Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Birde bebek hareket ettikçe vajinada iğne batması gibi birşey hissediyorum
Canım biraz uzun nişan geleli bir hafta mı oldu, ya doğum çok çok yakın gibi , ağrıların sıklaşır senin bence bu gece, bebek hareketini mutlaka takip et , doğum sancısı olsa gece uyutmaz zaten , özele mi gidiyorsun bilmiyorum da doktoruna bir danış böyle böyle ağrım var diye geleyim mi bekleyeyim sıklaşmasını de

Kızlar günlerdir kaıdn doğumda yatıyorm bebeğim ağlama krizlerine giriyordu gaz şeker diyorlardı aç kalıyor diyorlardı enfeksiyon yok diyorlardı bugünde diyorlar ki idrarda enfeksiyon olabilir. Anne oteline yatışımızı yaptılar bugünde buradayız pazartesiye kadar bakalım sonumuz nereye gidecek

39+5 oldu bugun regl ağrısı gibi ağrılarım başladı. Bu doğum sancısı sanırım . Ama dayanılmayacak kadar bir şey yok henüz. Ne zaman gelir acaba kızlar.

S Sunshine1 @gamisel naptınız kızlar bebeler geldi mi
Ben yazmadım mı kızlar size nöbetçi doktor vardı memnun kalmadım aktif suyum gelmediği için gönderdiler. Kasılmam yokmuş 1 cm açığım adet ağrılarımda doğuma hazırlıkmış. Bebek kasığımdaymış kanalın orda kanalda da diyebiliriz baya düşmüş dedi. Çok fazlq akıntım çıktı bugünde inanışmws temiz akıntım oluyor. Rahim ağzım yumuşuyor herhalde. Tuvalettende çıkamadım bugün çocuk çok baskı yapmaya başladı. Sancılarını bekle 10 dakka da 2 3 kez gelicek düzenli olucak su gelir gelmez önemli değil ama aktif su akışındada gel emin olmazsanda gel dedi

Bizimki 13 üne kadar burda malesef. Eşime söyledim ben de. Gerçi o bende bi sorun olduğunu anladı, noldu senin modun düştü dedi. Söyledim ben de. Eşim ne dese beğenirsiniz? Abartıyorsun dedi. Senin annen de oğlum diyor falan dedi. Dedim benim annem nadiren söylüyor, senin annen ağzından düşürmüyor. Hani bir iki defa söylese gerçekten sorun etmicem ama sürekli sürekli oğlum, benim oğlum diyor, rahatsız oluyorum artık altında ima aramaya başladım diyorum. Sevdiğinden diyor dedi. E dedim çocuğuma yerim diyorum oradan yiyemezsin bilmem ne diyor dedim. Şakalaşıyor dedi. Ya dedim şaka bu kadar uzatılır mı, ki ben lohusayım sağlıklı bi kafa yapısında değilim diyorum. Tamam aşkım diyip konuyu kapatıyor. Yine anacığına toz kondurmadı bizim ana kuzusu.

Daha bi de çocuğa takı konusunda rezillikleri var ben hazmedemedim hala. Bizlerde adettendir, yeni doğan bebeğe hediye olarak durumun varsa altın takılır yoksa para verilir ama o çocuğun olur. Anne baba asla dokunmaz, çocuğun geleceği için yatırım olur o verilen hediye. Bizim de kayınpeder 50 bin, görümce 50 bin lira maaş alıyor. Evlerine totalde 100 bin lira para giriyor ki daha gelen kira parasını falan saymıyorum. Biricik torunlarına sağolsunlar 1 adet çeyrek altın layık görmüşler. Bana da gümüş bir bileklik almışlar. (Görümcemin bileğinde de benzer bir bileklik gördüm aynı gün, muhtemelen kendi kızına almışlar, yeni olduğu belli, ayıp olmasın diye bana da almışlar)
Benim ananem emekli maaşından ve rahmetli dedemin maaşından para ayırmış 1 cumhuriyet altını yapmış oğluma; sonra benim babam yaklaşık 30 bin emekli maaşı alıyor, başka geliri yok, gitmiş 500 dolar almış oğlum için. Vallaha işin maddiyatında değilim, kimsenin parasında da gözüm yok. Ama bu kadar sanki kendi doğurmuş gibi oğlum oğlum oğlum diye lafta delirip, torunlarına takacakları altından bile kısmaları canımı sıktı. Durumları olmasa neyse dicem ama durumları da gayet iyi yani.
Şu 13 günde bayağı bi doldum kızlar kusura bakmayın 🥲
Ay canım benim bakalım bizim başımıza neler gelicek. Kolaylıkla atlatalım şu günleri. Benimkide şimdiden mevlit yapma derdinde. Üstelik alt katımda oturuyor. Hamilelik döneminde yanlışlıkla yakın olduk😂 mesafeliydim ama bu dönemde çok destek dokununca ketumluk yapamadım. Umarım dövüşmeyiz.

Bu arada alttan muayenede sesim koridorun basından duyuldu ben hayatta normal doguramazmısım 🤣

Ay canım benim bakalım bizim başımıza neler gelicek. Kolaylıkla atlatalım şu günleri. Benimkide şimdiden mevlit yapma derdinde. Üstelik alt katımda oturuyor. Hamilelik döneminde yanlışlıkla yakın olduk😂 mesafeliydim ama bu dönemde çok destek dokununca ketumluk yapamadım. Umarım dövüşmeyiz.
Benimki mevlit konusunda da faulünü yaptı canım ya 😂 ben yan odada uyurken eşime demiş ki, "40 ı çıkınca bizim evde yaparız mevlidi". Bana soran yok ben kimim ki zaten 😂😂 Ben ortamda varken açmıyor konuyu. Resmen benim olmadığım ortamı kollamış kadın 😂 Hanımefendi sanıyor ki komşularına şov yapacak diye ben 40 günlük bebemle Ekim ayında şehir değiştiricem, olduuuu 😂😂

Kızlar bebeği prematüre doğanlar ne kadar bez kullandınız acaba.Bide prima kullanan varmı.Onu almıştım kalıpları biraz daha büyğk oluyor onun sanırım.Bebeğim için 1 nodan 200 adet almıştım ama sanırım yetmez.Kilosu düşük olduğu için 1 no epey gidecek gibi.Kaç adet daha alsam acabs
canım benim bebiş 2400 gr şu an. 1 aydır primanın prematüreler için olan 0 numarasını kullanıyoruz, tam geliyor hala. 1 numara denedim çok büyük oldu. 1 noyu da 200 tane almıştım ama daha da alırım gibi herhalde.

Kızlar bu kaynana benim sinirlerimi sıyırmaya başladı iyice. Doğumda gelmişti bi kaç gün durdu gitti memlekete. 2 gün orda durdu geri geldi bugün. Gelir gelmez başladı yardım bahanesiyle "bebeği alayım mı?" "Alayım" "ver istersen" ısrarla hayır diyorum ısrarla her fırsatı değerlendiriyor. Çocuğumu seviyorum, severken "yiyim mi seni" diyorum. Yırtık dondan çıkar gibi "hayır yeme oğlumu" diyo. Yicem diyorum yeme diyor. Benim oğlum ister yerim ister severim ister öperim diyorum. Çıktı senden artık o bizim de oğlumuz diyor. Allahııııım öyle bir sinir var ki üzerimde, dişlerimle kafasını kopartabilirim. Oğlum oğlum diyip duruyor bi de sürekli. Ya git kendi oğluna oğlum de yeter artık ya çıldırmak üzereyim valla...
Benim kendi annem daha doğmadan oğlum diyor :/ bende pek hoşlanmıyorum ama kendi annem olduğu için sanırım alttan alıyorum. Yani bende şakayla karışık yok o benim oğlum diyorum. Alırız bakarız şakaları VS. Of en çok korktuğum şey Bebeğe bakalım diye elimden almaları ve beni ev işine kosmalari :/ ben full bebekle birlikte olmak istiyorym ya

Ahhh canım benim 😁 benim kv ve kp kişileri birr don bir çorap almadılar kızıma kız çocukları yok bu arada eltimin kızı olduğunda ona bir sürü şey ördü kv kişisi ufak tefekte zıbın k.corap gibi şeyler aldı eltimin kızına. Ama benim kızıma bir çöpü iğnesi yok. Gelip gidip tatlı kızım güzel kızım canım kızım aa benim güzel yavruuumm bebeğimmm diye seviyor bende o her öyle deyisinde kızımın elini nah yapıp ona gösteriyorum al sana diye her dediğinde götümü ye mamanne kakalı kakalı ne güzel gider mamanne ohhh sidik kokulu parfüm niyetine sür sidiğini mamanne diyorum şakayla karışık hiç pişman değilim aakim bey amca 😁
Yani sende biraz kabaymissin. Belki o yüzden eltine yapıp sana yapmamışlardır. Önceden de böyle garip ve ters konuşuyorsan onlarla

Benim kendi annem daha doğmadan oğlum diyor :/ bende pek hoşlanmıyorum ama kendi annem olduğu için sanırım alttan alıyorum. Yani bende şakayla karışık yok o benim oğlum diyorum. Alırız bakarız şakaları VS. Of en çok korktuğum şey Bebeğe bakalım diye elimden almaları ve beni ev işine kosmalari :/ ben full bebekle birlikte olmak istiyorym ya
Kuzum onu şimdiden söyliceksin. "Ben bebekle ilgilenirken senin ev işiyle ilgilenmen bana çok yardımcı olacak annecim" falan diye kanına gir yani. Ben de elimden sürekli alacaklar diye geriliyordum. Keza korktuğum gibi de olacaktı az kalsın. Kaynana her fırsatta alayım mı diyip duruyor. Bi al desem elinden düşürmeyecek bebeği, sürekli isteyecek. Doğduğu gün de aynı şeyi yaptı. Ben ameliyatlıyım afedersin götümün üstüne zor oturuyorum acıdan. Bebeğime yeni kavuşmuşum. Sürekli alıyım mı alıyım mı diyip durdu. Yok dedikçe ısrar etti. Allah'tan küçük görümcem döndü dedi anne yeter senin alman olmaz ısrar etme diye dedi de öyle sustu. Sen bebeğini kucağına alacaksın istirahat edeceksin full

kızlar bebeğim yoğunbakımdan geldiğinden beri (4 gün oldu) 2 saatte bir tek memeden emziriyordum, uyuyakalıyordu çünkü memede. dün bugün yavaş yavaş arttı, 10ar dakika her iki memeden veriyorum ama bu akşamdan beri kusuyor. kusmaktan uyuyamadı hatta. benim de aklım kalıyor bırakamıyorum yatağında. sürekli üst baş, battaniye değişiyorum. süt fazla gelmiştir, bu sondur artık derken şimdi 10 dk önce fışkırarak kustu ya. acaba başka bir sorun olabilir mi tecrübeli olanlar 🙄 napsam bilemedim hastaneye gitsem mi bu saatte? bugün kaka da 5 kez filan yaptı. normalde 1-2 olurdu. sarı renkli sulu bir kaka. ishal mi anlamıyorum. of bebeklerde çok zormuş bir şeylerin ayrımını yapmak. her sorunda hemen doktora gidince de yadırgıyorlar. lütfen bilenler yardımcı olabilir mi baya panikledim 😬

X