Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Ay benim dünden beri vajinada ve karnımın alt kısmında ağrılar oluyor ara ara sancı mı ki bu allahım cahillik başa bela
Bilmiyorum ki kuşum ben kasılma olduğunu nstdeyken 1 kere oldu toco değeri 120 ye çıktı dedim böyle bişeymiş aynı olunca diyorum kasılmam var ama hiç ağrı hissetmedim ben mesela gülüyordum tam tersi yani bende bilmiyorum ne yaşadığımızı

Kızlar tüm tuşlara basıyorum bu YouTubedaki yabancı videodaki hareketleri , sıcak duş , ada çayı. Bu üçünü deniyorum bakalım işe yarayacak mı

Sonuna kadar normal doğumu bekle kzuum olmadı tabi mecbur sezeryan çevremde sezeryan olan herkes doğumdan sonra iyileşse bile en küçük üşütme de ağridan duramıyor normal başta zor ama sonrası için rahat
Ben buna katılmıyorum benim sezeryan yerim yok gibi agrı acı yok ne üşütmede ne adet zamanı hüç ameliyat olmuşum gibi değil. his kaybı yok ama oladabilirdi orada his bekledigim bişey değil. Hatta doktoruma da soyledim boyle boyle diyorlar die. Yok öyle bişey dedi.

İçini ferah tut kuşum benim bebeğin kafası 3 hafta geri karnı 2 hafta ileri çıktı son gittiğimde ama boyu uzun olduğu için olabilir diyor doktor. Son haftalarda olabiliyormuş böyle şeyler 1-2 hafta oynaması çok sorun değil diyor kime sorsam.

Aynenn sezeryanlıyım ama ağrım sızım hiç olmadı iyileştikten sonra. Sadece bir hafta toparlanma süreci ağrılı bebeğine normal doğum yapmış anne gibi bakım veremiyosun ilk günler fark bu diyebilirim

Aynen oyle sadece ilk gunler ya da ilk saatler uyusukluklar gecince egilip kalkma olayları zor sonra onlarda geciyor ben 3. Ay kardiyo egzersizi yapıyordum salonda.

Belki kişiden kişiye değişen bir durumdur bilemiyorum duyduğumu paylaştım sadce daha önce sezeryan yada normal doğum yaşamadım ama yine de herhangi bir terslik olmadığı sürece norml doğum taraftarıyım her zaman

Teknik olarak normal dogumda agrıyı önce sezeryanda sonra cekiyoruz kimisi bormal dogumda Cucuthecatt gibi öncesinde kısa sürdüğü gibi 2 gün de agrı yaşayabiliyor. Kimisi de sezeryandan sonraki gün gezmeye gidebiliyor veya 1-2 hafta agrı yaşayabiliyor. Şimdi teknikler hastaneler daha gelişmiş oldugu için yöntemler de daha güvenli eskisi gibi değil. Sezeryanın en onemli dezavantajı guvenli dogum sayısını 3 gibi önermeleri ama 7. Sezeryanını olanlar 4-5 sezeryanlı kadın dogum doktorları var yani gördüğüm. Ya da ilk normal dogumunda rüptür Olan kadınlar da var. Herşey nasip kısmet.

Öyleymiş rahmi yumuşatıyormus ahududu çayı daha iyiymiş ama evde ada vardı bitsin bari dedim.
Adaçayı yapayım o zaman ben ahududu çayını duydum ama bulamadım bizim burda. Aktarlara gitmem lazım Adaçayından korkuyordum ben, eğitimdeki ebeler özellikle üstüne basa basa sakın içmeyin dedi diye içmiyordum ama dediğin hesap yumuşatıyorsa bana şimdiden afiyet olsun

Kişiden kişiye bu neden bünyeye degısıyor kuzu normal de sezeryanda hepimiz sağ saglım kavusalım kuzularımıza

Kızlar hamılelıgım boyunca kabız olmamıstım ilk defa üç gündür lavaboya cıkamamıstım ama bugün gayet rahatım bu konuda sızde aynı durumu yasadınız mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…