2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Hatırlarsanız geçen göğsüm ağrıyor yazmıştım o geçti ama yumru gibi şişmeler geçmedi iniyor şişiyor sürekli, ve sütüm tazzikli gelmeye başladı fışkırıyor resmenn bebeğimde rahatsıs olmaya başladı kavga ediyor memeyle nasıl kesicem bunu

Hatırlarsanız geçen göğsüm ağrıyor yazmıştım o geçti ama yumru gibi şişmeler geçmedi iniyor şişiyor sürekli, ve sütüm tazzikli gelmeye başladı fışkırıyor resmenn bebeğimde rahatsıs olmaya başladı kavga ediyor memeyle nasıl kesicem bunu
Sağım yapıyo muydun? Hiperlaktasyon olmuş galiba canım bi bak istersen buna

Ben bu çocuğu gece emzirdim mi naptım hiçbir şey hatırlamıyorum ya emzirmesem kıyameti koparırdı 1 kez emzirdiğimi hatırlıyorum ama başka yok. Beynim yandı🥴

Sağacaksın sütün bollaşmış maşallah.o yumrular da tıkanan süt kanalları, elinle bastirarak masaj yap sağarken açılsın yumuşar.

Sağacaksın sütün bollaşmış maşallah.o yumrular da tıkanan süt kanalları, elinle bastirarak masaj yap sağarken açılsın yumuşar.
Benimde yumrular gecse bile süt fıskırıyor ama sagdııgmda az cıkıyor. Yumruları dusta masaj yaparak ve ısrarla emzirerek geciriyorum. Tazyikli sütü emzirirken makaslayarak uzanarak emzirin diyorlar bide emzirmeden once sagım yapın diolar

Nasıl ağırladın ya? Ben 15 gün olacak henuz dikişlerim bile şiş ve asla vaktim yok. Sadece emzirip, süt sağıp uyuyorum. Annem yapıyor her işimi. Herkes gelmek istiyor ama ben agirlayacak gücümde yok vaktim de. Nasıl ağırladın? neler hazırladın ya da ne yapıyor gelen misafir?
Canım benim bebek küvezde kaldı 12 gün o zaman ben baya toparladım sonrasında zaten hemen gelmediler bebek 30 günlük olunca millet dökülmeye başladı bize açıkçası kimse kusura bakmasın bişey hazırlamadım marketten aldığımız abur cubur kuru pasta onlardan koydum bi zahmet başka bişey de beklemesinler gelenler de çok oturmadı zaten yarım saat en fazla bir saat sonra gittiler şuan 51 günlüğüz çoğu misafir bitti çok şükür

Biz geçtik 1 hafta falan oldu. Sleepy kullanıyorum yemidoğanda çiş taşmaya başladı yukarı doğru 2 numaraya geçince rahat ettik
Ya bişey sorucam taşmaya göre mi değiştiriyoruz bezi ya bizim kaka da çiş de bezden çıkmaya başladı kıyafet yetiştiremez oldum özellikle kaka

Ben taktım bu konuya ya erken değil mi ?
1 aylık olmuştu bebek gelmeye başladıklarında bende açıkçası kimseye gelmeyin demedim bir an önce milletin ayağı kesilsin diye baktım açıkçası şuan gelenim gidenim bitti rahat ettim ev dağınık da olsa umrumda değil şuan

Ya bişey sorucam taşmaya göre mi değiştiriyoruz bezi ya bizim kaka da çiş de bezden çıkmaya başladı kıyafet yetiştiremez oldum özellikle kaka
Yani ben öyle yaptım 3 kere arka arkaya çiş taşınca değiştirdim bir daha taşma yaşamadım. Bir de artık bacaklarını sıkmaya başlamıştı bence

Ben demiştim😄 bantlar hala kavuşuyo ama boydan olmuyo sanki artık düşük bel gibi olmaya başladı
Hah tam da aradığım cevap benimki de düşük belli oluyor normalde karın deliğinde olması gerekmiyor mu ? Olmazsa bi 2 numara bi paket alıp denicem ya ben

Hah tam da aradığım cevap benimki de düşük belli oluyor normalde karın deliğinde olması gerekmiyor mu ? Olmazsa bi 2 numara bi paket alıp denicem ya ben
Bacakları da sıkıyo gibi zaten artık ya ben bugün geçiyorum 2 numaraya elimdeki 1 numaraları bitirdim 😊

Evet biliyorum ilk kızımda yaşayıp çok üzüldüğüm için direkt mama başladım iki hafta sonra keserm diye😞 biberonla veriyorum ben canım şuana kadar red olmadı ama sütüm de yeterli mi bilemiyorum. Bu arada bi daha ışık tedavisi almaz sarılık düşünce bi daha yükselmiyor diye biliyorum
Valla yüzü hafif sarardı canım gene görebiliyorum internette de baktım olabiliyormuş ben ısrarla mama vermedim çıkınca başlasamıydım dedim tekrar sararınca

Sağdığınız sütleri hep poşetleyip dolaba mı kaldırıyorsunuz? Bi de elektrikli mi almak lazım sağma makinesini? Manuel de iş görür mü?
Buzdolabının üst bölmesine koyuyorum poşetleyip sütleri sonra oradan ısıtıp ısıtıp bebeğe veriyorum ben elektrikli pompa aldım baby mom markası ben memnunum şuan 2 aydır bu şekilde besleme yapıyorum. Süt aşırı çok olursa da bazı poşetleri buzluğa atıyorum ihtiyaç halinde gene çıkartıyorum

Yani ben öyle yaptım 3 kere arka arkaya çiş taşınca değiştirdim bir daha taşma yaşamadım. Bir de artık bacaklarını sıkmaya başlamıştı bence
Bacaklarında bazen iz oluyor ondan mı acaba ya tüh bezimiz de bitmek üzere 2 numarayı denemeden 1 numaradan koli olarak söylemek istemiyorum bakalım

Bacakları da sıkıyo gibi zaten artık ya ben bugün geçiyorum 2 numaraya elimdeki 1 numaraları bitirdim 😊
Benim bebeğim prematüre doğduğu için kararsızım ben bu kadar hızlı 2 numaraya geçmek doğru gelmiyor ama işaretler de 2 numaraya geçmemi söylüyor karar veremedim 20 gün önce doktora gittiğimizde 2660 gramdı şuan 3 kiloyu geçmiştir tahminimce

Benim bebeğim prematüre doğduğu için kararsızım ben bu kadar hızlı 2 numaraya geçmek doğru gelmiyor ama işaretler de 2 numaraya geçmemi söylüyor karar veremedim 20 gün önce doktora gittiğimizde 2660 gramdı şuan 3 kiloyu geçmiştir tahminimce
Ben sleepy kullanıyorum kalıbı küçük zaten beni bebe 4 kiloyu geçmiştir heralde emin değilim ama yenidoğan kıyafetlerini kaldırmaya başladım🥲🥲🧿

X