Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Aslında duş alabilirsin, yemek yiyebilirsin, Tualete gidebilirsin VS dedi ama her şeyden bir endişe ve korku duyuyorum. Biraz uyuyup sabah alırım olmazsa. Dikişleri ıslatma dediler. Bu arada hiç doktor gelmedi şu ana kadar hep ebe vardo bi tane

mademoisella canım sen mastit olduğunda doktora gitmiştin yanlış hatırlamıyorsam direk acile mi giriyoruz yoksa kadın doğuma mı ? Ya acayip ateş var memelerimde sağıyorum ama çok az süt geliyor fakat elimle sıktığımda süt geliyor kalakaldım ya acile gitmek istiyorum

Ay 2 gundur yeni güncelleme geldi bizim oğlana gece yatmak bilmiyo 3 saat emzirsem gozler fincan. Paket edip uyutuyoruz bu sefer de gece sabaha kadar uyandıramıyoruz kısa kısa emiyo

Ya bnm de sag gogsum makinaya gelmiyor resmen elimle geliyor ama. Bide az bi kısmı sertleşti sanki

Ay 2 gundur yeni güncelleme geldi bizim oğlana gece yatmak bilmiyo 3 saat emzirsem gozler fincan. Paket edip uyutuyoruz bu sefer de gece sabaha kadar uyandıramıyoruz kısa kısa emiyo
Aynıı aynıı mahvoldum bütün gece nöbetteydim mama da versem memeden inmek istemedi

Merhaba kızlar eylül doğumlu olcak ama erken gelen bebişin annesiyim biz hala küvezde yiz sizlerinkiler nasıllar herşey yoluna girdi ama beyfendinin küvezde emzik emip sonra biberon ardından anne emzirme sine geçmesi gerekiyo ama biraz tembel tüm çocuklar bi günde emerken bizimki 1hafta oldu hala emziği emmiyo

Ayyyy delircem gazı yok altı temiz karnı tok ama uyumuyo mama bile verdim doymuyo mu acaba diye kustu onu da fazla geldi
Bende aynılarını yaşadım kuzum hatta 12 günlük falandı. Bana etrafımdaki herkes 40ı çıkana kadar bebek gözünü zor açar derdi kızım gün içinde taş çatlasın 9-10 saat uyuyor oda gündüzleri doktora sordum her bebek farklı normal dedi

Evet ya 10’günlüğüz emiyo uyuyo yerine koyuyorum tekrar aranmaya başlıyor mızıklanıyor hep emsin istiyor napıcam ben
gece 3te emzirmeye uyandım neredeyse saat 5 olmuştu hâlâ emiyordu babasına veriyorum gazını çıkarsın diye. o da bana geri veriyor parmağımı emiyor bebek aç diye. ben de her defasında meme verdim ama en son bu böyle olmaz diyip sadece sarılıp göğsümde tuttum ve yürüyerek pışpışladım. o şekilde uykuya daldı. yanlış mı yaptım bilmiyorum. bir yandan meme istiyorsa vereyim diyorum ama diğer yandan aslında aç filan değil. ben de onunla ilgilendiğimi, sıcaklığımı farklı bir şekilde göstermeye çalıştım

canım bu konuda bi kafa karışıklığı var. hastaneyi arayıp sorunca genel cerrahi bakar diyorlar ama kadın doğum da bakıyormuş. ben önce devletin aciline gittim. acildeki doktor dedi ki bizim burda kadın doğumcu yok şu an. sana sadece bir antibiyotik veririm ama emziremezsin bebeği. istersen başka bir hastaneye git dedi. ben de doğum yaptığım özel hastaneyi aradım, galiba mastit oldum. kim bakabilir bu duruma diye. kadın doğum doktorumuz var gelin dediler. doktor baktı zaten durum aşikar yani. 6 tane antibiyotik iğne verdi, bir tablet de aksef verdi. bebeği emzirebilirsin sıkıntı yok dedi. bir hafta sonra iyileştim çok şükür. ama bu süreçte sürekli sıcak duş + masaj + önce duşta elle sonra makinayla sağım + sonra soğuk uygulama (buz torbası veya donmuş lahana yaprağı) döngüsünü uyguladım. 3 saatte bir bunları yaptım. geçer inşallah kolayca

canımm inşallah tez zamanda alırsın yavrunu, sağlıkla kavuşun bizim bebiş 33 haftalık doğdu, emmeye o kadar yabancıydı ki herhalde bu çocuk öğrenemicek diye düşünmüştüm en son. ama kanguru bakımı için kucağıma verdiklerinde ben mememi ağzına yaklaştırdım bir anda ilgi gösterdi. hiç beklemiyordum sonrası zaten çok hızlı oldu, biberon verdiler ve ertesi gün beni emzirmeye çağırdılar. sonraki gün de bebişimiz taburcu oldu. sizin de çok az kaldı inşallah. bir anda öğrenicek. ama emzik olayı bizde yoktu bildiğim kadarıyla. emzik alması çok zor bebeğin, neden böyle bir aşama koymuşlar anlamadım. benim bebeğim şu an bile emzik kabul etmiyor mesela. hatta biberon bile ağzında sokmak istemiyor. direkt ben mememi vermesem belki kaç hafta daha beklerdik. sen meme denemek istiyorum de bence ve ara ara deneyin hemşire gözetiminde. biz de 36 gün kaldık. 33 gün asla emmedi, ogs ile beslendi. son 3 gün birdenbire emdi maşallah. kendi memenle denemediysen bir dene mutlaka

Ay nasıl uyuyakalmadın ya ben o kadar çok uyukluyorum ki korkuyorum boğulacak çocuk falan diye
Dinlenemiyoruz kuzu uyuduk sanıypruz ama dünlenemıyoruz. Sonra azıcık vucut stanby olunca çat die uyuyakalıypruz bende 2 3 gündur onu farkettim. Gece bebek uyumayınca artık bitüyorum eşim dio ver bana ben onlara bakarken uyuyakalıyorum. Bikere de kucagımda emzirmiştim yatarken eşim vardı o ara uyuyakalmısım hafatsonu. Biraz kafa rahatlayınca bırakıyo beyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…