2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Evet var bence de. İlk doğduğu gece hemşire aa dil bağı mı var yok heralde demişti kendi kendine. Ben de sonradan yok heralde diyince umursamamıştım ne bileyim sonra da unutmuşum
Canım yeni doğduğunda çocuk doktoru kontrol etmedimi.Gelip heryerine bakmıştı makatına kadar baktı hatta bizde. kapalı olduğunu da o şekilde gördü.Dil bağına da baktı Basit bir operasyonla hallediliyor canım.

Son düzenleme:
Ağzına bakmadı hiç ya baktıysa da ben görmediim emebildiği için çok sorun etmiyorum şimdi

Bebekler nezle olunca da çok ikinma kasılma oluyormuş haberin olsun bizde öyle suan . Nezle olduğunu söyledi doktor kakasi da azaldı ikinma da arttı sen korkma bi şekilde gecicek gaz zorluyor bebelerii
nezle olunca burun akıntısı oluyor mu peki ?

Kardeşime sordum emme problemi yoksa bişey yapmaya gerek olmuyormuş. Dil bagı emme sıkıntısı oluşturdugunda müdahale ediyorşarmıs
Evet canım o yüzden şimdilik önemsemiyorum en kötü peltek olabilirmiş ama kolayca halledilen bir şeymiş anladığım kadarıyla

Kızlar bişey sorucam şimdi geceleri 70 ml mama veriyordum mama kabında 70 ml 2 ölçek yazıyor 90 ml 3 ölçek diyor şimdi iki günden beri 80 ml süt vermeye başladık bi tık arttı yani şimdi geceleri mamayı da 80 ml vermem lazım ama kaç ölçek koyucam anlamadım 2,5 ölçek mi yapayım ?

2+ buçuktan daha az olması gerekir mantıken 35e 1 ölçek vermiş çünkü göz kararı 10 ml için ekliceksin. Mama koyduğun kaşığın 3te 1ini koysan olur heralde

2+ buçuktan daha az olması gerekir mantıken 35e 1 ölçek vermiş çünkü göz kararı 10 ml için ekliceksin. Mama koyduğun kaşığın 3te 1ini koysan olur heralde
Benim mama da 30 ml bir ölçek diyor sma comfort kullanıyorum ona göre acaba 2,5 mu anlayamadım tam kabız olur diye korkuyorum üçte birini koyayım en iyisi senin dediğin gibi hem yarın ki kakasından da az çok belli olur zaten tahminimce

70e 1 yazmışsın 60a 1 ölçek o zaman canım evet ben mesela 40 veriyorum bazen o zama 3te 1ini koyuyorum kaşığın

Evet canım o yüzden şimdilik önemsemiyorum en kötü peltek olabilirmiş ama kolayca halledilen bir şeymiş anladığım kadarıyla
Bizde de dil bağı var doktor aktif emmesinde sıkıntı yoksa yalnızca takip gerektirir şimdilik dedi ilerde kendiliğinden düzeliyormuş büyüdükçe düzelmezse küçük bir operasyonla çözülen bir durummuş neyse ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…