2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Herkes 3 ay dolmadan bitmez gazı diyor 3 aya kadar sanırım bağırsakları düzene giriyormuş masaj yağı bende aldım kullanıyoruz ama yok hala aynı masajı yaparken bile ağlıyor. Doktoruma bi sorayım olmazsa senin bu bahsettiğinden de alayım gerçekten çok yoruldum ağlıyorken içim mahvoluyor çocuğuma yetemiyormuşum gibi geliyor elimden birşey gelmiyor
Yalnız değilsin o öyle bagirip kıvrandığında canından can gidiyor insanın çaresizlik çok kötü 🙁 insallah biterde bir an önce yavrucuklar rahatlar 🙏🏻

Biz hala 1 numara Prima kullaniyoruz. Arada cisi çıkıyor ama bez küçük geldiği için değil diye düşünüyorum çünkü. Belindeki iki ucu birbirime hala kavuşuyor benim oğlan biraz zayıf boya vermiş kilosunu. Burada birisi yazmisti bez numarası değiştirmek için belinin birbirine kavuşmaması gerekiyor diye 🤔

Kızlar selam,
Ben 25 Eylül annesi oldum. 🙏🥰
Doğum 39+3 te vajinal fitil ile başlatıldı. Fitil konulurken ebe senin doğumun zaten başlamış 2 cm sin dedi. Fitil konduktan 3 saat sonra 5-6 cm açıldım ve sancılarım dayanılmaz olmaya başladı. Sonra epidural yapıldı ve açılma hızla artsın diye damar yolundan sancı verdiler. 1,5 saat daha sonra 9-10 cm’ye ulaştım. Dr bundan sonrasını doğumhanede hallederiz dedi. Doğum yatağına yattıktan yaklaşık 10 dk sonra
14:24 te Okyanus bebek dünyaya geldi 🙏🧿❤️ bundan sonrası bizim de dünyada büyüme maceramız başladı.😃
Harika ya beni 6 cmde dogurtmaya çalıştılar hiç beklemek istemediler :/

Ben süt pompası ile göğsümün ucunu emzik gibi yapıyorum öyle yapınca kahverengi yerini alıyor ve acımıyor. Önceden benimkide senin gibi acıtıyordu ve sadece ucunu emiyordu. O zaman sütte gelmiyor aslında.
ben de çok sert olunca önden biraz sağıyorum yumuşasın diye ama emzik gibi nasıl oluyo yani?

Biz hala 1 numara Prima kullaniyoruz. Arada cisi çıkıyor ama bez küçük geldiği için değil diye düşünüyorum çünkü. Belindeki iki ucu birbirime hala kavuşuyor benim oğlan biraz zayıf boya vermiş kilosunu. Burada birisi yazmisti bez numarası değiştirmek için belinin birbirine kavuşmaması gerekiyor diye 🤔
Prima nın kalıbı biraz daha büyük diye hatırlıyorum, Sleepy e göre

9 günde az kilo almış sanki doğru emzirme yapamıyor olabilirsin sadece ön süt mü alıyor acaba ? Son süte ulaşamıyor olabilir . Sarılık için ise yine kan gruplarınız önemli ab0 uyuşmazlığı olabilir eğer öyle kan gruplarına sahipseniz . Anne sütü sarılığı oluyor uzamış sarılık oluyor oluyor da oluyor anam bol bol emzirme ve beslenme sarılığı atlatana kadar mama takviyesi yap istersen biraz biz bir buçuk aylık olduk hala çok hafif sarılık var
Demi ya bence de az biraz kilo alımı, tek tarafı emdi sonra iki tarafı da sağdım toplam 20 dk sağım da 100 cc süt çıktı iyi değil mi
Eşim a negatif ben ve bebek a pozitif o yüzden uyuşmazlık ta yok
Benim de öbür oğlanda da 1.5 ay sürdü ama o hiç işık almadı

Aynı durumdayım gece gündüz birbirine karıştı karnı mı doymuyo diye mama veriyorum fazla geliyo kusuyo altı temiz karnı tok gazını çıkartıyorum yok uyumuyo uyumadıkça huysuzlanıyo. Eşim de gelmiş beni unuttun hiç yüzüme bakmıyosun ilgilenmiyosun diyo. Be adam üstüm başım kusmuk içinde tuvaletimi yarım bırakıp kalkıyorum dişimi zor fırçalıyorum ya.
Bu kocalar niye böyle. Benimki de eski hayatını sürdürmeye çalışıyor. Devamlı arkadaşlari ile :KK43:. Yardım ediyor evdeyken ve annemde var ama ben bir gıcık oluyorum. Anneme bana destek olsun istiyorum.
ben de çok sert olunca önden biraz sağıyorum yumuşasın diye ama emzik gibi nasıl oluyo yani?
Yani Ucu çıkıyor. Normalde dümdüz göğsüm ucu yok. Ucu çıkınca emzige benziyor

Akıntın nasıl oldu. Kaç haftalık gebesin. Bende de bu aralar su gibi akıntı çok. Enfeksiyon mu normal mi amniyon sıvısı mı acaba? Yaşayan var mı. Bugün cumartesi mecbur pazartesiyi bekleyeceğim doktora gitmek için.
Doğum oldu canım su gelişi yokmuş evham yapmışım kendim sende ihmal etme ama

Demi ya bence de az biraz kilo alımı, tek tarafı emdi sonra iki tarafı da sağdım toplam 20 dk sağım da 100 cc süt çıktı iyi değil mi
Eşim a negatif ben ve bebek a pozitif o yüzden uyuşmazlık ta yok
Benim de öbür oğlanda da 1.5 ay sürdü ama o hiç işık almadı
Ben hiç 100 cc gormedim yaa.

Bu kocalar niye böyle. Benimki de eski hayatını sürdürmeye çalışıyor. Devamlı arkadaşlari ile :KK43:. Yardım ediyor evdeyken ve annemde var ama ben bir gıcık oluyorum. Anneme bana destek olsun istiyorum.

Yani Ucu çıkıyor. Normalde dümdüz göğsüm ucu yok. Ucu çıkınca emzige benziyor
hee öyle diyorsun. ya benim ucu da baya çıkık aslında. hatta o yüzden biraz, direkt ucu yakalayıp emiyor. emzirme danışmanı buldum bi tane, pazartesi eve gelecek. kucuksusam kucuksusam sen de bulunca söyle demiştin, armut diye bir uygulama var ya oradan bebek hemşiresi&emzirme danışmanı buldum son çare. kalkıp hastaneye gitmek istemedim çünkü bebekle evden çıkmak zor oluyor. araba, puset, çantalar derken :ı eğer pazartesi memnun kalırsam sana da iletişim numarasını veririm istersen. 1000 tlye anlaştık bir gün için.

X