Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar 2 şey sormak istiyorum

1. Akşama doğru demir ilacınaldığımdan mı ne böyle şekerim yükseliyormuş gibi hissediyorum. Hani olur ya tatlıyı çok kaçırınca belli bir süre yemek istemiyorsun. Nabzım yükseliyor sanki. Siz de de oluyor mu öyle?

2. Yurtdışındayım, burada fetal dna, ikili tarama gibi birşey yok. Sadece 14. Haftada screening var (anladığım kadarıyla detaylı ultrason). Türkiye de detaylı ultrasona sadece 22. Haftada mı başlanıyor
canım hangi ülkedesin? ben de yurtdışındayım. burda da combined test var 11-14. haftalar arası. 19-22. haftalar arası da organ screening var

Canımmmm kızlaaarr 🥰 herkese merhabalar.. Benim sipariş ettiğim arifoğlu çatlak yağı bugün elime ulaştı ve hemen kullandım. Uzandığım yerde 5 dk yedire yedire sürdüm ve iyi ki almışım dedim. 2 şişe sipariş verdim, cam şişe içinde geldi ve yanında sprey başlığı da vardı. Farklı yağlardan oluştuğu için biraz katılaşmıştı, ben de 5 dk avucumun içinde ovalayarak akışkan hale getirdim yeterli oldu. Öncelikle ilgili olanlara şöyle söyleyim :
  • yağ olduğu için sürdüğüm anda cildim emmeye başladı, 5-8 dk kadar yedirdim sonra kapattım atleti, 10 dk sonra baktığımda yapışkan hissi falan yoktu.
  • kötü ya da ağır bir kokusu yok, sonradan uçup gidiyor zaten koku moku kalmıyor.
  • ben 50.5 ile hamile kaldım, şu an 15+1 ile 53 kg oldum ve derim inanılmaz gerilmeye hatta dokunduğumda acımaya başladı, yağı sürdüğümde gerilme, acıma ve kaşıntı hissi kesildi ben çok rahatladım.
  • son olarak da trendyol sitesinden sipariş verdim ama arifoğlu satıcısından almaya dikkat ettim, hem orijinal olması hem de diğer satıcılara göre daha uygun olması benim için önemliydi.
Ben memnun kaldım, çok pahalı bir ürün olmamakla birlikte denemeye değer olduğunu düşünüyorum 🥰

1. Akşama doğru demir ilacınaldığımdan mı ne böyle şekerim yükseliyormuş gibi hissediyorum. Hani olur ya tatlıyı çok kaçırınca belli bir süre yemek istemiyorsun. Nabzım yükseliyor sanki. Siz de de oluyor mu öyle?

2. Yurtdışındayım, burada fetal dna, ikili tarama gibi birşey yok. Sadece 14. Haftada screening var (anladığım kadarıyla detaylı ultrason). Türkiye de detaylı ultrasona sadece 22. Haftada mı başlanıyor
Canım ben henüz demir ilacına başlamadım, dr 16. Haftada başlatacağını söyledi ama iki gündür hafif baş dönmesi oldu bende, bir de gece kalp çarpıntısı hissettim sanki yerinden çıkacaktı kalbim. Sanırım bebişin büyümesi vücutta bazı değişiklikleri tetikliyor, ben açıkçası böyle yorumluyorum.
Ben şu an 15 haftalık oldum, 20. Haftadan sonra diye biliyorum detaylı ultrasonu

Doktorun ne kadar sürede geçer dedi? Kanama alanı mı vardı? Ne kadar sıklıkla oluyor sancıların? İstersen doktora yaz detaylı bir şekilde ona göre çağırır. İçin rahat etsin diyorsan da git bence. Ben yurtdışındayım benzer durumlarda devamlı ultrasona çağırıyorlar kontrol altında tutmak için
Doktorum bir süre vermedi açıkcası. Kanama alanım var evet. Sancım bugün başladı kramp gibi böyle bir anda gelip gidiyordu. Şuan iyiyim çok şükür🙏🏻 doktoruma yazdım ama henüz dönmedi. Yarın devam ederse gitmeyi düşünüyorum bende. Bence de daha sık çağırmaları lazım burda öyle değil maalesef

H&M den siparişlerim geldi Tayt ince çıktı kızlar ama pamuklu gibi Artış alanlar üzeri naylonsu gibi mi öyleyse değiştirmeyeyim Naylonsu sevmiyorum ama kalın da değil bu yani
Canım ben almıştım artışın pamuklu bir yapısı var ama çok kalın değil içi şardonlu bana kışın yetmez gibi geldi. Bir dene istersen yine de 🥰
@Ebussshhh lulukimki lulukimki kızlaaaar resmen kendıme nazar degdım hahaha😄😄bı anda gobegıme bı guncelleme geldı kıyafetlere pıjamalara sıgamadım bugun🤭🤭😀😀😀🌸gobegımı sallayarak gezıyorum suanda evde😄😄
Yaaaa 😅😅 tadını çıkar yarın yarıya iner o bende öyle olmuştu bir akşamlık dokuz aylık olmuştum 😅

Geçtiyse bir sorunun olduğunu zannetmiyorum.

2 gündür mutfakta ayaktaydım. Bir yorgunluk, ağırlık hepsi çöktü üstüme. Bir yandan iyi de hatırlarsan bir ara uyku düzenimden şikayetçiydim 😃 şimdi ise kafamı yastığa koyduğum an uyuyorum 🧿😂
Ay sorma dün ben de 10 da kalktım akşama doğru da uyumuşum tekrar 1 saate yakın 😄😂
Bazı mesajların altında Kadınlar Kulübü uygulamasından gönderilmiştir yazıyor. Uygulama kullanan var mı?
Var galiba bilemedim
Yaaa ben de aynı gramına kadar duruyor 😂 kusmam da yok. Midem bulanmasın diye aç kalmamaya çalışıyorum. Ama yemeği iştahla yiyemiyorum. Sanki sadece birşey çiğneyip yutuyormuşum gibi geliyor 😅

Kilo almamama rağmen bebek alış verişini erteledim. İç çamaşırlarım çok sıkıyor özellikle oturunca sütyenimin altındaki demirleri karnıma basıyormuş gibi hissediyorum 😀
Evet evet iştahlar yemiyorum ben de bi de hemen doyuyorum sanki. Herhalde az yiyoruz bilemedim yaa. İç çamaşırı sorma yaa. Karın altında kalanları giyebiliyorum sadecee. Bir de annem geçmişte kendine almış ama küçük diye bana vermişti onlar rahat

bebek beşiği için park yatak demişler arkadaşa . ben aldım bi kere bile kullanamadık sevmedi benim için de hiç rahat olmadı. park yataklar çok aşağıda kalıyor bi kere o yönden hiç tavsiye etmem. çünkü bebek küçükken onu rahatlıkla yatağa koyabilmelisiniz. öyle aşağıya eğilip koymak çok zor olur. o yüzden bence en güzeli anne yanı beşikler. mesela chicconun next2me modeli gibi.Next2Me Anne Yanı Beşik
Ya arkadasım satıyordu aslında bundan ama 5-6 aya kadar sanırım kullanılıyor bu di mi

Bana 19+1 e randevu vermiş canım

Kızlar ben çarşamba doktora gidicem ya. Fitil olayını ve sporu sorcam başka bişey gelmiyor aklıma ne sorabilirim ya 😅

Ya arkadasım satıyordu aslında bundan ama 5-6 aya kadar sanırım kullanılıyor bu di mi
bebeğin büyümesine göre canım 7-8 aylara kadar mı ne kullandım ben ama çok rahat ettim. sonrasında da normal bebek yatağına geçirdim.
bebek yatağını da ayarlayabiliyorsun, yukarıya ya da aşağıya şeklinde. ama park yataklarda öyle bi seçenek yok sanırım

Hangi ülkedesiniz acaba bende yurtdısındayım ama hepsi var hatta ücretsiz şekilde yapıyorlar. Fetal dna yaptırdım. 13. Haftada baktılar birde 20. Haftada detaylı ultrason olacak.

bebeğin büyümesine göre canım 7-8 aylara kadar mı ne kullandım ben ama çok rahat ettim. sonrasında da normal bebek yatağına geçirdim.
bebek yatağını da ayarlayabiliyorsun, yukarıya ya da aşağıya şeklinde. ama park yataklarda öyle bi seçenek yok sanırım
Ayarlanıyor diye biliyordum dur araştırmak lazım yaa. Ben ondan alıp yazlığa gittiğimde de taşırım demiştim

Canım ben henüz demir ilacına başlamadım, dr 16. Haftada başlatacağını söyledi ama iki gündür hafif baş dönmesi oldu bende, bir de gece kalp çarpıntısı hissettim sanki yerinden çıkacaktı kalbim. Sanırım bebişin büyümesi vücutta bazı değişiklikleri tetikliyor, ben açıkçası böyle yorumluyorum.
Ben şu an 15 haftalık oldum, 20. Haftadan sonra diye biliyorum detaylı ultrasonu
Canım, şimdi baktım detaylı bir şekilde. İlki 14. İkincisi 20. Ve 3. Screening de 33. Haftada yapılıyormuş. İlkinde buradaki yorumlara da baktığıma göre ense kalınlığı ve burun kemiğine bakılıyormuş. Daha detaylı 20. Haftadan sonra. ☺️

Doktorum bir süre vermedi açıkcası. Kanama alanım var evet. Sancım bugün başladı kramp gibi böyle bir anda gelip gidiyordu. Şuan iyiyim çok şükür🙏🏻 doktoruma yazdım ama henüz dönmedi. Yarın devam ederse gitmeyi düşünüyorum bende. Bence de daha sık çağırmaları lazım burda öyle değil maalesef
Anladım canım. Geçmi olsun 🤲🏻. Kafanı dağıtmaya çalış 🙏. Geçtiyse anlık bir şeydir sadece. Hem kanaman da yok sadece kahverengi diyorsun. Bakalım doktor dönsün de. Ama sen yine her detayını anlat ona bence, en son ne zaman gittiğini, ne kadardır dinlendiğini, günlük rutinini. Unutuyorlar bazen. Bize de haber ver olur mu? 🤗

X