Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
canım bebek emerken mi yara oldu yoksa makinayla sağım yaparken mi? lansinoh bende işe yarıyor ama plastik göğüs kalkanlarından da kullanıyorum ekstra. o kremden daha çok işe yarıyor bende. göğüs ucum çamaşıra değmediği için nemli ve güvenli kalıyor. kullanmıyorsan bir dene istersen
Tam anlayamadım ama sanırım bebek emerken oldu çünkü iki üç gün öncesine kadar hiç yoktu ne zaman emzirmeye gitmeye başladım o zaman acımaya başladı plastik kalkan da aldım ama onlar bende acayip kaşıntı yaptı iki gün ancak takabildim şimdi krem sürdüm streç filme sar dedi orda bi kadın bide onu denicem kantaron önerdi burdaki arkadaş da evde kv kendi yaptığı kırmızı kantaron var onu da denicem bakalım inşallah geçer ya biberon vermek istemiyorum hastanede hep biberona alıştırmışlar zaten

evet insan gerçekten öyle hissediyor. sizde de var mı bilmiyorum bizde bir de fotoğraf yasağı var. 1 tanecik fotoğraf çekmek için yüz kere izin istiyoruz 😬 gizli çekip yakalanırsak azarlanıyoruz falan. benim çocuğum benim benim diye sinirleniyorum (içimden)
Bizim de öyle kuzum hiç fotoğraf çekemedik yasak yasak diyip durdular telefon bile almıyorlar içeri gizli gizli çeksek

Dayanmaya çalışıyorum ama özellikle bir gündür hıçkırık dışında hareket çok çok az hissediyorum.
Sabahları çok hareketli olurdu olmadı bıraz uzandım yıne pıt pıt hareket geldi.
Şimdi kahvaltı yapacagım yine olmazsa kesin acile mi gitmem lazım :KK43:
Çocuğuma birşey mi oldu acaba hiç yok değil ama az ve kuvvetsiz
Sen bence yine de git bi acile canım en azından için rahat eder artık son haftalardasınız dikkat edin kendinizi canım

Kızlar günaydın ☀️ Değerlerim düzelmiş doktorun dediğine göre. Taburcu oluyorum bugün ☺️ Taburcu olunca kendi doktoruma da bi uğricam aşağıda. Kontrolüm vardı zaten, hastanedeyken onu da aradan çıkaralım dedik 🤭 Bu süreçte yanımda olan dua eden arkadaşlarıma çok teşekkür ederim ☺️
İnsülin durumun ne oldu peki. Kullanma demişlerdi ya

Kızlar ben 5li 10 lu hastane cıkışı almadım. 1 kaç tane 0-3 ay yenidoğan gibi aldım fakat hemşireye vereceğimiz zaman ne koymalıyız içine ? Alt üst takım bere eldiven birde içine çıtçıtlı zıbın mı? Battaniyemde var bu arada ama 2. Doğum olmasına rağmen unutmusum herseyi 😅

Canım geçen bi nst mde benim de bebeğin nabzı yüksek çıktı sonraki gün çekilende düzeldi , biraz ağrım olmuştu bi gece önce stres yaptım galiba dedim ama anlamadıkta yani sonra düzeldi sende korkma bişey yoktur inşallah
Tam böyle oldu sizi habersiz bıraktıpım için üzgünüm uyuyakalmışım 😔

Kızlar dün geceden beri geçmeyen sırt ve göğüs ağrısıyla hastanedeyim pankreas değerlerim yüksek çıktı. Dayanılmaz bir ağrı yaşıyorum suan ağrı kesici ile hafifledi. Bebege bakıldı çok şükür o iyi. Ama kendi doktorum dahiliyeye yönlendirdi ona göre yol izleyeceğiz dedi belki ilaç belki de sezaryen ile alabiliriz dedi çok telaşlandım 😞
Amilaz 167
Lipaz 158
Anlayan var mı acaba 😥

Dayanmaya çalışıyorum ama özellikle bir gündür hıçkırık dışında hareket çok çok az hissediyorum.
Sabahları çok hareketli olurdu olmadı bıraz uzandım yıne pıt pıt hareket geldi.
Şimdi kahvaltı yapacagım yine olmazsa kesin acile mi gitmem lazım :KK43:
Çocuğuma birşey mi oldu acaba hiç yok değil ama az ve kuvvetsiz
Canım ara ara beni de korkutuyor kızım maalesef ama dediğin gibi azsa da gitsen iyi olur. Benim kontrolüm yakın bir de gün içinde hızlanıyor ondan gitmedim ama azalırsa da gel demişti doktor

Kızlar ya benim meme uçlarım çok fena yara oldu çocuk emerken canımdan can gidiyor sanki öyle sızlıyor lansinoh krem çok düzenli sürdüm ama hiçbir faydası olmadı var mı önerisi olan şöyle çabuk iyileştiren bişey olsa keşke ya 😕
Doğumdan önce soğan suyu sürmek yara olmasına engelmis yeni öğrendim bu bilgiyi diğer kızlar sizler deneyebilirsiniz. Sende dene istersen kzuum iyileşmesini hızlandırabilir

Kızlar ben 5li 10 lu hastane cıkışı almadım. 1 kaç tane 0-3 ay yenidoğan gibi aldım fakat hemşireye vereceğimiz zaman ne koymalıyız içine ? Alt üst takım bere eldiven birde içine çıtçıtlı zıbın mı? Battaniyemde var bu arada ama 2. Doğum olmasına rağmen unutmusum herseyi 😅
Çıtçıtlı zıbın yerine gömlek zıbınlardan istiyorlarmış ilk doğduğu zaman ve altı patikli alt olarak verirsen daha rahat edersin

İnsülin durumun ne oldu peki. Kullanma demişlerdi ya
Şimdi evdeki yemeklerle hastane yemekleri bir olmuyor dedi. Evde sana söylenen kalori miktarını geçmemeye çalış şeker aletin varsa kontrol et şekerini dedi. Açlık 95, tokluk 1. Saat 120 , tokluk 2. Saat 140 geçmesin dedi.
Eğer yükselirse insülin kullanmaya devam et dedi. Kullanırken şekerin çok düşerse gel dahiliyeye kons açalım dedi.

DoğumÇıkış işlemi sırasında ebeye sordum, kendi kendine öncesinde başlamazsa 39. hafta doğum demişti doktorum, 39+4 mesela 39 mu sayılıyor dedim. Hayır dedi 39+0 ı geçmezler dedi. Bu şartlar altında eğer haftasonu doğuma almıyorlarsa en geç 6 Eylül'de doğuruyorum kızlar 🫣

Şimdi evdeki yemeklerle hastane yemekleri bir olmuyor dedi. Evde sana söylenen kalori miktarını geçmemeye çalış şeker aletin varsa kontrol et şekerini dedi. Açlık 95, tokluk 1. Saat 120 , tokluk 2. Saat 140 geçmesin dedi.
Eğer yükselirse insülin kullanmaya devam et dedi. Kullanırken şekerin çok düşerse gel dahiliyeye kons açalım dedi.

DoğumÇıkış işlemi sırasında ebeye sordum, kendi kendine öncesinde başlamazsa 39. hafta doğum demişti doktorum, 39+4 mesela 39 mu sayılıyor dedim. Hayır dedi 39+0 ı geçmezler dedi. Bu şartlar altında eğer haftasonu doğuma almıyorlarsa en geç 6 Eylül'de doğuruyorum kızlar 🫣
Yani hesaplamada kadınlar klubu takvimini dpgru kabul ediyoruz

Hemşireye vereceğim hurçta alt üst yenidoğan takım, bir iç zıbın, bir çıtçıtlı badi, 3 tane bez, bir tane şapka, bir çift çorap son olarak 1 çiftte eldiven koydum

Kızlar ya benim meme uçlarım çok fena yara oldu çocuk emerken canımdan can gidiyor sanki öyle sızlıyor lansinoh krem çok düzenli sürdüm ama hiçbir faydası olmadı var mı önerisi olan şöyle çabuk iyileştiren bişey olsa keşke ya 😕
Gümüş kapak kullananlar baya memnun. Bir de doğal çözüm olarak ayva çekirdeğinden bi jel yapıyolarmış onu kullananlar da epey övüyolar hiçbir şey geçirmemişti vs yazanlar var

X