Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

bugün hep kendimi dinledim bebek hareketlerini pek hissetmiyorum normal değil gibi geldi bana ama 2 3 saatte bir vuruyormus minik bir kaç kere iyi bile bu haftada sanki
Benim bebiş yaz bebeği olacak ağustos anneleri grubunun alışveriş listesine göre yapıcam alışverişi, o yüzden daha hiç tulum vs bakmadım doğduktan sonra alırım artık.
Dün ilk kez karnımda bi pıtpıtlar hissettim ya ama elle hissedilmiyo kocam da hissetmeye çalıştı ama yok yani. Ay ne kıskandı ne kıskandı 😂 Gazdır o gazdır diye kendini teselli edip poposuna baka baka geri döndü gitti 😂
amanın sen güney yarim kurede misin 😇😇

annem bizi dag başında kalın yorganlara sarmış büyütmüş. aman insan bedeni neyi seviyorsa onu istiyor. sevmem sıcağı. terlemeyi.
Canım fazla sarıp sarmalamak iyi değil işte isilik yapar bebek mayışır uyanmaz emmez vs vs 24 derece olmalı odanın içi ve kat kat sarılmamalı. Ben kızımı ince zıbın üstüne tulum giydirdim hep. Tog değerine göre hava sıcaklığına göre ayarladım vs. Soğuğa her zaman bi çare var var ama çocuk sıcaklarsa ve farkedilmezse Allah korusun. Ayrıca üşüsün sorun değil üşümeyle hasta olunmaz virüs bakteri hasta eder üşürse ısıtırız sorun değil 🙏

Canım fazla sarıp sarmalamak iyi değil işte isilik yapar bebek mayışır uyanmaz emmez vs vs 24 derece olmalı odanın içi ve kat kat sarılmamalı. Ben kızımı ince zıbın üstüne tulum giydirdim hep. Tog değerine göre hava sıcaklığına göre ayarladım vs. Soğuğa her zaman bi çare var var ama çocuk sıcaklarsa ve farkedilmezse Allah korusun. Ayrıca üşüsün sorun değil üşümeyle hasta olunmaz virüs bakteri hasta eder üşürse ısıtırız sorun değil 🙏
Ben de hiç öyle sarıp sarmalamadim kızımı. çok şükür hiç hasta da olmadı. üzerini hafif yorganla örttüm kalın tulum değil normal tulum giydi. 20 ocak doğumlu zaten aynı dönem bebesi olacaklar. çok şükür tehlikeli bir durum da olmadı. şimdi de olmayacak. yine kendi bildiğim şekilde giydirir beslerim. saçma sapan uzmanları dinledim ilk başlarda şimdi hiç dinlemem. uzmanım diyenlerin bazilari eline çocuk bile almamış oluyor. bırak büyütmeyi.

benim annemin zamanda köyde eksi derecelerde o şekilde tabi ki sarıp sarmalayacaklardi. 40 yıl öncesi yol yok dr yok öyle canın isteyince ulaşım yok bende kış bebesiyim ocak doğumluyum. mecburlardi ama ben sevmem sıcağı abim de çok sever onu demek istedim. Yani sarıp sarmaladi derken.

Ben de annemin yöntemini uyguladım :) sen üşürsen çocuk da üşür derdi.😀Kendime göre ayarlıyordum. Bir de bebeğin burun ucuna bakardım ben, üşüyünce orası soğuk olurdu. Bizimki de çok şükür kreşe kadar hiç hasta olmadı ama kreşe başlayınca Allah’ım 😩iyileşiyordu gönderiyordum üç gün sonra bir daha hasta oluyordu kabus gibiydi. hastalığın da en büyük sebebi şuydu: terleyip teri üzerinde soguyunca yani terli kıyafetleriyle kalınca benimki hasta oluyordu her çocuk için aynı mı bilmiyorum ama çoğunda böyle oluyor. Ya da öyle alıştırdım belki bilemiyorum :) tabii herkesin kendi yöntemi var ve herkes deneyimleyerek öğrenecek zaten. 🤗

Ben de annemin yöntemini uyguladım :) sen üşürsen çocuk da üşür derdi.😀Kendime göre ayarlıyordum. Bir de bebeğin burun ucuna bakardım ben, üşüyünce orası soğuk olurdu. Bizimki de çok şükür kreşe kadar hiç hasta olmadı ama kreşe başlayınca Allah’ım 😩iyileşiyordu gönderiyordum üç gün sonra bir daha hasta oluyordu kabus gibiydi. hastalığın da en büyük sebebi şuydu: terleyip teri üzerinde soguyunca yani terli kıyafetleriyle kalınca benimki hasta oluyordu her çocuk için aynı mı bilmiyorum ama çoğunda böyle oluyor. Ya da öyle alıştırdım belki bilemiyorum :) tabii herkesin kendi yöntemi var ve herkes deneyimleyerek öğrenecek zaten. 🤗
hem terlemesi hem de çocuk bizim mikrobiyatamiza bağışık oluyor. kreste ise hiç alışkın olmadığı bağışık olmadığı yeni mikroplar. kızım da ilk kreşe başladığında hasta oldu . sonra bağışıklığı güçlüdür zaten alışınca daha hasta olmadı. yine de sene başlarında hafif gribimsi birsey oluyor artık onu da hallediyoruz. hepimiz sağlıkla büyütelim. 🥰🥰

Ya çok normal ya. Özellikle 8-9-10 yaşlarına kadar beta virüsü bademcik enfeksiyonu boğaz ağrısı hastalıkları ve ateş çok oluyor sonra yavaş yavaş azalarak bitiyor onun dışında normal zaten hastalanacaklar da bu şekilde güçlenecekler bağışıklık kazanacaklar. Yeterki Ciddi bir sey olmasın aman. Bunlar da sevdaya dahil :))

Aslında biz de çok büyütüyoruz anne olmayı, çocuk bakmayı, çocuğu dünyanın merkezine koyuyoruz. tamam büyük bir heyecan çok özel bir duygu ama hayatın doğal akışından farklı bir yere koyuyoruz o kadar da iyi değil bence çok fazla odaklanıyoruz özelleştiri bu arada:) bak ballerina farma yapıp yapıp ortaya atıyor kendi kemdine büyüyor çocuklar. Benim çocuğum doğduğu zaman işte organik Pamuklu kaynatılmış suyla alt temizLemeler işte asla paketli gıda yedirmem uyku saati yoğurt saati yok oyun yok kitap saati bilmem ne şimdi olğan 15 yaşında anne beni bir sal diyor her gün arkadaşlarıyla takılıyor kitap okumaktan nefret ediyor tamamen tipik bir ergen.
kuzenimin çocuğu vardı o da pazarda satılan islak mendillerle bebeğin altını temizlerdi halının üstünde çocuk uyurdu üzerini ört bari derdim bir şey olmaz derdi şimdi onun kızı fen lisesine girdi bizimki imam hatip :) şaka tabii bu. ama beklediğim gibi değildi. Annemin komşusunun çocukları vardı kadın benden 4-5 yaş küçük 7-8 tane çocuğu var her biri o kadar güzel yerlerde okuyor ki ve çok sosyallerden anne babaya çok saygılılar çok tatlı örnek çocuklar şu an ve ne oyuncak alırdı ne ilgilenirdi ne özel yemek yapardı.
Biz sanırım mükemmel anne olmaya çalışıyoruz sıkıntı orda :)

Evet demirin iyi. Ben ilaç kullanmıyorum hiç kullanmadım tiroidle ilgili.Çok mu düşmüş bir sorun olur mu henüz gitmedim doktora kan sonucuma baktığımda geçen ay 0.23tü birinci tirimestirdaydim. İlk ay için düşebilir dedi ama şimdi 15haftalık oldum bir kaç gün önce kan verdim 0.22 çıkmış. Bir sorun olur mu bebek için yükseltmek için ilaç mı kullanmam gerekiyor acaba 🙁
Merhaba canım dahiliye doktorunun görmesi gerekiyor ben gittiğimde sadece tsh değil serbest t4 değeri ile birlikte değerlendirmek gerekiyor dedi. İlk 3 ayda düşmesi normal dedi ( eğer daha önce tiroitlerinle alakalı sorunun olmadıysa ve serbest t4 değerin normalse ) ama 1 ay sonra tekrar test yap hala düşükse tekrar gel dedi. Bence sen de bi dahiliye doktoruna görün 🍀

bugün hep kendimi dinledim bebek hareketlerini pek hissetmiyorum normal değil gibi geldi bana ama 2 3 saatte bir vuruyormus minik bir kaç kere iyi bile bu haftada sanki

amanın sen güney yarim kurede misin 😇😇
Benim de çok belli belirsiz bi pıtpıttı yeni yemek yemiş ve uzanmıştım eşim o yüzden gazdır diyor 😂😂 ama değildi biliyorum ya çarpıntı gibiydi

Aynen canım ilkbahar başladı burda
Aslında biz de çok büyütüyoruz anne olmayı, çocuk bakmayı, çocuğu dünyanın merkezine koyuyoruz. tamam büyük bir heyecan çok özel bir duygu ama hayatın doğal akışından farklı bir yere koyuyoruz o kadar da iyi değil bence çok fazla odaklanıyoruz özelleştiri bu arada:) bak ballerina farma yapıp yapıp ortaya atıyor kendi kemdine büyüyor çocuklar. Benim çocuğum doğduğu zaman işte organik Pamuklu kaynatılmış suyla alt temizLemeler işte asla paketli gıda yedirmem uyku saati yoğurt saati yok oyun yok kitap saati bilmem ne şimdi olğan 15 yaşında anne beni bir sal diyor her gün arkadaşlarıyla takılıyor kitap okumaktan nefret ediyor tamamen tipik bir ergen.
kuzenimin çocuğu vardı o da pazarda satılan islak mendillerle bebeğin altını temizlerdi halının üstünde çocuk uyurdu üzerini ört bari derdim bir şey olmaz derdi şimdi onun kızı fen lisesine girdi bizimki imam hatip :) şaka tabii bu. ama beklediğim gibi değildi. Annemin komşusunun çocukları vardı kadın benden 4-5 yaş küçük 7-8 tane çocuğu var her biri o kadar güzel yerlerde okuyor ki ve çok sosyallerden anne babaya çok saygılılar çok tatlı örnek çocuklar şu an ve ne oyuncak alırdı ne ilgilenirdi ne özel yemek yapardı.
Biz sanırım mükemmel anne olmaya çalışıyoruz sıkıntı orda :)

Ben hayatımda her konuda gamsız oldum biraz, hiç üstüne düşmeden geldiği gibi yaşarım çok şükür her şey de yolunda gitmiştir. Bebeği de aynı şekilde anam babam usulü büyütürüm diye düşünüyorum. Bu şekilde stresim de az oluyor, yetişemem korkusu da.

Kızlar selam, 60 kg ile hamile kaldım. 15. haftamda 56 kiloya düştüm. şimdi 20. hafta ve 60 kg olmuşum. Sizce gidişat kötü mü :KK70: bu arada ikinci hamileliğm. İlk hamileliğimde 21 kilo almıştım

Kızlar selam, 60 kg ile hamile kaldım. 15. haftamda 56 kiloya düştüm. şimdi 20. hafta ve 60 kg olmuşum. Sizce gidişat kötü mü :KK70: bu arada ikinci hamileliğm. İlk hamileliğimde 21 kilo almıştım
Bende 56 yla kalıp tam da sizin haftalarınıza kadar 53 e düştüm daha sonra istifralarım bitti ve 5 kilo aldım 58 im şuan 🙈 hatta 59 bile olmuş olabilirim.Bugün bir diyetisyenle konuştum daha doğrusu ben normal takip ederken kendisi bana yazdı ve konuştum.Bir ayda bu kadar hızlı almamam gerektiğini dikkat etmem gerektiğini söyledi ama aslında normal besleniyorum öyle iki kişilik falan da değil yani.Ama hçbirşeyden de kısmıyorum kendimi canım ne kadar istiyorsa ne istiyorsa yiyorum😁 Zayıflar daha çok kilo alırmış.Ablam da benim gibiydi 33 kilo almıştı ama hemencik verdi hemde hiçbişey yapmadan.Sağlıklı kilolar aldığımız sürece sıkıntı görmüyorum ama diyetisyenin böyle demesi düşündürdü beni😂😂

Yani açıkçası kendi kilonuza dönmüşsünüz bana çok gelmedi ama bundan sonrasını takip etmeliyiz sanırım 🙈

Kızlar araştıran var mı? Doğum fotoğrafçısı
Oda süsleme ve fiyat araştıran ?

Canim ben bir kaç doğum fotoğrafçısı kaydettim. Bunlar benim hoşuma gidenler sen de bir bak beğendiğin olursa düşünürsün.

Herkes nerde ya neden kimsenin sesi çıkmıyor :) benım bir aydır mesanemde ağrı var dediğim şey aslında Vajinal enfeksiyon olmuşum. mantar artı başka bir enfeksiyon gibi görünüyor şu an. doktor kültür aldı. canım aşırı sıkıldı çünkü antibiyotik kullanmak zorunda kalacağım ve vajina florası bozulunca ben de toparlaması çok zor oluyor. hamilelikte de her ilaç kullanılmıyor nasıl olacak bilmiyorum işin ilginç tarafı şu hamileyken kaslar gevşek olduğu için haliyle sinir iletimi de daha az olduğu için o agrilari kaşıntıları hassasiyeti daha az hissediyormuşuz. o yüzden geç fark edilebiliyor. dikkat edin siz de akıntılarınıza ağrınız falan. varsa tetikte olun gebelikte çok oluyormuş bu tarz enfeksiyonlar. En çok canımı sıkan da bebeği etkiler mi doktorlar etkilemez diyor ama benim hiç içime sinmiyor. Ama enfeksiyonda erken doğum riskini arttırıyor ciddi bir şey bu

Kullanan oldu mu antibiyotik ya da Vajinal övül? neler kullandınız? bana şu an azitro ve donaxyl ovul verdi. kültür sonucum çıkınca başka ilaç da verebilir. bekliyorum ve mesane bölgemde nasıl acı var, nasıl rahatsız. İdrar yaparken yanma da var ama idrar tahlilim temiz. demekki vajinada ilerlemiş fark etmemişim. Üstelik cinsel ilişki de yaşamadık. Risk almayalım diye dört aydır böyle. Eşim de korkuyor çekiniyor. Hiç bulaşmıyor bana benim de işime geliyor dinleniyorum :)

Herkes nerde ya neden kimsenin sesi çıkmıyor :) benım bir aydır mesanemde ağrı var dediğim şey aslında Vajinal enfeksiyon olmuşum. mantar artı başka bir enfeksiyon gibi görünüyor şu an. doktor kültür aldı. canım aşırı sıkıldı çünkü antibiyotik kullanmak zorunda kalacağım ve vajina florası bozulunca ben de toparlaması çok zor oluyor. hamilelikte de her ilaç kullanılmıyor nasıl olacak bilmiyorum işin ilginç tarafı şu hamileyken kaslar gevşek olduğu için haliyle sinir iletimi de daha az olduğu için o agrilari kaşıntıları hassasiyeti daha az hissediyormuşuz. o yüzden geç fark edilebiliyor. dikkat edin siz de akıntılarınıza ağrınız falan. varsa tetikte olun gebelikte çok oluyormuş bu tarz enfeksiyonlar. En çok canımı sıkan da bebeği etkiler mi doktorlar etkilemez diyor ama benim hiç içime sinmiyor. Ama enfeksiyonda erken doğum riskini arttırıyor ciddi bir şey bu
Ben sessiz sessiz takip ediyorum 👀 ☺️Geçmiş olsun bende ilk haftalarda olmuştum munurol tek kullanımlık şase vermişti geçmeyince 2li fitil ve krem verdi baya etkisi oldu geçti. Ben doktoruma danışarak nioli yağı damlatıyorum iç çamaşırıma,enfeksiyon mantara karşı etkili.

X