Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Uyku eğitimlerine girdim ama ben yine de gereksiz buldum çünkü bebek ortada yok daha nasıl bir yol izleyeceğim biraz da bebeğe bağlı direkt uygulayabileceğimi zaten sanmıyorum
Gereksiz zaten çocuğu yatağına koy uyusun ağlaya ağlaya çatlasın sen de anne yüreğiyle yanında otur pış pış yap diye bir şey akla mantığa aykırı ben nefret ediyorum o olaylardan asla kabul de etmiyorum. Kızımı hep destekli uyuttum şu an sütünü görünce yatağa koşuyor. (Bizim yatağa) yatıyor kendisi biberonundan içiyor bi yandan da kulağımızla oynaya oynaya uyuyor. Uyku eğitmenleri berimi yesin 😂😂

Gereksiz zaten çocuğu yatağına koy uyusun ağlaya ağlaya çatlasın sen de anne yüreğiyle yanında otur pış pış yap diye bir şey akla mantığa aykırı ben nefret ediyorum o olaylardan asla kabul de etmiyorum. Kızımı hep destekli uyuttum şu an sütünü görünce yatağa koşuyor. (Bizim yatağa) yatıyor kendisi biberonundan içiyor bi yandan da kulağımızla oynaya oynaya uyuyor. Uyku eğitmenleri berimi yesin 😂😂
Ay asla öyle bir şey yapamam. Kucağa alıştırma diyecek olan teyzelere bile cümlelerim şimdiden hazır benim o derece😂😂😂

Tatlıyla hiç aram yok gebeliğimde tamamen tuzlu ekşiye yöneldim. Ama mesela et yiyorum et döner gömmüştüm o günde. Turşu falan bayılıyorum yerken. Nabzım fırlıyor yerken resmen 😂
TSH 0.22
T4 12
Tiroid peroksidaz antikorları anti Tpo 101
Bunlara bakmış canım değerlerim bu şekilde.
Canım anti too yüksek çıkmış. muhtemelelen tag düşüklüğü ile de bağlantılı. Tuzla aran nasıl? Bu ara biraz dereotu falan mı yesen? Tabi önce doktor gormeli. Bir bak ne diyorlar

ayyy ilk kızımı dogurdugum zamanlarda her şeyi uzmanlardan akıl aliyordum. annem kv filan siz ne bilirsiniz kafasındayım. 🤣🤣🤣

hele beslenmede listeler vardı hangi hafta hangi meyve sebze hangi miktarda verilecek aman eliyle yesinler . en eğitici oyuncaklar yaşına göre kitaplar.

sonuç kızım hep yemek seçer oyuncaklarla işi yok evde tava tencereyle oynar. koli bandı en yakın arkadaşı . 40 yıl düşünsen ne yapacak bilemezsin.
mesela bunun gibi.

zamanla gerçek uzmanın sadece siz ve çocuğunuz olduğunu anlayacaksınız. valla hepimize çok güzel sağlıkla ve zevkle büyütelim kuzuları. bebeklikleri çok güzel insan çok özlüyor sonra
Valla ben kombin yaptım. 😂 bütün eğitimleri aldım aklıma yatanı yaptım. Annemi vs herkesi dinledim yine aklıma yatanı yaptım. Kızım 28 aylık kendi kendine çorbasını içer kaşıkla başından beridir eliyle yerdi 21 aylıkken kaşık çatal kullanmayı öğrendi. Bardağı destekli tutup suyunu içer. Yemek seçme olayı aşırı yok ama yine de bazı şeyleri yemez ara ara. Değişiyor huyu. Oyuncak tonla aldım farkettim ki hepsi ortada olunca oynamıyor tek tek veriyorum ara ara verendaya kaldırdım çıkartıp onlardan verince yeni almışım gibi oluyor. Bizimki top balon araba falan seviyor erkek çocuğu gibi 😂

aynen ben hep örttüm yine de örteriz sadece tulumla üstü açık psikolojim kavramaz üşümediğini
😅😅 2 yaşına kadar ortmedigini 2 yaştan sonra ortemezsin zaten.
Ay boşver kuzum örtmesin sıcağı da sevmesin bence almanyada yaşıyor azcık soğuğa alışkın olmalı. Benim gibi titrek olmasın. 😂

Bu winter başka winter 😍 Kıkırdadım resmen 😂
Uyku tulumuna çok iyi diyorlar o konuda ne düşünüyorsunuz tecrübeli anneler 😍 ay iyiki varsınız ya var ya hızlandırılmış analık kursu gibi burayı okumak benim gibi bu konuya tamamen Fransız olan ilk anneler için 🥳
Aşırı mantıklı valla. Aklın kalmaz üstünü açtı mı üşüdü mü vs gece kalk üstünü ört derdi yok. Ben garantici olduğum için yorgan da alıyorum dursun evde. Lazım olur:)

Canım anti too yüksek çıkmış. muhtemelelen tag düşüklüğü ile de bağlantılı. Tuzla aran nasıl? Bu ara biraz dereotu falan mı yesen? Tabi önce doktor gormeli. Bir bak ne diyorlar
Klavye🤦‍♀️ anti tpo yüksek sanırım. Bu da tsh düşük oldugu içindir muhtemelen. Sen doktorla görüş bak ne diyecekler.

Canım benim eşimi ben çocuk doğduğundan beridir askeri düzenle eğittim çocuğunu yıkar da yağlar saçını tarar toplar spreyler şekil verir doğduğundan beridir tırnağını o keser giydirir kızıyla ilgilenmeyi de sever. 19 aylık olana kadar hep ben uyuttum emdiği için ama sağlığın sütleri falan hep o verdi. Mamaya geçince 2 yaşa kadar mamasını da o içirdi. Süte geçti birlikte koyun koyuna uyurlar sütünü içerken. Ben açıkça söyleyebilirim ki ben ne kadar uğraştıysam annesi olarak o da o kadar emek veriyor babalığını yapıyor. Zaten ben eve geleyim mabadımı devirip yatayım bir adamı 2. Gün gebertirdim 😂😂
Vallahi helal olsun bende öyle yapmayı düşünüyorum şu bebiş bir doğsun da 😂😂 evlendiğimizde ev düzeni ile ilgili bende öyle askeri disipline soktum şimdi sıra çocuk eğitiminde 😂 yapacaklar tabi baba olmakta zor. Yok öyle biz doğuralım sadece agu gagu yapıp sevsinler🤗🤗

Tuzu çok seviyorum canım. İyotlu tüketiyorum Himalaya tuzu yada kaya tuzu kullanıyorum evde. Hiç dereotu yemiyorum desem. İyi geliyorsa yiyeyim canım. Mutlaka gideceğim pazartesi salı. Bakalım ne diyecek. Şimdilik zaman kaybetmiş olmam dime 11inde vermiştim kanı.

Klavye🤦‍♀️ anti tpo yüksek sanırım. Bu da tsh düşük oldugu içindir muhtemelen. Sen doktorla görüş bak ne diyecekler.
Hiç problem değil anladım ben ne yazmak istediğini. Çok çok teşekkür ederim.🙏 Sanırım her gebelikte düşmüyor. Bende antikor yüksek TSH düşük 🙁 Milletin yüksek olur düşürmek için ilaç verilir bakalım bana ne diyecek 🙁

Tuzu çok seviyorum canım. İyotlu tüketiyorum Himalaya tuzu yada kaya tuzu kullanıyorum evde. Hiç dereotu yemiyorum desem. İyi geliyorsa yiyeyim canım. Mutlaka gideceğim pazartesi salı. Bakalım ne diyecek. Şimdilik zaman kaybetmiş olmam dime 11inde vermiştim kanı.
Pzt Salı git ama. önlem alırsın veya tedavi önerir sorun yoksa da ne güzel için rahat etmiş olur 🤗

Kızlar bu uyku tulumlarından alacak olanlar almış olanlar bizle de linkini paylaşırsa çok sevinirim ya.Bu konuda bende aşırı kararsızım okuduğum heryerde kesinlikle tulumu öneriyolar yorgan olmamalı diyolar ama annem asla öyle demiyor.Ablamı bebekken bu şekilde tulumla uyuttuğunda(sanırım hava geçirmeyen birşey olsa gerek) ablam sıcaktan havale geçirecekmiş neredeyse.Annem bundan dolayı yorgan alalım diyor ama bende üstüne gelir vs diye endişeleniyorum.Kullanan arkadaşlarım bebişinizib sıcaklığı nasıl oluyor acaba üşüyorlar mı ve ya sırtları terliyor mu

Valla ben kombin yaptım. 😂 bütün eğitimleri aldım aklıma yatanı yaptım. Annemi vs herkesi dinledim yine aklıma yatanı yaptım. Kızım 28 aylık kendi kendine çorbasını içer kaşıkla başından beridir eliyle yerdi 21 aylıkken kaşık çatal kullanmayı öğrendi. Bardağı destekli tutup suyunu içer. Yemek seçme olayı aşırı yok ama yine de bazı şeyleri yemez ara ara. Değişiyor huyu. Oyuncak tonla aldım farkettim ki hepsi ortada olunca oynamıyor tek tek veriyorum ara ara verendaya kaldırdım çıkartıp onlardan verince yeni almışım gibi oluyor. Bizimki top balon araba falan seviyor erkek çocuğu gibi 😂
aynen öyle oluyor işte kimi yerde kv doğru söylüyor kimi yerde de en kimi yerde uzmanlar. tamamen çocuğun ve senin iletisimine bağlı karakterine bağlı. tabi genel geçer doğrular var. onlar sabit taşlar mesela bir yaştan önce bal verilmez. bunun gibi
.

ayy böyle yazıyorum yazıyorum da 30lari buluruz inşallah. kendimi tamamen normal bir gebe olarak algılamak işime geliyor biraz da ama dikisime çok güveniyorum sanırım. inşallah kucağımıza alacağım günler gelir.

Ay boşver kuzum örtmesin sıcağı da sevmesin bence almanyada yaşıyor azcık soğuğa alışkın olmalı. Benim gibi titrek olmasın. 😂
annem bizi dag başında kalın yorganlara sarmış büyütmüş. aman insan bedeni neyi seviyorsa onu istiyor. sevmem sıcağı. terlemeyi.

Kızlar bu uyku tulumlarından alacak olanlar almış olanlar bizle de linkini paylaşırsa çok sevinirim ya.Bu konuda bende aşırı kararsızım okuduğum heryerde kesinlikle tulumu öneriyolar yorgan olmamalı diyolar ama annem asla öyle demiyor.Ablamı bebekken bu şekilde tulumla uyuttuğunda(sanırım hava geçirmeyen birşey olsa gerek) ablam sıcaktan havale geçirecekmiş neredeyse.Annem bundan dolayı yorgan alalım diyor ama bende üstüne gelir vs diye endişeleniyorum.Kullanan arkadaşlarım bebişinizib sıcaklığı nasıl oluyor acaba üşüyorlar mı ve ya sırtları terliyor mu
Her tulumun kullanım şekli var canım 24 derece sıcaklıkta 1 tog tulum ve içinde bir zıbın olsun diyolar mesela. Burda göstermişler bak

Benim bebiş yaz bebeği olacak ağustos anneleri grubunun alışveriş listesine göre yapıcam alışverişi, o yüzden daha hiç tulum vs bakmadım doğduktan sonra alırım artık.
Dün ilk kez karnımda bi pıtpıtlar hissettim ya ama elle hissedilmiyo kocam da hissetmeye çalıştı ama yok yani. Ay ne kıskandı ne kıskandı 😂 Gazdır o gazdır diye kendini teselli edip poposuna baka baka geri döndü gitti 😂

X