gün biraz biraz ama onda hiç kaldırmıyor bir saniye belki yani. Erken de olabilir bence ya 3 aylık olunca diyor internette ama bakalım ne zaman aktif tutabilecekler merakla bekliyorum bu tummy time çok etkili oluyormuş ufak diye günde beş dk toplamda yaptırabilirsiniz yazmış instada bi doktor bende 1 er dakika yapıyorum gün içinde mola vererek

Kızlar ya süt saklama poşetinde aynı anda iki memeden çıkan sütün birleştirsek bişi olur mu
Yani ikisinden de sağıp koysam aynı poşete
Olur zaten öyle oluyor ben önce sağ nemeyi sonra sol meneyi sağıyorum tek pompada zaten otomatik karışıyor yani ? Bi sakıncası yok

Kızlar bebeğini spaya götüren oldu mu veya götürmeyi düşünen?😃. Geçen bir doktorun bir videosuna denk geldim spanın bebekler için faydalı olduğunu söylüyordu aklıma düşürdü🤣
Ben tam 3 aylık olunca götürmeyi düşünüyorum 😍 çok güzel de fotolar çekiyorlar süt banyosu ve masaj da yapıyorlar

sonuç temiz çıktı çok şükür. 24 saat gözlemlememizi söylediler. bebişin her yerini kontrol ediyoruz bişey görünmüyor ama o kadar ses nerden çıktı. o sesi duymuş olmasam biraz rahatladım, ama şimdi düşünmeden edemiyorum. sabah çocuk doktoruna gideceğiz genel bi muayene etsin diye :KK43:
Bununla geçmiş olsun canım bişey yoktur inşallah

Ya benim sırtım çok kötü tutulmuş acıdan ağlayacağım neredeyse. Eşim zorla ortopediye randevu aldı kalkamıyorum yataktan resmen. Röntgen çekilebiliyo muyuz ki biz? Nasıl geçiririm sizce gerçekten dayanmak çok zor

sonuç temiz çıktı çok şükür. 24 saat gözlemlememizi söylediler. bebişin her yerini kontrol ediyoruz bişey görünmüyor ama o kadar ses nerden çıktı. o sesi duymuş olmasam biraz rahatladım, ama şimdi düşünmeden edemiyorum. sabah çocuk doktoruna gideceğiz genel bi muayene etsin diye :KK43:
Çok geçmiş olsun canım. İyidir iyidir bebiş kuzum, yoksa çıkmanıza izin vermezlerdi. Seslere biz artık daha hassas olduk, belki ondan sana daha çok gelmiştir. Canını sıkma, iyice her hareketini gözlemle, inşallah yarın doktoru da görünce rahatlarsınız 🙏🏻

Ya benim sırtım çok kötü tutulmuş acıdan ağlayacağım neredeyse. Eşim zorla ortopediye randevu aldı kalkamıyorum yataktan resmen. Röntgen çekilebiliyo muyuz ki biz? Nasıl geçiririm sizce gerçekten dayanmak çok zor
Geçmiş olsun canım. Eşin masaj yapsa aslında biraz yumuşatamaz mı? Ağrı kesici parol iç dayanılmazsa. Röntgen ya da MRda emzirmede sorun olmuyor diye biliyorum.

Çok geçmiş olsun bak bir şeyi yokmuş. Bizden daha güçlüler ya minik olduklarına bakma sen

Çektirebilirsin diye biliyorum hamilelikte yasaktı. Emzirmekten oldu dimi ben de sakat gibi yürüyotum artık iki büklüm:KK43:

Kızlar ya süt saklama poşetinde aynı anda iki memeden çıkan sütün birleştirsek bişi olur mu
Yani ikisinden de sağıp koysam aynı poşete
ben kalkana biriken sütleri koyuyorum 2 gün sürüyor dolapta bekletiyorum sağma yapamıyorum sütüm çok yok, iki meme karışık gidiyo. bi zararını görmedim şükür

kızlar o kadar kötüyüm ki şu an. bebeği babası unutuyordu ben de lavaboya gitmiştim. birden küt diye çok şiddetli bi ses duydum aklım çıktı sandım koşa koşa geldim ki çocuğum yere düşmüş. Yatak baya yüksek 80 cm filan. babası uyuyakalmış çocuk da kucağından düşmüş 😭😭😭😭 apar topar hastaneye acile gittik tomografi çektiler sonucu 2 saate çıkacak. evde bekliyoruz şu an. daha önce böyle bişey yaşayan var mı ne yapmamız lazım emziriyorum emiyor. aşırı uykusu var uyuyor ama uyutmamak mı gerekirdi ne yapacağımızı bilmiyoruz
çok geçmiş olsun , saat başı uyandırmanız gerekiyor uyanmalı uykulu olup uyanmazsa dr a götürün , benim kardeşime olmuştu tüm gece ben nöbet tutmuştum

Gelmiş geçmiş olsun kuşum Allah beterinden saklasın böylece geçmiş gitmiştir sen merak etme. Annem de kardeşimi vakti zamanında emzirirken eski evlerde beton kullanılırdı betona düşürmüş bir şey olmamış, kaza bu ama onlar korunuyor sen merak etme🌸

Çektirebilirsin diye biliyorum hamilelikte yasaktı. Emzirmekten oldu dimi ben de sakat gibi yürüyotum artık iki büklüm:KK43:
Hele alt değiştirirken falan eğiliyorum ya bir kalkışım var sanki 28 değil 78 yaşındayım anam anam diye doğruluyorum…. Çocuğu biraz yola koyayım reformer pilates iyi geliyor diyorlar

X