Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kız bu kadar sancıya nasıl açılma olmaz baya doğum sancısı ya 100 ve 5 dk da şuan ıkınma hissi olması lazım, sen stres mi yapıyon nedir , canım bol bol Meryem suresi oku
IMG_3343.jpeg

Ya baksana kağıda belim kırılıyor gibi ağrıyor o tepelerde ama hiiiiç ilerleme yok

Boşver süsünü çikolatasını ya sonra da yaparsın onları benim eşim işsiz hala hiçbirini yapamıcam ben de. Önemli olan sağlıkla evine gelmesi bunlara üzülme sakın. Ayva çekirdeği de pahalı bu mevsimde ayva zor bulursunuz tahinin üstüne yağ çıkıyo ya hani doğal susam yağı o da iyi geliyomuş bak deneyebilirsin.
Evet sağlıklı olsun da gerisi önemli değil ne yapalım tahin yağını da deneyeyim bi bakalım artk hangisi iyi gelirse. Ya biz şimdi şuanki evimize daha üç ay oldu taşınalı 12.5 kira veriyoruz çok zorluyor ama eski evim de çok rutubetliydi ucuzdu ama işte çocuğum için bu eve taşındık ama çok zor geçiniyoruz iki üç aydır erkenden maaş bitiveriyor Allah ım yardım etsin çocuk bereketiyle gelir derler ama bakalım

Bu arada yenidoğana ilk 28 gün hiçbir şey ödemiyorsunuz küvoz parası da dahil biliyosunuz dimi
Biliyorum canım bakalım sabah taburcu zannediyorduk biz şimdi hastaneye geldik akşam 9 da dediler tahlil felan yapacaklarmış 12 de emzirmeye giricem akşam 9 da gene gelicez bebeği almak için.

Canım valla bu kadar sancı çektin keşke normal doğurabilseydin en azından sezeryan ağrısı çekmezdin 😂 yada pat diye doğuruverecen doktorda anlamayacak benim bir arkadaş ilk doğumunda hastaneye zor yetişmişti
Ya valla normal doğursam keseceğim sesimi ne kadar sancı olursa olsun ama yok yani sezaryen zaten önden bu kadar ağrı sonrasında ameliyat ağrısı evde bekleyen bebe imdat komşular imdat

Biliyorum canım bakalım sabah taburcu zannediyorduk biz şimdi hastaneye geldik akşam 9 da dediler tahlil felan yapacaklarmış 12 de emzirmeye giricem akşam 9 da gene gelicez bebeği almak için.
Bebik eve gelince yaz bize 🥹🥹 geliyor mu fotoğraf fetişi kaynanan

Kızlar 35+3 teyim. Coraspin vbe progestanı bıraktık. Magnezyum devam nidicart devam. 29 unda randevum var inşallah 1 hafta uslu durur ogluşum. Cünkü doktor yok 1 hafta😂

Evet sağlıklı olsun da gerisi önemli değil ne yapalım tahin yağını da deneyeyim bi bakalım artk hangisi iyi gelirse. Ya biz şimdi şuanki evimize daha üç ay oldu taşınalı 12.5 kira veriyoruz çok zorluyor ama eski evim de çok rutubetliydi ucuzdu ama işte çocuğum için bu eve taşındık ama çok zor geçiniyoruz iki üç aydır erkenden maaş bitiveriyor Allah ım yardım etsin çocuk bereketiyle gelir derler ama bakalım
Bizim ev sahibi de hiç acımadan zam yaptı bizim de 12.5 oldu zor valla bilmiyorum nasıl yapıcaz.

Ya valla normal doğursam keseceğim sesimi ne kadar sancı olursa olsun ama yok yani sezaryen zaten önden bu kadar ağrı sonrasında ameliyat ağrısı evde bekleyen bebe imdat komşular imdat
Evdekinin yanında kim var canım onu düşünme şuan ya yapacak birşey yok keyfi değil ki mecbursun

Şimdi evdeki yemeklerle hastane yemekleri bir olmuyor dedi. Evde sana söylenen kalori miktarını geçmemeye çalış şeker aletin varsa kontrol et şekerini dedi. Açlık 95, tokluk 1. Saat 120 , tokluk 2. Saat 140 geçmesin dedi.
Eğer yükselirse insülin kullanmaya devam et dedi. Kullanırken şekerin çok düşerse gel dahiliyeye kons açalım dedi.

DoğumÇıkış işlemi sırasında ebeye sordum, kendi kendine öncesinde başlamazsa 39. hafta doğum demişti doktorum, 39+4 mesela 39 mu sayılıyor dedim. Hayır dedi 39+0 ı geçmezler dedi. Bu şartlar altında eğer haftasonu doğuma almıyorlarsa en geç 6 Eylül'de doğuruyorum kızlar 🫣
Benim bildiğim 38+ lar 39 diye de sayılabiliyor. Benim doktorum çocuk etkilenmediği için bende de sorun olmadığı için bekleriz dedi Allah’ım ani birşey olur diye çok korkuyorum. Ne yazık ki bu grupta talihsiz olaylar yaşayıp çocuğunu kaybeden arkadaşlar vardı onların hikayeleri sürekli aklımda psikolojimi baya etkiledi ekstra ondan çocuğum hemen doğsun istiyorum 😢 bu arada çok geçmiş olsun kuzu 🌸

Evet Gül lokumu alıcam bi kutu bakalım 😇
Oh yanında serin serin bir limonata adam olana çok bile kuzum kendini çikolatadır süsdür gibi şeyler için üzme çok şükür sağlıklısınız 😍 eksiklere takılma canım göğüs ucuna odanlan krem sür sonra evde ne varsa gümüş kapak silikon kalkan veya streç film sar kuşum nemli kalsın 😍 hemen iyileşirsin inşallah 😍

Ben beklemekten çok sıkıldım normal doğum istiyordum ama dün eşime sezeryana alsın artık dedim zaten gittiğimizde 38+3 olucam kafam çok karışık 😔

Kızlar ya benim meme uçlarım çok fena yara oldu çocuk emerken canımdan can gidiyor sanki öyle sızlıyor lansinoh krem çok düzenli sürdüm ama hiçbir faydası olmadı var mı önerisi olan şöyle çabuk iyileştiren bişey olsa keşke ya 😕
Sudocream, kantaron yağı deneyebilirsiniz benim yaralar geçti. Bir de eczacım lanolin verdi akşamları da onu sürdüm. Çok iyi geldi

Benim bildiğim 38+ lar 39 diye de sayılabiliyor. Benim doktorum çocuk etkilenmediği için bende de sorun olmadığı için bekleriz dedi Allah’ım ani birşey olur diye çok korkuyorum. Ne yazık ki bu grupta talihsiz olaylar yaşayıp çocuğunu kaybeden arkadaşlar vardı onların hikayeleri sürekli aklımda psikolojimi baya etkiledi ekstra ondan çocuğum hemen doğsun istiyorum 😢 bu arada çok geçmiş olsun kuzu 🌸
Canım benim çok teşekkür ederim 🫂🌺
İşte nasıl sayılıyor diye merak ediyordum. Sağlık ocağındaki ebe tam tersini söylemişti kafamı karıştırmıştı. Şimdi hastanedeki ebe söyleyince onu ciddiye aldım çünkü bizzat ilgilenecek olan onlar.
Senin de 39 a kadar bekleyecekler mi bu arada?
Valla çocuk etkilenmediyse çok iyi maşallah 🙏🏼 Biz de kontrole yarın gideceğiz bugün taburculuktan dolayı giremedik. Yarın öğrenicez inşallah bebeğin güncel durumunu. Hastanede bayağı bir sıvı takviyesi aldım, sağlıklı beslendim bebeğin boyutu gelişimi ne durumda göreceğiz, inşallah iyidir minik kuzum. 🩵
Bu arada ben de senin gibi çok korktum, dışarıdan duyduğum kötü olaylar olsun, eski doktorumun beni korkutmaları olsun, bi de üzerine şu son olaylardan dolayı, bir an önce doğsun istedim hatta düzenli ağrılarım varken bi tarafım seviniyordu acaba doğum mu başlıyor diye. Seni çok iyi anlıyorum bu konuda 🫤

Belirsizliği hiç sevmiyorum kuzum yaa eşimin iş arkadaşı 1 hafta sancidan hastaneye git gel yaptı 41 de anca doğurdu ben böyle olmak istemiyorum şimdi mi yarın mi haftaya mi diye düşünmek beni çok germeye başladı
Cnm arkadasın eşinin açılması geç olduğu ıcın sancı cekmıtır herkez bır degılkı belkı ıkı saate veya bır saate dogurucaksın normalde bellı olmuyor

X