Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Sizinki nasıl duruyo yaa böle. 😂😂 kız benimki bole hayatta durmaz. Kundaktan cıkarıyo kolu. 😂😂 normal kare örtülerle kundak yaptıgımızda o el mümkün değil durmuyo orda. Heralde 2 metrelik bi örtüm var müslin onla kumdak yapıyorum 2 tur dondürüyorum anca ole duruyo😂😂😂
Durmuyo canım çoktan çıkatttı uykuya dalana kadar iş görüyo 😄

Kızlar bi kaç gundur beyaz akıntım zaten var hatta epeydir ama bugun lavaboda silinirken sümüksü sarımtırak akıntı vardı önemsemeli miyim zannımca rahim agzındaki mukusu atıyo da olabilir diye doktora gitmedim ama yaşayan var mı bunu?

Benim kızımı eve geldik geleli 2 günde bir yıkadılar ya hiç istemedim aslında ama engel de olmadım göbeği de 6.gğn düştü şimdi kurudu kabuk oldu onu atmasını bekliyoruz
Ay yıkanır mı ya göbeği düşmeden herkes çok biliyor zaten bir biz bişey bilmiyoruz

Kızlar selammm, inşallah bebişleriniz de sizler de iyisinizdir 🥰 ben mart grubundanım fakat ara ara girip okuyorum çoğu grubu 🤭 nasipse kızımız olacak, eşim tutturdu farklı gruplara da sor isim hakkındaki düşüncelerini yoksa ben hesap açar sorarım dedi 😂kızımız için Derin Mavi ismini düşünüyoruz, kulağa hoş geliyor mu sizce nasıl bi isim? ☺️
Çok güzel isim canım adıyla büyüsün inşallah 🥰

Kızlar bu kaynana benim sinirlerimi sıyırmaya başladı iyice. Doğumda gelmişti bi kaç gün durdu gitti memlekete. 2 gün orda durdu geri geldi bugün. Gelir gelmez başladı yardım bahanesiyle "bebeği alayım mı?" "Alayım" "ver istersen" ısrarla hayır diyorum ısrarla her fırsatı değerlendiriyor. Çocuğumu seviyorum, severken "yiyim mi seni" diyorum. Yırtık dondan çıkar gibi "hayır yeme oğlumu" diyo. Yicem diyorum yeme diyor. Benim oğlum ister yerim ister severim ister öperim diyorum. Çıktı senden artık o bizim de oğlumuz diyor. Allahııııım öyle bir sinir var ki üzerimde, dişlerimle kafasını kopartabilirim. Oğlum oğlum diyip duruyor bi de sürekli. Ya git kendi oğluna oğlum de yeter artık ya çıldırmak üzereyim valla...
Ay bende oğluma kaynanam oğlum diyor diye ilk başlarda gıcık oluyordum hatta eşime de demiştim o benim oğlum diye😂😂😂

Evet kızlar oldu sezeryan oldum açılmam 3 cö oldu sıni sancıda yedim akşam 7den beri sancı çektim sabah acil sezeryana alındım çok şülür iyiyiz 💙🙏🏻🧿
Çok şükür canım ikinizde sağlıklısınız önemli olan Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah 🥰

Kızlar bu kaynana benim sinirlerimi sıyırmaya başladı iyice. Doğumda gelmişti bi kaç gün durdu gitti memlekete. 2 gün orda durdu geri geldi bugün. Gelir gelmez başladı yardım bahanesiyle "bebeği alayım mı?" "Alayım" "ver istersen" ısrarla hayır diyorum ısrarla her fırsatı değerlendiriyor. Çocuğumu seviyorum, severken "yiyim mi seni" diyorum. Yırtık dondan çıkar gibi "hayır yeme oğlumu" diyo. Yicem diyorum yeme diyor. Benim oğlum ister yerim ister severim ister öperim diyorum. Çıktı senden artık o bizim de oğlumuz diyor. Allahııııım öyle bir sinir var ki üzerimde, dişlerimle kafasını kopartabilirim. Oğlum oğlum diyip duruyor bi de sürekli. Ya git kendi oğluna oğlum de yeter artık ya çıldırmak üzereyim valla...
Benimki de kızım diye seviyor güzel kızım tatlı kızım diye ismini söyleyen yok 😬

Ayy allahtan benimki tutmayı bile beceremedi de kurtuldum çok zor bunlarla uğraşmak altta kalma kız hiç ver cevabını
Ay bende oğluma kaynanam oğlum diyor diye ilk başlarda gıcık oluyordum hatta eşime de demiştim o benim oğlum diye😂😂😂
Bizimki 13 üne kadar burda malesef. Eşime söyledim ben de. Gerçi o bende bi sorun olduğunu anladı, noldu senin modun düştü dedi. Söyledim ben de. Eşim ne dese beğenirsiniz? Abartıyorsun dedi. Senin annen de oğlum diyor falan dedi. Dedim benim annem nadiren söylüyor, senin annen ağzından düşürmüyor. Hani bir iki defa söylese gerçekten sorun etmicem ama sürekli sürekli oğlum, benim oğlum diyor, rahatsız oluyorum artık altında ima aramaya başladım diyorum. Sevdiğinden diyor dedi. E dedim çocuğuma yerim diyorum oradan yiyemezsin bilmem ne diyor dedim. Şakalaşıyor dedi. Ya dedim şaka bu kadar uzatılır mı, ki ben lohusayım sağlıklı bi kafa yapısında değilim diyorum. Tamam aşkım diyip konuyu kapatıyor. Yine anacığına toz kondurmadı bizim ana kuzusu.

Daha bi de çocuğa takı konusunda rezillikleri var ben hazmedemedim hala. Bizlerde adettendir, yeni doğan bebeğe hediye olarak durumun varsa altın takılır yoksa para verilir ama o çocuğun olur. Anne baba asla dokunmaz, çocuğun geleceği için yatırım olur o verilen hediye. Bizim de kayınpeder 50 bin, görümce 50 bin lira maaş alıyor. Evlerine totalde 100 bin lira para giriyor ki daha gelen kira parasını falan saymıyorum. Biricik torunlarına sağolsunlar 1 adet çeyrek altın layık görmüşler. Bana da gümüş bir bileklik almışlar. (Görümcemin bileğinde de benzer bir bileklik gördüm aynı gün, muhtemelen kendi kızına almışlar, yeni olduğu belli, ayıp olmasın diye bana da almışlar)
Benim ananem emekli maaşından ve rahmetli dedemin maaşından para ayırmış 1 cumhuriyet altını yapmış oğluma; sonra benim babam yaklaşık 30 bin emekli maaşı alıyor, başka geliri yok, gitmiş 500 dolar almış oğlum için. Vallaha işin maddiyatında değilim, kimsenin parasında da gözüm yok. Ama bu kadar sanki kendi doğurmuş gibi oğlum oğlum oğlum diye lafta delirip, torunlarına takacakları altından bile kısmaları canımı sıktı. Durumları olmasa neyse dicem ama durumları da gayet iyi yani.
Şu 13 günde bayağı bi doldum kızlar kusura bakmayın 🥲

Benimki de kızım diye seviyor güzel kızım tatlı kızım diye ismini söyleyen yok 😬
Benim annem Allah'tan araya çeşit karıştırıyor "Kuzum, tatlım, boncuğum, kuşum" vs diye 😁
Oğlum kelimesi irite etmeye başladı artık. Hayır anlasın diye ben üstüne basa basa "BENİM canım oğlum, BENİM güzel oğlum" diye seviyorum ama yok anlamıyor kadın ya da anlamazlıktan geliyor. Azıcık hassasiyet bekliyorum, çok mu? Ne demek ya, "sen doğurdun senin içinden çıktı artık, o bizim de oğlumuz". Ne demek yani? Şaka da olsa lohusa kadına denilecek laf mı?

Bizimki 13 üne kadar burda malesef. Eşime söyledim ben de. Gerçi o bende bi sorun olduğunu anladı, noldu senin modun düştü dedi. Söyledim ben de. Eşim ne dese beğenirsiniz? Abartıyorsun dedi. Senin annen de oğlum diyor falan dedi. Dedim benim annem nadiren söylüyor, senin annen ağzından düşürmüyor. Hani bir iki defa söylese gerçekten sorun etmicem ama sürekli sürekli oğlum, benim oğlum diyor, rahatsız oluyorum artık altında ima aramaya başladım diyorum. Sevdiğinden diyor dedi. E dedim çocuğuma yerim diyorum oradan yiyemezsin bilmem ne diyor dedim. Şakalaşıyor dedi. Ya dedim şaka bu kadar uzatılır mı, ki ben lohusayım sağlıklı bi kafa yapısında değilim diyorum. Tamam aşkım diyip konuyu kapatıyor. Yine anacığına toz kondurmadı bizim ana kuzusu.

Daha bi de çocuğa takı konusunda rezillikleri var ben hazmedemedim hala. Bizlerde adettendir, yeni doğan bebeğe hediye olarak durumun varsa altın takılır yoksa para verilir ama o çocuğun olur. Anne baba asla dokunmaz, çocuğun geleceği için yatırım olur o verilen hediye. Bizim de kayınpeder 50 bin, görümce 50 bin lira maaş alıyor. Evlerine totalde 100 bin lira para giriyor ki daha gelen kira parasını falan saymıyorum. Biricik torunlarına sağolsunlar 1 adet çeyrek altın layık görmüşler. Bana da gümüş bir bileklik almışlar. (Görümcemin bileğinde de benzer bir bileklik gördüm aynı gün, muhtemelen kendi kızına almışlar, yeni olduğu belli, ayıp olmasın diye bana da almışlar)
Benim ananem emekli maaşından ve rahmetli dedemin maaşından para ayırmış 1 cumhuriyet altını yapmış oğluma; sonra benim babam yaklaşık 30 bin emekli maaşı alıyor, başka geliri yok, gitmiş 500 dolar almış oğlum için. Vallaha işin maddiyatında değilim, kimsenin parasında da gözüm yok. Ama bu kadar sanki kendi doğurmuş gibi oğlum oğlum oğlum diye lafta delirip, torunlarına takacakları altından bile kısmaları canımı sıktı. Durumları olmasa neyse dicem ama durumları da gayet iyi yani.
Canım seni anlıyorum sakın yanlış anlama aynını yaşadım ama şuan gerçekten lohusalıktan da böylesin bak, geçici, kendini telkin et, daha hassasın bu çok normal inan hepimiz benzerlerini yaşadık

Ahhh canım benim 😁 benim kv ve kp kişileri birr don bir çorap almadılar kızıma kız çocukları yok bu arada eltimin kızı olduğunda ona bir sürü şey ördü kv kişisi ufak tefekte zıbın k.corap gibi şeyler aldı eltimin kızına. Ama benim kızıma bir çöpü iğnesi yok. Gelip gidip tatlı kızım güzel kızım canım kızım aa benim güzel yavruuumm bebeğimmm diye seviyor bende o her öyle deyisinde kızımın elini nah yapıp ona gösteriyorum al sana diye her dediğinde götümü ye mamanne kakalı kakalı ne güzel gider mamanne ohhh sidik kokulu parfüm niyetine sür sidiğini mamanne diyorum şakayla karışık hiç pişman değilim aakim bey amca 😁

Ay kızlar benimki ilk defa bu kadar çok kustu bir anda ağızdan burundan yarım çay bardağı kadar da vardı çok korktum 😞

Eklentiler

• IMG_5563.png
    IMG_5563.png
    184,2 KB · Görüntüleme: 37
Canım seni anlıyorum sakın yanlış anlama aynını yaşadım ama şuan gerçekten lohusalıktan da böylesin bak, geçici, kendini telkin et, daha hassasın bu çok normal inan hepimiz benzerlerini yaşadık
Yok canım niye yanlış anlayayım. Sadece olayları yaşarken lohusalıktan mı böyle yükseliyorum yoksa olması gereken hissim tepkim bu mu onun ayrımını pek yapamıyorum. İnşallah daha sakin olmayı öğrenebilirim 🙃
Ahhh canım benim 😁 benim kv ve kp kişileri birr don bir çorap almadılar kızıma kız çocukları yok bu arada eltimin kızı olduğunda ona bir sürü şey ördü kv kişisi ufak tefekte zıbın k.corap gibi şeyler aldı eltimin kızına. Ama benim kızıma bir çöpü iğnesi yok. Gelip gidip tatlı kızım güzel kızım canım kızım aa benim güzel yavruuumm bebeğimmm diye seviyor bende o her öyle deyisinde kızımın elini nah yapıp ona gösteriyorum al sana diye her dediğinde götümü ye mamanne kakalı kakalı ne güzel gider mamanne ohhh sidik kokulu parfüm niyetine sür sidiğini mamanne diyorum şakayla karışık hiç pişman değilim aakim bey amca 😁
Çok iyi yaa 🤣🤣 Benim kv de 7/24 örgü ören birisi. Ama hamilelikte hiç bişey örmedi torununa sağolsun 😁 doğumuma geldi ya bizim eve, şişlerini iplerini yanına almayı unutmuş, ben de benim ipleri şişleri verdim oyalansınlar diye, malzemeleri ben verince mecburen bebeğe örgü örmek aklına geldi çok sevgili mamannemizin 🤣
Hamileyken benim annem ve ananem bissürü şey aldılar bebeğe, bunları duyunca kv a101 den 2 tane zıbın almış sadece 🤣 Sanki ceplerinde akrep var.
Şimdi bebişim ufak doğduğu için kıyafetlerinin çoğu olmuyor. Bezleri de büyük geldiği için günde 2 3 defa kaçak yaşıyoruz dolayısıyla kıyafet yetişmiyor. Memlekete dönünce akıl etmeyi başarmış da bi kaç parça prematüre bebek kıyafeti almış bebeğe.
Görüyorum ki kim fazla fazla OĞLUUUM KIZIIIIIMM YAVRUUUUM diye seviyorsa o kişinin yemekte tuzu az oluyor.
Herkes gönlünün ekmeğini yesin inşallah, ne diyeyim ☺️

Kızlar temiz içerikli serum fizyolojik hangi markalar acaba alan varmı Erken doğum yapınca alamadım.Bebek küvözden gelmeden alayım dedim xessica xessica

X