2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Biz o damlayı kullandık işe yaramadı daha beter oldu çocuk şimdi nurse harveysin şurubunu kullanıyoruz biraz rahatlattı ama tam geçmedi hala çok ağlıyor sürekli osuruyor ama asla gazı bitmiyor 😞
Ben ikisini de kullandım canım şunu anladım ki hiçbir damla yüzde yüz çözüm değil. Doktor bana son olarak bu ikisinde fayda göremeyenler bunda kesin çözüm buluyor diye bunu önerdi trendyoldan aldım istersen bir bak. Bu gaz yüzünden ev aktara döndü. Bunu düzenli veriyorum şimdi sanki daha rahat çıkarıyor gazını ama bitti diyemem 🫠 birde poposuna masaj yağından sürüyorum ara ara o da biraz fayda etti gibi 🤷‍♀️

Eklentiler

• IMG_6865.jpeg
    IMG_6865.jpeg
    67,4 KB · Görüntüleme: 9
kızlar bebeğim normalde günse 4-5 kere kaka yapıyordu. iki gündür en son dün gece yaptı sonra gün boyunca ve hâlâ kaka yok. bu bir sorun mu sizce? yani hep öyle olsa sıkıntı değil de birden bire böyle değişmesine anlam veremedim :/
güncelleme: metsil gaz damlasını bıraktırdım, tekrar kaka yapmaya başladı 😬 alakası var mı bilmiyorum ama onu kullanmaya başladıktan sonra kakalı bez almamıştık, bıraktıktan sonra iki kere yaptı

güncelleme: metsil gaz damlasını bıraktırdım, tekrar kaka yapmaya başladı 😬 alakası var mı bilmiyorum ama onu kullanmaya başladıktan sonra kakalı bez almamıştık, bıraktıktan sonra iki kere yaptı

Bir tek o damlayı denemedim sanırım😂 gaz konusunda nasıl faydasını gördün mü canım.

Ne gece uyuyor ne gündüz bu çocuk ya artık çok yoruldum bende uykusuzluktan bitmiş durumdayım sürekli bakınmak istiyor ama bakınırken de sürekli ağlıyor emzik denedim öğürüyor başla çeşit emzikler aldım onları da öğürdü uyusun diye yalvarıyorum artık😞

Aynı durumdayım gece gündüz birbirine karıştı karnı mı doymuyo diye mama veriyorum fazla geliyo kusuyo altı temiz karnı tok gazını çıkartıyorum yok uyumuyo uyumadıkça huysuzlanıyo. Eşim de gelmiş beni unuttun hiç yüzüme bakmıyosun ilgilenmiyosun diyo. Be adam üstüm başım kusmuk içinde tuvaletimi yarım bırakıp kalkıyorum dişimi zor fırçalıyorum ya.
son iki gündür geç lohusa depresyonuna girdim herhalde diyorum. (bence lohusa depresyonu dedikleri şey büyük ölçüde yalnızlık ve yorgunluk). dün geceden sabaha kadar, sonra da akşama kadar ağladım. bebek ağlıyo ben ağlıyorum 🥲 eşim geldikten sonra biraz sakinleştik. bu gece de o kadar uykusuzluğa dayanamadım galiba hasta oldum :KK43: burnum akıyo, öksürüyorum. bebeğe maskeyle yanaşıyorum sadece. ne işimize yarıcak bilmiyorum ama yalnız değiliz kızlar😅🫶🫶

Bir tek o damlayı denemedim sanırım😂 gaz konusunda nasıl faydasını gördün mü canım.
gaz konusunda iyi. bebek pırt pırt sürekli gaz çıkardı hem alttan hem üstten ama işte kabızlık yaptı gibi ya. çocuk gazını çıkarmak için değil de kakasını yapmak için ıkınmaya başladı ki o daha kötü diye düşündüm :/ bakalım bi de damlasız denicem

Kızlar ya benim kızın sarılığı 16 ya çıktı bir gece hastane de yattık ışık aldık rengi hemen açılmıştı, eve geldik çok dikkat ediyorum beslenmesine kendime de bestlak damla aldım emziren anne çayı malt içeceği ki sütüm artsın iyice diye, açıkçası sütümün de az olduğunu düşünmüyorum doluyordu göğüslerim doktorda beslenme yetersizliği sarılığı değil bence de dedi , kan uyuşmazlığında yok, eve geldik 2 gün oldu gene hafif sararmaya başladı çocuk çok canım sıkıldı, özellikle tecrübeli anneler bana yardımcı olun ben bu sarılığı nasıl geçireceğim çocuktan, ilk oğlum da da 1.5 ay sarılık sürdü uzamış sarılık dediler onun da 14 peri bulmuştu ama o ışık almadı, valla mama aldım mama mı versem napsam şaştım kaldım
xessica xessica @Gncgm28 tecrübeli anneler bi yol gösterin
Bide hastane de kontrolde 9 günde 200 gram almış hemşire alt sınır dedi doktor takılmadı emzir dedi
9 günde az kilo almış sanki doğru emzirme yapamıyor olabilirsin sadece ön süt mü alıyor acaba ? Son süte ulaşamıyor olabilir . Sarılık için ise yine kan gruplarınız önemli ab0 uyuşmazlığı olabilir eğer öyle kan gruplarına sahipseniz . Anne sütü sarılığı oluyor uzamış sarılık oluyor oluyor da oluyor anam bol bol emzirme ve beslenme sarılığı atlatana kadar mama takviyesi yap istersen biraz biz bir buçuk aylık olduk hala çok hafif sarılık var

Ben ikisini de kullandım canım şunu anladım ki hiçbir damla yüzde yüz çözüm değil. Doktor bana son olarak bu ikisinde fayda göremeyenler bunda kesin çözüm buluyor diye bunu önerdi trendyoldan aldım istersen bir bak. Bu gaz yüzünden ev aktara döndü. Bunu düzenli veriyorum şimdi sanki daha rahat çıkarıyor gazını ama bitti diyemem 🫠 birde poposuna masaj yağından sürüyorum ara ara o da biraz fayda etti gibi 🤷‍♀️
Herkes 3 ay dolmadan bitmez gazı diyor 3 aya kadar sanırım bağırsakları düzene giriyormuş masaj yağı bende aldım kullanıyoruz ama yok hala aynı masajı yaparken bile ağlıyor. Doktoruma bi sorayım olmazsa senin bu bahsettiğinden de alayım gerçekten çok yoruldum ağlıyorken içim mahvoluyor çocuğuma yetemiyormuşum gibi geliyor elimden birşey gelmiyor

Kızlarr nasılsınız ben anca hayata dönüyorum 😂 misafir kabul ediyor musunuz kaynanam şimdiden yığmaya başladı.
Bizim misafirler bitti bile benim tarafım ve eşimin iş arkadaşları normal arkadaşları hep gelip gittiler komşularım da geldi sadece kaynanamın tarafından kimse gelmedi onlar da sanırım Mevlüt’ü bekliyor

son iki gündür geç lohusa depresyonuna girdim herhalde diyorum. (bence lohusa depresyonu dedikleri şey büyük ölçüde yalnızlık ve yorgunluk). dün geceden sabaha kadar, sonra da akşama kadar ağladım. bebek ağlıyo ben ağlıyorum 🥲 eşim geldikten sonra biraz sakinleştik. bu gece de o kadar uykusuzluğa dayanamadım galiba hasta oldum :KK43: burnum akıyo, öksürüyorum. bebeğe maskeyle yanaşıyorum sadece. ne işimize yarıcak bilmiyorum ama yalnız değiliz kızlar😅🫶🫶
Bende öyle ağlama nöbeti geliyor ya uykusuzluk yorgunluk ve ne yaparsan yap o çocuğun yine de ağlaması

kızlar doğru emzirme biçiminde hiç acı olmaması gerekir diyorlar ya gerçekten hiç acı hissetmiyor musunuz? ben az da olsa özellikle ilk tuttuğu esnada acı, sızlama duyuyorum :KK43: kahverengi bölgeyi ağzına vermeye çalışıyorum aslında olabildiğince ama yine de damaklarını hissediyorum meme ucumda, biraz da ısırır gibi sıkıyor hatta. ne yapıcam ben ya daraldım artık🥹
Ben süt pompası ile göğsümün ucunu emzik gibi yapıyorum öyle yapınca kahverengi yerini alıyor ve acımıyor. Önceden benimkide senin gibi acıtıyordu ve sadece ucunu emiyordu. O zaman sütte gelmiyor aslında.

Bizim misafirler bitti bile benim tarafım ve eşimin iş arkadaşları normal arkadaşları hep gelip gittiler komşularım da geldi sadece kaynanamın tarafından kimse gelmedi onlar da sanırım Mevlüt’ü bekliyor
Nasıl ağırladın ya? Ben 15 gün olacak henuz dikişlerim bile şiş ve asla vaktim yok. Sadece emzirip, süt sağıp uyuyorum. Annem yapıyor her işimi. Herkes gelmek istiyor ama ben agirlayacak gücümde yok vaktim de. Nasıl ağırladın? neler hazırladın ya da ne yapıyor gelen misafir?

Kızlar bende mommys bliss in gaz damlası var sıfır hiç açılmamış.Bizüm oğlana amerikadan getirmiştim.Üatüne gaz damlası yok demişti doktorum.bizim bağırsak kolostomisi olduğu için gaz iı direkt ordan yapıyor kullanmadık açmadık bile düşünen varsa yazabilir.

Bende de var bundan canım kesinlikle en iyisi demişti doktorum

Kızlar selamlar 🩵 ben ekim anneleri grubundan geliyorum arada burada da yazıyordum . 8 gün önce 19 unda oğlum dünyaya geldi. Eylül annesi oldum bende ☺️ 37+5 te Sezeryanla geldik . Nişanım geldi doğum başladı 2 cm açıklıkla girdim ufak bi tansiyon problemim vardı oyuzden risk almak istemediler . Suan hersey yolunda çok şükür . Sizler burda tecrubelisiniz bi kaç sorum olucak sizlere . Emzik vermeye başlayan var mı ? Bide banyo yaptırdık bugün 2 gün önce göbek bağı düştü . Emmeden direk bayıldı 😀 bu da normal mi bilemedim önerilerinize açığım. Emzik sorma sebebim beni emzik gibi kullanıyor kendisi 😀 ne zaman başladınız ya da başlanıyor?
Ben ilk hafta verdim emzik. Vermek ve vermemek aynı şey kar-zarar olarak.

Az önce beyaz sulu bir akıntı geldi birden bire su sızıntısı böyle mi oluyor başka gelmedi
Akıntın nasıl oldu. Kaç haftalık gebesin. Bende de bu aralar su gibi akıntı çok. Enfeksiyon mu normal mi amniyon sıvısı mı acaba? Yaşayan var mı. Bugün cumartesi mecbur pazartesiyi bekleyeceğim doktora gitmek için.

X