Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Benim doktorum 12.haftadan sonra folik asiti biraktirdi. 15.haftanin basindan beri de gyno ferro sanol ve decavit kullaniyorum ama bana hic kan tahlili vs yapmadi direkt bunlari kullanmaya baslayabilirsin dedi
Ocean mummy multivitamin kullaniyorum icinde demir var. Muhtemelen demir ilacini o yuzden vermemis olabilirler. Kan ilacı icinde yarin doktora bi soracagim

Tek olmamam beni biraz rahatlatti teşekkür ederim
Hiç endişelenme lütfen, herkesin vücudundaki eksikliğe göre tamamlıyorlar bence
mesela benim diş etlerim de kanamalar başladı, yazdıkça aklıma geliyor, onlar da endişelendirdi doktoru, normalde çok sağlıklıydım ama hamilelik... dilerim geçer tez zamanda

Hiç endişelenme lütfen, herkesin vücudundaki eksikliğe göre tamamlıyorlar bence
mesela benim diş etlerim de kanamalar başladı, yazdıkça aklıma geliyor, onlar da endişelendirdi doktoru, normalde çok sağlıklıydım ama hamilelik... dilerim geçer tez zamanda
Teşekkür ederim 😊 gercekten gebelik bedenimizde büyük degisikliklere sebep oluyor. ozellikle ilk gebeligini yasayan bizler buyuk bir şaşkınlıkla izliyoruz olup biteni. Dis etlerim benimde kanıyor cok terliyorum saclarim aşırı dökülüyor göbegim tuyleniyor cildim mahvoldu vs vs.
Ama Bebeklerimize deger 😍

Aynı durumdayız.
Benim folik asiti kesti ama verdiği diğer takviyelerin içerisine baktım aynı oranda folik asit içeriyor.

13+0'ız biz de bugün :)
Kızlar ben hiç takviye almıyorum 3-4 haftadır :/ Doktorum yazdı ama kendini iyi hissedersen iç dedi; demir hapı daha da şiddetlendirirmiş bulantı ve kabızlığı. Acaba yanlış mı yapıyorum 😔

Teşekkür ederim 😊 gercekten gebelik bedenimizde büyük degisikliklere sebep oluyor. ozellikle ilk gebeligini yasayan bizler buyuk bir şaşkınlıkla izliyoruz olup biteni. Dis etlerim benimde kanıyor cok terliyorum saclarim aşırı dökülüyor göbegim tuyleniyor cildim mahvoldu vs vs.
Ama Bebeklerimize deger 😍
Cinsiyet belli mi sizin benimde cildim mahvoldu ya

Kızlar ben hiç takviye almıyorum 3-4 haftadır :/ Doktorum yazdı ama kendini iyi hissedersen iç dedi; demir hapı daha da şiddetlendirirmiş bulantı ve kabızlığı. Acaba yanlış mı yapıyorum 😔
Bence aksatma vitaminleri canım vücudun dışardan desteğe ihtiyacı var su dönemde. Sadece yiyerek olmaz gibi geliyor bana, onlarda etkiliyor halsizliği çünkü

Şehirdısındayım kendi doktorum dısında bi doktora gitmem doğru mu sizce. Sebebi bi sorun olması degil psikolojik olarak rahat etmek.

Şehirdısındayım kendi doktorum dısında bi doktora gitmem doğru mu sizce. Sebebi bi sorun olması degil psikolojik olarak rahat etmek.
Diyarbakirda yaşıyorum. Tup bebek doktorum buradaydi. Ona muayene oldum bir kac sefer. Ankaraya gitmek zorunda kaldim orada sehir hastanesine gidiyordum. Simdi tekrar diyarbakirdayim yarin baska bi doktora gideceğim mecburen doktor degistirdim bir cok sefer.
Baska bir doktora Genel bi muayene olmaktan hic bir zarar gelmez bence

Kizlar aranizda bebisin hareketlerini hisseden var mi? Kacinci haftadasiniz. Ilk gebeligimde 16 da hissetmeye baslamistim ikinci de daha erken hissedilir diyolar suan 15+0 im ama hissetmiyorum henuz

Değilsin canım, ben de senin gibiyim...
Ne gece kaldı ne günsüz, zombi gibi geziniyorum resmen.
13+0 benim de bugün, ikinci trimester'e giriş yaptık ama bana mısın demedi
bir de omega 3, kan ilacı felan başlandı, içim dışım ilaç kokuyor, kustukça gaza gelip daha çok kusuyorum resmen.
O kadar çok kilo verdim ki kimse hamile olduğumu anlamıyor.
Ruhen de çok yoruldum... yeter ki kızım sağlıkla gelsin diyorum.
Ah canım arkadaşım… psikolojim o kadar kötü ki asla isyan etmiyorum o bana Allahın mucizesi. Ama bulantım gitsin istiyorum. Tabir etme şekli şu: sanki birisi içeriden midemi elleriyle sıkıyor ve o kadar çok acıyor ki anlatamıyorum. Bulantının yanında acı var birde kızlar bildiğiniz canım acıyor. Allah cidden yardımcımız olsun son aya kadar bunu yaşarsam naparım ben 😢

Canım bence al. 15. Haftadan sonra artık biliyorsun ki bebeğin kilosuda ölçülmeye başlanıyor. Ben bu kadar kusmama rağmen kesin dedimki bebek küçük kaldı. Ama ölçümlerde 120 gram çıktı hatta 2 gün önde çıktı. Diyeceğim şu ki ben o multivitaminleri içmesem hayatta bebeğim kilo alamazdı çünkü kusmaktan hiç bir şey yemedim faydalı. Tamamen vitaminler bebeğime yaradı. İçmeye çalış güzelim

Benimde demire başlayana kadar öyleydi demire geçince 1 hafta sonra tüm şikayetlerim bitti

Kan ilaci ne icin veriliyor acaba. ? Bana ne demir ne kan hic bisey vermediler bahsi bile acilmadi daha dogrusu. Kacinci haftadan sonra kullaniliyor ?
Benim doktorum normalde 16.haftadan sonra başlıyoruz ama kan değerlerin düşmüş diyip daha önce yazdı ekstra vitamin alabilirsen onu da yazacağım reçete karşılamıyor dedi o şekilde aldım ama içemiyorum 🤢

Aynı vicdan azabı bende de var ☹️ ben içmeyi denedim 10 dakika geçmeden pembe pembe kustum hemde mide bulantilarim da geçmişti. Tek içimi rahatlatan bebek her türlü besleniyor demeleri artık hamilelik sonrasında dişlerim mi dökülür bilemiyorum ama biraz kafaya takmadan güzel beslenmeye çalışıyorum et balık yemeye başladım. Kahvaltımı da güzelce yapıyorum

X