2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Ya bu çocuk neden böyle banyoyu seviyo ama banyodan sonra kurulayıp giydirene kadar canım çıkıyo morarana kadar ağlıyo sanki canı acıyomuş gibi
Aynen bizimki de öyle. Ben de bize has sanıyordum, yalnız değilmişiz. İçim gidiyor ağlayınca, rahatladığın bilmesem yıkamayacağım ama misler gibi uyuyo sonrasında da.
Benimkide öle geneli giyinirken krizli oluyor banyoların. Hatta bez değişim zamanlarında da aynı durum giyinmek istemiyo cocuk. Reflü olmasın die emzirmeden once degiştirmeye calısıyorum ama kriz. Artık bazen emzirdikten sonra değiştiriyorum ozaman hep sakin. Ben artık banyo sonrası kriz varsa(nadiren yok) havlu -bezleme- battaniyeye alma-emzirme şeklinde ilerliyorum. Sonra sakin oluyo ozaman masajda yapıyorum kıyafetide rahatca giydiriyorum
Evet giyinme ya da eline ayağına dokunmada yapıyor ya bizim de. Karnı toksa bezde oyalamaya başladım ama açsa ve altını almam gerekiyorsa kriz oluyo. Ama masaja daha hiç gelemedim ben 😂 kurutup giydirdiğime şükrediyorum 🫠

Kızlar sizinkilerde de böyle başı geriye doğru atıp göğsü dışarı doğru çıkararak gerinme var mı? Google da tövbe estağfurullahlık sebepler çıkıyor bakınca
Bizde de oluyor, hiç araştırma gereği duymamıştım ama çok normal görünmüştü bana 😂😂

Kızlar ya bebeğim hep aç mama verdim susmadı meme verdim herşeyi kustu yine ağlıyor heryer kusmuk o önemli değil açmı kalıyor diye üzülüyor meme gelene kadar hep aç 😔

Aynen bizimki de öyle. Ben de bize has sanıyordum, yalnız değilmişiz. İçim gidiyor ağlayınca, rahatladığın bilmesem yıkamayacağım ama misler gibi uyuyo sonrasında da.

Evet giyinme ya da eline ayağına dokunmada yapıyor ya bizim de. Karnı toksa bezde oyalamaya başladım ama açsa ve altını almam gerekiyorsa kriz oluyo. Ama masaja daha hiç gelemedim ben 😂 kurutup giydirdiğime şükrediyorum 🫠
Araya bi emzirme seansı sok giydirmeden. Sakinleşince masaj giyinme🤷

O kadar yoruldum ki bugün gündüz sıfır uyku sürekli memede :KK43: gece de zaten gaz yüzünden yarım yamalak uyuyoruz. Gündüz karnı tok altı temiz olmasına rağmen uyumuyor bari öyle uzansın kucakta dursun diyorum o da yok hemen ağlıyor ya emecek ya uyuyacak başka türlü durmuyor. Memede uyuyor yerine koyduğum an hiç uyumamus gibi gözlerini açıyor iki saat sallıyorum durduğum an yine uyanıyor 😣 hiçbir şey yapamıyorum gün içinde tuvalete zor gidiyorum.

Kızlar ya bebeğim hep aç mama verdim susmadı meme verdim herşeyi kustu yine ağlıyor heryer kusmuk o önemli değil açmı kalıyor diye üzülüyor meme gelene kadar hep aç 😔
Kusuyosa fazla geliyodur ya açlıktan gelmiyolar memeye bence :KK43: biraz önce sırf uykuya geri dalabilmek için meme istedi benim bebe sürekli meme ağzında dursun istiyo :KK43:

O kadar yoruldum ki bugün gündüz sıfır uyku sürekli memede :KK43: gece de zaten gaz yüzünden yarım yamalak uyuyoruz. Gündüz karnı tok altı temiz olmasına rağmen uyumuyor bari öyle uzansın kucakta dursun diyorum o da yok hemen ağlıyor ya emecek ya uyuyacak başka türlü durmuyor. Memede uyuyor yerine koyduğum an hiç uyumamus gibi gözlerini açıyor iki saat sallıyorum durduğum an yine uyanıyor 😣 hiçbir şey yapamıyorum gün içinde tuvalete zor gidiyorum.
Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz :KK43:

Gümüş kapak iyi geliyo ama gece çok batıyo diye sütyensiz yatayım dedim cayır cayır yanıyo şu an :KK43: hamilelik gerçekten çok kolaymış bunların yanında ya
Krem bile süremiyorum her an emebilir diye😂 kesinlikle yatmak kalkmak zordu falan ama karnımızdaykrn çok rahatmışız🤓

Kusuyosa fazla geliyodur ya açlıktan gelmiyolar memeye bence :KK43: biraz önce sırf uykuya geri dalabilmek için meme istedi benim bebe sürekli meme ağzında dursun istiyo :KK43:
Ya uyumuyor ki uyusa keşke memem ağzında uyuyor sadece o da 5-10 dk yoruldu iyice ama dalamıyor bir türlü emzirmesem ağlıyor 😳

Ya uyumuyor ki uyusa keşke memem ağzında uyuyor sadece o da 5-10 dk yoruldu iyice ama dalamıyor bir türlü emzirmesem ağlıyor 😳
1 ay güncellemesi galiba bu aynı şeyleri yaşıyoruz hep memede durmak istiyo memede uyusun memede uyansın bir an önce düzene girmesi lazım :KK43:

1 ay güncellemesi galiba bu aynı şeyleri yaşıyoruz hep memede durmak istiyo memede uyusun memede uyansın bir an önce düzene girmesi lazım :KK43:
Kesinlikle beşiğine kamera kurduk başlarda gık dese uyanıyordum dün mesela çocuk baya ağlamış uyanamamışım kameradan gördüm içim gitti ama artık pilim bitiyor sanırım benimde 😔

Benim bebeğim 5 günlük oldu dün akşamdan beri sürekli hapşuruyor ama uyurken veya emerken bir şey yok sadece uyanık yatarken hapşuruyor. Ateş falan da yok. Benzer bir şey yaşayan oldu mu acaba?

Kızlar ya benim kızın sarılığı 16 ya çıktı bir gece hastane de yattık ışık aldık rengi hemen açılmıştı, eve geldik çok dikkat ediyorum beslenmesine kendime de bestlak damla aldım emziren anne çayı malt içeceği ki sütüm artsın iyice diye, açıkçası sütümün de az olduğunu düşünmüyorum doluyordu göğüslerim doktorda beslenme yetersizliği sarılığı değil bence de dedi , kan uyuşmazlığında yok, eve geldik 2 gün oldu gene hafif sararmaya başladı çocuk çok canım sıkıldı, özellikle tecrübeli anneler bana yardımcı olun ben bu sarılığı nasıl geçireceğim çocuktan, ilk oğlum da da 1.5 ay sarılık sürdü uzamış sarılık dediler onun da 14 peri bulmuştu ama o ışık almadı, valla mama aldım mama mı versem napsam şaştım kaldım
@xessica @Gncgm28 tecrübeli anneler bi yol gösterin
Bide hastane de kontrolde 9 günde 200 gram almış hemşire alt sınır dedi doktor takılmadı emzir dedi
Bizim de sarılık 16 oldu doktor sınır 17 dedi iki gün sonra 14e düşünce rahatladık yatmaya gerek kalmadı. Kan uyuşmazlığımız yok beslenmeye bağlı da olamaz çünkü ilk kızım da sarılıktan yattığı için tecrübeliydim hemen mama başladım günde 3 kez bir ölçek mama verdim doktor da kan grubunun alt gruplarında uyuşmazlık vardır dedi. Sanırım bizim de uzayacak bu sarılık rengi geç düzelecek. Mamayı da devam et dedi doktor bir hafta daha sordun diye söylüyorum canım ama sütün bolsa gerek olmayabilir de.

X