Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Adaçayı yapayım o zaman ben 😂 ahududu çayını duydum ama bulamadım bizim burda. Aktarlara gitmem lazım 🤭 Adaçayından korkuyordum ben, eğitimdeki ebeler özellikle üstüne basa basa sakın içmeyin dedi diye içmiyordum ama dediğin hesap yumuşatıyorsa bana şimdiden afiyet olsun 💁🏻‍♀️😁
Gebelik dönemi önerilmiyor işte düşük olayları olmasın diye ama biz o şeyi geçtik artık bize aşağıda inmesi lazım 😂😂

Aynen oyle sadece ilk gunler ya da ilk saatler uyusukluklar gecince egilip kalkma olayları zor sonra onlarda geciyor ben 3. Ay kardiyo egzersizi yapıyordum salonda.
Benimde tek cekincem sezeryanda göbek kalıyor denmesi. Bu gerçek mi ? Hayatım boyunca hic göbeğim olmadı cunku. Kalırsa eger psikolojim kesin çöker

Teknik olarak normal dogumda agrıyı önce sezeryanda sonra cekiyoruz🤷 kimisi bormal dogumda Cucuthecatt Cucuthecatt gibi öncesinde kısa sürdüğü gibi 2 gün de agrı yaşayabiliyor. Kimisi de sezeryandan sonraki gün gezmeye gidebiliyor veya 1-2 hafta agrı yaşayabiliyor. Şimdi teknikler hastaneler daha gelişmiş oldugu için yöntemler de daha güvenli eskisi gibi değil. Sezeryanın en onemli dezavantajı guvenli dogum sayısını 3 gibi önermeleri ama 7. Sezeryanını olanlar 4-5 sezeryanlı kadın dogum doktorları var yani gördüğüm. Ya da ilk normal dogumunda rüptür Olan kadınlar da var. Herşey nasip kısmet.
Şartlar ne gerektiriyorsa o kızlar ya anne bebek sağlığı öncelik, tabi ki adı üstünde yani normal doğum şekli vajinal doğum, bebeğin alerji riskinin azaldığı ciğerlerinin doğum sırasında bile geliştiğine dair araştırmalar var , sezeryan kadın için gittikçe zorlaşan, vajinal ise kolaylaşıyor diye düşünüyorum duyduğum ve doktorumun söylediği ama anne- bebek ölümlerini azalttığı da sezeryanın bir gerçek , Tr de tek sıkıntı çok fazla gereksiz sezeryanda yapılması çünkü vajinal zaman ve sabır isteyen birşey gecesi gündüzü yok ve bazı doktorların bu işine gelmiyor yoksa sezeryanda hayat kurtaran bir gereklilik tabi kii, kardeşimin bebeği makat gelişti sezeryan oldu oda kolay toparladı mesela ben daha zor bir ameliyat sanardım görmesem

Benimde tek cekincem sezeryanda göbek kalıyor denmesi. Bu gerçek mi ? Hayatım boyunca hic göbeğim olmadı cunku. Kalırsa eger psikolojim kesin çöker
Benim kalmadı hatta o kadar kalmadı ki hamileligimin 7. Ayına kadar kimse hamile oldugumu bile anlamadı. 4-5 aylıkken cok kilo aldım yaaa derdim işyerinde ne kilosu ya gobek yok bişey yok derlerdi kendi gobeklerini gosterirlerdi hemen. İlk gebeligimde ilk aydan belliydi hamileligim ha öyle ondada cok kilo almadım toplamda 7.5 almıştım ama çok barizdi gobek falan

Normal şartlarda ne yapıp gobek yapıyorsan sezeryandan sonra da gobegin sebebi o bence. Nasıl kilo alırken gobek geri geliyorsa dogumdan sonra da salarsak kendimizi gobek olabilir.

Şartlar ne gerektiriyorsa o kızlar ya anne bebek sağlığı öncelik, tabi ki adı üstünde yani normal doğum şekli vajinal doğum, bebeğin alerji riskinin azaldığı ciğerlerinin doğum sırasında bile geliştiğine dair araştırmalar var , sezeryan kadın için gittikçe zorlaşan, vajinal ise kolaylaşıyor diye düşünüyorum duyduğum ve doktorumun söylediği ama anne- bebek ölümlerini azalttığı da sezeryanın bir gerçek , Tr de tek sıkıntı çok fazla gereksiz sezeryanda yapılması çünkü vajinal zaman ve sabır isteyen birşey gecesi gündüzü yok ve bazı doktorların bu işine gelmiyor yoksa sezeryanda hayat kurtaran bir gereklilik tabi kii, kardeşimin bebeği makat gelişti sezeryan oldu oda kolay toparladı mesela ben daha zor bir ameliyat sanardım görmesem
Evet aynen. Makat gelişte normal dogum yaptıran doktorlar da var. Kimisi 5-6 kilo cocugu normal doğuruyor kimisi 4 te cok kötü şeyler yasayabiliyor. Dogum çok mucüzevi bişey her şekli cok guzel aslında yeterki o bebeğin sesini duyalım kokusunu cekelim içimize hepsi geçer. Yeterki sonu saglık olsun. Herkes zihnini temiz tutsun şartlamasın kendini. Hepsine körü körüne baglanmak zarar getiriyor. Doktorumuz gonlumüzde yatan kişiyse bırakalım o doğum zamanında karar versin yerimize. Yani mesela normal dogum yanlısı bir doktor istiyorsak ve doktorumuz öyleyse dogum zAmanı sezeryana alsa bile demekki gerekn buymus demek lazım. Önce allaha sonra doktora teslimiyet önemli. Ozaman kafamızda rahat eder yıllarca içinizi kemirmez acabalar

Konuyla alakasız ama evinde kedisi olan var mı? Eğer varsa bebekle alışma sürecinde nelere dikkat etmek gerekiyor
Benim iki tane var. İlk 3 ay fiziksel temasa sokmayı düşünmüyorum. İlk ay geçince de uzaktan uzaktan kedilerime periyotlarla bebeğimi gösterip, bebeğin giyilmiş kıyafetlerini kedilere koklatıp ufak ufak alıştırmayı denicem. Başka fikirler tavsiyeler varsa dinlerim 🤗

Bunu banada yapıyorlar kimle konuşsam ay boşver bekleme gir ameliyata temiz mis gibi aldır çık yok niye sancı cekiceksin falan annem bile böyle söylüyor 🥴
Ay benim annem ve yengem de normal dogurma sezeryanla aldir geç sanci cekme diyip duruyor. Yüksek tansiyon var bende korkuyorlar stres olurum vs diye. Tansiyon ilaci kullaniyorum, normal dogum olsun istiyorum ben bakalim hayirlisi insallah.

Dun bugun baya stres oldum 2 tane sigara ictim, hemsire teyzem komsular vs bir sey olmaz arada icebilirsin vs dedi de vicdan yaptim ya

Kızlar hepinize teşekkür ederim🥰 bence her türlü doğumun kendine has ağrısı sızısı var kolay doğum diye bir şey yok🤷‍♀️ yürüyüş ve 10 squattan başka bi şey yapmadım hurmayı bile daha yeni yemeye başlamıştım kaldı hepsi😄 5 cm açıklıkta hiçbir şey hissetmedim çok hafif varla yok arası bi regl ağrısı girip çıkmıştı. Benim şansıma doğum uzun sürmedi inşallah sizinde öyle olur🙏 kolay değildi ama ölümcül de değildi bence epizyo dikişim var ufak bi kesi attılar ama uyuşturduğu için acı hissetmedim hiç. Başka ne soru vardı unuttum😅 37+4te doğdu bu arada

Kızlar hepinize teşekkür ederim🥰 bence her türlü doğumun kendine has ağrısı sızısı var kolay doğum diye bir şey yok🤷‍♀️ yürüyüş ve 10 squattan başka bi şey yapmadım hurmayı bile daha yeni yemeye başlamıştım kaldı hepsi😄 5 cm açıklıkta hiçbir şey hissetmedim çok hafif varla yok arası bi regl ağrısı girip çıkmıştı. Benim şansıma doğum uzun sürmedi inşallah sizinde öyle olur🙏 kolay değildi ama ölümcül de değildi bence epizyo dikişim var ufak bi kesi attılar ama uyuşturduğu için acı hissetmedim hiç. Başka ne soru vardı unuttum😅 37+4te doğdu bu arada
Epizyo da nazar boncugu 😂

X